Şekib Avdagiç

Şekib Avdagiç

Son dakika şekib avdagiç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şekib avdagiç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şekib avdagiç haber sayfamızda...

Şekib Avdagiç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 417 şekib avdagiç haberi bulunmuştur.
Ev tekstilinde güç birliği
Ev tekstilinde güç birliğiEv tekstili sektöründe dünyanın en büyük buluşmaları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı.
19.05.2022Ekonomi
Bakan Ersoy: 'Yenikapı’da yeni bir port için çalışmalara başlandı'
Bakan Ersoy: 'Yenikapı’da yeni bir port için çalışmalara başlandı'Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’yla bir planlama yapıldığı ve Yenikapı’da yeni bir port için çalışmalara başlandığının belirterek, "Çok yakın bir gelecekte İstanbul dünyanın sayılı homeportlarından biri haline gelecek" dedi.
16.05.2022Kültür Sanat
İTO Başkanı Avdagiç: ''Kongre turizminde rota yeniden İstanbul''
İTO Başkanı Avdagiç: ''Kongre turizminde rota yeniden İstanbul''İTO Başkanı Şekib Avdagiç, pandemi sonrası uluslararası kongre turizmi rotasının yeniden İstanbul’a çevrildiğini belirterek, “İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) olarak bu yıl, katılımcı sayıları 300 ila 10 bin kişi arasında değişen 12 uluslararası kongre ve toplantıya destek veriyoruz. 7 uluslararası kongrenin İstanbul’a kazandırılması için de adayız” dedi.
13.05.2022Ekonomi
İstanbul'a turist akını bekleniyor
İstanbul'a turist akını bekleniyorTurizm sezonunun açılması ile birlikte turist akınına uğrayan İstanbul'a, bu yıl 15 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor.
11.05.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: ''İstanbul'da otellerde yer bulunamıyor, doluluk oranı yüzde 98'lere vardı''
 İTO Başkanı Avdagiç: ''İstanbul'da otellerde yer bulunamıyor, doluluk oranı yüzde 98'lere vardı''İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu andaki rezervasyonlara göre, mayıs ayında İstanbul'da otellerde yer bulunamadığını belirterek, ''Birçok otel şimdiden dolmuş durumda ve toplam doluluk oranı yüzde 98'lere vardı. Haziran ve temmuz ayı için de bu ilginin devam ettiğini görüyoruz'' dedi.
8.05.2022Ekonomi
Hal Yasası’nda yeni detaylar ortaya çıktı! Aracısız satışa vergi yok
Hal Yasası’nda yeni detaylar ortaya çıktı! Aracısız satışa vergi yokYeni Hal Yasası’na ilişkin farklı detaylar ortaya çıktı. Buna göre, hallerde âdeta ‘mafya’ diye nitelendirilen yapılanmalara son verilecek. Hallerde bir kişinin birden fazla işletmesi olmayacak, tekelcilik sona erecek. Üreticilere yer tahsis edilip vergi muafiyeti getirilecek.
3.05.2022Ekonomi
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''1 Nisan 2022 tarihinde BTM’nin 5’inci yaşını doldurduğunu aktaran İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu haliyle BTM’nin, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Avdagiç, ''2021 yılında yabancı sermayenin 3’te 2’sini unicorn haline gelen şirketler getirdi'' dedi.
27.04.2022Ekonomi
‘Türkiye’ye sermaye girişleri artacak’
‘Türkiye’ye sermaye girişleri artacak’Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “ABD’de birçok şirket Türkiye’deki yatırımlarını artırmak istediklerini ifade etti. Washington toplantılarında aldığımız geri bildirimler, ülkemize yönelik sermaye girişlerinin önümüzdeki dönemde artacağına işaret ediyor” dedi.
25.04.2022Ekonomi
İTO, Eminönü Yeni Cami’nin 425 yıllık tarihini kitap haline getirdi
İTO, Eminönü Yeni Cami’nin 425 yıllık tarihini kitap haline getirdiİstanbul’un siluetini 16. yüzyıldan bu yana süsleyen, Osmanlı klasik döneminin son ihtişamlı örneği olan Eminönü Yeni Cami’nin hikayesi İstanbul Ticaret Odası tarafından yayınlandı.
15.04.2022Ekonomi
İhracat hedefine fuar desteği
İhracat hedefine fuar desteğiHOMETEX Fuarı, 17 Mayıs’ta 26’ncı kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 21 Mayıs’a kadar sürecek fuara, ulusal ve uluslararası 600 firma katılacak. Fuarın, ev tekstilinde 2022 için hedeflenen ihracat rakamına yüzde 25-30 oranında katkı vermesi bekleniyor.
31.03.2022Ekonomi
‘İhracata 1 milyar $ katkı’ fuarı
‘İhracata 1 milyar $ katkı’ fuarıİstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB) İstanbul Ticaret Odası (İTO) iş birliği ile küresel alıcılarla sektörü buluşturan Texhibition İstanbul Kumaş ve Tekstil Aksesuarları Fuarı İstanbul Fuar Merkezi’nde açıldı.
17.03.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: Tüccarımız aktif çalışma yapılmasını bekliyor
İTO Başkanı Avdagiç: Tüccarımız aktif çalışma yapılmasını bekliyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Nakliye firmalarıyla yaşanan kur anlaşmazlığı gümrükten geçen malların tesliminde sorun oluyor. Tüccarımız Rusya ile ruble üzerinden ticaret konusunda aktif çalışma yapılmasını bekliyor” dedi.
11.03.2022Ekonomi
İstanbul'da AVM saatlerinde değişiklik
İstanbul'da AVM saatlerinde değişiklikİstanbul'da hava koşulları nedeniyle bugün Alışveriş Merkezleri (AVM) saat 12.00-19.00 arasında hizmet verecek.
11.03.2022Ekonomi
Ev tekstili sektörü fuarda buluşacak
Ev tekstili sektörü fuarda buluşacakEv tekstili sektörünün dünyadaki en önemli aktörleri, 17-21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’nda bir araya gelecek.
11.03.2022Ekonomi
ATO’dan Ankara’dan yurtdışına direkt uçuşlara devam çağrısı
ATO’dan Ankara’dan yurtdışına direkt uçuşlara devam çağrısıAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Valisi Vasip Şahin ile birlikte, Türk Hava Yolları (THY) yönetim kurulu ve icra komitesi başkanı Ahmet Bolat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, Ankara’dan yurtdışına yeni direkt uçuşların başlatılması konusundaki taleplerini iletti.
15.02.2022Ekonomi
KDV indirimi müjdesi! Uzmanlar Yeni Ekonomi Destek Paketi'ni değerlendirdi
KDV indirimi müjdesi! Uzmanlar Yeni Ekonomi Destek Paketi'ni değerlendirdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Ekonomi Paketi programına videokonferans yöntemiyle katıldı. Erdoğan, temel gıdada KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirildiğinin müjdesini verdi. Konuyla ilgili ekonomi ve iş dünyasından ilk tepkiler geldi. İşte detaylar...
12.02.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: Yatırımcı dostu bankalar istiyoruz
İTO Başkanı Avdagiç: Yatırımcı dostu bankalar istiyoruzİTO Başkanı Şekib Avdagiç, “Her zaman söylüyorum, ‘ekonomi’ dostu iş kanunu talep ediyoruz diye. Bugün de ekonomi, yatırımcı dostu bankalar istiyoruz” dedi.
11.02.2022Ekonomi
THY’de devir teslim töreni gerçekleşti
THY’de devir teslim töreni gerçekleştiTürk Hava Yolları'nda (THY) İlker Aycı'dan boşalan Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı’na getirilen Ahmet Bolat, devir teslim töreniyle görevine başladı.
29.01.2022Ekonomi
THY’de devir teslim gerçekleşti
THY’de devir teslim gerçekleştiTürk Hava Yolları'nda (THY) İlker Aycı'dan boşalan Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığına getirilen Ahmet Bolat, devir teslim töreniyle görevi devraldı.
28.01.2022Ekonomi
THY yönetiminde bayrak değişimi
THY yönetiminde bayrak değişimiTürk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, görevinden istifa etti. THY'de İlker Aycı’nın istifasının ardından boşalan yönetim kurulu başkanlığına Ahmet Bolat getirildi. Bunun yanı sıra, yönetimde yer alan Muzaffer Akpınar (bağımsız üye) ve Mithat Görkem Aksoy da görevlerinden istifa ederken; bu isimlerin yerlerine Şekib Avdagiç (İTO Başkanı) ile Mehmet Kadaifçiler atandı.
28.01.2022Ekonomi
Bugün AVM'ler kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? AVM çalışma saatlerinde değişiklik
Bugün AVM'ler kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? AVM çalışma saatlerinde değişiklikAVM'ler açık mı? İstanbul'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle AVM'ler dün 19.30'da kapandı. Peki, Bugün AVM'ler kaçta kapanıyor? 25 Ocak İstanbul'da AVM'ler kaça kadar açık?
25.01.2022Gündem
İstanbul’da AVM’lerin 18.00’de kapanma tavsiyesi
İstanbul’da AVM’lerin 18.00’de kapanma tavsiyesiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, kar yağışının etkisi altındaki İstanbul’da AVM’lerin saat 18.00’de kapanması yönünde tavsiye kararı alındığını açıkladı.
25.01.2022Ekonomi
İstanbul’da AVM’lerin geç açılması tavsiyesi
İstanbul’da AVM’lerin geç açılması tavsiyesiİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç sosyal medyadan yaptığı açıklamada İstanbul’da AVM’lerin bugün 13.00’ten sonra açılması konusunda tavsiyede bulunulmasında mutabakatın sağlandığını belirtti.
25.01.2022Ekonomi
İstanbul Ticaret Odası 140 yaşında
İstanbul Ticaret Odası 140 yaşındaİstanbul Ticaret Odası, 14 Ocak’ta kuruluşunun 140. yılını kutladı. Temelleri 2. Abdülhamid tarafından 1882’de atılan ve 14 Ocak 1882’de Karaköy’de Mehmet Ali Paşa Han’ın 12 No’lu dairesinde ikinci katında faaliyetlerine başlayan İTO, dünyanın en büyük ve köklü ticaret odalarından biri haline geldi. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, ocak ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, odanın 140 yılda hem üç farklı asra, hem de dünyayı değiştiren büyük olaylara şahitlik ettiğini söyledi.
15.01.2022Ekonomi
‘Ek maliyet sayılmaz, kazancı daha büyük’
‘Ek maliyet sayılmaz, kazancı daha büyük’İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeşil dönüşümü ek maliyet gibi değil, rekabetçilik kaybını önleyecek bir sermaye olarak görmenin daha doğru olacağı fikrinde. Avdagiç, “Üstelik Yeşil Mutabakat’ın ve ayrılmaz parçası olan dijital dönüşüme yapacağınız yatırımın getireceği fırsat ve ‘rekabetçilik kazancı’ çok daha büyük olacak. Firmalarımızın bu maliyetleri karşılamak için AB fonlarını kullanmaları da mümkün” diyor.

Benzer Haber Etiketleri

Şekib Avdagiç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.