Sayısı

Sayısı

Son dakika Sayısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sayısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sayısı haber sayfamızda...

Sayısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 110.247 sayısı haberi bulunmuştur.
Bakan Fidan: İsrail'in savaş suçları arasında soykırım var
Bakan Fidan: İsrail'in savaş suçları arasında soykırım var Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'in suçları arasında savaş suçları ve soykırım olduğunu belirterek, "Uluslararası topluluğun ateşkes çağrısına rağmen, iki devletli çözüme yönelik çağrılara rağmen herhangi bir etkisi olmadı İsrail üzerinde. Eğer başka bir ülke böyle bir suç işlemiş olsaydı kesinlikle her türlü yaptırımla karşılaşırdı" dedi.
1.03.2024 Gündem
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım Antalya Diplomasi Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze'de yaşananlar bir savaş değildir, bir soykırım girişimidir. Çünkü savaşın bile uyulması gereken bir adabı, hukuku vardır." dedi.
1.03.2024 Gündem
Murat Kurum: Milletimize verdiğimiz sözleri tuttuk
Murat Kurum: Milletimize verdiğimiz sözleri tuttuk AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum Beşiktaş’ta bir otelde düzenlenen ‘Üreten İstanbul Büyüyen Türkiye’ programına katıldı.
1.03.2024 Haberler
Mehmet Özhaseki: Deprem gerçeğini bilerek hareket etmeliyiz
Mehmet Özhaseki: Deprem gerçeğini bilerek hareket etmeliyiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray’da yaptığı konuşmada, “En emin bölgeler buralar gözüküyor; ama böyle diyerek hiç kimse, binasını en ufak yapacağı bir müştemilatı bile sıradan yapmasın lütfen. Her an 5 ya da 6 şiddetinde buralarda deprem olabilir'' dedi.
1.03.2024 Gündem
Murat Kurum: Milletimize verdiğimiz sözleri tuttuk
Murat Kurum: Milletimize verdiğimiz sözleri tuttuk AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum Beşiktaş’ta bir otelde düzenlenen ‘Üreten İstanbul Büyüyen Türkiye’ programına katıldı.
1.03.2024 Gündem
Gazze’de insani felaket: Bu hafta 10 çocuk açlıktan öldü
Gazze’de insani felaket: Bu hafta 10 çocuk açlıktan öldü  İsrail saldırılarıyla bilançonun her geçen gün ağırlaştığı Gazze Şeridi’nde bu hafta açlık ve susuzluktan yüzünden 10 çocuk hayatını kaybetti.
1.03.2024 Dünya
Kruvaziyer turizminde yıllar sonra ilk: Yolcu sayısı 20 bin civarına ulaştı
Kruvaziyer turizminde yıllar sonra ilk: Yolcu sayısı 20 bin civarına ulaştı KRUVAZİYER turizminde 'cazibe merkezi' olarak gösterilen ve bu yıl 2 milyon turist hedefinin aşılması beklenen Türkiye'ye, ocak ayında 18 gemiyle 19 bin 986 yolcu geldi. 2011 Ocak ayında 20 bin 712 turistin geldiği Türkiye'de, 13 yıl aradan sonra ilk defa ocak ayı yolcu sayısı 20 bin civarına ulaştı.
1.03.2024 Ekonomi
Norduz yününden ilk kumaşlar üretildi
Norduz yününden ilk kumaşlar üretildi Dünyada sadece Van’ın Gürpınar ilçesinde bulunan Norduz koyununun yününden ilk kumaşlar üretilmeye başlandı.
1.03.2024 Ekonomi
Çin'de yeni konut fiyatları artış gösterdi
Çin'de yeni konut fiyatları artış gösterdi Çin'de yeni konut fiyatları şubat ayında bir önceki aya göre biraz daha yavaş bir artış gösterdi.
1.03.2024 Uzmanpara
Sağlık alanıyla ilgili düzenleme Resmi Gazete'de: 9 bin sağlık personeli alınacak
Sağlık alanıyla ilgili düzenleme Resmi Gazete'de: 9 bin sağlık personeli alınacak Sağlık alanında düzenlemeler öngören yasa Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre 9 bin yeni sözleşmeli sağlık personeli alınacak.
1.03.2024 Ekonomi
Deprem hazırlığı temelden başlıyor! Türkiye genelinde durum
Deprem hazırlığı temelden başlıyor! Türkiye genelinde durum Türkiye’de 1-7 Mart tarihleri arası dönem ‘Deprem Haftası’ olarak anılıyor. Bu kapsamda depreme hazırlık çalışmaları içinde öncelikli uygulamalardan kentsel dönüşümde teşvik ve destekler ile yalıtım uygulamalarının önemini ele aldık...
1.03.2024 Ekonomi
İstanbul’u tercih edenler azaldı! Hep kampüsteler
İstanbul’u tercih edenler azaldı! Hep kampüsteler İstanbul’daki üniversiteleri tercih sayısı geçen yıla göre yüzde 25.5 oranında azaldı. Deprem korkusu, nüfus kalabalığı, yaşam maliyetleri bunda büyük etken. Aylık harcamaları 10 bin TL’yi aşan öğrenciler, yemekte üniversite tabldotunu, giyim ve kitapta ikinci eli, sosyalleşmede ise kampüsleri tercih ederek masrafları kısıyorlar.
1.03.2024 Eğitim
'İlk Türk astronotum' diye Japonları kandırdı! '130 yıllık tarihimizde böyle bir şey görmedik'
'İlk Türk astronotum' diye Japonları kandırdı! '130 yıllık tarihimizde böyle bir şey görmedik' Sahte doktordan sahte öğretmene birçok meslek grubunun suistimal edildiğini gördük. Ancak astronotun sahtesini hiçbirimiz duymamıştık, ta ki Serkan Anılır'ın hikâyesini öğrenene kadar. Tüm dünyayı, en başta da Japonları 'İlk Türk astronotum' diyerek kandıran Serkan Anılır gerçeklerin ortaya çıkmasıyla sırra kadem bastı.
1.03.2024 Yaşam
ORTAK SINAV TARİHLERİ 2024 | MEB 2. dönem 6. ve 9. sınıf ortak sınavlar ne zaman? Ders ders ikinci dönem ortak sınav konu soru dağılımı
ORTAK SINAV TARİHLERİ 2024 | MEB 2. dönem 6. ve 9. sınıf ortak sınavlar ne zaman? Ders ders ikinci dönem ortak sınav konu soru dağılımı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2. dönem ortak sınavları yapılacak. Ortaokul 6. sınıf ile lise 9. sınıfları kapsay ortak sınavlar için soru sayısı, konu soru dağılımı kılavuzu da yayımlandı. Türkçe ve matematik dersleri için 2. dönem ortak sınav konu soru dağılımı ve sınav tarihi...
29.02.2024 Bilgi Rehberi
Diyarbakır’da 26 çift, 'evet' demek için bugünü bekledi
Diyarbakır’da 26 çift, 'evet' demek için bugünü bekledi Diyarbakır’da artık yılda 29 Şubat’ta dünyaevine girmek için nikah dairelerine 26 çift başvurdu.
29.02.2024 Gündem
Kartlı ödemeler yıllık yüzde 118 arttı
Kartlı ödemeler yıllık yüzde 118 arttı Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile ocak ayında yapılan toplam ödeme tutarı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 118 artarak 970,1 milyar TL oldu.
29.02.2024 Ekonomi
Fernando Santos'tan dikkat çeken Jesus yanıtı! Aboubakar ve transfer açıklaması
Fernando Santos'tan dikkat çeken Jesus yanıtı! Aboubakar ve transfer açıklaması Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos, Galatasaray derbisi öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tecrübeli teknik adam Vincent Aboubakar'ın geleceğine dair önemli açıklamalarda bulunurken transfer stratejisini de anlattı. Fernando Santos, Jorge Jesus'un geçtiğimiz sezon Halil Umut Meler ile ilgili yaptığı açıklamaya da yanıt verdi.
29.02.2024 Beşiktaş
Gazze’de insani dram: Can kaybı 30 bini aştı!
Gazze’de insani dram: Can kaybı 30 bini aştı! İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı en az 30 bin 35’e, yaralı sayısı ise 70 bin 457’ye yükseldi.
29.02.2024 Dünya
Almanya'da işsizlik oranı değişmedi
Almanya'da işsizlik oranı değişmedi Almanya'da işsizlik oranı sabit kaldı. Ekonomide yavaşlamaya rağmen iş gücü piyasası sağlam durumda.
29.02.2024 Uzmanpara
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu Millî Savunma Bakanlığı kaynakları, ABD ile süren F-16 görüşmelerine ilişkin son durumu açıkladı.
29.02.2024 Haberler
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu Millî Savunma Bakanlığı kaynakları, ABD ile süren F-16 görüşmelerine ilişkin son durumu açıkladı.
1.03.2024 Gündem
ABD'de sondaj kule sayısı azaldı
ABD'de sondaj kule sayısı azaldı ABD'de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı 29 Şubat ile sona eren bir haftalık dönemde önceki haftaya göre 10 adet azalarak 666 adet seviyesine indi.
29.02.2024 Uzmanpara
Gram altında takip edilecek ilk hedef! Tarihi rekorun nedeni belli oldu
Gram altında takip edilecek ilk hedef! Tarihi rekorun nedeni belli oldu Piyasada mevduat faizlerinin sabit kalmasının ardından yatırımcı tercihleri değişti. Enflasyonun üstünde yüksek getiri sağlamayı amaçlayan yatırımcılar alternatiflere yönelmeye başladı. Peki yeni yılın gözde iki yatırım aracı altın ve borsada tahminler neler? İşte detaylar...
29.02.2024 Ekonomi
Turizm hedefine ocak ayı uçuşu!
Turizm hedefine ocak ayı uçuşu! Yılın ilk turizm verisi, Türkiye’nin 2024 yılı için ‘60 milyon turist, 60 milyar dolar turizm geliri’ hedefini destekliyor. Buna göre, Ocak 2024 turizmde tüm zamanların en iyi ocak ayı verisi olarak kayıtlara geçti.
29.02.2024 Ekonomi
Ekrem İmamoğlu: Müze sayısını 22'ye çıkardık
Ekrem İmamoğlu: Müze sayısını 22'ye çıkardık İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sütlüce'de faaliyete geçen Dijital Deneyim Müzesi açılış törenine katıldı. Törende konuşan İmamoğlu, “İstanbul'a yalnız kendilerinin onayladığı türde bir yaşam tarzı dayatmaya kalkanlar, yıllarca bu şehrin tarihine, kültürüne, sanatına, ecdat yadigarı yapılara, inanç yapılarımıza, her şeye, inanın yatırım yapma gereği duymadılar ya da yatırım yaptıkları belli alanlarda da gerçekten sanat tarihi açısından, arkeoloji tarihi açısından, restorasyon bilimi açısından, ne yazık ki sıkıntılı birtakım işlere imza attılar" dedi.
28.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sayısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.