Sağlık Bakanı Koca

Sağlık Bakanı Koca

Son dakika Sağlık Bakanı Koca haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sağlık Bakanı Koca gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sağlık Bakanı Koca haber sayfamızda...

Sağlık Bakanı Koca

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.478 saglik bakani koca haberi bulunmuştur.
Son dakika... Yola çıkacaklar dikkat! İçişleri Bakanlığı'ndan kısmi kapanma açıklaması
Son dakika... Yola çıkacaklar dikkat! İçişleri Bakanlığı'ndan kısmi kapanma açıklamasıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı, kısmi kapanma sürecinde ülke genelinde bugünden itibaren "yoğunlaştırılmış dinamik denetim" uygulanacağını açıkladı. Sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinde şehirler arası yollarda araçlar durdurularak izin belgesi, muafiyet nedeni, zaman ve güzergah kontrol edilecek. Denetimlerin odak noktasını sokağa çıkma kısıtlaması, konaklama tesisi tedbirleri, iş yerlerinin açılış-kapanış saatlerine uyum konuları oluşturacak. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Gündem
Son dakika... 'Aşılar çöpe gitti' iddiasına Sağlık Bakanı Koca'dan açıklama
Son dakika... 'Aşılar çöpe gitti' iddiasına Sağlık Bakanı Koca'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "aşılar çöpe gitti" iddiaları üzerine sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
15.04.2021Gündem
Sağlık Bakanı Koca'dan 'kısmi kapanmada vakaların azaltılması' çağrısı
Sağlık Bakanı Koca'dan 'kısmi kapanmada vakaların azaltılması' çağrısıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'la mücadelede kısmi kapanmanın fırsat olduğunu belirterek "Aşıya kadar vakaları azaltalım." çağrısında bulundu.
14.04.2021Siyaset
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca paylaştı! İşte vaka sayısı en çok artan iller
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca paylaştı! İşte vaka sayısı en çok artan illerGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında vaka sayısı en fazla artan ve azalan kentleri paylaştı. İşte haberin ayrıntıları...
14.04.2021Gündem
Son dakika! Bakan Koca Türkiye'nin haftalık vaka haritasını açıkladı
Son dakika! Bakan Koca Türkiye'nin haftalık vaka haritasını açıkladıSon dakika haberine göre Sağlık Bakanı Koca, 3-9 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısındaki son durum bazı iller için endişe yarattı. İşte Koca'nın paylaştığı haritada dikkat çeken 5 il...
13.04.2021Gündem
Uzmanlar yeni haritayı yorumladı: 10 kat artış var
Uzmanlar yeni haritayı yorumladı: 10 kat artış varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayında iki haftalık kısmi kapanma uygulanacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından sonra Sağlık Bakanı Koca, 3-9 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını paylaştı. En çok vakanın olduğu 5 il belli olurken CNN Türk yayınına katılan Prof. Dr. Mustafa Çetiner ve Prof. Dr. Alper Şener, son durumu değerlendirdi.
13.04.2021Haberler
Uzmanlar yeni haritayı yorumladı: 10 kat artış var
Uzmanlar yeni haritayı yorumladı: 10 kat artış varGelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayında iki haftalık kısmi kapanma uygulanacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından sonra Sağlık Bakanı Koca, 3-9 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını paylaştı. En çok vakanın olduğu 5 il belli olurken CNN Türk yayınına katılan Prof. Dr. Mustafa Çetiner ve Prof. Dr. Alper Şener, son durumu değerlendirdi.
13.04.2021Gündem
Bakan Koca Türkiye'nin haftalık vaka haritasını açıkladı
Bakan Koca Türkiye'nin haftalık vaka haritasını açıkladıSağlık Bakanı Koca, 3-9 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 804,97, Ankara'da 419,06, İzmir'de 304,07 oldu. Haftalık verilere göre Kırklareli, İstanbul, Çanakkale, Yalova ve Kastamonu 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.
13.04.2021Haberler
Alternatifli önerileri sunacağız
Alternatifli önerileri sunacağızBilim Kurulu toplantısı sonrası konuşan Sağlık Bakanı Koca, “Ülkemiz salgın boyunca yaşadığı en zor dönemlerden birini geçirmektedir” ifadesini kullandı. Tedbirler konusunda alternatifli hazırlık yaptıklarını belirten Koca, “Önerileri Kabine’ye sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız alınan kararları açıklar” dedi.
13.04.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca korkutan oranı paylaştı: Yüzde 80! Kapanma olacak mı? Flaş açıklama...
Son dakika: Bakan Koca korkutan oranı paylaştı: Yüzde 80! Kapanma olacak mı? Flaş açıklama...Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Nüfusun yüzde 80'inin çok yüksek risk grubundaki şehirlerde yaşadığını ifade eden Sağlık Bakanı Koca, Ramazan ayında tam kapanma olacak mı sorusuna yanıt verdi. Öte yandan Bakan Koca, "En geç haziran sonu itibarıyla 40 yaş üstünü aşılayabileceğimizi, 30 milyon aşıyla bunu 30-35 yaşına düşürebileceğimizi ifade etmek istiyorum." dedi.
13.04.2021Gündem
Sağlık Bakanı Koca'dan kapanma açıklaması
Sağlık Bakanı Koca'dan kapanma açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Yarın Kabine Toplantısı'nda kapsayıcı, alternatifli önerileri sunacağız. O çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımız alınan kararları açıklar."
12.04.2021Haberler
Bakan Koca'dan önemli açıklamalar
Bakan Koca'dan önemli açıklamalarSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu
12.04.2021Haberler
Ramazan ayında tedbirlere nasıl devam edilecek?
Ramazan ayında tedbirlere nasıl devam edilecek?Koronavirüs ile mücadelede atılacak adımlar, yeni haftadaki Bilim Kurulu ve Kabine toplantılarının ardından netleşecek. Toplantılarda, salgınla ilgili önemli kararlar alınacak.
11.04.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Koca'dan flaş açıklama! Bundan başka çözüm yolu yok
Son dakika... Bakan Koca'dan flaş açıklama! Bundan başka çözüm yolu yokSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'ın “Sağlık sisteminde tıkanma var mı? Sistem, son artışları karşılayabiliyor mu? sorusuna "“Şu anda bir sorun yok. Ama üç dört hafta daha böyle giderse, sorun olmaya başlar. Şu andaki yük, bizim özellikle kasım aralık döneminde yaşadığımız sağlık yükünün oldukça altında.” cevabını verdi. Koca artan vaka sayılarıyla ilgili olarak, “Çözüm, aşıyı olabildiğince hızlandırmak... Beraberinde de hareketliliği azaltmak... ‘Önce tedbir, sonra aşı’ ya da ‘önce aşı, sonra tedbir’ değil. İkisini bir arada yapmamız gerekiyor. Bundan başka çözüm yolu yok.” dedi.
9.04.2021Gündem
Sağlık Bakanı Koca: Tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz
Sağlık Bakanı Koca: Tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğizSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. "Şüphesiz ki, evrensel sağlık kapsayıcılığı nihai hedefimiz olmaya devam edecektir." diyen Koca, "Bu yol gösterici ilkenin ışığında, daha sağlıklı ve daha adil bir dünya için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.
7.04.2021Siyaset
Son dakika... Ankara'da flaş uzaktan eğitim kararı!
Son dakika... Ankara'da flaş uzaktan eğitim kararı!Gelen bir son dakika haberine göre, Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yarından itibaren 5,6,7 ile lise hazırlık 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.
4.04.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan flaş açıklama! Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı artıyor
Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan flaş açıklama! Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı artıyorSon dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "65 yaş üstü büyüklerimizin son bir ayda toplam vakalar içindeki oranı yüzde 14,39’dan 11,3’e düştü. Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı ise artıyor. Gençlerimizi de koruyacağız" dedi.
4.04.2021Gündem
‘Eylülde ilk aşımız  devreye girecek’
‘Eylülde ilk aşımız devreye girecek’Sağlık Bakanı Koca, DSÖ’nün medya brifinginde “Şu an DSÖ tarafından kaydı tutulan aşılar listesinde 18 aşımız var. Önümüzdeki ağustos, eylül gibi, ilk etapta birkaç aşımızın devreye girebileceğini ve insanlığın kullanımına da geçirebileceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi
2.04.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattı! '45 günde tamamladık'
Son dakika: Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattı! '45 günde tamamladık'Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ile Dünya Sağlık Örgütü'nün medya brifingine konuştu. Koca, "Türkiye olarak yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını 45 gün gibi kısa bir süre içinde tamamladık." açıklamasında bulundu. Koca, "Önümüzdeki ağustos, eylül gibi, yaz dönemi ilk aşımızın biteceğine, başarıyla sonuçlanacağına inanıyorum." bilgisini paylaştı. Öte yandan DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Türkiye'nin 2021'in Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı olmasının "güçlü bir kahramanı" olduğunu söyledi.
2.04.2021Gündem
Son dakika... DSÖ'den Türkiye'ye 'kahraman' övgüsü!
Son dakika... DSÖ'den Türkiye'ye 'kahraman' övgüsü!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Ghebreyesus, Türkiye'nin 2021'in Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı olmasının "güçlü bir kahramanı" olduğunu söyledi.
1.04.2021Dünya
Son dakika... İstanbul Sağlık Müdürü Memişoğlu: Üçüncü piki yaşıyoruz, 15-20 gün...
Son dakika... İstanbul Sağlık Müdürü Memişoğlu: Üçüncü piki yaşıyoruz, 15-20 gün...Gelen bir son dakika haberine göre, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yeni tip koronavirüs salgınında şu anda üçüncü pikin yaşandığını belirtti. Geçen kasım ayındaki gibi büyük bir dalganın olmaması için özellikle 15-20 günlük süreçte herkesin çok hassas olmasını söyledi.
1.04.2021Gündem
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanı Koca da katılacak! Tüm dünya canlı izleyecek...
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanı Koca da katılacak! Tüm dünya canlı izleyecek...Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü tarafından düzenlenecek olan ve uluslararası medya başta olmak üzere tüm dünya tarafından yakından takip edilen brifinge katılacak. Kritik toplantı bugün 18.00-19.00 saatleri arasında çevrim içi gerçekleştirilecek. İşte koronavirüs pandemisiyle ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...
1.04.2021Gündem
DSÖ'den Sağlık Bakanı Koca'ya davet
DSÖ'den Sağlık Bakanı Koca'ya davetSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Medya Brifingine katılacak. DSÖ'nün periyodik olarak kamuoyunu bilgilendirdiği brifinge, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus'a eşlik etmek üzere Bakan Koca da davet edildi.
1.04.2021Gündem
Son dakika: Nazal aşı için başvuru yapıldı!
Son dakika: Nazal aşı için başvuru yapıldı!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Nazal aşı için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'na başvuruldu. Onay alınca insan deneyi başlayacak.
31.03.2021Ekonomi
Koca: Mutasyon oranı yüzde 75’lere ulaştı
Koca: Mutasyon oranı yüzde 75’lere ulaştıMutasyonlu vakaların her geçen gün arttığına dikkat çeken Sağlık Bakanı Koca, “Şu an mutasyonun Türkiye’deki oranı yüzde 75’lere ulaştı. Kimi illerimizde yüzde 55 oranında ama yüzde 95 olan illerimiz de var” dedi
31.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

fahrettin kocasağlık bakanıkoronavirüsbakan kocaaşı

Sağlık Bakanı Koca ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.