Yabancı Dil

Yabancı Dil

Son dakika yabancı dil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yabancı dil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yabancı dil haber sayfamızda...

Yabancı Dil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.155 yabanci dil haberi bulunmuştur.
2021 YKS birincileri ve illeri belli oldu | TYT-AYT-YDT birincileri...
2021 YKS birincileri ve illeri belli oldu | TYT-AYT-YDT birincileri...YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınava ilişkin verilerde açıklanmaya başladı. 2021 YKS sınavı bilindiği üzere 26-27 Haziran tarihleri arasında üç farklı oturumda gerçekleştirilmişti. Bu sabah saatlerinde YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından YKS 2021 birincileri açıklandı.
29.07.2021Gündem
Öğrenci bulmak kolay olmayacak
Öğrenci bulmak kolay olmayacakYaklaşık 2,5 milyon üniversite adayının beklediği YKS sonuçları açıklandı. Hem adaylar hem de üniversiteler büyük bir şok yaşadı. Çünkü 4 yıllık bölümleri tercih edebilecek aday sayısı yarı yarıya düştü. Uzmanlar, yeterli puanı olan aday bulunmadığı için vakıflar başta olmak üzere pek çok üniversitede kontenjanların boş kalacağını düşünüyor; barajın geçen yıl olduğu gibi 170’e düşürülmesi gerektiği söylüyorlar.
29.07.2021Eğitim
YKS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı
YKS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldıYükseköğretimKurumları Sınavı (YKS) cevap kağıtları ve aday cevapları ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı.
28.07.2021Gündem
Son dakika... YKS birincilerinin illeri belli oldu!
Son dakika... YKS birincilerinin illeri belli oldu!Gelen son dakika haberine göre; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, Twitter hesabından Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) birinci olan öğrencilere ilişkin paylaşımda bulundu.
28.07.2021Gündem
Son dakika: YKS sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal medyadan duyurdu
Son dakika: YKS sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal medyadan duyurduSon dakika haberine göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 26-27 Haziran'da gerçekleştirdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) sonuçlarının açıklandığını bildirdi.
28.07.2021Gündem
Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz kimdir? Mustafa Cengiz'in sağlık durumu...
Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz kimdir? Mustafa Cengiz'in sağlık durumu...Galatasaray eski Başkanı Mustafa Cengiz'in sağlık durumu merak konusu oldu. Hastaneye kaldırıldığı açıklaması gelen Cengiz'in son durumu hakkında Abdurrahim Albayrak konuştu. Peki, Mustafa Cengiz'in son durumu nedir?
27.07.2021Gündem
YÖKDİL geç başvuru ücreti ne kadar, ne zaman yatırılıyor 2021? YÖKDİL geç başvuru tarihi nedir?
YÖKDİL geç başvuru ücreti ne kadar, ne zaman yatırılıyor 2021? YÖKDİL geç başvuru tarihi nedir?YÖKDİL geç başvuru ücreti ve tarihleri adayların gündeminde yer alıyor. YÖKDİL geç başvuru ücreti bugün yatırılıyor. Geç başvuru ücreti ise belli oldu. Peki YÖKDİL geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL 2021?
27.07.2021Gündem
Son dakika... Liselerin boş kontenjanları ve taban puanları açıkladı
Son dakika... Liselerin boş kontenjanları ve taban puanları açıkladıGelen son dakika haberine göre; LGS kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları ve taban puanları http://e-okul.meb.gov.tr üzerinden açıklandı.
26.07.2021Gündem
LGS'de öğrencilerin yaklaşık yüzde 35'i sınavla girilen liseleri tercih etti
LGS'de öğrencilerin yaklaşık yüzde 35'i sınavla girilen liseleri tercih ettiMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB) açıklanan 2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki ilk yerleştirme sonuçlarına göre, merkezi sınava 1 milyon 38 bin 492 öğrenci katıldı ve sınav sonuçlarına göre 358 bin 187 öğrenci (yüzde 34,5) sınavlı okul tercihinde bulundu.
26.07.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
Yazarları tanıyalım: Yaşar Kemal
Yazarları tanıyalım: Yaşar KemalBir yazar düşün doğduğu, büyüdüğü, havasını soluduğu toprakları sayfa sayfa, detay detay, bin bir detayıyla kitaplarında anlatsın. Üstelik her okuduğunda sana bir şeyler öğretsin. Yaşar Kemal’den söz ediyoruz.
YKS sonuçları 4 Ağustos’ta
YKS sonuçları 4 Ağustos’taÖSYM’nin açıkladığı takvime göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları 4 Ağustos’ta açıklanacak. Üniversite tercihleri ise 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak
17.07.2021Eğitim
YÖKDİL geç başvuru günü ne zaman, ücreti ne kadar? YÖKDİL/2 sınavı ne zaman, sonuçları ne zaman açıklanacak?
YÖKDİL geç başvuru günü ne zaman, ücreti ne kadar? YÖKDİL/2 sınavı ne zaman, sonuçları ne zaman açıklanacak?Yılda iki kez uygulanan YÖKDİL sınavlarının ilki tamamlandı. YÖKDİL/2 başvuruları ise geride kaldı. Önümüzdeki günlerde YÖKDİL/2 geç başvuru işlemleri alınacak. Peki YÖKDİL geç başvuru ve sınav tarihi ne zaman? YÖKDİL/2 sonuçları ne zaman açıklanacak?
16.07.2021Gündem
ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyor
ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyorSavunma sanayisinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Ankara'dan sonra Konya'da da açılan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) yeni eğitim öğretim yılı için öğrencilerini bekliyor.
15.07.2021Teknoloji
YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? 2021 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) son başvuru tarihi...
YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? 2021 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) son başvuru tarihi...ÖSYM, tarafından yılda iki defa gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı için geri sayım başladı. 2 Temmuz'da başlayan YÖKDİL başvuruları ne zaman bitecek, geç başvuru tarihi ne zaman gibi sorular yöneltiliyor. İşte, 2021 YÖKDİL 2. sınav detayları...
7.07.2021Gündem
Serik'te 4 aracın çarpıştığı kazada 4 kişi yaralandı
Serik'te 4 aracın çarpıştığı kazada 4 kişi yaralandıAntalya'nın Serik ilçesinde traktör ve 3 otomobilin karıştığı zincirleme kazada 4 kişi yaralandı.
5.07.2021Gündem
YÖKDİL ne zaman 2021? YÖKDİL başvuruları nasıl ve ne zaman yapılacak?
YÖKDİL ne zaman 2021? YÖKDİL başvuruları nasıl ve ne zaman yapılacak?YÖKDİL sınavı tarihi ve başvuruları ile ilgili detaylar adayların gündeminde yer alıyor. YÖKDİL 2.sınavı Ağustos ayında yapılacak. Başvuruların başlamasına ise kısa bir süre kaldı. Peki YÖKDİL başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak 2021? İşte YÖKDİL sınav tarihi ile ilgili ayrıntılar...
1.07.2021Gündem
180 bin öğrenci sıfır çekti
180 bin öğrenci sıfır çektiLGS’de 97 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alırken 6 testte, 180 bin 714 öğrenci sıfır çekti.
1.07.2021Eğitim
Doğru tercih iyi geleceğin ilk adımı
Doğru tercih iyi geleceğin ilk adımıUğur Okulları PDR ve Ar-Ge’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Sezgin, lise ve üniversite tercihi yapacak öğrencilere, bir dizi öneride bulundu.
1.07.2021Eğitim
2021 LGS sonuçları MEB | LGS sınav sonuçları sorgulama sayfası...
2021 LGS sonuçları MEB | LGS sınav sonuçları sorgulama sayfası...LGS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı 2021 Liselere Geçiş Sistemi sınavı sonuçlarını az önce erişime açtı. Lise hayali kuran binlerce 8. sınıf öğrencisi LGS sonuçlarını 'meb.gov.tr' adresinden öğrenebilecek.
30.06.2021Gündem
Son dakika! LGS kapsamında merkezi sınav sonuçları açıklandı
Son dakika! LGS kapsamında merkezi sınav sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarını "meb.gov.tr" adresinden öğrenebilecek.
30.06.2021Gündem
YKS’de itiraz için son gün yarın
YKS’de itiraz için son gün yarınÜniversite hayali kuran yaklaşık 2.6 milyon adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.
29.06.2021Eğitim
YKS soruları ve cevapları 2021: TYT - AYT - YDS soruları ve cevap anahtarı açıklandı!
YKS soruları ve cevapları 2021: TYT - AYT - YDS soruları ve cevap anahtarı açıklandı!YKS'nin TYT oturumu Cumartesi; AYT ve YDT oturumu ise dün yapıldı. Üç testin bitmesiyle birlikte soru ve cevapların açıklanması bekleniyordu. YKS soruları ve cevapları erişime açıldı. Adaylar ÖSYM resmi internet sayfası aracılığıyla 2021 YKS sorularını ve cevaplarını görüntüleyebiliyor.
28.06.2021Gündem
Matematik yine umutları yıktı
Matematik yine umutları yıktıYKS maratonu dün gerçekleştirilen sınavlarla sona erdi. Matematik yine zordu. Dünkü TYT sonrası da zor yorumları yapılmıştı ama adaylara göre “Matematik TYT’de vurdu, AYT’de öldürdü”. Türkçe’de Divan Edebiyat’ından gelen şiirleri, bu dile hakîm olmayan adaylar yapamadı. Bilgi ağırlıklı sorulardan oluşan Tarih, adayları şaşırttı. Hatalı soru iddiası bulunmuyor
28.06.2021Eğitim
ÖSYM son dakika gelişmesini duyurdu: Erişime açıldı
ÖSYM son dakika gelişmesini duyurdu: Erişime açıldıSon dakika haberine göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) oturumları temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları, ÖSYM tarafından erişime açıldı.
27.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yksösymyökdil2021lgs

Yabancı Dil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.