Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi

Son dakika Sakarya Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sakarya Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sakarya Üniversitesi haber sayfamızda...

Sakarya Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.618 sakarya üniversitesi haberi bulunmuştur.
Yeni kurulan ve kapatılan fakülteler Resmi Gazete’de
Yeni kurulan ve kapatılan fakülteler Resmi Gazete’deResmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre 36 yeni fakülte kurulurken 16 fakülte kapandı.
26.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Kararı'yla 22 üniversiteye 36 yeni fakülte kuruldu
Cumhurbaşkanı Kararı'yla 22 üniversiteye 36 yeni fakülte kurulduResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla 22 üniversiteye 36 yeni fakülte kuruldu, 16 fakülte ise kapatıldı.
26.07.2022Eğitim
Üniversitelere rektör atanmasına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de
Üniversitelere rektör atanmasına ilişkin kararlar Resmi Gazete’deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 5 üniversiteye rektör atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
8.07.2022Gündem
Saatte 1230 kilometre hıza çıkan ulaşım projesi!
Saatte 1230 kilometre hıza çıkan ulaşım projesi!Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi'nde Avrasya Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Zirvesi'ne katılan mühendisler, kara ve hava yolundan daha hızlı ve geleceğin teknolojisinde 5’inci ulaşım yöntemi olarak görülen ‘Hyperloop’ teknolojisini hayata geçirmek için proje üretti. Türk mühendisler, dünyada ses getiren bir ekip olmak istiyor.
4.06.2022Haberler
Saatte 1230 kilometre hıza çıkan ulaşım projesi!
Saatte 1230 kilometre hıza çıkan ulaşım projesi!Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi'nde Avrasya Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Zirvesi'ne katılan mühendisler, kara ve hava yolundan daha hızlı ve geleceğin teknolojisinde 5’inci ulaşım yöntemi olarak görülen ‘Hyperloop’ teknolojisini hayata geçirmek için proje üretti. Türk mühendisler, dünyada ses getiren bir ekip olmak istiyor.
4.06.2022Ekonomi
YÖK Başkanı Özvar, 'Büyük Veri Projesi'ni tanıttı
YÖK Başkanı Özvar, 'Büyük Veri Projesi'ni tanıttıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Kurul'un 8 pilot üniversitede başlattığı, 'Büyük Veri Projesi'ni tanıttı. Özvar "Büyük Veri ile ilgili 2003- 2022 yılları arasında üniversitelerimizde 57 doktora ve 171 yüksek lisans tezi olmak üzere, 228 tez çalışması üretilmiştir. Proje, bu alanlarda yeni bir akademik kitlenin yetişmesine de vesile olacaktır" diye konuştu.
30.05.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: "Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür "
TBMM Başkanı Şentop: "Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür "TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye’nin her anlamda güçlü bir ülke olduğunu belirterek, “Türkiye’yi ufak tefek, eften püften sebeplerle eleştirenler, geldiğimiz yerden gittiğimiz yere doğru bir akış içerisinde yaşanan tabloyu görmeyenler, Türkiye’ye büyük haksızlık ediyorlar. Türkiye tasavvuru, her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür” dedi.
9.05.2022Haberler
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktürTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye’nin her anlamda güçlü bir ülke olduğunu belirterek, “Türkiye’yi ufak tefek, eften püften sebeplerle eleştirenler, geldiğimiz yerden gittiğimiz yere doğru bir akış içerisinde yaşanan tabloyu görmeyenler, Türkiye’ye büyük haksızlık ediyorlar. Türkiye tasavvuru, her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür” dedi.
9.05.2022Siyaset
Profesörün evini kurşunlayan şüpheli İstanbul'da yakalandı
Profesörün evini kurşunlayan şüpheli İstanbul'da yakalandıSakarya’da, Prof. Dr. Bayram Topal'ın evini kurşunladıktan sonra kaçan şüpheli Maşallah K. İstanbul'da yakalanıp gözaltına alındı.
5.03.2022Gündem
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü 80 sözleşmeli personel istihdam edecek.
26.01.2022Ekonomi
TOGG'un en kritik parçası! Avrupa ve Uzak Doğu’dan teklif geldi
TOGG'un en kritik parçası! Avrupa ve Uzak Doğu’dan teklif geldiHeyecanla beklenen ve çalışmaları hız kazanan yerli otomobil TOGG’un en kritik parçası olan bataryası yaklaşık 10 yıldır Sakarya Üniversitesi Araştırma-Geliştirme Uygulama Merkezi (SARGEM) tarafından üretiliyor.
31.12.2021Ekonomi
Elektrikli araçların arızalarını tespit eden cihaz tasarlandı
Elektrikli araçların arızalarını tespit eden cihaz tasarlandıSakarya Üniversitesi (SAÜ) akademisyenleri ve öğrencileri, elektrikli araçların arızalarını anında tespit edebilecek cihaz tasarladı.
13.12.2021Teknoloji
Böyle giderse Sapanca da kuruyacak
Böyle giderse Sapanca da kuruyacakSakarya ve Kocaeli’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Sapanca Gölü, gölü besleyen derelerde hazır su şirketlerinin yoğun şişeleme faaliyetleri, çimento suyu ve bölgeye gelenlerin hoyratlığıyla oluşan plastik kirliliği nedeniyle tehlike altında.
12.12.2021Gündem
Düğün konvoyunda dehşeti yaşatmıştı! 1 yıl sonra İstanbul’da yakalandı
Düğün konvoyunda dehşeti yaşatmıştı! 1 yıl sonra İstanbul’da yakalandıSakarya’nın Adapazarı ilçesinde nikah konvoyunda çıkan tartışma neticesinde 1 kişinin hayatını kaybettiği iki kişinin ise yaralandığı silahlı kavgada kayıplara karışan şüpheli yaklaşık 1 yıl sonra İstanbul’da yakalandı.
8.12.2021Gündem
Üniversiteler tatil mi oldu? Bugün üniversiteler açık mı, sınavlar iptal mi?
Üniversiteler tatil mi oldu? Bugün üniversiteler açık mı, sınavlar iptal mi?Bugün (30 Kasım) üniversiteler tatil mi, hangi üniversiteler tatil? İstanbul ve çevre illerde yaşanan lodos sebebiyle MEB'e bağlı okullar bir gün ara ile eğitime ara verdi. Milyonlarca yükseköğretim öğrencisi ise YÖK'ten gelecek haberi beklerken üniversitelerden üst üste duyurular geldi. Peki, üniversiteler bugün açık mı, kapalı mı?
29.11.2021Gündem
İntern hekimlere aşı eğitimi önerisi
İntern hekimlere aşı eğitimi önerisiHazırlanan bir uzmanlık tezi çerçevesinde intern hekimlerin aşıya yaklaşımı dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu.
18.11.2021Gündem
Katılım finansta yüzde 15'lik pazar payı hedefi
Katılım finansta yüzde 15'lik pazar payı hedefiKatılım finans sektör temsilcileri, konvansiyonel bankaların üzerinde büyüme yakaladıklarını, 2025 yılında yüzde 15'lik pazar payına ulaşmalarının mümkün olduğunu belirterek, İstanbul Finans Merkezi'nin de katılım finansa önemli katkı sunacağını ifade ettiler.
25.10.2021Uzmanpara
TEKNOFEST'te dereceye giren ekipler araçlarını tanıttı
TEKNOFEST'te dereceye giren ekipler araçlarını tanıttıTEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde dereceye giren Karadeniz Teknik Üniversitesinin (KTÜ) iki ekibi ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ekibi, Trabzon'da araçlarını tanıttı.
4.10.2021Teknoloji
İlayda Şeker kimdir, kaç yaşında? İlayda Şeker biyografisi...
İlayda Şeker kimdir, kaç yaşında? İlayda Şeker biyografisi...Survivor 2021 kadrosunda yer alan isimlerden olan İlayda Şeker magazin gündeminde yer almaya devam ediyor. Survivor'da zaman zaman yaptığı açıklamalar ile herkesi şaşırtan İlayda Şeker programın sona ermesinin ardından da araştırma konusu olmaya devam ediyor. İşte İlayda Şeker hakkında merak edilenler...
30.09.2021Cadde
Sürücüsüz araçlar piste çıktı
Sürücüsüz araçlar piste çıktıTEKNOFEST kapsamında TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve HAVELSAN iş birliğiyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması'nda "Özgün Araç" kategorisi yarışları başladı.
14.09.2021Teknoloji
Geleceğin otonom araçları birbiriyle TEKNOFEST ile yarışacak
Geleceğin otonom araçları birbiriyle TEKNOFEST ile yarışacakDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması, 13-17 Eylül'de Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilecek.
9.09.2021Teknoloji
Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası! 'Ak Sakal'ın adanmış hayatı
Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası! 'Ak Sakal'ın adanmış hayatıProf Dr. Hasan Hacısalihoğlu, çalışmalarıyla matematikte çığır açtı, 38 kitap yazdı, binlerce öğrenci yetiştirdi. ‘Hocaların Hocası’ olarak tanımlanan Hacısalihoğlu için profesör olan öğrencileri, Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası başlattı.
23.07.2021Eğitim
Son dakika... Bilim Kurulu üyesi ağustos ayını işaret etti! Yüzde 80'i delta varyantı olacak
Son dakika... Bilim Kurulu üyesi ağustos ayını işaret etti! Yüzde 80'i delta varyantı olacakSon dakika gelen habere göre; Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gülay Korukluoğlu ağustos ayını işaret ederek artan delta varyantıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Öte yandan Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte neler yaşandı? Detaylar haberimizde...
9.07.2021Gündem
Devrilen TIR'da sıkışan sürücüyü itfaiye kurtardı
Devrilen TIR'da sıkışan sürücüyü itfaiye kurtardıSakarya'nın Sapanca ilçesinde devrilen TIR'ın ikinci sürücüsü, sıkıştığı yerden itfaiye ekiplerince çıkarıldı.
5.07.2021Haberler
Böyle kurtarıldı! Ekipler zamanla yarıştı
Böyle kurtarıldı! Ekipler zamanla yarıştıSakarya'nın Sapanca ilçesinde devrilen TIR'ın ikinci sürücüsü, sıkıştığı yerden itfaiye ekiplerince çıkarıldı.
5.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sakarya Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.