Salya

Salya

Son dakika salya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan salya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan salya haber sayfamızda...

Salya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 362 salya haberi bulunmuştur.
Hamilelik reflüsü neden olur?
Hamilelik reflüsü neden olur?Hamilelik sürecinde yaşanan sağlık sorunlarının başında mide ile ilgili problemler gelirken, en sık rastlanılan mide problemi ise reflü olarak karşımıza çıkıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer konu hakkında önemli bilgiler verdi.
14.09.2021Genel Sağlık
Hepatit B Testi Nedir, Nasıl Yapılır? Hepatit B Kan Tahlili Sonuçları Nasıl Anlaşılmalıdır?
Hepatit B Testi Nedir, Nasıl Yapılır? Hepatit B Kan Tahlili Sonuçları Nasıl Anlaşılmalıdır?Hepatit, kelime anlamı olarak karaciğer iltihaplanması anlamına gelir. Bazı hepatit türleri hiçbir tedaviye gerek duyulmadan kendi kendine geçerken bazı türleri ise kronik ve uzun ömürlü bir hastalığa dönüşebilir. Karaciğerde skar ismi verilen bir yara dokusu ortaya çıkararak siroza, bazı durumlarda karaciğer kanserine ve karaciğer fonksiyon kaybına neden olabilir. Hepatit b testi nedir, nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.09.2021Sağlık
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.09.2021Oyun
Diş çıkarma döneminde bu besinler çok rahatlatıyor!
Diş çıkarma döneminde bu besinler çok rahatlatıyor!Yaşamın ilk 6 ayından sonra görülen ateş, huzursuzluk, salya akıntısı, iştahsızlık gibi durumlar diş çıkarma döneminin erken habercisi olabiliyor. Bu dönemde bebeklerin besinleri reddetmesine bağlı oluşan kilo kaybı endişesi ebeveynler için büyük bir sorun haline gelebiliyor. Peki ,diş çıkarma dönemini rahat geçirmenize destek olacak besinler nelerdir? Bu dönemde bebeğinizin beslenmesinde nelere dikkat etmelisiniz? İşte diş çıkarma döneminde bebeğinizi rahatlatacak besinler…
Uyurken Neden Ağızdan Salya Akar? Ağızdan Su Gelmesinin Sebepleri
Uyurken Neden Ağızdan Salya Akar? Ağızdan Su Gelmesinin SebepleriPek çok kişinin yaşadığı rahatsız edici durumlar içerisinde uyurken ağızdan su gelme sorunu öne çıkar. Özellikle kişi uyandığı vakit yastığın ıslak olduğunu fark eder. Peki, uyurken neden ağızdan salya akar? Ağızdan su gelmesinin sebepleri hakkında tüm detayları derledik.
10.08.2021Sağlık
Muhabbet Kuşu Neden Titrer? Kuşlarda Titreme Sebepleri
Muhabbet Kuşu Neden Titrer? Kuşlarda Titreme SebepleriMuhabbet kuşları özellikle evlerde sıklıkla beslenen evcil hayvanlardan bir tanesidir. Farklı renkleri, bazı kelimeleri taklit etmeleri gibi özellikleri ile insanların ilgisini çekmektedir. Ancak bazen muhabbet kuşları da hastalanabilmektedir. Muhabbet kuşu neden titrer? Kuşlarda titreme sebepleri nelerdir detayları ile derledik.
10.08.2021Evcil Hayvan
Tuzun Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?
Tuzun Saça Ve Cilde Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?Ülkemizde en çok kullanılan ürünlerden birisi de tuzdur. Ama tuzun vücuda zararlı olmasından dolayı tuz tüketiminin en aza indirilmesi gerekir. Tuzun sağlıksız olduğu ve fazlasının insana zarar verdiği neredeyse herkes tarafından bilinir. Ama sağlığımız için belirli bir oranda tuz olmazsa olmazlar arasında yer alır. Tuzun saça ve cilde faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
29.07.2021Güzellik
Kurbanda bu yıl randevulu kesim
Kurbanda bu yıl randevulu kesimKurbanlıkların satışı sürüyor. Bu yıl kurbanlar randevulu sistemle kesilirken, ‘el sıkışmalı’ pazarlık yasak. Büyükbaşta hisse fiyatı 2 bin liradan başlıyor
10.07.2021Ekonomi
Kurbanlığı doğru seçmenin yolu 'küpe kontrolü'nden geçiyor
Kurbanlığı doğru seçmenin yolu 'küpe kontrolü'nden geçiyorKurban Bayramı'na günler kala pazarlarda hareketlilik artarken, vatandaşlar alacakları kurbanlıkların bilgilerini "TÜRKVET", "HaySag", "Küpe Sorgulama" gibi mobil uygulamalardan veya "https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr/" adresinden kontrol edebiliyor.
9.07.2021Ekonomi
Marmara’daki kirlilik tahmin edilemeyecek kadar yüksek!
Marmara’daki kirlilik tahmin edilemeyecek kadar yüksek!Marmara Denizi’nde çevre felaketine neden olan müsilaj (deniz salyası), ilkbahar dönemindeki kadar olmasa da etkisini halen sürdürüyor.
7.07.2021Gündem
Korhan Futacı: Yürekten çıkan sesin iyileştirici ve birleştirici gücüne her zaman inanmışımdır
Korhan Futacı: Yürekten çıkan sesin iyileştirici ve birleştirici gücüne her zaman inanmışımdırTürkiye'nin en önemli saksafon virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Korhan Futacı, bugüne kadar farklı isimlerle yaptığı işbirliklerinin yanı sıra solo çalışmalarıyla da büyük beğeni topluyor. Geçtiğimiz yıl Haluk Bilginer ve Nova Norda ile birer düet çalışmasını yayımlayan Korhan Futacı, 30 Haziran akşam Zorlu PSM Vestel Amfi'de müzikseverlerle uzun bir aranın ardından buluşmaya hazırlanan Korhan Futacı ile pandemi sürecini ve müzikal çalışmalarını konuştuk. PSM Online platformunda da çevrimiçi olarak yayımlanacak olan konser 30 gün boyunca izlenebilecek.
30.06.2021Kültür Sanat
Diş çıkaran bebekler için ailelere öneriler
Diş çıkaran bebekler için ailelere önerilerBebeklerin diş çıkarma belirtilerinin ağız ve diş etlerinde görülebileceğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Gökmen Alpaslan Taşkın, bebekleri bu dönemde rahatlatmanın ipuçlarını paylaştı.
Saros yaşıyor!
Saros yaşıyor!İki ay önce balıkçıların ağ gözeneklerini kaplayacak kadar yoğun olan deniz salyasının körfezin girdaplı akıntı sistemiyle güneye yönelerek dağıldığı tahmin edilirken, besin tuzlarıyla zengin sularda balık sürülerinin görülmesi sevinç uyandırdı
23.06.2021Gündem
Mavi bayraklı plajlara 'müsilaj nedeniyle denize girmeyin' tabelaları koyuldu
Mavi bayraklı plajlara 'müsilaj nedeniyle denize girmeyin' tabelaları koyulduMarmara Denizi'ni etkisi altına alan müsilaj (deniz salyası) nedeniyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kentteki mavi bayraklı plajlarda vatandaşların denize girmemeleri yönünde uyarı tabelaları koydu.
22.06.2021Haberler
Mavi bayraklı plajlara 'müsilaj nedeniyle denize girmeyin' tabelaları koyuldu
Mavi bayraklı plajlara 'müsilaj nedeniyle denize girmeyin' tabelaları koyulduMarmara Denizi'ni etkisi altına alan müsilaj (deniz salyası) nedeniyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kentteki mavi bayraklı plajlarda vatandaşların denize girmemeleri yönünde uyarı tabelaları koydu.
22.06.2021Gündem
Müsilaj - Deniz Salyası nedir, neden olur? Müsilaj nerelerde var?
Müsilaj - Deniz Salyası nedir, neden olur? Müsilaj nerelerde var?Yapışkan, sümüksü bir yapıya sahip olan müsilaj denizlerde endişe vermeye devam ediyor. Marmara ve Ege'de görülen müsilaj için Akdeniz'den kötü haber geldi. Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim değişikliğinin Akdeniz’de yaratacağı değişimlere ilişkin yeni raporu, endişe verici tespitlerle dolu. Peki, müsilaj, deniz salyası, nedir, neden olur?
21.06.2021Gündem
ODTÜ müsilaj analizi: İlk 30 metrede yığıldı
ODTÜ müsilaj analizi: İlk 30 metrede yığıldıMarmara’nın diplerindeki müsilaj analizinin ilk sonucuna göre hidrojen sülfürün hassas ölçüm limitlerinin altında olduğu belirlendi.
21.06.2021Gündem
Müsilajın rüzgarın etkisiyle kıyıda yoğunlaşması güvenlik kamerasınca görüntülendi
Müsilajın rüzgarın etkisiyle kıyıda yoğunlaşması güvenlik kamerasınca görüntülendiMarmara Denizi sahillerinde görülen ve rüzgarın etkisiyle kıyılara sürüklenen müsilaj (deniz salyası) yoğunluğu Çanakkale'de güvenlik kamerasınca kaydedildi.
15.06.2021Haberler
'Marmara’nın feryadını duyun'
'Marmara’nın feryadını duyun'Deniz salyasının günden güne iyice öldürdüğü Marmara Denizi’ne dalış yapan dalgıçlar, kirliliğe dikkat çekti; su altında ‘Marmara Nefes Alsın’ pankartları açtı.
15.06.2021Gündem
ODTÜ Bilim Gemisi müsilajın Marmara'ya etkisini araştıracak
ODTÜ Bilim Gemisi müsilajın Marmara'ya etkisini araştıracakMarmara Denizi'nde birçok noktada görülen deniz salyası (müsilaj) oluşumunu araştırmak üzere seyrüsefer halindeki ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsünün araştırma gemisi Bilim-2 ile toplanan verilerin ilk analiz sonuçları, müsilajın deniz yüzeyinin 40-50 metre derinliğine yığıldığını gösterirken, gemiyle bu haftadan itibaren en dip nokta olan 1210 metredeki etkiler üzerine inceleme başlatılacak.
14.06.2021Teknoloji
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyor
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyorMüsilaj (deniz salyası) kâbusu sürerken İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. İzzet Öztürk ile araştırma görevlisi Büşra Çiçekalan, Marmara’ Denizi’ndeki kirlilikte Tuna Nehri’nin payını araştırdı. Öztürk ve Çiçekalan’ın araştırmasına göre, Tuna Nehri’nden Karadeniz’e buradan da İstanbul Boğazı üst akımıyla Marmara Denizi’ne ulaşan uluslararası kirlilik, İstanbul’un kentsel kirlilik yükünün 10 katı.
14.06.2021Gündem
Hatay sahil şeridinde görülen sıvının ilk belirlemelere göre müsilaj olmadığı bildirildi
Hatay sahil şeridinde görülen sıvının ilk belirlemelere göre müsilaj olmadığı bildirildiİskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun ve Arsuz sahil şeridinde görülen sıvının, ilk belirlemelere göre müsilaj (deniz salyası) olmadığının tespit edildiğini bildirdi.
13.06.2021Haberler
Herkes müsilaj sandı ama... Hatay'da görülen sıvı ekipleri harekete geçirdi!
Herkes müsilaj sandı ama... Hatay'da görülen sıvı ekipleri harekete geçirdi!İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun ve Arsuz sahil şeridinde görülen sıvının, ilk belirlemelere göre müsilaj (deniz salyası) olmadığının tespit edildiğini bildirdi.
13.06.2021Gündem
Çanakkale Boğazı’nda deniz salyası yoğunluğu
Çanakkale Boğazı’nda deniz salyası yoğunluğuÇanakkale Boğazı’nda 3, 5 aydır görülen müsilaj, havaların ısınması ve deniz sezonunun açılmasına rağmen artış gösteriyor. Halk arasındaki adıyla deniz salyası, Çanakkale Boğazı'ndan Ege Denizi yönüne doğru akmaya devam ettiği görüldü.
13.06.2021Gündem
Yapay resif artık hayalet
Yapay resif artık hayaletMarmara’nın kâbusu deniz salyası, yapay resif olması için batırılan gemileri bile görünmez kılıyor. Karamürsel’de 2013 yılında batırılan ve onlarca balık türüne yuva olan İnönü Gemisi müsilaj yoğunluğu nedeniyle artık hayalet gemiye dönmüş durumda
13.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

müsilajmarmara denizideniz salyasımarmaraege

Salya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.