Düzenleme

Düzenleme

Son dakika düzenleme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan düzenleme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan düzenleme haber sayfamızda...

Düzenleme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35.755 duzenleme haberi bulunmuştur.
SGK'ya dava açtı! Mahkeme haklı buldu, şimdi 2 maaş alıyor
SGK'ya dava açtı! Mahkeme haklı buldu, şimdi 2 maaş alıyorİzmir 16. İş Mahkemesi, hem öz babasından hem de kendisini evlat edinen kişinin üzerinden yetim maaşı alırken, kesinti yapılması üzerine dava açan 74 yaşındaki kadını haklı buldu.
21.09.2021Ekonomi
Vadeli Doğal Gaz Piyasası açılıyor
Vadeli Doğal Gaz Piyasası açılıyorTürkiye'de doğal gaz ticaretinin vadeli kontratlarla yapılmasına imkan sağlayacak Vadeli Doğal Gaz Piyasası (VGP) 1 Ekim'de işleme açılacak.
21.09.2021Uzmanpara
Kocaeli'de mesire alanlarında mangal yakma yasağı kaldırıldı
Kocaeli'de mesire alanlarında mangal yakma yasağı kaldırıldıKocaeli Valiliği, tescilli mesire alanları ve müstecirler tarafından fiilen işletilen kontrollü alanlarda mangal ve ateş yakılmasına, giriş çıkışların gerekli tedbirler alınmak ve sorumluluk işletmecilerine ait olmak kaydıyla serbest bırakıldığını bildirdi.
21.09.2021Gündem
Fukuşima'da vahim tablo
Fukuşima'da vahim tabloJaponya'da devreden çıkarılma aşamasındaki Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif atığın "kötü depolandığı" bildirildi.
20.09.2021Dünya
Son dakika... İstanbul'da 1 milyon TL'lik operasyon!
Son dakika... İstanbul'da 1 milyon TL'lik operasyon!Gelen bir son dakika haberine göre, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, İstanbul'da sigara kaçakçılığına karıştığı tespit edilen 9 depo ile 4 iş yerine eş zamanlı baskın düzenledi. Eş zamanlı operasyonda 1 milyon lira değerinde 23 bin 545 adet tütün ürünü ile 73,6 kilogram tütün ele geçirildi.
19.09.2021Gündem
‘Barajın düşürülmesi Meclis’e gidecek’
‘Barajın düşürülmesi Meclis’e gidecek’AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Hayati Yazıcı, seçim kanunu çalışmaları ile ilgili “Hazırladığımız metinde 10 ile 15 madde arasında bir içerik de olacak. Diğer detayları ortağımız ile görüştükten sonra kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.
19.09.2021Siyaset
Türkiye ile Kırgızistan arasındaki taşımaların serbestleştirilmesine yönelik adım atıldı
Türkiye ile Kırgızistan arasındaki taşımaların serbestleştirilmesine yönelik adım atıldıTürk-Kırgız Kara Ulaştırması Karma Komisyon Toplantısı ile Orta Asya coğrafyasında bir ülke ile ilk defa taşımaların serbestleştirilmesi kararı alındı.
18.09.2021Ekonomi
Tüketici kredilerinde vade 24 aya indirildi
Tüketici kredilerinde vade 24 aya indirildiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının, kredi tutarı 50 bin TL’nin üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya indirilmesine karar verildi.
18.09.2021Ekonomi
Kadın kooperatiflerine vergi muafiyeti geliyor
Kadın kooperatiflerine vergi muafiyeti geliyorAK Parti’nin üzerinde çalıştığı kooperatifleri düzenleyen yeni kanun teklifine göre, kadınların kuracağı kooperatiflere bazı alanlarda vergi muafiyeti ve ek istisnalar getirilmesi planlanıyor.
18.09.2021Ekonomi
Salgın dönemi kararlarında güncellemeye gidildi
Salgın dönemi kararlarında güncellemeye gidildiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), salgın nedeniyle bankalar ve müşterilerine yönelik sağladığı bazı kolaylıkların devam etmesine karar verirken, bazı uygulamaların da 30 Eylül itibarıyla sona ereceğini duyurdu.
17.09.2021Uzmanpara
'Türkiye nükleer enerji serüveninde 2023'e adım adım ilerliyor'
'Türkiye nükleer enerji serüveninde 2023'e adım adım ilerliyor'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) kaynak çeşitliliğini artırarak enerjide arz güvenliğine katkı sağlayacağını belirterek, "Türkiye yarım asırlık nükleer enerji serüveninde 2023'e doğru adım adım ilerliyor. Akkuyu NGS Cumhuriyetimizin 100. yılını taçlandıracak." ifadesini kullandı.
17.09.2021Ekonomi
'Gelişmekte olan ülkelere fon akışı hızlandı'
'Gelişmekte olan ülkelere fon akışı hızlandı'Mobius Capital'in kurucusu Mark Mobius, Çinli regülatörlerin son dönemde artan düzenlemelerinin fonların alternatif gelişen piyasalara olan ilgisini artırdığını belirterek, "Gelişmekte olan piyasa endeksinin yüzde 30'unu Çin oluşturuyor. Şu anda ise para Çin'den başka her yere akış halinde. Bu yüzden ileride paranın Türkiye, Hindistan ve diğer gelişmekte olan ülkelere aktığını göreceğiz." dedi.
17.09.2021Uzmanpara
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı27 Mayıs 1960 darbesinin ardından eski Başbakan Adnan Menderes, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun 16-17 Eylül 1961 tarihlerinde idam edilmelerinin 60. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Fatih'te bunun anıt mezardaki törene İçişleri Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı.
17.09.2021Siyaset
BDDK'dan tüketici kredilerine ilişkin karar
BDDK'dan tüketici kredilerine ilişkin kararBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının, kredi tutarı 50 bin TL'nin üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya indirilmesine karar verildi.
17.09.2021Uzmanpara
Son dakika: BDDK'dan tüketici kredisinde flaş taksit kararı
Son dakika: BDDK'dan tüketici kredisinde flaş taksit kararıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının, kredi tutarı 50 bin TL'nin üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya indirilmesine karar verildi.
17.09.2021Ekonomi
Edirne'de 3 kilo tütün ve 21 bin makaron ele geçirildi
Edirne'de 3 kilo tütün ve 21 bin makaron ele geçirildiEdirne’nin Keşan ilçesinde, polis ekiplerince okul yakınındaki market ve evde yapılan aramalarda, 3 kilo 430 gram kıyılmış tütün ile 21 bin 160 makaron ele geçirildi.
17.09.2021Gündem
Son dakika: Küçük esnafa vergi muafiyeti müjdesi!
Son dakika: Küçük esnafa vergi muafiyeti müjdesi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz martta açıkladığı ekonomi reform paketinde işaret ettiği 850 bin esnafı ilgilendiren vergi muafiyeti düzenlemesi Meclis'e geliyor. Üzerinde çalışılan yeni kanun teklifine göre, yıllık cirosu 240 bin liranın altında olan esnaf, gelir vergisinden muaf olacak. Konuya ilişkin Prof. Dr. Sefer Şener, Milliyet.com.tr'ye değerlendirmelerde bulundu.
17.09.2021Ekonomi
Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyor
Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz martta açıkladığı ekonomi reform paketinde işaret ettiği 850 bin esnafı ilgilendiren vergi muafiyeti düzenlemesi Meclis’e geliyor. AK Parti’nin üzerinde çalıştığı yeni kanun teklifine göre, yıllık cirosu 240 bin TL’nin altında olan esnaf, gelir vergisinden muaf olacak.
17.09.2021Ekonomi
Online eğitim döneminde yazmayı unuttular
Online eğitim döneminde yazmayı unuttularPandemiyle geçen 1,5 yıllık online eğitimin ardından yüz yüze eğitime başlayan öğrenciler 10 günü geride bırakırken okula uyumda sıkıntılar bitmedi.
17.09.2021Eğitim
Son dakika haberi... Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyor
Son dakika haberi... Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz martta açıkladığı ekonomi reform paketinde işaret ettiği 850 bin esnafı ilgilendiren vergi muafiyeti düzenlemesi Meclis'e geliyor. AK Parti'nin üzerinde çalıştığı yeni kanun teklifine göre, yıllık cirosu 240 bin TL'nin altında olan esnaf, gelir vergisinden muaf olacak.
16.09.2021Ekonomi
Bankacılık sektörü kredi hacmi yükseldi
Bankacılık sektörü kredi hacmi yükseldiBankacılık sektörünün kredi hacmi, 10 Eylül itibarıyla bir önceki haftaya kıyasla 33 milyar 422 milyon lira artarak 3 trilyon 933 milyar 984 milyon liraya yükseldi.
16.09.2021Uzmanpara
Karabağlar’a nefes
Karabağlar’a nefesKarabağlar Belediyesi, Esenyalı Mahallesi’nde yaptığı park yenileme ve düzenleme çalışmalarıyla bölgede adeta yeşil bir vaha yaratıyor.
16.09.2021Ege
'Çin' iddiası ortalığı karıştırmıştı! Pentagon'dan açıklama geldi
'Çin' iddiası ortalığı karıştırmıştı! Pentagon'dan açıklama geldiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley'in Çinli mevkidaşına ABD'nin Çin'e saldırmayacağı konusunda teminat verdiği yönündeki iddialara ilişkin yorum yapmayarak Savunma Bakanı Lloyd Austin'in Milley'e güveninin tam olduğunu söyledi.
15.09.2021Dünya
Otizm tedavisinde kullanılan DIR Floortime yöntemi nedir?
Otizm tedavisinde kullanılan DIR Floortime yöntemi nedir?Otizm spektrum bozukluğu, 12 – 18 ay öncesinde daha sık görülürken 18-24 aya kadar normal gelişim, sonrasında gerileme ve beceri düzeylerinde sabitlik şeklinde de geç ortaya çıkabiliyor. Otizm tedavisinde uygulanan DIRFloortime seanslarının çocuğun doğal ortamında gerçekleştirildiğini belirten uzmanlar, bu sayede çocuğun diğerleri ile birlikte olmayı, etkinlik başlatmayı, kendi isteklerini karşı tarafa iletmeyi öğrendiğini ifade ediyor.
15.09.2021Genel Sağlık
Yabancı uyruklular mobil cihaz kayıtları için e-Devlet'ten başvurabilecek
Yabancı uyruklular mobil cihaz kayıtları için e-Devlet'ten başvurabilecekYabancı uyruklu kişiler, mobil cihazlarının kayıt altına alınmasına ilişkin başvurularını, yabancı kimlik numaraları ile e-Devlet kapısı üzerinden yapabilecek.
15.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

BDDKtürkiyeekonomivergison dakika haberler

Düzenleme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.