Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir

Son dakika Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir haber sayfamızda...

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 489 savunma sanayii baskani ismail demir haberi bulunmuştur.
Hedef vuruldu! Tek sette 12 roket, TSK'nın emrinde...
Hedef vuruldu! Tek sette 12 roket, TSK'nın emrinde...Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, BMC üretimi VURAN aracına entegre edilen 107 mm Çok Namlulu Roketatar test atışının hedefi başarıyla vurduğu videoyu paylaştı.
12.05.2021 Haberler
Emniyet ve Jandarma'ya yeni SİHA teslimatı
Emniyet ve Jandarma'ya yeni SİHA teslimatıJandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yeni Bayraktar TB2 SİHA'ların teslimatları yapıldı.
8.05.2021Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı Demir: F-35’ten çıkarmanın hukuki zemini yok
Savunma Sanayii Başkanı Demir: F-35’ten çıkarmanın hukuki zemini yokSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ABD’nin Türkiye’yi F-35 programından çıkarmasının hukuki bir zemini olmadığını belirterek, “F-35 programından hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz demiştik. ABD’nin son mektubu bizi haklı çıkardı” dedi.
8.05.2021Siyaset
İsmail Demir "4'üncü Lagari Havacılık ve Savunma Günleri için konuştu
İsmail Demir "4'üncü Lagari Havacılık ve Savunma Günleri için konuştuCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin savunma sanayisinde yaptığı atılımları dünyanın ilgiyle takip ettiğini belirterek, "Ülkemiz savunma sanayisinde teknoloji ithal eden değil, teknoloji ihraç eden bir ülke konumuna doğru emin adımlarla yürümeye devam etmektedir." dedi.
7.05.2021Teknoloji
İsmail Demir duyurdu: İlk motorumuzun ateşlenmesi başarılı!
İsmail Demir duyurdu: İlk motorumuzun ateşlenmesi başarılı!Türk Savunma Sanayi için çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir 1500 beygir gücündeki ilk motorumuz BATU hakkında bir paylaşım yaptı.
5.05.2021Haberler
İsmail Demir duyurdu: İlk motorumuzun ateşlenmesi başarılı!
İsmail Demir duyurdu: İlk motorumuzun ateşlenmesi başarılı!Türk Savunma Sanayi için çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir 1500 beygir gücündeki ilk motorumuz BATU hakkında bir paylaşım yaptı.
5.05.2021Teknoloji
Aselsan'ın geliştirdiği sistem 'ilk tank atışlı' testi geçti!
Aselsan'ın geliştirdiği sistem 'ilk tank atışlı' testi geçti!Türk Savunma Sanayi için çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir bir Twitter paylaşımı yaptı. TSK envanterinde yer alan M60TM, hem geliştiriliyor hem de dışa bağımlılığı azaltmaya odaklanıyor.
3.05.2021Haberler
Son dakika: Aselsan'ın geliştirdiği sistem 'ilk tank atışlı' testi geçti!
Son dakika: Aselsan'ın geliştirdiği sistem 'ilk tank atışlı' testi geçti!Türk Savunma Sanayi için çalışmalar sürerken, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir bir Twitter paylaşımı yaptı. TSK envanterinde yer alan M60TM, hem geliştiriliyor hem de dışa bağımlılığı azaltmaya odaklanıyor.
3.05.2021Teknoloji
Son dakika: Memur ve esnafa müjdeli haber! Maaşlar erken ödenecek, destekler 1 ay uzatıldı
Son dakika: Memur ve esnafa müjdeli haber! Maaşlar erken ödenecek, destekler 1 ay uzatıldıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda konuştu. Erdoğan açıklamalarında hem memura hem de esnafa müjdeleri duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, memur maaşlarının 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırılacağını açıkladı.
30.04.2021Siyaset
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den Blinken'a S-400 cevabı
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den Blinken'a S-400 cevabıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in "Ankara’nın S-400 alımı ABD’nin güvenliğini tehdit ediyor" açıklamasına ilişkin, "Biz gerekli tedbirleri alırız dedik ama bu konuda hiç diyalog olmadı. Umarım bundan sonra olur." ifadelerini kullandı.
28.04.2021Ekonomi
Yunan medyasında Aksungur korkusu: Türkiye'nin silahları kafamızı karıştırıyor
Yunan medyasında Aksungur korkusu: Türkiye'nin silahları kafamızı karıştırıyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından üretilen Aksungur Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın kabiliyet gücü, Yunan medyasında endişeye yol açtı. Aksungur'un özelliklerini duyan Yunan spiker, 'Türkiye'nin silahları artık kafamızı karıştırıyor çünkü her ay yeni bir silah üretileceğini duyuruyorlar. Onları dikkatlice izlemeliyiz' dedi.
28.04.2021Haberler
Aksungur SİHA'dan tam isabet!
Aksungur SİHA'dan tam isabet!TUSAŞ'ın Aksungur SİHA'sı için yepyeni bir paylaşım yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından yapılan paylaşımda SİHA, hedefi başarıyla vurduğu duyuruldu.
25.04.2021Haberler
Gözler Milli Muharip Uçak’ta! İlk uçuş 2025’te
Gözler Milli Muharip Uçak’ta! İlk uçuş 2025’teABD’nin Türkiye’yi F-35 savaş uçağı projesinden resmen çıkarması, Milli Muharip Uçak (MMU) projesinin önemini  ortaya koydu.
23.04.2021Ekonomi
Selçuk Bayraktar paylaştı! İlk atışında tam isabet
Selçuk Bayraktar paylaştı! İlk atışında tam isabetBAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) 22 Nisan 2021 tarihinde yapılan ilk atış testini başarıyla tamamladı. Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T hedefleri başarıyla vurdu.
22.04.2021Teknoloji
Savunma Sanayi Başkanı'ndan 'havacılık' vurgusu
Savunma Sanayi Başkanı'ndan 'havacılık' vurgusuCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, İsmail Demir İsmail Demir'nın ticaret potansiyelinde en dikkati çeken konulardan birisinin savunma ve havacılık sektörü olduğunu belirtti.
19.04.2021Teknoloji
TSK'ya teslimat sürüyor! Özellikleri parmak ısırtıyor
TSK'ya teslimat sürüyor! Özellikleri parmak ısırtıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ateş İdare Cihazı ve Modernize Çekili Top sistemleri teslimatlarının Türk Silahlı Kuvvetlerin'e sürdüğünü bildirdi.
17.04.2021Haberler
Son dakika: TSK'ya teslimat sürüyor! Özellikleri parmak ısırtıyor
Son dakika: TSK'ya teslimat sürüyor! Özellikleri parmak ısırtıyorSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ateş İdare Cihazı ve Modernize Çekili Top sistemleri teslimatlarının Türk Silahlı Kuvvetlerin'e sürdüğünü bildirdi.
17.04.2021Gündem
Son dakika... Selçuk Bayraktar'dan Kanada çıkışı! Onlar için ciddi bir problem
Son dakika... Selçuk Bayraktar'dan Kanada çıkışı! Onlar için ciddi bir problemBaykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Kanada’nın geçen yıl askıya aldığı 'Türkiye’ye yönelik askeri ihracat izinlerini' iptal etmesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bayraktar, "ilk notu 6 ay önce yazmışız...Değişen bir şey olmadı...6 ay sonra da olmayacak...Muhtemelen 6 aya kalmaz bir daha yazarız..." dedi.
14.04.2021Ekonomi
Selçuk Bayraktar'dan sert tepki: Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz
Selçuk Bayraktar'dan sert tepki: Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsinizBaykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, bazı yayın organlarında Türkiye'nin Kanada’dan SİHA parçaları aldığına yönelik haberlere çok sert tepki gösterdi.
14.04.2021Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den 'ambargo' açıklaması
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den 'ambargo' açıklamasıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayisine yönelik uygulanan ambargolarla neye ihtiyaç duyulduğunu ve hangi ürünün millileştirilmesi gerektiğini daha iyi gördüklerini ve çalışmaları hızlandırdıklarını bildirdi.
13.04.2021Ekonomi
Türkiye'nin vurucu gücü! Flaş 'kehanet' açıklaması
Türkiye'nin vurucu gücü! Flaş 'kehanet' açıklamasıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TCG Anadolu gemisinin Türkiye'nin denizde vurucu gücü olacağını belirterek, "Türkiye'nin kendi kara suları uzağında veya başka alanlarda hareket yeteneğini artıracağı gibi barış zamanında da çok önemli fonksiyonlar görebilir." dedi.
13.04.2021Ekonomi
TCG Anadolu, Türkiye'nin denizdeki hareket yeteneğini artıracak
TCG Anadolu, Türkiye'nin denizdeki hareket yeteneğini artıracakCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TCG Anadolu gemisinin Türkiye'nin denizde vurucu gücü olacağını belirterek, "Türkiye'nin kendi kara suları uzağında veya başka alanlarda hareket yeteneğini artıracağı gibi barış zamanında da çok önemli fonksiyonlar görebilir." dedi.
12.04.2021Haberler
TCG Anadolu, Türkiye'nin denizdeki hareket yeteneğini artıracak
TCG Anadolu, Türkiye'nin denizdeki hareket yeteneğini artıracakCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TCG Anadolu gemisinin Türkiye'nin denizde vurucu gücü olacağını belirterek, "Türkiye'nin kendi kara suları uzağında veya başka alanlarda hareket yeteneğini artıracağı gibi barış zamanında da çok önemli fonksiyonlar görebilir." dedi.
12.04.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karadeniz için net mesaj: Gerilimin artmasını arzu etmiyoruz
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karadeniz için net mesaj: Gerilimin artmasını arzu etmiyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'a gelen Ukrayna lideri Zelenskiy ile Huber Köşkü'nde kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'in bir barış, huzur ve işbirliği denizi olmaya devam etmesinin temel hedefleri olduğunu belirterek, "Ortak coğrafyamızda ne suretle olursa olsun gerilimin artmasını arzu etmiyoruz. Mevcut krizin Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve uluslararası hukuk temelinde barışçı ve diplomatik yöntemlerle çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Son dönemde sahada gözlemlediğimiz endişe verici tırmanmanın bir an evvel son bulmasını, ateşkesin sürmesini ve ihtilafın Minsk anlaşmaları temelinde diyalog yoluyla çözüme kavuşturulmasını temenni ediyoruz." dedi. Kritik görüşmenin ardından ortak bildiri yayımlandı.
10.04.2021Siyaset
Biyometrik veri yönetiminde Türkiye olarak yedinciyiz!
Biyometrik veri yönetiminde Türkiye olarak yedinciyiz!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Yazılım alanında bugüne kadar dünyada çok az sayıda ülkenin başarabildiği Biyometrik Veri Yönetim Sistemi teknolojisini geliştiren 7'nci ülke olmanın haklı gururunu yaşıyoruz." dedi.
6.04.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

ismail demirtürkiyeCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii BaşkanıTCG Anadolusavunma sanayii

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.