Sakız Adası

Sakız Adası

Son dakika Sakız Adası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sakız Adası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sakız Adası haber sayfamızda...

Sakız Adası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 740 sakız adası haberi bulunmuştur.
Son dakika: Erdoğan Yunanistan'da deprem etkisi yarattı! Apar topar 16 harita yayınladılar
Son dakika: Erdoğan Yunanistan'da deprem etkisi yarattı! Apar topar 16 harita yayınladılarEfes-2022 tatbikatının son gününde İzmir'de kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Yunan medyasında anında manşete taşındı, 'Yeni Küçük Asya felaketiyle' tehdit!' başlıkları atıldı.
9.06.2022Dünya
12 İyon kentine özel destinasyon
12 İyon kentine özel destinasyonÜlkemizin ilk sakin şehri Seferihisar’da Başkan Yetişkin, yeni bir rota oluşturmak amacıyla Yunanistan da dahil olmak üzere 12 antik kente ev sahipliği yapan başkanlarla görüşecek.
5.06.2022Ege
20 MAYIS SON DEPREMLER LİSTESİ! En son nerede kaç şiddetinde deprem oldu?
20 MAYIS SON DEPREMLER LİSTESİ! En son nerede kaç şiddetinde deprem oldu? Ülkemizde zaman zaman depremler meydana gelmeye devam ediyor. Meydana gelen depremlere ilişkin veriler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından listelenmeye devam ediyor. Son olarak Kütahya'nın Aslanapa ilçesinde 2.5 ve 2.2 şiddetinde iki deprem meydana geldi. Meydana gelen depremler yerin 4.8 ve 2.6 km derinliğinde meydana geldi. İşte son depremler listesi...
20.05.2022Gündem
SON DEPREMLER || En son nerede, ne zaman, kaç şiddetinde deprem oldu? KANDİLLİ son dakika depremler
SON DEPREMLER || En son nerede, ne zaman, kaç şiddetinde deprem oldu? KANDİLLİ son dakika depremlerSon dakika depremler listesi. Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını kontrol ediyor. Kandilli son depremler listesine bakarak hangi bölgede, kaç şiddetinde ve derinliğinde deprem meydana geldiğini görüntülemek mümkün. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte 18 Mayıs son depremler listesi.
18.05.2022Gündem
Yunan adalarına feribot seferleri tam kapasite
Yunan adalarına feribot seferleri tam kapasiteEge kıyıları ile Yunan adaları arasında yapılan feribot seferlerinde 'tam yolcu' kapasitesine geçildi. Daha önce uygulanan yüzde 80'lik yolcu kapasitesinin kaldırıldığını belirten Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, "Her geçen gün artan bir ivme var. Eskiden sadece tek yönlü bir trafik vardı. Ancak şu anda karşılıklı bir trafik gündemde" dedi.
15.05.2022Ekonomi
İki yakayı  birleştirdi
İki yakayı birleştirdiİzmir Büyükşehir’in özel sporcusu Tuna Tunca, trafik kazasında yaşamını yitiren atlet Yahşi anısına Sakız’dan Çeşme’ye yüzdü
29.04.2022Ege
Otizmli sporcu Tuna, Yunanistan'dan Türkiye'ye yüzerek ilki başardı
Otizmli sporcu Tuna, Yunanistan'dan Türkiye'ye yüzerek ilki başardı19 yaşındaki otizmli açık su yüzücüsü Tuna Tunca ve Triatlon Milli Takımı Antrenörü Mert Onaran, Yunanistan'ın Sakız Adası'ndan Çeşme'ye anlamlı etkinlikte yüzerek geçip tarihi bir ilki başardı.
27.04.2022Haber Bülteni
Otizmli yüzücü Tuna, Ege’nin iki yakası arasında kulaç atacak
Otizmli yüzücü Tuna, Ege’nin iki yakası arasında kulaç atacakİzmir'de otizmli açık su yüzücüsü Tuna Tunca (19), otizmde farkındalığı arttırmak için Yunanistan'ın Sakız Adası'ndan Çeşme'ye kulaç atacak. Tuna, 27 Nisan'da gerçekleştirmeyi planladığı açık su geçişi ile Sakız'dan İzmir'e yüzen ilk özel sporcu olacak.
1.04.2022Yaşam
Samos seferleri başlıyor
Samos seferleri başlıyorCovid-19 salgını nedeniyle yapılamayan Türkiye ile Yunanistan adaları arasındaki feribot seferleri, 2 yıl aradan sonra yeniden başlayacak. Sığacık’ın yat limanı Teos Marina’dan Yunan adası Samos’un Karlovassi Limanı’na ilk sefer, 23 Nisan’da gerçekleşecek.
17.03.2022Ekonomi
Tarihte bir kadın istismarı hikâyesi
Tarihte bir kadın istismarı hikâyesiRusya'nın Ukrayna'ya saldırısıyla Osmanlı tarihindeki "Katerina otağına gittiği Baltacı Mehmed Paşa'yı kandırdı" dedikodusu yine gündeme geldi. Doç. Dr. Zübeyde Güneş Yağcı “Bu dedikodu paşanın muhalifleri tarafından üretilmiştir ve tarihte hep olduğu gibi yine bir kadın kullanılmıştır" dedi.
13.03.2022Dünya
Umur Bey nasıl öldü, tarihte kimdir? Kuruluş Osman Umur Bey gerçek ismi nedir, Şahin Ergüney kimdir?
Umur Bey nasıl öldü, tarihte kimdir? Kuruluş Osman Umur Bey gerçek ismi nedir, Şahin Ergüney kimdir? Umur Bey nasıl öldü, kimdir? Umur Bey, Malhun Hatun'un babası olarak Kuruluş Osman dizisinde öne çıkıyor. Dizide Umur Bey'i ise Şahin Ergüner oynuyor. İzleyici ise Umur Bey kim, nasıl ve ne zaman öldü sorularının yanı sıra Kuruluş Osman Umur Bey'i oynayan Şahin Ergüney kimdir sorusuna da yanıt arıyor. İşte, Umur Bey'in biyografisi...
9.03.2022Cadde
Dokay, 27 yaşında
Dokay, 27 yaşındaAraç kiralama sektöründe İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin birçok kentiyle birlikte Yunanistan’da da hizmet veren Dokay, kuruluşunun 27. yılını çalışanlarıyla Sarnıç Double Tree by Hilton by Kepi’de kutladı.
2.03.2022Ege
Türkiye'den Yunanistan'a nota verildi!
Türkiye'den Yunanistan'a nota verildi!Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Sakız’ın kuzeyi, Karaburun’un batısında Türk balıkçı teknelerine ateş açılması sonucu 1 vatandaşın yaralanması ile ilgili Yunanistan Büyükelçiliği Müsteşarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.
23.02.2022Haberler
Türkiye'den Yunanistan'a nota verildi!
Türkiye'den Yunanistan'a nota verildi!Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Sakız’ın kuzeyi, Karaburun’un batısında Türk balıkçı teknelerine ateş açılması sonucu 1 vatandaşın yaralanması ile ilgili Yunanistan Büyükelçiliği Müsteşarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.
23.02.2022Gündem
Yunan unsurları, 2 Türk balıkçı teknesine ateş açtı: 1 yaralı
Yunan unsurları, 2 Türk balıkçı teknesine ateş açtı: 1 yaralıSahil Güvenlik Komutanlığı, Ege Denizi'nde Yunanistan unsurlarının 2 Türk balıkçı teknesine ateş açması sonucu mürettebattan 1 kişinin bacağından yaralandığını duyurdu.
23.02.2022Gündem
Altınel’in ilk kitabı raflarda
Altınel’in ilk kitabı raflardaİki dönem İzmir Turist Rehberleri Odası Başkanlığı yapan, yüksek mimar Nebil Altınel, “İzmir ve Kula’da Ortodoks Sivil Mimari Mirası” isimli kitabını Alsancak’taki Yakın Kitapevi’nde imzaladı.
9.02.2022Ege
15 bin 794 göçmen ölüme terk edildi
15 bin 794 göçmen ölüme terk edildiEge ve Akdeniz’den 2021 yılı içinde çeşitli deniz araçlarıyla umut yolculuğuna çıkan 23 bin 676 kaçak göçmenden 15 bin 794’ü Yunanistan güvenlik güçleri tarafından darp edilip havası indirilen lastik botlarla ölüme gönderildi...
6.02.2022Gündem
Yunanistan 15 bin 794 göçmeni ölüme itti
Yunanistan 15 bin 794 göçmeni ölüme ittiEge ve Akdeniz'den 2021 yılı içinde çeşitli deniz araçlarıyla umut yolculuğuna çıkan ve Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan toplam 23 bin 676 kaçak göçmenden 15 bin 794'ü Yunanistan güvenlik güçleri tarafından darbedilip havası indirilen lastik botlarla Ege Denizi'nde ölüme terk edildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı kayıtlarına göre geri itme olaylarında 11 göçmen öldü.
5.02.2022Gündem
Çeşme sakızı tescil bekliyor
Çeşme sakızı tescil bekliyorÇeşme’de 3 bin yetişkin sakız ağacından bu yıl 50 kilo damla sakızı üretildi.
31.01.2022Ege
Bugün deprem oldu mu, nerede deprem oldu? 7 Ocak Son Depremler Kandilli
Bugün deprem oldu mu, nerede deprem oldu? 7 Ocak Son Depremler KandilliBugün deprem oldu mu? Kandilli Rasathanesi Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremleri listelemeye devam ediyor. Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını son depremler listesine bakarak görüntüleyebiliyor. İşte 7 Ocak meydana gelen depremler.
7.01.2022Gündem
Son dakika... Kabusları oldu! 'Türkiye Bayraktar TB2 ile sızıyor'
Son dakika... Kabusları oldu! 'Türkiye Bayraktar TB2 ile sızıyor''Atina drone diplomasisine çare arıyor' başlığıyla bir haber yayımlayan Kathimerini, "Türkiye çok sayıda ülkeye sızıyor, Hristiyan Etiyopya'ya bile" dedi. Gazete, bir başka Afrika ülkesi olan Nijerya'nın da Türk drone'larına ilgi gösterdiğini ve anlaşma sağlanması halinde Türkiye'nin Sahra Altı Afrika'ya ulaşacağını yazdı. Yunan Dışişleri Bakanı Dendias, yeni yılın ilk günlerinde Afrika turuna başlıyor.
27.12.2021Dünya
Bir zamanlar çam sakızı çoban armağanıydı, şimdi kilosu 3 bin 500 lira
Bir zamanlar çam sakızı çoban armağanıydı, şimdi kilosu 3 bin 500 liraKilosu 3500 liraya satılan damla sakızının sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Fiyatının yüksek olmasından dolayı vatandaşların gram gram alabildiği damla sakızı, tabiattaki en kuvvetli antiseptik içeriğe sahip ve enfeksiyonla mücadelede birebir etkili.
6.12.2021Ekonomi
Son dakika: Ege Denizi’nde deprem!
Son dakika: Ege Denizi’nde deprem!Gelen son dakika haberine göre; Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 16.01’de, merkez üssü Ege Denizi (Sakız Adası) olan 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
4.12.2021Gündem
Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem!
Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem!İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ege Denizi'nde İzmir'in Urla ilçesi açıklarında dün saat 07.00'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.
1.12.2021Gündem
İzmir için tehlike çanları çalıyor!
İzmir için tehlike çanları çalıyor!Dokuz Eylül Üniversitesi DAUM Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, dün sabah Urla açıklarında meydana gelen depremleri değerlendirdi: Fay kırıldı. İzmir, 6.8 büyüklüğünde bir afet daha yaşayabilir. Önlem alınmalı.
30.11.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Sakız Adası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.