Samos

Samos

Son dakika Samos haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Samos gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Samos haber sayfamızda...

Samos

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 267 samos haberi bulunmuştur.
Yunanistan depreminden sonra korkutan Türkiye iddiası
Yunanistan depreminden sonra korkutan Türkiye iddiasıYunanistan'ın Larisa şehrinde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremi değerlendiren İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Bu bölgede depremler birbirini tetikleyecek şekilde oluyor. Bizim tarafa doğru geldiğimizde Kuşadası tarafında, Büyük Menderes havzasındaki fayların tabi ki bu depremlerle birlikte tetiklenme olasılıkları var. Aynı zamanda Samos Fayı’nın düşen bloğunda Tuzla, Gülbahçe, Seferihisar gibi faylarımız var. Bunların da tetiklenme tehlikesi var" dedi.
3.03.2021Haberler
Son dakika! Yunanistan depreminden sonra korkutan Türkiye iddiası
Son dakika! Yunanistan depreminden sonra korkutan Türkiye iddiasıBir son dakika haberine göre; Yunanistan'ın Larisa şehrinde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremi değerlendiren İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, "Bu bölgede depremler birbirini tetikleyecek şekilde oluyor. Bizim tarafa doğru geldiğimizde Kuşadası tarafında, Büyük Menderes havzasındaki fayların tabi ki bu depremlerle birlikte tetiklenme olasılıkları var. Aynı zamanda Samos Fayı’nın düşen bloğunda Tuzla, Gülbahçe, Seferihisar gibi faylarımız var. Bunların da tetiklenme tehlikesi var" dedi.
3.03.2021Gündem
Yunanistan'da şiddetli deprem!
Yunanistan'da şiddetli deprem!Yunanistan'da meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki deprem aralarında Türkiye'nin de bulunduğu yedi ülkede daha hissedildi. Larisa yakınlarındaki depremin merkez üssü, Gökçeada'ya yaklaşık 300 kilometre uzaklıkta. Yunan medyası, panikle sokağa fırlayanların görüntülerini ekrana getiriyor. 18 dakika sonra gerçekleşen artçı şokun büyüklüğü ise 5.1 oldu.
3.03.2021Haberler
Son dakika! Alarma geçtiler! 6.3'ten sonra yeni deprem olabilir...
Son dakika! Alarma geçtiler! 6.3'ten sonra yeni deprem olabilir...Gelen bir son dakika haberine göre Yunanistan'da meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki deprem aralarında Türkiye'nin de bulunduğu yedi ülkede daha hissedildi. Merkez üssü Larisa yakınları olan sarsıntının ardından çok sayıda artçı deprem gerçekleşti, en büyükleri 5.3 olarak ölçüldü. Yunan bilim insanları, aynı bölgede yine 6 civarında yeni bir deprem olabileceği uyarısını yapıyor.
3.03.2021Dünya
Son dakika! İzmir açıklarında korkutan deprem
Son dakika! İzmir açıklarında korkutan depremGelen bir son dakika haberine göre; İzmir açıklarında 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremle ilgili Kandilli Rasathanesi ve AFAD'dan da açıklama geldi. İşte detaylar...
9.02.2021Gündem
Son dakika... Yunanistan'da deprem fırtınası
Son dakika... Yunanistan'da deprem fırtınasıÜlkenin orta kesimindeki Aegio bölgesinde dünden bu yana arka arkaya meydana gelen sarsıntılar, büyük korkuya yol açtı. En büyüğü 5.2 olan depremler başkent Atina'da da hissedildi.
13.01.2021Dünya
Deprem Bilim Kurulu yolda
Deprem Bilim Kurulu yoldaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DEÜ’nün AFAD’la imzaladığı protokolün önemli olduğunu belirtti, Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar da, “Deprem Bilim Kurulu için çalışmalar başlayacak” dedi.
11.01.2021Ege
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendi
Samos’taki 6.8’lik fay tetiklendiİZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof...
6.01.2021Ege
Son dakika... Ege'de deprem! İzmir'de hissedildi
Son dakika... Ege'de deprem! İzmir'de hissedildiGelen bir son dakika haberine göre; Ege Denizi'nin Kuşadası açıklarında 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı İzmir ve çevre illerde hissedildi. Deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. İlk belirlemelere göre, depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.
30.12.2020Gündem
Son dakika! İzmir'de korkutan deprem
Son dakika! İzmir'de korkutan depremGelen bir son dakika haberine göre; İzmir'de 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli'den depremle ilgili ilk açıklamalar geldi. Deprem çevre illerde de hissedildi
4.12.2020Gündem
‘Faylar, saniye saniye izlenecek’
‘Faylar, saniye saniye izlenecek’DOKUZ Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir depremi sonrası hazırladıkları rapora ilişkin açıklamalar yaptı, “Fayları saniye saniye izleyip tepkilerini ölçeceğiz” dedi.
13.11.2020Ege
Son dakika! Ege'de deprem fırtınası
Son dakika! Ege'de deprem fırtınasıGelen bir son dakika haberine göre Ege'de 3.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
4.11.2020Gündem
Depremin vurduğu Sisam Adası yaralarını sarmaya çalışıyor
Depremin vurduğu Sisam Adası yaralarını sarmaya çalışıyorEge Denizi'nde meydana gelen depremin ardından Sisam Adası'nda halk, bir yandan yaralarını sarmaya çalışırken, diğer yandan da hayatını kaybeden iki kişinin yasını tutuyor.
2.11.2020Dünya
Kuşadası’nı heykeller süsleyecek
Kuşadası’nı heykeller süsleyecekKuşadası Belediyesi, KUSAV ile Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği heykel sempozyumunda hazırlanan dokuz eser, sanatseverlerin beğenisine sunuldu
2.11.2020Ege
Son dakika... USGS İzmir depreminden sonra yayınladı! Şok etkisi yarattı...
Son dakika... USGS İzmir depreminden sonra yayınladı! Şok etkisi yarattı...İzmir'de birçok binayı yıkan sarsıntının Mısır'dan Sırbistan'a 18 ülkede hissedildiğini bildiren Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi'nin yayınladığı harita şok etkisi yarattı. ABD'li uydu şirketi Maxar ise İzmir'in fotoğraflarını paylaştı.
1.11.2020Dünya
Depremin vurduğu Yunan adasında son durum!
Depremin vurduğu Yunan adasında son durum!İzmir ve çevresi dün saat 14.51'de şiddetli depremle sarsıldı. Merkez üssü Ege Denizi olan deprem Yunanistan'ın Samos Adası'nı da vurdu. Son dakika haberine göre, depremin ardından 15 ve 17 yaşlarındaki iki öğrenci yaşamını yitirdi. Meydana gelen tsunami nedeniyle ev ve iş yerleri sular altında kaldı.
31.10.2020Dünya
Deprem uzmanları ne dedi?
Deprem uzmanları ne dedi?‘1955’teki ile aynı benzerlikte’Prof...
31.10.2020Gündem
Son dakika! İzmir'de şiddetli deprem... Dünya depremi böyle gördü
Son dakika! İzmir'de şiddetli deprem... Dünya depremi böyle gördüSon dakika haberine göre İzmir'de meydana gelen şiddetli deprem, dünyada da son haber oldu. İzmir'de yıkıma yol açan deprem, Yunanistan'ın Samos adasında da binalarda hasar oluşturdu.
31.10.2020Dünya
Depremin merkez üssü Yunan adası Sisam'dan ilk görüntüler
Depremin merkez üssü Yunan adası Sisam'dan ilk görüntülerEge Denizi'nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Türkiye'ye en yakın Yunan adaların biri olan Sisam (Samos) adasında da hissedildi. Deprem, Sisam'da bazı kilise ve evlerde hasara neden oldu.
30.10.2020Haberler
Depremin merkez üssü Yunan adası Sisam'dan ilk görüntüler
Depremin merkez üssü Yunan adası Sisam'dan ilk görüntülerEge Denizi'nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Türkiye'ye en yakın Yunan adaların biri olan Sisam (Samos) adasında da hissedildi. Deprem, Sisam'da bazı kilise ve evlerde hasara neden oldu.
30.10.2020Dünya
İzmir'deki deprem sonrası Türkiye'ye dayanışma mesajları
İzmir'deki deprem sonrası Türkiye'ye dayanışma mesajlarıEge Denizi’nde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Avrupa’dan çok sayıda devlet başkanı ve siyasetçi Türkiye’ye taziye ve dayanışma mesajı gönderdi.
30.10.2020Gündem
Depremin merkez üssü Yunan adası Sisam'dan ilk görüntüler
Depremin merkez üssü Yunan adası Sisam'dan ilk görüntülerEge Denizi'nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Türkiye'ye en yakın Yunan adaların biri olan Sisam (Samos) adasında da hissedildi. Deprem, Sisam'da bazı kilise ve evlerde hasara neden oldu.
30.10.2020Haberler
Son dakika: İzmir depremi Samos'u da yıktı!
Son dakika: İzmir depremi Samos'u da yıktı!Son dakika haberine göre, İzmir Seferihisar'da meydana gelen şiddetli depremde, Yunanistan'ın Samos adasında da pek çok bina hasar aldı. Adadaki havaalanı kapatıldı.
30.10.2020Dünya
Sisam Adası nerede? Sisam Adası Türkiye'ye yakın mı?
Sisam Adası nerede? Sisam Adası Türkiye'ye yakın mı?Ege'de meydana gelen şiddetli depremin ardından Sisam Adası ile ilgili aramalar arttı. Peki, Sisam Adası nerede? Sisam Adası Türkiye'ye yakın mı? İşte Sisam Adası ile ilgili merak edilenler.
30.10.2020Gündem
Yunanistan Lozan ve Paris antlaşmalarını çiğniyor
Yunanistan Lozan ve Paris antlaşmalarını çiğniyorYunanistan, Ege'deki Yunan adalarını silahlandırmakla 1923'teki Lozan ve 1947'deki Paris anlaşmalarının ilgili maddelerine aykırı davranıyor.
31.08.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

depremyunanistanizmirege denizideprem haberleri

Samos ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.