Sabancı Müzesi

Sabancı Müzesi

Son dakika sabancı müzesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sabancı müzesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sabancı müzesi haber sayfamızda...

Sabancı Müzesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.257 sabancı müzesi haberi bulunmuştur.
Öğretmenim zil çaldı!
Öğretmenim zil çaldı! Çocukların heyecanla beklediği ara tatile pek az kalmışken hazırladıkları renkli atölyelerle hem öğretici hem de keyifli vakit geçirtmeyi hedefleyen adreslere göz attık.
16.01.2022Kültür Sanat
Bir hanedan ressamının ‘sıra dışı’ dünyası
Bir hanedan ressamının ‘sıra dışı’ dünyasıSabancı Müzesi’nin yeni sergisi “Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi" Osmanlı hanedanından seçkin bir sanatçıyı tanıma klavuzu.
26.12.2021Kültür Sanat
“Dedim Olabilir” burs desteği oldu
“Dedim Olabilir” burs desteği olduElidor’un açık artırma ile satışa çıkan #DedimOlabilir duvar resminin NFT versiyonu sahibini buldu. Satışın tüm geliri Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) aktarılarak, 14 genç kadının daha eğitim bursu ile hayallerine yaklaşması desteklenmiş oldu. NFT satışından elde edilen gelirle birlikte Elidor’un “Kendi Yolumuzda” projesi kapsamında burs desteği verdiği genç kadınların sayısı 246’ya yükseldi.
20.12.2021Ekonomi
“Dün Bugün İstanbul” sergisi 28 Kasım’a kadar ziyaretçilerini bekliyor
“Dün Bugün İstanbul” sergisi 28 Kasım’a kadar ziyaretçilerini bekliyorEylül ayında Sakıp Sabancı Müzesi’nde başlayan “Dün Bugün İstanbul” sergisi, “Yeni Neslin Sabancı’sı” vizyonu doğrultusunda, Sabancı Holding’in desteği ile devam ediyor.
18.11.2021Kültür Sanat
"28. Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri" verildi
"28. Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri" verildiKariyerlerinin başındaki genç sanatçıları desteklemek amacıyla 1994 yılında Sakıp Sabancı'nın başlattığı sanat ödülleri, 28'inci kez sahiplerini buldu.
17.11.2021Kültür Sanat
Hayatı kodlayan biziz
Hayatı kodlayan bizizAvusturyalı sanatçı LIA’nın İstanbul’daki ilk kişisel sergisi “Hayatı Kodlamak” dijital sanatı hayatın her alanına temas ettirerek zamansız bir atmosfer kuruyor
15.11.2021Kültür Sanat
Mert Fırat: Tek özel hayatım çocuk
Mert Fırat: Tek özel hayatım çocukDrama-belgesel filmi 'Into Dust’ın Türkiye gösterimi, geçtiğimiz gün Emirgan Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşti. Etkinliğe UNDP İyi Niyet Elçisi Mert Fırat da katıldı. Fırat, özel hayatıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
28.10.2021Cadde
Küresel  iklim krizi belgesel oldu
Küresel iklim krizi belgesel olduGrundfos Vakfı’nın gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek hayata geçirdiği drama-belgesel filmi ‘Into Dust’ın dünya çapındaki prömiyerinin Türkiye gösterimi Emirgan Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşti.
28.10.2021Cadde
Hafta sonu İstanbul'da mutlaka gezip görmeniz gereken müzeler
Hafta sonu İstanbul'da mutlaka gezip görmeniz gereken müzelerİstanbul, dünyanın en özel koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Birbirinden önemli müzelerin bulunduğu bu şehir, hem tarihi mirası hem de güncel sanatını ziyaretçileriyle paylaşıyor. Kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte belirli kurallar çerçevesinde kapılarını açan müzeler, eskisi gibi meraklılarını ağırlamayı sürdürüyor. İşte özellikle hafta sonu tatilinde İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken müzeler…
22.10.2021Tatil
Kuveyt Türk ve Türk Hava Yolları milde işbirliğine gitti
Kuveyt Türk ve Türk Hava Yolları milde işbirliğine gittiKuveyt Türk, Türk Hava Yolları (THY) ve Mastercard  ile yaptığı anlaşmayla Miles&Smiles ortaklığına dâhil olan ilk katılım finans kuruluşu oldu.
13.10.2021Ekonomi
‘Yenilik her zaman rahatsızlık veriyor’
‘Yenilik her zaman rahatsızlık veriyor’Refik Anadol yaptığı çalışmalarla hem çok ilgi görüyor hem de dijital sanatın sanat olup olmadığına dair tartışmalar yaratıyor. Bir araya geldiklerinde ciddi bir gürültü kopartan sanat ve teknoloji için Anadol, “Yenilik her zaman rahatsızlık veriyor” diyor
30.09.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festivali sona erdi
49. İstanbul Müzik Festivali sona erdiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, dün akşam gerçekleşen Accademia Bizantina konseriyle sona erdi.
17.09.2021Kültür Sanat
Hasret giderdiler
Hasret giderdilerEce Kıral, Ayşe Albayrak ve Hülya Kalyoncu, uzun yaz aylarından sonra düzenledikleri sanat, kültür ve yemek buluşmasında bir araya geldi.
10.09.2021Cadde
İstanbul ses veriyor
İstanbul ses veriyorSanatçı Murat Germen’in çağrısıyla “Dün, Bugün, İstanbul” sergisinde bir araya gelen 22 sanatçı İstanbul’un acil çözüm gerektiren konularına tarihi, kültürel, sosyal ve politik zeminde cevap arıyor
İstanbul’u anlattılar
İstanbul’u anlattılarSabancı Holding desteğiyle düzenlenen ‘Dün, Bugün, İstanbul’ sergisi, Sakıp Sabancı Müzesi’nde kapılarını açtı.
4.09.2021Cadde
“Dün, Bugün, İstanbul” Sergisi  Sakıp Sabancı Müzesi’nde kapılarını ziyarete açtı
“Dün, Bugün, İstanbul” Sergisi Sakıp Sabancı Müzesi’nde kapılarını ziyarete açtı“Dün, Bugün, İstanbul” sergisi, 22 genç sanatçının gözünden İstanbul’a dair bir durum tespitinde bulunuyor. Topluluk olarak sürdürülebilirliği odağına alarak faaliyet gösterdiği her alanda olduğu gibi, kültür ve sanata destek kapsamında da öncü ve örnek projelerin yanında olduklarını söyleyen Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper “sanatın ve sanatçının, yaşadığımız sosyal ve çevresel sorunlara yönelik farkındalığı artırmak, sürdürülebilir çözümler üretmek açısından da çok önemli bir rol üstlendiğini düşünüyoruz” dedi.
Hiç bitmeyen ‘Etkileşimler’
Hiç bitmeyen ‘Etkileşimler’İstanbul Modern’in yeni koleksiyon sergisi “Etkileşimler” sanatçının farklı disiplinlerle ve kendiyle etkileşimine odaklanıyor
29.08.2021Kültür Sanat
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyor
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, ikinci haftasında Borusan Quartet, Paul Meyer, Diskant Ensemble, Festival Orkestrası ve Hande Küden’i; Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, ARTER Arka Bahçe ve Saint Benoît Fransız Lisesi Büyük Avlu’da ağırlıyor. 28 Ağustos Cumartesi günü ise Chromas, Habitat Parkı’nda gerçekleştirilecek Hafta Sonu Klasikleri kapsamında ücretsiz olarak müzikseverlerle buluşuyor.
24.08.2021Kültür Sanat
Boğaz’da Keskin şiirler
Boğaz’da Keskin şiirlerİstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Sakıp Sabancı Müzesi’nin beşincisini düzenlediği Müzede Sahne etkinliğine, şair Birhan Keskin’in şiirleriyle katılıyor.
18.08.2021Kültür Sanat
Şimdi Müzedeyiz Aşkım!
Şimdi Müzedeyiz Aşkım!Sakıp Sabancı Müzesi’nin düzenlediği açıkhava etkinliği Müzede Sahne, beşinci yılını kutluyor.
15.08.2021Kültür Sanat
SSM’de yaz sanatla geçecek
SSM’de yaz sanatla geçecekSakıp Sabancı Müzesi, yaz boyunca açık hava  etkinliklerine ev sahipliği yapacak.
11.08.2021Kültür Sanat
Sakıp Sabancı Müzesi'nde sanat dolu yaz etkinlikleri
Sakıp Sabancı Müzesi'nde sanat dolu yaz etkinlikleriZengin koleksiyonları, ev sahipliği yaptığı uluslararası ve ulusal geçici sergileri, konservasyon çalışmaları, öğretim programları, konser, konferans ve seminerleriyle çok yönlü bir müzecilik anlayışını yansıtan Sakıp Sabancı Müzesi, bu yaz unutulmayacak etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
10.08.2021Kültür Sanat
Bir ressam: Ivan Ayvazovski
Bir ressam: Ivan AyvazovskiOsmanlı padişahlarının çok sevdiği bir ressam olan Ivan Ayvazovski, saray ressamı olarak adlandırılırmış.
İstanbul’da sanat bayramı
İstanbul’da sanat bayramıBayram tatilini şehirde “sanat”la geçirmek isteyenler soluğu müzelerde alabilir! İstanbul’daki özel müzeler yarından itibaren kapılarını bayram boyunca açık tutacak
20.07.2021Kültür Sanat
Türk resim tarihi  Milliyet Sanat’ta
Türk resim tarihi Milliyet Sanat’taMilliyet Sanat’ın temmuz sayısı Sabancı Müzesi’nin “Tanzimat’tan Cumhuriyet’e: Ressam Hocaların Ressam Öğrencileri” sergisiyle okurla buluştu.

Benzer Haber Etiketleri

Sabancı Müzesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.