Sarı Kod

Sarı Kod

Son dakika sarı kod haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sarı kod gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sarı kod haber sayfamızda...

Sarı Kod

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 201 sarı kod haberi bulunmuştur.
Meteoroloji’den Diyarbakır ve çevre iller için 'sarı kodlu' uyarı
Meteoroloji’den Diyarbakır ve çevre iller için 'sarı kodlu' uyarıMeteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden Diyarbakır merkez, ilçeleri ve çevre illerde yağmur, yüksek kesimlerde ise kar yağışı beklentisi, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.
2.03.2022Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den 34 için flaş uyarı! Yoğun kar yağışına dikkat
Son dakika... Meteoroloji'den 34 için flaş uyarı! Yoğun kar yağışına dikkatMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son hava durumu tahminlerine göre, 29 il için sarı, 5 il için turuncu kodlu uyarı verildi. İstanbul, Çanakkale, Trakya ve Balıkesir dışında tüm Türkiye sağanak yağış ve karla karışık yağışın etkisinde. Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Çankırı, Çorum, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar ve Konya çevrelerinde yoğun kar şeklinde yağması, Ege'de ise zirai don riskine karşı dikkatli olunması konusunda uyarı yapıldı. Öte yandan Diyarbakır ve çevre iller için ise 'Sarı Kod'lu uyarı yapıldı. İşte son hava tahmin haberinin detayları...
2.03.2022Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den yarın için flaş kar uyarısı! İstanbul, Ankara, İzmir...
Son dakika... Meteoroloji'den yarın için flaş kar uyarısı! İstanbul, Ankara, İzmir...Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre; Marmara, Kıyı Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Akdeniz kıyıları yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Meteoroloji 14 il için 'sarı kod' uyarısı yaparken, İstanbul'a çarşamba ve perşembe günleri kar yağacak. Çarşamba’dan itibaren hava sıcaklıklarında düşüş görülecek İstanbul'da cuma günü için -2 derece tahmini yapıldı. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise, "İstanbul’da bugün poyraz fırtına hızında. Yağmur akşam saatlerinde şiddetlenecek. Sıcaklık 10 derece gece 3 yarın 4 derece olacak. Yarın ve perşembe günü kar var. Kar, Anadolu yakasında daha çok etkili olacak” şeklinde açıklama yaptı.
11.01.2022Gündem
Meteoroloji’den 14 il için ‘sarı kod’
Meteoroloji’den 14 il için ‘sarı kod’Marmara, Kıyı Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Akdeniz kıyıları yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Meteoroloji 14 il için 'sarı kod' uyarısı yaparken, İstanbul'da yarın ve perşembe günü kar etkili olacak.
11.01.2022Gündem
Son dakika: Meteoroloji yeni raporu yayımladı! İki il için uyarı
Son dakika: Meteoroloji yeni raporu yayımladı! İki il için uyarıMeteoroloji tarafından hafta sonu hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre, Antalya ve Muğla için sarı kod uyarısı verildi. Sağanak yağışların batı bölgelerinde devam etmesi bekleniyor. Pazar günü ise kar yağışı yeniden etkisini gösterecek.
8.01.2022Gündem
'Turuncu alarm' verildi! Ergene taştı, tarım alanları sular altında
'Turuncu alarm' verildi! Ergene taştı, tarım alanları sular altındaTrakya'da etkili olan sağanak, Edirne ve Kırklareli'de taşkınlara neden oldu. Devlet Su İşleri (DSİ) 11'inci Bölge Müdürlüğü, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde yükselen Ergene Nehri için 'turuncu alarm' verdi. Son 24 saatte debisi 7,5 kat artan Ergene, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde yatağından taşarken, çevredeki tarım alanları da sular altında kaldı.
29.12.2021Haberler
Antalya'ya kırmızı kodlu uyarı! 3 ilçede eğitime ara verildi
Antalya'ya kırmızı kodlu uyarı! 3 ilçede eğitime ara verildiTrakya'da etkili olan sağanak, Edirne ve Kırklareli'de taşkınlara neden oldu. Devlet Su İşleri (DSİ) 11'inci Bölge Müdürlüğü, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde yükselen Ergene Nehri için 'turuncu alarm' verdi. Son 24 saatte debisi 7,5 kat artan Ergene, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde yatağından taşarken, çevredeki tarım alanları da sular altında kaldı. Öte yandan AFAD, Edirne'deki selde mahsur kalan 52 kişinin kurtarılarak güvenli bölgelere sevk edildiğini açıkladı. Antalya'da da kırmızı kodlu uyarı sonrası 3 ilçede eğitime ara verildiği bildirildi.
29.12.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den bugün için flaş uyarı! Yoğun kar yağışı geliyor
Son dakika... Meteoroloji'den bugün için flaş uyarı! Yoğun kar yağışı geliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü bir son dakika açıklamasında bulundu. Meteoroloji, yoğun kar yağışı beklenen 6 il için turuncu, karla karışık yağmur beklenen 10 il için de sarı kod uyarısı yaptı. Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Prof. Dr. Şen, “İstanbul’da yağmur ve karla karışık yağmur, Anadolu yakası kuzey kesimlerinin yüksekleri kar olabilir” dedi. Öte yandan Hakkari, Bitlis il geneli, Van ve Muş'ta çığ, yoğun kar yağışı ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. İşte Meteoroloji’nin son dakika açıklamasının ayrıntıları...
21.12.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den İstanbul için 'sarı' alarm! Kar geliyor
Son dakika... Meteoroloji'den İstanbul için 'sarı' alarm! Kar geliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'u "sarı kod" ile uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın doğusunda devam eden yağmur ve sağanak yağışların etkisini arttırarak gece saatlerine kadar süreceğini bildirdi. Öte yandan Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Balkanlardan bir soğuk hava kütlesinin geldiğini belirtti. Marmara'da cuma akşamı ve cumartesi günü şehir içerisinde karla karışık yağmur ve İstanbul'un yüksek yerlerinde kar yağışı beklendiğini açıkladı.
14.12.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den sarı kodlu uyarı! Geri geliyor
Son dakika... Meteoroloji'den sarı kodlu uyarı! Geri geliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Marmara Bölgesi için sarı kod ile son dakika uyarısı geldi. Bugün başlayacak olan fırtına ve rüzgar konusunda vatandaşların dikkatli olması gerektiği paylaşıldı.
2.12.2021Gündem
Dikkat! 52 il için fırtına uyarısı
Dikkat! 52 il için fırtına uyarısıGün boyunca yurt genelinde şiddetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji, 17 ili turuncu, 35 ili de sarı kod ile uyardı. AKOM'dan yapılan uyarıya göre İstanbul'da bugün lodosun etkisini artırması, fırtınanın saatteki hızının 100 kilometreye ulaşması bekleniyor.
29.11.2021Haberler
Son dakika... Dikkat! 52 il için fırtına uyarısı
Son dakika... Dikkat! 52 il için fırtına uyarısıGün boyunca yurt genelinde şiddetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji, 17 ili turuncu, 35 ili de sarı kod ile uyardı. AKOM'dan yapılan uyarıya göre İstanbul'da bugün lodosun etkisini artırması, fırtınanın saatteki hızının 100 kilometreye ulaşması bekleniyor.
29.11.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den 27 il için flaş uyarı! Sağanak ve kar geliyor
Son dakika... Meteoroloji'den 27 il için flaş uyarı! Sağanak ve kar geliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere yurdun tamamı yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor. Yağışlar, Marmara, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, İç Anadolu'nun doğusu ile güneydoğusunda sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusu ile kuzeyinde kar şeklinde olacak. Öte yandan meteoroloji 27 il için sarı kod uyarı verdi. Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen ise, “Sıcaklıklar bugün 4-5 C düşecek yarın lodos ile birlikte yükselecek. İstanbul’da yağmur bugün öğlen kesilecek yarın da yok cuma günü tekrar gelecek." dedi.
24.11.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den uyarı üstüne uyarı! Radara yansıdı
Son dakika... Meteoroloji'den uyarı üstüne uyarı! Radara yansıdıGelen bir son dakika haberine göre, Meteoroloji bugün için İstanbul’da kuvvetli yağışın etkili olacağını belirterek 'sarı' kod ile uyarıda bulunmuştu. Sabah saatlerinde başlayan yağışların, Marmara bölge geneli, Kıyı Ege ile Kütahya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde, Muğla çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan akşam saatlerinden itibaren Kayseri’nin kuzeyi, Yozgat’ın doğusu ve Sivas’da yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
23.11.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den İstanbul'a 'sarı' kodlu uyarı!
Son dakika... Meteoroloji'den İstanbul'a 'sarı' kodlu uyarı!Gelen bir son dakika haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da yarın kuvvetli yağışın etkili olacağını belirterek 'sarı' kod ile uyarıda bulundu. Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege’de de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Öte yandan yağışların 1 hafta boyunca devam edeceği de bildirildi.
22.11.2021Gündem
İstanbul'a  "Sarı" kodlu sis uyarısı
İstanbul'a "Sarı" kodlu sis uyarısıMeteoroji Genel Müdürlüğü, bu akşam saatlerinden yarın öğle saatlere kadar İstanbul'a sis uyarısı yaptı.
5.11.2021Gündem
Meteoroloji'den İstanbul ve Marmara'ya kritik uyarı!
Meteoroloji'den İstanbul ve Marmara'ya kritik uyarı!Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam saatlerinden yarın öğle saatlere kadar İstanbul'a sis uyarısı yaptı. 'Sarı Kod' ile yapılan uyarıda, "Yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.
5.11.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji alarm verdi! İstanbul dahil birçok ile sağanak uyarısı
Son dakika... Meteoroloji alarm verdi! İstanbul dahil birçok ile sağanak uyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu raporu ile bugün İstanbul ve çok sayıda kent için sarı kodlu uyarıda bulundu. Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Akdeniz’in Toroslar kesiminde bugün gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece altında seyredecek.
6.09.2021Gündem
Doğu Karadeniz’de sağanak; mahsur kalan 100 kişi kurtarıldı
Doğu Karadeniz’de sağanak; mahsur kalan 100 kişi kurtarıldıDoğu Karadeniz’de sağanak nedeniyle bazı derelerin su seviyesi yükseldi, taşkınlar yaşandı. Giresun’da dün akşam bir halı sahada yapılan nişan sırasında yolun ulaşıma kapanması sonucu mahsur kalan yaklaşık 100 kişi, ekiplerce tahliye edildi. Eşi ve çocuğu ile kurtarılan Ali Talıç, “Su birden dalga gibi geldi aracımızı sarstı. Araç su dolmaya başladı. Bizi Allah kurtardı" dedi.
14.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Meteoroloji'den İstanbul dahil 15 il için uyarı! Çok şiddetli olacak
Son dakika haberi: Meteoroloji'den İstanbul dahil 15 il için uyarı! Çok şiddetli olacakMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasına göre, 15 il için sarı uyarıda bulundu. Meteoroloji'nin bu sabah saatlerinden itibaren Marmara'nın güney ve doğusunda görülecek gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklenmektedir. Yerel kuvvetli yağışların meydan getirebileceği; sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Öte yandan Türk Hava Yolları Sabiha Gökçen Havalimanı'na yapılması planlanan 4 uçuşu, olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı'na yönlendirildi.
16.06.2021Gündem
Son dakika: Bursa'da büyük panik! Kentin her yerinden yılan çıkıyor
Son dakika: Bursa'da büyük panik! Kentin her yerinden yılan çıkıyorGelen son dakika haberine göre; Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir sitenin bahçesinde 2 metre boyunda yılan yakalandı. Yılan, bir site sakini tarafından tarlaya götürülerek bırakıldı. Öte yandan Bursa’da 'sarı kod' uyarısı sonrası 2 gündür devam eden sağanak yağışla beraber çiftlikler ve tarım arazileri sular altında kaldı. Selin ardından tarlalarda çok miktarda yılana rastlanmaya başlandığı gözlemlendi.
7.04.2021Gündem
Son dakika: Bursa'da sel alarmı!  Çiftlikler ve tarım arazileri sular altında
Son dakika: Bursa'da sel alarmı! Çiftlikler ve tarım arazileri sular altındaGelen son dakika haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce verilen 'sarı kod' ile uyarısıyla beraber Bursa'da fırtına ve şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Şehrin birçok noktasından taşkın haberleri geldi. Uludağ’da eriyen kar sularına 2 gündür devam eden sağanak yağış da eklenince çiftlikler ve tarım arazileri sular altında kaldı. Selin ardından tarlalarda çok miktarda yılana rastlanmaya başlandı.
7.04.2021Gündem
Son dakika: Bursa'da sarı alarm! Yarın saat 12.00'de başlıyor
Son dakika: Bursa'da sarı alarm! Yarın saat 12.00'de başlıyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa'nın 11 ilçesi için yarın saat 12.00’den itibaren başlayıp, saat 22.00’ye kadar sürmesi beklenen fırtına uyarısında bulundu. Kentin 11 ilçesi, haritada 'sarı kod' ile gösterildi.
5.04.2021Gündem
Son dakika... İstanbul için sarı kodlu uyarı! Meteoroloji ve Valilikten peş peşe uyarılar
Son dakika... İstanbul için sarı kodlu uyarı! Meteoroloji ve Valilikten peş peşe uyarılarGelen son dakika haberine göre; İstanbul Valiliği, bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli esmeye başlayacak rüzgarlara ve yer yer fırtınalar için uyarıda bulundu. Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de Bursa ve İzmir için uyarı yapıldı.
31.01.2021Gündem
SON DAKİKA... Meteoroloji'den İstanbul için sarı kodlu uyarı! Bu saatlere dikkat
SON DAKİKA... Meteoroloji'den İstanbul için sarı kodlu uyarı! Bu saatlere dikkatMeteoroloji Genel Müdürlüğ'nden yapılan son dakika açıklamasına göre; yarın sabah saatlerinde başlaması beklenen kuvvetli yağışın akşam saatlerine kadar İstanbul genelinde sürmesi bekleniyor. Kuvvetli yağışın olumsuzluklara neden olabileceği belirtilirken Meteoroloji uyarı için sarı kodu kullandı. Öte yandan yarın Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğu kesimlerinin yükseklerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
14.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sarı Kod ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.