Sayaç

Sayaç

Son dakika sayaç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sayaç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sayaç haber sayfamızda...

Sayaç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 717 sayaç haberi bulunmuştur.
Elektrikte 'kademeli' fatura hakkında her şey
Elektrikte 'kademeli' fatura hakkında her şeyİşte elektrikte kademeli tarife hakkında merak edilenler: Hesaplama nasıl yapılıyor, istenirse çıkmak mümkün mü?
17.01.2022Ekonomi
İGDAŞ çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2022 İGDAŞ vezneleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
İGDAŞ çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2022 İGDAŞ vezneleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?İGDAŞ üzerinden işlem yapmak için çalışma saatleri hakkında bilgi almak isteyenler, İGDAŞ'ın saat kaçta açıldığını ve saat kaçta kapandığını araştırıyor. Peki İGDAŞ üzerinden hangi işlemler yapılır? İGDAŞ çalışma sataleri nasıl?
10.01.2022Gündem
Çünkü bir defa yeterli!
Çünkü bir defa yeterli!Museum of First Time, bizi uzak bir coğrafyadan pek yakın olduğumuz bir konu hakkında sert bir deneyime davet ediyor. Kadına yönelik şiddetin anlatıldığı sanal müzede şiddet gören kadın: "Zamanı geri alabilsem ilk şiddet anında terk ederdim"
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Oyun
500 bin kuyuya gözlem önerisi
500 bin kuyuya gözlem önerisiTBMM İklim Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporda, ruhsatlı ve kaçak olmak üzere toplam sayısı 500 bini aşan Türkiye'deki tüm kuyulara sayaç takılarak 'izleme-denetim-yaptırım' mekanizması kurulması istendi...
29.12.2021Gündem
İstanbul'da suya zam
İstanbul'da suya zamİSKİ Olağanüstü Genel Kurulu'nda suya yüzde 20.58 zam teklifi oy birliği ile kabul edildi.
15.12.2021Haberler
Son dakika: İstanbul'da suya zam!
Son dakika: İstanbul'da suya zam!Son dakika haberlere göre, İSKİ Olağanüstü Genel Kurulu'nda suya yüzde 20.58 zam teklifi oy birliği ile kabul edildi.
15.12.2021Ekonomi
Telemetri Nedir, Ne İşe Yarar? Telemetri Neyi Ölçer?
Telemetri Nedir, Ne İşe Yarar? Telemetri Neyi Ölçer?Telemetri günümüzde gelişmiş şehirlerinde ya da şehir merkezlerinden uzak bölgelerde bulunan sayaçların (doğalgaz, su, elektrik …) bilgilerinin okunması ve işlenmesine denir. Telemetri sadece fatura işlemlerinin tamamlanması ve sayaç bilgilerinin okunması olarak tanımlanamaz. Günümüzde, mevcut kaynakların en verimli şekilde kullanılması çok önemlidir. Telemetri nedir, ne işe yarar sizler için derledik.
11.12.2021Eğitim
Muharrem İnce: Asgari ücret 5 bin lira olmalı
Muharrem İnce: Asgari ücret 5 bin lira olmalıMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Memlekette acil olarak yapılması gerekenler var. Bir asgari ücret tartışması yapıyorlar; senaryo, tiyatro. Asgari ücret, Türkiye'de 5 bin lira olmalı. Doğrusu budur, gerisi kandırmacadır” dedi.
11.12.2021Siyaset
Esenyurt'ta doğal gazı kesilen site sakinlerinin tepkisi sürüyor
Esenyurt'ta doğal gazı kesilen site sakinlerinin tepkisi sürüyorEsenyurt'ta 3 bin 860 haneli, 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı, fatura borcu nedeniyle kesildi. Soğuk havada ısınamadıklarını, yemek yapamadıklarını söyleyen site sakinleri, çözüm bekliyor.
24.11.2021Gündem
Tanju Özcan: Sığınmacı kardeşlerimiz rahatsız oldularsa Şam’da su daha ucuz
Tanju Özcan: Sığınmacı kardeşlerimiz rahatsız oldularsa Şam’da su daha ucuzBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yabancılardan su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması ve nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla ilgili, "Yabancı sığınmacı kardeşlerimiz bundan rahatsız oldular mı? Eğer oldularsa Şam’da su daha ucuz. Nikah ücretleri de Şam’da ucuz" dedi.
23.11.2021Gündem
Karadeniz gazı için ilk ‘kaynak’ baharda
Karadeniz gazı için ilk ‘kaynak’ bahardaSakarya Gaz Sahası’nda mühendislik çalışmasının tamamlandığını ve boru siparişlerinin verildiğini söyleyen Bakan Dönmez, 2022 baharında borular su altına yerleştirilip ilk kaynağın yapılacağını açıkladı.
23.11.2021Ekonomi
Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL
Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TLBolu Belediye Meclisi tarafından yabancılardan su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması ve yabancı uyrukluların nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla ilgili karar oy çokluğuyla kabul edildi.
22.11.2021Haberler
Oy çokluğuyla kabul edildi! Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TL
Oy çokluğuyla kabul edildi! Bolu'da yabancılara su dolarla, nikah 100 bin TLBolu Belediye Meclisi tarafından yabancılardan su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması ve yabancı uyrukluların nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla ilgili karar oy çokluğuyla kabul edildi.
22.11.2021Gündem
Alkollü yakalanınca götürüldüğü polis merkezinden çıkıp intihar etti
Alkollü yakalanınca götürüldüğü polis merkezinden çıkıp intihar ettiİzmir'in Foça ilçesinde, 1.50 promil alkollü olarak yakalanıp, götürüldüğü polis merkezinde, hakkında tutanak tutulduktan sonra serbest bırakılan otomobil sürücüsü Eren D. (23), 1 saat sonra sokaktaki tabelaya iple asılı olarak ölü bulundu. İntihar ettiği belirlenen Eren D.'nin, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) Elektronik Kartlı Sayaç Şubesi'nde çalıştığı ve Yenifoça Jandarma Komando Terörle Mücadele Harekatı Okul Komutanlığı'nda eğitimde olan ağabeyini ziyarete geldiği öğrenildi.
22.11.2021Gündem
Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Ekonomi
İsyan ettiren manzara! Hırsızlar depremzedelerin su sayaçlarına dadandı
İsyan ettiren manzara! Hırsızlar depremzedelerin su sayaçlarına dadandıİzmir’de geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen depremin ardından hasar gören binalar, hırsızların hedefi oldu. Bayraklı ve Bornova ilçesindeki apartmanların su saatlerinin çalındığı öne sürüldü. Depremzede Ömer Çildir (50) "Mağduruz, 2 defadır su saatlerimiz çalınıyor. Toplam 32 adet su saatimiz çalındı" dedi.
27.10.2021Haberler
96 tespit 384 öneri! Banyo suyu, sel dönüşüm planı...
96 tespit 384 öneri! Banyo suyu, sel dönüşüm planı...Meclis’in açıklayacağı iklim raporunu Milliyet’e değerlendiren Eroğlu, “İklim yatırımları koruyucu hekimlik görevi görmekte. Su kesintisi yaşanmadı. Kesinti olsaydı salgının boyutu çok kötü olurdu” dedi.
17.10.2021Gündem
Türkiye'den talep yağıyor! Su sayaçlarında devrim niteliğinde değişiklik
Türkiye'den talep yağıyor! Su sayaçlarında devrim niteliğinde değişiklikİzmir'de, akıllı sayaçlar üreten bir firmanın geliştirdiği teknolojiyle su sayaçları drone yardımıyla okunuyor. Nasıl mı ? işte cevabı...
4.10.2021Ekonomi
Mimarlık Yıllığı Sergisi Müze Gazhane’de açıldı
Mimarlık Yıllığı Sergisi Müze Gazhane’de açıldıTürkiye Mimarlık Yıllığı Sergisi Müze Gazhane’de ziyarete açıldı. Yıllıkta yer alan ve derinlemesine konuşulması uygun görülen 10 proje, açılış kapsamında düzenlenen panellerde tartışıldı. 41 projenin yer aldığı sergi, Sayaç Atölyesi binasında, 23 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek.
17.09.2021Kültür Sanat
Telegram'ın yepyeni özellikleri duyuruldu
Telegram'ın yepyeni özellikleri duyurulduTelegram yeni özelliklerini duyurdu. Sekizinci yılının içine giren popüler mesajlaşma uygulaması 1 milyar indirmeyi de yakın zaman önce geçmişti. Bu kapsamda platforma yepyeni özellikler geliyor. İşte Telegram v8 güncellemesiyle kullanıcılara sunulacaklar.
1.09.2021Teknoloji
Elektrik faturası tartışması sonrası kalp krizi ve saldırı suçlaması
Elektrik faturası tartışması sonrası kalp krizi ve saldırı suçlamasıKahramanmaraş’ta evinin elektriğini kesmeye gelen AKEDAŞ görevlilerine faturanın ödendiğini söyleyerek izin vermeyen Atiye Yüzgeç (62), iddiaya göre çıkan tartışma sonrası kalp krizi geçirdi. Yüzgeç'in kızı Fatma Konuş, annesinin darbedildiğini ve yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiğini söylerken, elektrik dağıtım şirketi ise personelin saldırıya uğradığı açıklamasını yaptı.
14.07.2021Gündem
Vatandaşa yüksek gelen doğal gaz faturası sorunu çözüldü!
Vatandaşa yüksek gelen doğal gaz faturası sorunu çözüldü!Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK), yüksek doğal gaz faturası gelen vatandaşın başvurusu üzerine ilgili kamu idaresiyle yaptığı görüşmeler sonucu mağduriyet giderildi.
10.07.2021Gündem
Üretici tükettiği kadarını ödeyecek
Üretici tükettiği kadarını ödeyecekDSİ 2. Bölge Müdürlüğü, Kiraz Haliller ve Çatak göletleri sulama sahalarında sayaç sistemine geçiyor.
1.07.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Sayaç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.