Savunma Sanayi Başkanlığı

Savunma Sanayi Başkanlığı

Son dakika savunma sanayi başkanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan savunma sanayi başkanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan savunma sanayi başkanlığı haber sayfamızda...

Savunma Sanayi Başkanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 936 savunma sanayi baskanligi haberi bulunmuştur.
Selçuk Bayraktar paylaştı! İlk atışında tam isabet
Selçuk Bayraktar paylaştı! İlk atışında tam isabetBAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) 22 Nisan 2021 tarihinde yapılan ilk atış testini başarıyla tamamladı. Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T hedefleri başarıyla vurdu.
22.04.2021Teknoloji
Helikopter ve uçaklara monte edilebilen yerli uçaksavar üretildi
Helikopter ve uçaklara monte edilebilen yerli uçaksavar üretildiSamsun'da savunma sanayisine destek için yerli ve milli sermayeyle uçaksavar üretildi. Testleri başarıyla geçen uçaksavar, zırhlı araçların yanı sıra helikopterler ve uçaklara da entegre edilebilecek.
15.04.2021Haberler
SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyor
SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyorTürkiye'nin F-35 programında çıkarılmasının ardından Savunma Sanayi Başkanlığı Hava Kuvvetleri'nin gücünü korumak için önemli bir modernizasyon projesi başlattı. F-16 savaş uçaklarının ömrü 20 yıl uzatılacak. Peki çalışmalarında son durum ne? CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş detayları aktardı...
4.03.2021Haberler
Son dakika... SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyor
Son dakika... SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyorGelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin F-35 programında çıkarılmasının ardından Savunma Sanayi Başkanlığı Hava Kuvvetleri'nin gücünü korumak için önemli bir modernizasyon projesi başlattı. F-16 savaş uçaklarının ömrü 20 yıl uzatılacak. Peki çalışmalarında son durum ne? CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş detayları aktardı...
4.03.2021Teknoloji
Yerli ve milli makineli tüfek güvenlik güçlerinin destekçisi olacak
Yerli ve milli makineli tüfek güvenlik güçlerinin destekçisi olacakDüzce'deki bir silah fabrikasında yerli ve milli imkanlarla üretilen SAR 762 MT makineli tüfek, güvenlik güçlerinin terörle mücadelesinde kullanılabilecek.
27.02.2021Teknoloji
2 ANKA SİHA, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi
2 ANKA SİHA, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiCUMHURBAŞKANLIĞI Savunma Sanayii Başkanlığı, menzili artırılmış 2 ANKA Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın (SİHA) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiğini duyurdu.
24.02.2021Haberler
ABD'ye damga vuran Türk tabancası: Ödüle doymuyor!
ABD'ye damga vuran Türk tabancası: Ödüle doymuyor!Türk tabancası SAR 9, ABD'den ikinci büyük ödülünü aldı. SAR  9'un yeni versiyonlarını, gümüş madalya ile Sig Sauer ve bronz madalya ile Glock takip etti. Daha önce de ödüle layık görülen tabanca, okurlar tarafından yeniden bir ödül aldı.
12.02.2021Teknoloji
Son dakika... Uzaya hangi Türk çıkacak? Bunun şartları olacaktır
Son dakika... Uzaya hangi Türk çıkacak? Bunun şartları olacaktırMilli Uzay Programı kapsamında uzaya gönderilecek Türk vatandaşının kim olacağı merak konusu oldu. Astronomi uzmanları: “Havacılık tecrübesi ve kabiliyeti olan bir pilot veya genç bir bilim insanı da olabilir”
11.02.2021Gündem
‘BURAK’ hayata geçiyor
‘BURAK’ hayata geçiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Milli Uzay Programı kapsamında Uzay Sonda Roketi ve Fırlatma Sistemi (BURAK) Projesi’ne hız verileceği öğrenildi.
11.02.2021Gündem
Savunma Sanayi Başkanlığı’ndaki casusun ifadeleri ortaya çıktı
Savunma Sanayi Başkanlığı’ndaki casusun ifadeleri ortaya çıktıSavunma Sanayi Başkanlığı’ndaki ihalelerle ilgili teknik bilgi sızdırdığı tespit edilerek tutuklanan eski proje müdürü Yusuf Hakan Özbilgin'in ifadesi ortaya çıktı.Özbilgin, evinde 5 milyon Euro bulunması ile ilgili yaptığı savunmasında, paralarının arkadaşının olduğunu kendisinin emanet olarak aldığını ileri sürdü. Özbilgin, "Parayı aracımda bıraktı ve Bodrum'a gitti. Sonra tekrar geri alacaktı. 1 ay kadar benim evimde emanet olarak kaldı" dedi.
16.01.2021Gündem
Son dakika... Proje casuslarına operasyon! Flaş İsrail detayı...
Son dakika... Proje casuslarına operasyon! Flaş İsrail detayı...Gelen son dakika haberine göre; Türk Savunma Sanayii'si ile ilgili projeleri casusluk yaparak başkalarına sattığı gerekçesiyle bazı kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı. Maliyet gibi kritik bilgileri sızdırarak ihaleye fesat karıştırmakla suçlanmıştı. İşte o gruba yönelik bir operasyon düzenlendi. 1'i eski Savunma Sanayi Başkanlığı çalışanı 6 kişi gözaltına alındı. Peki operasyonda yeni detaylar var mı? Türk Savunma Sanayii'ne ait kritik bilgiler sızdırılmış olabilir mi?
15.01.2021Gündem
Proje casuslarına operasyon! Flaş İsrail detayı...
Proje casuslarına operasyon! Flaş İsrail detayı...Türk Savunma Sanayii'si ile ilgili projeleri casusluk yaparak başkalarına sattığı gerekçesiyle bazı kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı. Maliyet gibi kritik bilgileri sızdırarak ihaleye fesat karıştırmakla suçlanmıştı. İşte o gruba yönelik bir operasyon düzenlendi. 1'i eski Savunma Sanayi Başkanlığı çalışanı 6 kişi gözaltına alındı. Peki operasyonda yeni detaylar var mı? Türk Savunma Sanayii'ne ait kritik bilgiler sızdırılmış olabilir mi?
15.01.2021Haberler
'Savunma bu saatten sonra durdurulamaz'
'Savunma bu saatten sonra durdurulamaz'ABD’nin bir süredir gizli ambargo uyguladığını, Türkiye’nin de kendi parçalarını ürettiğini belirten Oğuz, “Hiçbir yaptırım Türkiye’nin savunma sanayiindeki yatırımlarını durdurmaz” dedi.
17.12.2020Gündem
Ambargolarla güçlendik
Ambargolarla güçlendikABD’nin S-400 bahanesiyle Türkiye’ye yaptırım kararı vermesine tepkiler sürerken bu ambargoların savunmamızı zayıflatmadığı, aksine her ambargodan sonra Türkiye’nin kendi göbeğini kendisinin kestiği ve savunmasını güçlendirdiği gerçeği ortada duruyor
16.12.2020Gündem
Son Dakika: ABD'den skandal karar! Bayram ettiler...
Son Dakika: ABD'den skandal karar! Bayram ettiler...Son dakika haberlerine göre, Washington yönetiminin ilan ettiği skandal yaptırımlar Rusya ve İran'ın tepkisini çekti, Yunanistan'da bayram havası estirdi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı resmi açıklama yaparken, Yunan sevdalısı ABD büyükelçisi Jeffrey Payat resmi Twitter hesabından çizgiyi aştı.
15.12.2020Dünya
Meltem-3 Projesi'nde ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı göreve başladı
Meltem-3 Projesi'nde ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı göreve başladıSavunma Sanayi Başkanlığı'nca yürütülen Meltem-3 Projesi'nin ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı, Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki Deniz Hava Komutanlığı'nda düzenlenen törenle görevine başladı.
14.12.2020Haberler
İlk deniz karakol uçağı P-72 göreve başladı
İlk deniz karakol uçağı P-72 göreve başladıSavunma Sanayi Başkanlığı'nca yürütülen Meltem-3 Projesi'nin ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı, Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki Deniz Hava Komutanlığı'nda düzenlenen törenle görevine başladı.
14.12.2020Gündem
Son dakika! Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!
Son dakika! Tarihi törende iddialara sert tepki: Vazgeçmeyeceğiz!Gelen bir son dakika haberine göre; İlk Milli Helikopter Motorumuz TEİ-TS1400’ün Teslimi ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, "Her ne kadar birileri tank ve palet fabrikası üzerinden ülkemizi baltalamaya çalışsa da hedeflerimize yürümekten vazgeçmeyeceğiz." dedi.
5.12.2020Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Seri üretim sürecine başlandı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Seri üretim sürecine başlandıCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Türkiye'nin ilk milli hava-hava füzesi GÖKTUĞ'da uçak üzeri testlere, ilk milli deniz füzemiz ATMACA'da seri üretim sürecine başlanmıştır. Mini akıllı mühimmatlarımız ile güdüm kitlerimizin üretim, teslimat ve ihracatları sürmektedir"
27.11.2020Gündem
Son dakika... Bakan Akar açıkladı! Rus heyet Türkiye'ye geliyor
Son dakika... Bakan Akar açıkladı! Rus heyet Türkiye'ye geliyorGelen son dakika haberine göre; Bakan Akar "Yarın Rusya'dan geniş bir heyet geliyor. Taktik ve teknik olarak, kim nerede duracak, kim ne yapacak bunlar konuşulacak." ifadelerini kullandı. Akar, "Azerbaycan'da varmaya çalıştığımız nokta ateşkesin kalıcı olması istikrarın barışın sağlanması, hudutların açılması refahın yayılması. Kimse kimsenin hakkına tecavüz etmesin. Mesele bu." şeklinde konuştu.
12.11.2020Siyaset
Savunmada amaç tam bağımsızlık
Savunmada amaç tam bağımsızlıkCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin savunma sanayisinde elde ettiği kazanımlar sayesinde bütün ambargo ve engellemelere rağmen terörle mücadele operasyonlarını rahatça yapabildiğini vurguladı
7.11.2020Ekonomi
Takvim belli oldu! Bütçe maratonu başlıyor
Takvim belli oldu! Bütçe maratonu başlıyor 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi ile Sayıştay raporlarının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki müzakereleri bir ay sürecek.
19.10.2020Ekonomi
Bütçe maratonu başlıyor
Bütçe maratonu başlıyor2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi ile Sayıştay raporlarının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki müzakereleri bir ay sürecek.
19.10.2020Uzmanpara
Tamamlanan yeni modüler üs bölgeleri, TSK'nın hizmetine girdi
Tamamlanan yeni modüler üs bölgeleri, TSK'nın hizmetine girdiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı projesiyle ASELSAN yükleniciliğinde yeni Modüler Üs Bölgeleri'nin (MÜB) inşaları sürüyor. Tamamlanan yeni MÜB'ler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) hizmetine girdi.
13.10.2020Gündem
Antepli sanayiciye ‘savunma’ desteği
Antepli sanayiciye ‘savunma’ desteğiTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen ve bu yıl Gaziantep’te gerçekleştirilen Uzay ve Teknoloji Festivali “TEKNOFEST 2020”, şehre yeni teknolojiler için yarışan gençlerin heyecanını taşırken yeni işbirliklerinin de kapısını açtı.
26.09.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

savunma sanayi başkanlığıf 16savaş uçağıson dakika haberlerYusuf Hakan Özbilgin'

Savunma Sanayi Başkanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.