Sami Kohen

Sami Kohen

Son dakika sami kohen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sami kohen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sami kohen haber sayfamızda...

Sami Kohen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 255 sami kohen haberi bulunmuştur.
‘Acımız büyük gururumuz sonsuz’
‘Acımız büyük gururumuz sonsuz’Türk basınının duayeni, yazarımız 93 yaşındaki Sami Kohen’i dün Neve Şalom Sinagogu’nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurladık. Sinagogdaki törende Kohen’i anlatan yakınları O’nun gazetecilik tutkusundan söz etti, mesleğindeki başarılarını dile getirdi. Kohen’in cenazesi, törenin ardından Ulus’taki Arnavutköy Musevi Mezarlığı’nda toprağa verildi.
22.10.2021Gündem
Sami Kohen son yolculuğuna uğurlandı
Sami Kohen son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'da pazartesi günü hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen için Neve Şalom Sinagogu'nda tören düzenlendi. Kohen'in cenazesi defnedilmek üzere ulus Musevi Mezarlığı'na götürüldü.
21.10.2021Haberler
Sami Kohen son yolculuğuna uğurlandı
Sami Kohen son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'da pazartesi günü hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen için Neve Şalom Sinagogu'nda tören düzenlendi. Kohen'in cenazesi defnedilmek üzere ulus Musevi Mezarlığı'na götürüldü.
21.10.2021Gündem
Maratonu onuruyla tamamladı
Maratonu onuruyla tamamladıUsta gazeteci Sami Kohen, ailesi, mesai arkadaşları ve meslektaşlarının katıldığı anma etkinliğiyle 68 yıllık evi Milliyet’ten duygu dolu sözlerle uğurlandı. Kohen’le anılarını anlatan Güneri Cıvaoğlu, Şansal Büyüka ve Attila Gökçe, duayen yazarı ‘Dünyada referans oldu’ ve ‘Maratonu onuruyla tamamladı’ sözleriyle andı.
21.10.2021Gündem
Sami Kohen kimdir, kaç yaşındaydı? Sami Kohen hayatı ve kariyeri hakkında...
Sami Kohen kimdir, kaç yaşındaydı? Sami Kohen hayatı ve kariyeri hakkında...Milliyet Gazetesi yazarlarından usta kalem Sami Kohen, hayatını kaybetti. Gazeteci, dış siyaset konusunda kaleme aldığı yazılarla adından söz ettiriyordu. 1928 yılında İstanbul'da doğan Kohen, Türkiye'nin yanı sıra ABD basınında da yazılar yazdı. İşte, Sami Kohen'in hayatı hakkında detaylar...
20.10.2021Gündem
Gazeteci Sami Kohen için Demirören Medya Center'da tören
Gazeteci Sami Kohen için Demirören Medya Center'da törenİstanbul'da önceki gün hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen için Demirören Medya Center'da tören düzenlendi.
20.10.2021Haberler
Gazeteci Sami Kohen için Demirören Medya Center'da tören
Gazeteci Sami Kohen için Demirören Medya Center'da törenİstanbul'da önceki gün hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen için Demirören Medya Center'da tören düzenlendi.
20.10.2021Gündem
70 yılda tarihe tanıklık! Dünyayı Türkiye’ye taşıdı
70 yılda tarihe tanıklık! Dünyayı Türkiye’ye taşıdıDuayen gazeteci Kohen, yaklaşık 70 yıllık gazetecilik hayatına birbirinden önemli anılar sığdırdı. 1963’te kimselerin giremediği Arnavutluk’a futbol takımıyla birlikte “masör” olarak girmiş, 1965’te “kişiye özel vize anlaşması ile” Kıbrıs’a gitmiş, 1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılışını yerinde izlemişti.
20.10.2021Gündem
Bir ömür gazetecilik
Bir ömür gazetecilikSami Kohen’in gazetecilikle tanışması, henüz çocukluk döneminde babasının çıkardığı haftalık gazete aracılığıyla oldu. Abdi İpekçi ile birlikte adım attığı Milliyet’te ise bir ömür geçirdi...
20.10.2021Gündem
'Gazeteleri ‘dinliyor’ büyüteçle okuyordu'
'Gazeteleri ‘dinliyor’ büyüteçle okuyordu'Milliyet’in usta ismi Kohen, “Camları sürekli buğulu bir gözlükle dolaşıyor gibiyim” diye tarif ettiği görme sorunu nedeniyle yerli ve yabancı gazeteleri bilgisayardan bir yazılım aracılığıyla dinliyor, büyük harflerle aldığı notlarını ise büyüteçle okuyordu.
20.10.2021Gündem
Sağduyunun sesiydi bir müesseseydi
Sağduyunun sesiydi bir müesseseydiMesai arkadaşları, meslektaşları ve dış haberciliği O’nun yanında öğrenen gazeteciler duayen gazeteci Sami Kohen’e veda ettiler: Sağduyunun sesiydi. Onunla konuşamadığımız gün biz eksiktik. Ve artık hep eksiğiz. İşiyle hayat bulan, yazdıklarıyla yaşama sevincini katlayan bir insandı. Sahip olduğu, temsil ettiği bütün bu hasletlerle, ölçülerle Sami Kohen her şeyden önce bir müesseseydi.
20.10.2021Gündem
Sami Kohen’in ardından... Eşi benzeri zor bulunur isimdi
Sami Kohen’in ardından... Eşi benzeri zor bulunur isimdiTürk basınını ilk kez dış haberlerle tanıştıran, 93 yaşında hayata veda eden Milliyet’in duayen yazarı Sami Kohen’in ardından siyasilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ve kurum taziye mesajı yayımladı
20.10.2021Gündem
‘Meslek hayatımı taçlandıran ödül’
‘Meslek hayatımı taçlandıran ödül’Sami Kohen, geçen yıl Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü’nü aldığı gün duygularını “Bu ödül benim meslek hayatımı taçlandıran en büyük ödüldü” sözcükleriyle ifade etmişti.
20.10.2021Gündem
Son dakika... Ömer Çelik'ten Sami Kohen için taziye
Son dakika... Ömer Çelik'ten Sami Kohen için taziyeAK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 93 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden yazarımız Sami Kohen için taziye mesajı yayınladı.
19.10.2021Siyaset
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Sami Kohen için taziye
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Sami Kohen için taziyeİletişim Başkanı Fahrettin Altun, 93 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden yazarımız Sami Kohen için taziye mesajı yayınladı.
19.10.2021Gündem
Bir çınar veda etti!! Sami Kohen'i kaybettik
Bir çınar veda etti!! Sami Kohen'i kaybettikTürk basınını ilk kez dış haberlerle tanıştıran Milliyet'in duayen yazarı Sami Kohen, hayata gözlerini yumdu. Abdi İpekçi'nin davetiyle katıldığı Milliyet'te 1954 yılından beri diplomasi ve dış politika konularında haber ve yazılara imza atan Kohen, Türk basınını ilk kez dış haberler sayfasıyla tanıştıran isimdi. Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü'ne layık görülen Kohen, diplomat olmak isteyen öğrencilerin kılavuzuydu. 93 yaşında aramızdan ayrılan Kohen, iki çocuk babasıydı.
19.10.2021Gündem
Son dakika: Bir çınar veda etti! Sami Kohen’i kaybettik
Son dakika: Bir çınar veda etti! Sami Kohen’i kaybettikYazarımız Sami Kohen, tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayata veda etti. Abdi İpekçi’nin davetiyle Milliyet’te 1954’ten beri diplomasi ve dış politika konularında haber ve yazılara imza atan Kohen, Türk basınını ilk kez dış haberler sayfasıyla tanıştırmıştı.
19.10.2021Gündem
Sami Kohen’le 70 yılda devrialem
Sami Kohen’le 70 yılda devrialemİlk günden bu yana Milliyet’in serüvenine ortak olan ve Türkiye’de dış haberciliğe damgasını vuran Sami Kohen’le tarihe not düşen kitabını konuştuk
28.02.2021Pazar
Duayen dış politika yazarı  Sami Kohen’in ‘70 yıllık serüveni’
Duayen dış politika yazarı Sami Kohen’in ‘70 yıllık serüveni’Milliyet gazetesinin duayen dış politika kalemi Sami Kohen’in “Sami Kohen Anlatıyor: Ver Elini Dünya - 70 Yıllık Gazetecilik Serüveni” adlı nehir söyleşisi Libra Kitap tarafından yayımlandı...
22.02.2021Kültür Sanat
Benim Milliyet'im
Benim Milliyet'im“19 yaşında kapısından adımımı attığım Milliyet benim için bir iş yeri değil yuva demek...
29.11.2020Gündem
Sami Kohen’e Üstün Hizmet Ödülü! ‘Eskimeyen marka’
Sami Kohen’e Üstün Hizmet Ödülü! ‘Eskimeyen marka’Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü, yazarımız Sami Kohen’e verildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kohen’in benzersiz birikimi ve güçlü analiz yeteneğiyle sadece Milliyet Gazetesi’nin değil tüm basınımızın göz nuru olduğunu vurguladı.
13.10.2020Siyaset
Sami Kohen'e "Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü"
Sami Kohen'e "Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sami Kohen'in 70 yılını gazetecilik ve dış politikaya adamış duayen bir isim olduğunu belirterek, "Üniversite yıllarımızda da genç bir diplomat adayı iken diplomat olmak isteyen öğrenci iken de yakından izlediğimiz bir uzman. Sami Kohen eskimeyen bir marka." dedi.
12.10.2020Haberler
Sami Kohen'e 'Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü'
Sami Kohen'e 'Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sami Kohen'in 70 yılını gazetecilik ve dış politikaya adamış duayen bir isim olduğunu belirterek, "Üniversite yıllarımızda da genç bir diplomat adayı iken diplomat olmak isteyen öğrenci iken de yakından izlediğimiz bir uzman. Sami Kohen eskimeyen bir marka." dedi.
12.10.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sami Kohen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.