Sanat Güneşi

Sanat Güneşi

Son dakika Sanat Güneşi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sanat Güneşi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sanat Güneşi haber sayfamızda...

Sanat Güneşi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 467 sanat güneşi haberi bulunmuştur.
Zeki Müren’le buluşuyoruz
Zeki Müren’le buluşuyoruz “Türkiye’nin Sanat Güneşi” Zeki Müren’in hatırasını yaşatmak amacıyla hazırlanan “Elbet Bir Gün Buluşacağız” sergisi Bursa Kent Müzesi’nde ziyarete açıldı.
11.03.2024 Kültür Sanat
Vakıflardan ‘Sanat Güneşi’ filmine itiraz
Vakıflardan ‘Sanat Güneşi’ filmine itiraz Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı yetkilileri, daha önce Zeki Müren’in filmini çekeceğini açıklayan Mustafa Uslu’ya itiraz etti. Görevliler mahkemeye başvurarak, filmin çekimlerinin başlaması halinde durdurulması için ihtarname başvurusunda bulundu.
25.02.2024 Cadde
Mustafa Uslu: Ailemle birlikte ülkeyi terk ediyorum!
Mustafa Uslu: Ailemle birlikte ülkeyi terk ediyorum! 'Sanat Güneşi' lakaplı Zeki Müren'in hayatını film yapacağını duyuran Mustafa Uslu'ya, merhum sanatçının mirasını bağışladığı Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Mehmetçik Vakfı'ndan onay çıkmadı. Yapımcısı olduğu Neşet Ertaş'ın hayatını anlatan 'Garip Bülbül Neşet Ertaş 'filmi mahkeme kararıyla vizyona girmeyen Uslu, maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçirdiğini söyledi.
24.02.2024 Cadde
Bülent Ersoy: Zeki Müren bilerek ilaçlarını almadı, intihar etti!
Bülent Ersoy: Zeki Müren bilerek ilaçlarını almadı, intihar etti! Türk Sanat Müziği'nin Diva'sı Bülent Ersoy, 24 Eylül 1996 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 'Sanat Güneşi' Zeki Müren ile ilgili yaptığı açıklamalarla çok konuşulmuştu. Tepki çeken sözlerinden sonra 'Demet ve Jess'le Gel Konuşalım' programına konuk olan Ersoy, Müren ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı.
18.01.2024 Cadde
Yılmaz Morgül'den Bülent Ersoy'a: Tek bildiği şey görgüsüzlük!
Yılmaz Morgül'den Bülent Ersoy'a: Tek bildiği şey görgüsüzlük! Türk Sanat Müziği'nin Diva'sı Bülent Ersoy, 24 Eylül 1996 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 'Sanat Güneşi' Zeki Müren'le ilgil acımasız ve kıskanç biri olduğunu söylemişti. Morgül'e geçtiğimiz günlerde Bülent Ersoy'un Zeki Müren'le ilgili sözleri soruldu.
16.01.2024 Cadde
Bülent Ersoy: Zeki Müren beni kıskançlığından öldü!
Bülent Ersoy: Zeki Müren beni kıskançlığından öldü! Türk Sanat Müziği'nin Diva'sı Bülent Ersoy, 24 Eylül 1996 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 'Sanat Güneşi' Zeki Müren'le ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Ersoy, usta sanatçının acımasız ve kıskanç biri olduğunu söyledi.
13.01.2024 Cadde
Zeki Müren'e yapay zeka ile 'Parla' marşı söyletildi!
Zeki Müren'e yapay zeka ile 'Parla' marşı söyletildi! 'Sanat Güneşi' lakaplı merhum sanatçı Zeki Müren'in sesi yapay zeka yardımıyla rapçi Norm Ender'in 'Parla' marşında kullanıldı.
11.01.2024 Televizyon
Zeki Müren'e yapay zeka ile 'Parla' marşı söyletildi!
Zeki Müren'e yapay zeka ile 'Parla' marşı söyletildi! 'Sanat Güneşi' lakaplı merhum sanatçı Zeki Müren'in sesi yapay zeka yardımıyla rapçi Norm Ender'in 'Parla' marşında kullanıldı. Sosyal medya kullancıarının büyük bölümü, Zeki Müren'in sesiyle Parla performansına övgüler yağdırdı.
11.01.2024 Cadde
‘Sanat Güneşi’ yapay zekâyla anıldı
‘Sanat Güneşi’ yapay zekâyla anıldı Türk Eğitim Vakfı (TEV), bağışçılarından Zeki Müren’i 92’nci doğum gününde özel bir projeyle andı.
7.12.2023 Cadde
Amasya, İsmail dedeyi konuşuyor! Her akşam, 1 saat aynı yerde buluşuyorlar
Amasya, İsmail dedeyi konuşuyor! Her akşam, 1 saat aynı yerde buluşuyorlar Amasya’da yaşayan 77 yaşındaki İsmail Tuna, her akşam verdiği sokak konserleriyle dinleyicilerinin beğenisini kazanırken, performansıyla da yaşıtlarına taş çıkartıyor. Öte yandan Tuna, Sibel Can ile düet sorusuna da cevap verdi.
5.11.2023 Haberler
Amasya, İsmail dedeyi konuşuyor! Her akşam, 1 saat aynı yerde buluşuyorlar
Amasya, İsmail dedeyi konuşuyor! Her akşam, 1 saat aynı yerde buluşuyorlar Amasya’da yaşayan 77 yaşındaki İsmail Tuna, her akşam verdiği sokak konserleriyle dinleyicilerinin beğenisini kazanırken, performansıyla da yaşıtlarına taş çıkartıyor. Öte yandan Tuna, Sibel Can ile düet sorusuna da cevap verdi.
5.11.2023 Gündem
Arabeskin altın yılları
Arabeskin altın yılları Siyasal, sosyal alanda değişimin yaşandığı 12 Eylül darbesi döneminde müzik endüstrisi de evrim geçirdi. Pop ve arabeskin birleşimiyle fantezi müzik doğdu ve arabesk altın yıllarını yaşadı…
26.10.2023 Gündem
Bodrumlular ‘Sanat Güneşi’ni andı
Bodrumlular ‘Sanat Güneşi’ni andı Sanat Güneşi Zeki Müren, vefatının 27’nci yıl dönümünde TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı iş birliğinde Bodrum’da anıldı.
26.09.2023 Cadde
'Moda Kralı' Nail Yurdakul son yolculuğuna uğurlandı!
'Moda Kralı' Nail Yurdakul son yolculuğuna uğurlandı! Muğla'nın Milas ilçesinde yaşamını yitiren 1970'li yıllarda 'Moda Kralı' olarak anılan ve birçok siyasetçi ile sanatçının terziliğini yapan Nail Yurdakul'un (95) cenazesi toprağa verildi.
1.08.2023 Cadde
İstanbulluysan bin dolmuşa
İstanbulluysan bin dolmuşa Ne sohbetler, ne başlangıçlar, ne bitişler, ne telaşlar, ne kavgalar... Dolmuşların yollarda bıraktığı izlerde bu şehrin, bizlerin anıları var. Hadi binelim dolmuşa ve yeni hikâyeler katalım hayatımıza...
9.04.2023 Gündem
Şarkılar, ‘Sanat Güneşi’ne söylendi
Şarkılar, ‘Sanat Güneşi’ne söylendi Gönüldaş Kültür ve Sanat Derneği Türk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği’nin güneşi Zeki Müren anısına bir konser düzenledi.
11.12.2022 Ege
Ata Demirer: Kızlar asansör kaçmadan bu pozu nasıl veriyorsunuz?
Ata Demirer: Kızlar asansör kaçmadan bu pozu nasıl veriyorsunuz? Senaryosunu yazdığı ve başrolünde yer aldığı yeni filmi 'Bursa Bülbülü'nün çekimleri tamamlayan Ata Demirer, sosyal medyada eğlenceli paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Ünlü komedyen, iki milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından asansörde fotoğraf çektirme akımına uydu ve gönderisine yazdığı mesajla fenomen akımı tiye aldı.
27.10.2022 Cadde
Aşk, Mark ve Ölüm: Her son bir başlangıçtır!
Aşk, Mark ve Ölüm: Her son bir başlangıçtır! Yönetmen Cem Kaya'nın bu yıl Berlinale'de 'Panorama' seçkisinde yer alan 'Aşk, Mark ve Ölüm' (Love, Deutschmarks And Death) belgeseli, müziği odak noktasına seçerek multikültürel yaşamda ciddi bir sınav veren gurbetçi ailelerin yaşadıklarına ve dönüşümüne odaklanıyor. Yönetmen Cem Kaya, adeta 'deli işi' bir arşivcilik çalışması ve muazzam bir akıcılıkla belgeseli neredeyse kusursuz bir hale getiriyor...
21.10.2022 Sanat
'Avrupa Yakası'nın Volkan'ı Ata Demirer'den 'dizi' cevabı!
'Avrupa Yakası'nın Volkan'ı Ata Demirer'den 'dizi' cevabı! 2004-2009 yılları arasında 'Volkan Sütçüoğlu' karakterine hayat verdiği 'Avrupa Yakası' dizisinden sonra tamamen sinemaya yönelen Ata Demirer; 'Eyvah Eyvah' serisi, 'Berlin Kaplanı', 'Niyazi Gül Dörtnala', 'Olanlar Oldu', 'Hedefim Sensin' ve konuk oyuncu olarak 'Organize İşler: Sazan Sarmalı' filmlerinde kamera karşısına geçti. 50 yaşındaki komedyen, "Tekrar dizi yapmayı düşünmüyor musunuz?" sorusuna yanıt verdi.
20.10.2022 Cadde
Sanat Güneşi unutulmadı
Sanat Güneşi unutulmadı Türk Sanat Müziği sanatçısı Zeki Müren, vefatının 26’ncı yıl dönümünde, çok sevdiği Bodrum’da anıldı.
28.09.2022 Ege
Zeki Müren vefatının 26'ncı yıl dönümünde kabri başında anıldı
Zeki Müren vefatının 26'ncı yıl dönümünde kabri başında anıldı Türk Sanat Müziği sanatçısı Zeki Müren, vefatının 26'ncı yıl dönümünde Bursa'daki kabri başında anıldı. Anma programında konuşan Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan, "Değerli bağışçımız sanat güneşimiz Zeki Müren'i kaybetmemizin üzerinden tam 26 yıl geçti. Sanat güneşimizdi, eğitim güneşimiz oldu. Kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.
24.09.2022 Cadde
Sanat Güneşi unutulmadı
Sanat Güneşi unutulmadı Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz sanatçısı Zeki Müren, vefatının 26’ncı yıl dönümünde, çok sevdiği Bodrum’da anılacak.
22.09.2022 Ege
Neşe Erberk'den Zeki Müren itirafı!
Neşe Erberk'den Zeki Müren itirafı! Birkaç yıl önce üçüzleri Alin, Lara ve Selin'in eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami kentine yerleşen eski Türkiye ve Avrupa güzeli Neşe Erberk, ABD-Türkiye arası mekik dokuyor. Önceki gün Nişantaşı'nda görüntülenen Erberk, muhabirlerle sohbet etti. Ünlü isim, 1984 yılbaşı programında Zeki Müren’le yaptığı dansın hatırlatılması üzerine o akşam ile ilgili konuştu.
9.09.2022 Cadde
Ayta Sözeri sahnesinde Alişan'ı konuk etti
Ayta Sözeri sahnesinde Alişan'ı konuk etti Türk sanat müziğinin güçlü seslerinden Ayta Sözeri, önceki akşam Bodrum'da bir mekanda müzikseverlerle buluştu. Ünlü şarkıcı, eşi Buse Varol ile birlikte kendisini dinlemeye gelen Alişan'ı sahnesinde ağırladı.
30.07.2022 Cadde
Ayta Sözeri: Bu gece sizleri eğlenceye boğacağız
Ayta Sözeri: Bu gece sizleri eğlenceye boğacağız Türk sanat müziğinin güçlü seslerinden Ayta Sözeri, önceki akşam Bodrum'da bir mekanda konser verdi. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Sözeri, sanat müziğinin yanı sıra günümüzün sevilen şarkılarıyla konuklarına müzik ziyafeti sundu.
23.07.2022 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Sanat Güneşi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.