Rtük Başkanı

Rtük Başkanı

Son dakika RTÜK Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan RTÜK Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan RTÜK Başkanı haber sayfamızda...

Rtük Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 759 rtuk baskani haberi bulunmuştur.
RTÜK Başkanı Şahin'den 'mesaj' açıklaması
RTÜK Başkanı Şahin'den 'mesaj' açıklamasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, medya kuruluşları temsilcilerine sokağa çıkma kısıtlamaları haberlerinin görüntüleriyle ilgili gönderilen yazıda "Hatırlatmamızın amacı, sağlığımız için milletçe büyük emek verdiğimiz tam kapanma dönemini hakkıyla sonlandırmaya katkıda bulunmaktır" ifadeleri yer aldı.
2.05.2021Gündem
Son dakika... RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den '4 maaş' açıklaması
Son dakika... RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den '4 maaş' açıklamasıSon dakika haberi... Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Hiçbir zaman 4 maaşım olmadı. Kurumumdan aldığım maaşla beraber sadece bir yerden yönetim kurulu maaşı almaktayım" dedi.
21.06.2020Gündem
RTÜK Başkanı Şahin: 'Sevda Noyan'ın söylemleri, RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez'
RTÜK Başkanı Şahin: 'Sevda Noyan'ın söylemleri, RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez'Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Sevda Noyan'ın televizyon kanalındaki söylemlerinin RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemeyeceğini belirterek ilgili uzman raporu Üst Kurul gündemine geldiğinde, RTÜK olarak gereğinin yapılacağını belirtti.
18.05.2020Gündem
RTÜK Başkanı Şahin'den 'ayrımcılık' iddialarına tepki
RTÜK Başkanı Şahin'den 'ayrımcılık' iddialarına tepkiRADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, yayın kuruluşları arasında ayrımcılık yapıldığı iddialarına tepki gösterdi.
31.03.2020Gündem
RTÜK'ten son dakika corona virüs açıklaması
RTÜK'ten son dakika corona virüs açıklamasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, koronavirüs salgınına ilişkin, "Bilimsellikten uzak ve resmi mahiyet taşımayan haberler, paylaşılan sahte belgeler toplumumuzu yersiz bir endişeye ve korkuya sevk etmektedir. Buna tahammül edemeyiz. Bahse konu ihlaller durumunda gerekli müeyyide kararlarımızı uygulayacağız" dedi.
17.03.2020Gündem
Son dakika... RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya istifa etti
Son dakika... RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya istifa ettiRTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya'nın, ailesinin sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa ettiği bildirildi.
22.01.2019Gündem
Arınç'tan Akman sorusuna esprili cevap
Arınç'tan Akman sorusuna esprili cevapDEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç RTüK Başkanı Zahit Akman hakkında kendisine yöneltilen sorusuna esprili bir yanıt verdi
31.05.2009Siyaset
“Medeniyetler” yarın İstanbul’da buluşuyor
“Medeniyetler” yarın İstanbul’da buluşuyorTürkiye’nin evsahipliğini yapacağı “BM Medeniyetler İttifakı’nın İkinci Forumu” yarın İstanbul’da başlıyor...
5.04.2009Gündem
RTÜK Başkanı Akman istifa kararı aldı, ancak zamanlama belli değil
RTÜK Başkanı Akman istifa kararı aldı, ancak zamanlama belli değilAdı Deniz Feneri e. V davasına karışan RTÜK Başkanı Zahid Akman’ın istifa kararı aldığı öğrenildi.
21.09.2008Siyaset
Bu da Zahid Akman'ın balans ayarı
Bu da Zahid Akman'ın balans ayarıNe mevcut yasada, ne de yeni metinde "Çocukların ekran karşısında olacakları saatte magazin programı yayınlanamaz" diye bir madde yok...
3.02.2008Cadde
Canfeda'yı kim yazdı? Erdoğan mı, Yaviç mi?
Canfeda'yı kim yazdı? Erdoğan mı, Yaviç mi?"Ben senin, benim şiirimden esinlenme ihtimalini sevdim...
21.01.2008Cadde
İkbal Gürpınar'dan canlı yayında küfür
İkbal Gürpınar'dan canlı yayında küfürVe bolca TV kanalları arasında zapping yapıp durdum...
7.08.2007Cadde
Olacak o kadar...
Olacak o kadar..."Bir Demet Tiyatro"da "Binbir Gece"ye dair çok güzel espriler vardı...
22.12.2006Cadde
Telefon, telgraf, faks yağmuru
Telefon, telgraf, faks yağmuruTelefon, telgraf, faks yağmuru
10.07.1998Siyaset
Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Komisyonu toplandı
Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Komisyonu toplandıTÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer, "TÜİK'in yayınladığı verilerin, maalesef ki, sürekli olarak yanlış veya hatalı, eksik veya fazla olduğu şeklindeki ifadeler beni üzüyor. Kurumu dışarıdan izlediğimde ben de pek çok kişi gibi bununla ilgili şüpheler içine zaman zaman düştüğüm olmuştu. Ancak kurumun içinde 4 bine yakın çalışanı, 26 bölgede merkezi ve 81 ili bilfiil kapsayan büyük bir kurum içinde, bu işlerin, bu veri akışının, veri evresinin ve bunların hazırlanmasının, sunulmasının, raporlarının ne kadar ciddi ve titiz bir şekilde gerçekleştirildiğini bizzat görmek kaydıyla inanılmaz mutlu oldum." dedi
28.04.2021Siyaset
RTÜK ve TDK, yayınlarda güzel Türkçe kullanımı için iş birliği protokolü imzaladı
RTÜK ve TDK, yayınlarda güzel Türkçe kullanımı için iş birliği protokolü imzaladıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Türk Dil Kurumu (TDK) arasında, "Dünya Dili Türkçe" seferberliği kapsamında yayınlarda daha güzel Türkçe kullanımı için iş birliği protokolü imzalandı.
3.04.2021Gündem
Son Dakika: RTÜK, HDP'nin çeşitli kanallar hakkındaki şikayetlerini haklı bulmadı
Son Dakika: RTÜK, HDP'nin çeşitli kanallar hakkındaki şikayetlerini haklı bulmadıGelen son dakika haberine göre; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), çeşitli kanallar hakkında dilekçeler veren Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) şikayetlerini haklı bulmadı.
23.03.2021Gündem
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Dijital Dünya Çalıştayı'nda konuştu
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Dijital Dünya Çalıştayı'nda konuştuRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri gibi dijital diktatörlüğe ve siber zorbalığa karşı her türlü hukuki mücadele kararlılıkla sürdürülecektir. Nasıl ülkemiz sınırlarımız içinde teröre ve terör faaliyetine izin vermiyorsak, dijital ve sanal dünyada da terör propagandasına, terörün zemin kazanmasına müsaade etmemiz mümkün değildir." dedi.
6.03.2021Gündem
Ebubekir Şahin RTÜK Başkanlığı'na yeniden seçildi
Ebubekir Şahin RTÜK Başkanlığı'na yeniden seçildiRadyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda (RTÜK) yapılan seçimde Ebubekir Şahin yeniden RTÜK Başkanı seçildi.
25.01.2021Gündem
'Medya en etkili denetleme kurumu'
'Medya en etkili denetleme kurumu'10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Kılıçdaroğlu, demokrasilerde en önemli ve güçlü denetleme organının medya olduğuna dikkati çekti ve medyanın sorunlarının çözümü için yapılacakları 10 maddede sıraladı...
11.01.2021Siyaset
RTÜK 4 günlük kısıtlama için yayın kuruluşlarına tavsiyelerde bulunacak
RTÜK 4 günlük kısıtlama için yayın kuruluşlarına tavsiyelerde bulunacakRadyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, yeni yıl öncesi uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması için yayın kuruluşlarına tavsiyelerde bulunacaklarını belirtti.
27.12.2020Gündem
Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanettir
Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanettirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, RTÜK’ün CHP’li Ali Mahir Başarır’ın, Türk ordusuna yönelik “satılmış” ifadesini kullandığı programın yayınlandığı TV kanalına yönelik yaptırımına yönelik tepkilere sert çıktı.
5.12.2020Siyaset
Son dakika... Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir
Son dakika... Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir Gelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın, ifade özgürlüğü bahanesiyle üzerini örtmeye kalkışmasın. Zehirli mızrak çuvala sığmıyor. Orduya satılmış diyen sapkınlığın faili, satılmışlığın figüranıdır. Mesele budur' dedi.
4.12.2020Siyaset
RTÜK'ten CHP'li Ali Mahir Başarır yayınına ceza
RTÜK'ten CHP'li Ali Mahir Başarır yayınına cezaRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP'li Ali Mahir Başarır yayınına ceza kesti. Devletin zirvesi ile vatandaşlardan yoğun tepki gören çirkin sözleri yayınlayan Habertürk’e 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası müeyyidesi uygulandı.
2.12.2020Gündem
Siyaseti geren sözlere soruşturma
Siyaseti geren sözlere soruşturmaCHP’li Başarır’ın Tank-Palet Fabrikası’nın devrine ilişkin, “Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış” sözlerine resen soruşturma başlatıldı
30.11.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

RTÜKrtük başkanıebubekir şahincorona virüscorona

Rtük Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.