Sedef Kabaş

Sedef Kabaş

Son dakika Sedef Kabaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sedef Kabaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sedef Kabaş haber sayfamızda...

Sedef Kabaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 122 sedef kabaş haberi bulunmuştur.
Sedef Kabaş tahliye edildi
Sedef Kabaş tahliye edildiGazeteci Sedef Kabaş, 14 Ocak'ta katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmalar nedeniyle hakkında "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ve "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçlarından 3 yıl 9 ay 15 günden 12 yıl 10 aya kadar hapis istemiyle açılan davada mahkeme karşısına çıktı.
12.03.2022Gündem
Son dakika... Mahkemeden Sedef Kabaş kararı
Son dakika... Mahkemeden Sedef Kabaş kararıGazeteci Sedef Kabaş hakkında, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklandığı dava kapsamında hakim karşısına çıktığı ilk duruşmada mahkeme kararını açıkladı. Kabaş, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılırken, kararla birlikte tahliye edildi.
11.03.2022Gündem
Kılıçdaroğlu: Bölgemizde savaş istemiyoruz
Kılıçdaroğlu: Bölgemizde savaş istemiyoruzCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya-Ukrayna gerginliğine ilişkin, "Bölgemizde bir savaş istemiyoruz. Tarafları sağduyuya davet etmek, bir savaşı önlemek sadece insan olarak bizim değil, aslında bütün dünyanın ortak talebi olarak ortaya çıkmak zorundadır" dedi.
22.02.2022Siyaset
Anayasa Mahkemesi, Sedef Kabaş'ın tahliye talebini reddetti
Anayasa Mahkemesi, Sedef Kabaş'ın tahliye talebini reddettiKatıldığı bir televizyon programında, "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçlarını işlediği gerekçesiyle tutuklu bulunan Sedef Kabaş ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Anayasa Mahkemesi Kabaş'ın "tedbir yoluyla derhal tahliye edilmesi" talebini reddetti.
16.02.2022Haberler
Anayasa Mahkemesi, Sedef Kabaş'ın tahliye talebini reddetti
Anayasa Mahkemesi, Sedef Kabaş'ın tahliye talebini reddettiKatıldığı bir televizyon programında, "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçlarını işlediği gerekçesiyle tutuklu bulunan Sedef Kabaş ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Anayasa Mahkemesi Kabaş'ın "tedbir yoluyla derhal tahliye edilmesi" talebini reddetti.
16.02.2022Gündem
Sedef Kabaş 11 Mart'ta hakim karşısına çıkacak
Sedef Kabaş 11 Mart'ta hakim karşısına çıkacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" ve iki bakana karşı "Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" suçlarından hakkında toplam 12 yıl 10 aya kadar hapsi istenen gazeteci Sedef Kabaş'ın duruşma tarihi belli oldu. İddianamenin kabul edilmesinin ardından mahkeme ilk duruşmayı 11 Mart'a bıraktı.
15.02.2022Gündem
Gazeteci Sedef Kabaş hakkındaki iddianame kabul edildi
Gazeteci Sedef Kabaş hakkındaki iddianame kabul edildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" ve iki bakana karşı "Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" suçlarından toplam 12 yıl 10 aya kadar hapsi istenen gazeteci Sedef Kabaş hakkındaki iddianame mahkemece kabul edildi.
14.02.2022Haberler
Gazeteci Sedef Kabaş hakkındaki iddianame kabul edildi
Gazeteci Sedef Kabaş hakkındaki iddianame kabul edildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" ve iki bakana karşı "Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" suçlarından toplam 12 yıl 10 aya kadar hapsi istenen gazeteci Sedef Kabaş hakkındaki iddianame mahkemece kabul edildi.
14.02.2022Gündem
Sedef Kabaş hakkında iddianame hazırlandı! İşte istenen hapis cezası
Sedef Kabaş hakkında iddianame hazırlandı! İşte istenen hapis cezasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, Sedef Kabaş hakkında zincirleme şekilde "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 7 yıla kadar hapis talep edilirken, 14 Ocak tarihli programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yönelik sözleri nedeniyle de "Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan toplam 4 yıl 8 aya kadar hapsi istendi.
11.02.2022Haberler
Son dakika: Sedef Kabaş hakkında iddianame hazırlandı! İşte istenen hapis cezası
Son dakika: Sedef Kabaş hakkında iddianame hazırlandı! İşte istenen hapis cezasıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, Sedef Kabaş hakkında zincirleme şekilde "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 7 yıla kadar hapis talep edilirken, 14 Ocak tarihli programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yönelik sözleri nedeniyle de "Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan toplam 4 yıl 8 aya kadar hapsi istendi.
11.02.2022Gündem
Koronavirüsü atlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık durumuyla ilgili konuştu
Koronavirüsü atlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık durumuyla ilgili konuştuKoronavirüs testi negatif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sağlık durumuyla ilgili konuşan Erdoğan, 'Öncelikle ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum. bu süreci diyebilirim ki çok rahat atlattık. Tabiki bunda aşının faydası muhakkak oldu. Ben, 2 Sinovac 3’te Biontech oldum. Bu aşıların tesiri ile de hamdolsun rahat bir şekilde ve kısa bir zamanda geçirmiş oldum. Yani 4-5 gün içerisinde aslında biz negatife döndük.' dedi.
11.02.2022Siyaset
Erdoğan'dan, Kabaş'a tazminat davası
Erdoğan'dan, Kabaş'a tazminat davasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon programında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'a ve televizyon kanalının bağlı olduğu şirket adına Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Sakar hakkında 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
9.02.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sedef Kabaş'a tazminat davası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sedef Kabaş'a tazminat davasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon programında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Sedef Kabaş'a ve kanalın bağlı olduğu şirket adına Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Sakar hakkında 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
8.02.2022Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a devlet adamlarından peş peşe 'geçmiş olsun' telefonları
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a devlet adamlarından peş peşe 'geçmiş olsun' telefonları Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisi ve eşi Emine Erdoğan'a 'geçmiş olsun' dileğinde bulunmak üzere telefonla arayan Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdülfettah Abdülrahman El Burhan, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan, Libya Millî Birlik Hükûmeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ve Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Muhammed Halbusi ile görüştü.
8.02.2022Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sedef Kabaş'a tazminat davası
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sedef Kabaş'a tazminat davasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon programında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Sedef Kabaş'a ve kanalın bağlı olduğu şirket adına Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Sakar hakkında 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
8.02.2022Siyaset
CHP'li milletvekillerinden Sedef Kabaş'a ziyaret
CHP'li milletvekillerinden Sedef Kabaş'a ziyaret Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri Cumhurbaşkanına hakaret suçundan tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde ziyaret etti.
2.02.2022Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'nin Sedef Kabaş ziyaretine tepki
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'nin Sedef Kabaş ziyaretine tepkiCumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ı, CHP'nin ziyaretine tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanı'na hakarete sessiz kalmak onaydır. Bunun ardından hakaret diline ilişkin bir açıklama yapılmazken, şimdi hakareti desteklemek yanlıştır. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin." dedi.
2.02.2022Siyaset
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den İBB Başkanı İmamoğlu'na istifa çağrısı
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den İBB Başkanı İmamoğlu'na istifa çağrısıİstanbul'daki kar tartışmalarıyla ilgili konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Büyükelçi ile programlanan randevusunu saat gibi hatırlayan İmamoğlu, Meteoroloji'nin uyarılarını hatırlayamamıştır. İstanbul'da balık baştan kokmuştur. Balığa tuz dökmüş ama yollara tuz dökememiştir.  İstanbul İstanbul olalı böyle zulüm görmedi." dedi. Bahçeli, "Belediye başkanı derhal görevden affını istemelidir. İstanbul'un önünü derhal açmalıdır." ifadelerini kullandı.
1.02.2022Siyaset
Erdoğan, İstanbul’daki kar esaretiyle ilgili konuştu: Tam anlamıyla bir basiretsizlik
Erdoğan, İstanbul’daki kar esaretiyle ilgili konuştu: Tam anlamıyla bir basiretsizlikİstanbul'daki kar çilesine ilişkin ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB yönetimine tepki göstererek, "İstanbul’a yakışmayacak görüntüler ortaya çıktı. Bu tam anlamıyla bir basiretsizliktir, siz kar yağdıktan sonra tedbir alamazsınız" dedi.
27.01.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktir
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yaşanan kar esaretine dair, "Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." bilgisini paylaştı. Erdoğan açıklamalarında "CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor demek çok büyük bir yalandır. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez. Hangi parti olursa olsun proje engellenmez." sözlerine yer verdi.
26.01.2022Siyaset
Son dakika! Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi
Son dakika! Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yapılan itiraz, mahkemece reddedildi.
26.01.2022Gündem
Seçim barajını düşürecek kanun teklifinde sona gelindi
Seçim barajını düşürecek kanun teklifinde sona gelindiCumhur İttifakı'nın hazırladığı, seçim barajını yüzde 10'dan yüzde 7'ye düşürülmesini ön gören kanun teklifinin 1-2 hafta içinde TBMM Başkanlığı'na sunulması bekleniyor.
25.01.2022Siyaset
‘Nefret siyasetine geçit vermeyeceğiz’
‘Nefret siyasetine geçit vermeyeceğiz’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine tepki göstererek, “Nefret siyaseti pandemisi oluşturmaya ve demokrasimizi kuşatmaya çalışıyorlar. Hakarete de nefret siyasetine de asla geçit vermeyeceğiz” dedi.
25.01.2022Siyaset
AK Parti'den Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusu
AK Parti'den Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusuAK Parti teşkilatları 81 ilde adliyelere başvurarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan söylemlerinden dolayı gazeteci Sedef Kabaş ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.
25.01.2022Siyaset
Avukatından Kabaş'ın tutukluluğuna itiraz
Avukatından Kabaş'ın tutukluluğuna itiraz"Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla 22 Ocak'ta tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ın avukatı Uğur Poyraz, müvekkilinin tutukluluğuna itirazda bulundu.
25.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sedef Kabaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.