Rusça

Rusça

Son dakika rusça haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan rusça gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan rusça haber sayfamızda...

Rusça

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 43.514 rusca haberi bulunmuştur.
Japonya, Putin'in Kuril Adaları'nda gümrüksüz bölge planına karşı
Japonya, Putin'in Kuril Adaları'nda gümrüksüz bölge planına karşıJaponya, Rusya'nın Kuril Adaları'nda gümrüksüz bölge kurulması ve 10 yıl süreli yabancı firmaların yatırımlarının vergiden muaf tutulması planına karşı çıktı.
24.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi... 'Katil' ateşlendi! Rusya Karadeniz'de gemileri vurdu
Son dakika haberi... 'Katil' ateşlendi! Rusya Karadeniz'de gemileri vurduRus ordusu Kırım'a konuşlandırdığı Bastion füzelerini peş peşe fırlattı, resmi televizyonun görüntüleri dünya çapında yankı buldu. Ateşlenen füzeler bir kez daha gözlerin Karadeniz'e çevrilmesine yol açtı.
23.09.2021Dünya
Türkiye’den Rusya’ya düşen uçak nedeniyle taziye mesajı
Türkiye’den Rusya’ya düşen uçak nedeniyle taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Rusya’nın Habarovsk bölgesinde düşen bir uçakta bulunan 6 mürettebatın hayatını kaybetmesi nedeniyle taziye mesajı yayımladı.
23.09.2021Dünya
Son dakika Fenerbahçe haberleri - Fenerbahçe'de Ocak ayı için transfer bombası! Resmi teklif...
Son dakika Fenerbahçe haberleri - Fenerbahçe'de Ocak ayı için transfer bombası! Resmi teklif...Süper Lig'e müthiş bir başlangıç yapan Fenerbahçe için sürpriz bir transfer iddiası geldi. Yeni transferlerden hala istenilen performansı alamayan sarı lacivertlilerde sürpriz bir ayrılığı da Rus basını duyurdu...
23.09.2021Fenerbahçe
Rusya'da düşen uçakta kurtulan yok
Rusya'da düşen uçakta kurtulan yokÇin sınırı yakınındaki Habarovsk'ta radarda son kez görülen AN-26'nın enkazına bu sabah ulaşıldı, uçaktaki altı kişinin tümünün öldüğü bildiriliyor.
23.09.2021Dünya
'2021 Dünya Mirasları Foto Safari' etkinliği Kapadokya ayağıyla başladı
'2021 Dünya Mirasları Foto Safari' etkinliği Kapadokya ayağıyla başladıTürkiye'nin, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerinin bulunduğu alanların tanıtımı amacıyla başlatılan "2021 Dünya Mirasları Foto Safari" etkinliğinin ilk ayağı, Kapadokya'da Türk ve Rus fotoğraf meraklılarının katılımıyla başladı.
23.09.2021Tatil
Polise 'gasbedildim' dedi, telefon ve cüzdanını arkadaşında unuttuğu ortaya çıktı
Polise 'gasbedildim' dedi, telefon ve cüzdanını arkadaşında unuttuğu ortaya çıktıAntalya'da yerleşik yaşayan Rus Julia Varnoskiya (42), çantasında telefonunu ve cüzdanı göremeyince gasbedildiğini belirterek polisi aradı. Yapılan araştırmada, Julia Varnoskiya'nın aldığı alkol yüzünden telefonu ve cüzdanı arkadaşında unuttuğu ortaya çıktı.
23.09.2021Gündem
Gasp edildim dedi, gerçek  çok başka çıktı
Gasp edildim dedi, gerçek çok başka çıktıAntalya'da yerleşik yaşayan Rus Julia Varnoskiya çantasında telefonunu ve cüzdanı göremeyince gasbedildiğini belirterek polisi aradı. Yapılan araştırmada, Julia Varnoskiya'nın aldığı alkol yüzünden telefonu ve cüzdanı arkadaşında unuttuğu ortaya çıktı.
23.09.2021Gündem
Rus denizaltı İstanbul Boğazı'ndan geçti
Rus denizaltı İstanbul Boğazı'ndan geçtiRus Donanmasının Karadeniz filosuna ait 'Stary Oskol' adlı denizaltı İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Denizaltının geçişine 2 sahil güvenlik botu da eşlik etti.
23.09.2021Haberler
Rus denizaltı İstanbul Boğazı'ndan geçti
Rus denizaltı İstanbul Boğazı'ndan geçtiRus Donanmasının Karadeniz filosuna ait 'Stary Oskol' adlı denizaltı İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Denizaltının geçişine 2 sahil güvenlik botu da eşlik etti.
23.09.2021Gündem
Alfabe ve Harfler: Türkçe Alfabede Kaç Harf Var? Sırasıyla Alfabemizdeki Harfler (Alfabetik Sıralama)
Alfabe ve Harfler: Türkçe Alfabede Kaç Harf Var? Sırasıyla Alfabemizdeki Harfler (Alfabetik Sıralama)İlkokula ilk başlandığında karşımıza çıkan alfabedeki her bir harf dildeki seslere karşılık gelir. Okula yeni başlayan öğrencilerin öğrendiği ilk konulardan birisi de alfabe sıralamasıdır. Günümüzden 5 bin yıl öncesine ulaşan alfabenin tarihi Sümerlilere dayanır. Türk alfabesi Ural Altay dil ailesindendir. Türkçe’de toplamda 29 harf vardır. Bunların 21'i sessiz iken 8'i sesli harftir. Latin harfleri dikkate alınarak düzenlenen Türkçe Alfabe1928 yılında kabul edilmiştir. Türkçe alfabede kaç harf var? Alfabemizde harflerin sıralaması için “Alfabe ve Harfler” içeriğimize göz atabilirsiniz.
23.09.2021Eğitim
Son dakika haberi: Rakibinin burnunu kırdı! 48 maç men cezası
Son dakika haberi: Rakibinin burnunu kırdı! 48 maç men cezasıAvusturya Amatör Lig'de maç sonunda rakip futbolcuya kasıtlı olarak kafa atan ve oyuncunun burnunu kıran Raschid Arsanukaev, 48 maç men cezası aldı.
22.09.2021Futbol
Rus denizaltısı, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Rus denizaltısı, Çanakkale Boğazı'ndan geçtiÇanakkale Boğazı'ndan geçen, Rus Donanması'na ait 'Stary Oskol' adlı Rus denizaltısı, Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.
22.09.2021Gündem
TÜROB salgının turizm sektörüne etkisini değerlendirdi
TÜROB salgının turizm sektörüne etkisini değerlendirdiTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "Turizm sektörü içerisinde konaklama sektörümüzün yaşadığı olumsuz süreç dikkate alınarak KDV indiriminin 2022 yılı mayıs ayına kadar uzatılması önemli ve gereklidir." dedi.
22.09.2021Ekonomi
ABD ve Rus genelkurmay başkanları buluştu
ABD ve Rus genelkurmay başkanları buluştuABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de görüştü.
22.09.2021Dünya
Son dakika... Rus uçağı radarda kayboldu
Son dakika... Rus uçağı radarda kaybolduYerel medya, Habarovsk şehri yakınlarında radarda son kez görünen AN-26 uçağında altı kişinin bulunduğunu bildiriyor.
22.09.2021Dünya
Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçtiÇanakkale Boğazı'ndan geçen, Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na bağlı savaş gemisi 'Caesar Kunikov', Ege Denizi'ne doğru yol aldı.
22.09.2021Gündem
Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Rus savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçtiÇanakkale Boğazı'ndan geçen, Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na bağlı savaş gemisi 'Caesar Kunikov', Ege Denizi'ne doğru yol aldı.
22.09.2021Gündem
Son dakika: Noviçok gerçeği! ‘Binlerce kişiyi öldürebilirdi!’
Son dakika: Noviçok gerçeği! ‘Binlerce kişiyi öldürebilirdi!’Eski Rus ajanı Skripal’in İngiltere’de zehirlenmesiyle ilgili yeni detaylara ulaşıldı. Saldırıda kullanılan ve bir parfüm şişesine gizlenen ‘Noviçok’ miktarının binlerce kişiyi öldürebilecek kadar çok olduğu ortaya çıktı.
22.09.2021Gündem
‘Binlerce kişiyi öldürebilirdi!’
‘Binlerce kişiyi öldürebilirdi!’Eski Rus ajanı Skripal’in İngiltere’de zehirlenmesiyle ilgili yeni detaylara ulaşıldı. Saldırıda kullanılan ve bir parfüm şişesine gizlenen ‘Noviçok’ miktarının binlerce kişiyi öldürebilecek kadar çok olduğu ortaya çıktı.
22.09.2021Dünya
Abla Ne Demek? İngilizce, Almanca, Rusça Ve Korece Abla Nedir?
Abla Ne Demek? İngilizce, Almanca, Rusça Ve Korece Abla Nedir?Dilimizde birden fazla hitap kelimesi kullanılmaktadır. Abla kelimesi de bu hitapların başında gelmektedir. Abla ne demek? Abla kelimesinin İngilizce karşılığı nedir? Abla kelimesinin Almanca karşılığı nedir? Abla kelimesinin Rusça karşılığı nedir? Abla kelimesi Korece karşılığı nedir? Sizler için abla kelimesinin yabancı dillerdeki karşılıklarını bir araya getirdik.
21.09.2021Eğitim
Rusya petrol ihracatının artmasını bekliyor
Rusya petrol ihracatının artmasını bekliyorRus haber ajansı TASS'ın Rus hükümetinin 2022 yılı için hazırladığı bütçe taslağına dayandırdığı haberine göre, 2022 yılında petrol ihracatının artması bekleniyor.
21.09.2021Ekonomi
Rus rublesi dolar karşısında zayıflayabilir
Rus rublesi dolar karşısında zayıflayabilirRusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reşetnikov, rublenin, döviz kurunun gereğinden fazla zayıf olduğunu düşündüklerini belirterek, "Bu yılın sonu, 2022'nin başına kadar bir güçlenme, ardından 2023'ten itibaren ise kademeli bir şekilde zayıflamasını bekliyoruz." dedi.
21.09.2021Uzmanpara
İngiltere'deki kimyasal saldırıda bir Rus ajanının daha kimliği tespit edildi
İngiltere'deki kimyasal saldırıda bir Rus ajanının daha kimliği tespit edildiİngiltere'de 2018 yılında eski Rus ajanın zehirlenmesi olayında üçüncü bir Rus casusun kimliği belirlendi.
21.09.2021Dünya
Rusya enflasyon beklentilerini yükseltti
Rusya enflasyon beklentilerini yükselttiRusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Hersontsev, yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 5’ten yüzde 5,8’e yükselttiklerini açıkladı.
21.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

RusyadenizaltıİngiltereTürkiyeHABER

Rusça ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.