Sempozyum

Sempozyum

Son dakika sempozyum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sempozyum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sempozyum haber sayfamızda...

Sempozyum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.262 sempozyum haberi bulunmuştur.
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Madrid dönüşü açıkladı! İsveç 3-4 tane terörist gönderdi
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Madrid dönüşü açıkladı! İsveç 3-4 tane terörist gönderdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Madrid'deki NATO Liderler Zirvesi sonunda basın mensuplarıyla söyleşi gerçekleştirdi. Zirveye ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, İsveç'in 3-4 tane teröristi Türkiye'ye gönderdiğini söyledi. Öte yandan gündeme ilişkin soruları da yanıtlayan Erdoğan asgari ücretle ilgili de konuştu.
1.07.2022Siyaset
Türk Ocakları İstanbul teşkilatı görevden alındı
Türk Ocakları İstanbul teşkilatı görevden alındıİBB ile birlikte “İslam Sempozyumu” düzenleyen Türk Ocakları İstanbul Şube Yönetimi, genel merkez tarafından görevden alındı.
29.06.2022Siyaset
İşitme sektörü İstanbul’da buluştu
İşitme sektörü İstanbul’da buluştuTürkiye İşitme Cihazı İthalatçıları ve Satıcıları Derneği (İŞİTBİR) ile İstanbul Odyoloji Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ve Duymer İşitme Cihazları Merkezi’nin ana sponsoru olduğu 1. İşitme Teknolojileri ve Yapay Zekâ Sempozyumu İstanbul’da gerçekleştirildi.
2.06.2022Gündem
İşitme sektörü İstanbul’da buluştu
İşitme sektörü İstanbul’da buluştuTürkiye İşitme Cihazı İthalatçıları ve Satıcıları Derneği (İŞİTBİR) ile İstanbul Odyoloji Derneği iş birliğiyle düzenlenen ve Duymer İşitme Cihazları Merkezi’nin ana sponsoru olduğu 1. İşitme Teknolojileri ve Yapay Zekâ Sempozyumu İstanbul’da gerçekleştirildi.
30.05.2022Vitrin
MEB ve RTÜK arasında 'Medya Okuryazarlığı Protokolü'
MEB ve RTÜK arasında 'Medya Okuryazarlığı Protokolü'Milli Eğitim Bakanlığı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) arasında, tüm eğitim kademelerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik medya okuryazarlığı bilincini geliştirmek amacıyla 'Medya Okuryazarlığı İş Birliği Protokolü' imzalandı.
30.05.2022Gündem
Türkiye’de Modern İç Mekanlar Sempozyumu II
Türkiye’de Modern İç Mekanlar Sempozyumu IIdocomomo_tr İç Mekan Komitesi tarafından 13-14 Haziran 2022 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan "Türkiye'de Modern İç Mekanlar Sempozyumu", Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek...
30.05.2022Vitrin
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Bursları
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü BurslarıSuna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, 2022–2023 döneminde “Doktora Sonrası Araştırma ve Yazma”, “Doktora Adayları için Araştırma ve Yazma”, “Seyahat” ve “Akademik Etkinlik” kategorilerinde başvuruları bekliyor...
30.05.2022Vitrin
Numan Kurtulmuş: 'Sezai Karakoç diriliş cephesinin amansız yılmaz bir savaşçısı'
Numan Kurtulmuş: 'Sezai Karakoç diriliş cephesinin amansız yılmaz bir savaşçısı'Diyarbakır’a gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Fetih etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Uluslararası Sezai Karakoç Sempozyum’una katıldı. Kurtulmuş, “Sezai Karakoç'un Türkiye'nin yakın tarihine hem fikri hem şiirleri hem siyasi çizgisi hem kişiliğiyle abidevi bir şahsiyet olarak damga vurdu” dedi.
26.05.2022Siyaset
Ayvalık, UNESCO yolunda emin adımlar atıyor
Ayvalık, UNESCO yolunda emin adımlar atıyorUNESCO nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Emekli Büyükelçi Gürcan Türkoğlu ve Ayvalık UNESCO Dünya Mirası ve Alan Yönetimi Birimi Koordinatörü Yaşagül Ekinci Danışan ile birlikte “Dünya Mirası Listesi ve Ayvalık’ın UNESCO Dünya Mirası Sürecinin” konuşulduğu panel Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesinde gerçekleştirildi.
24.05.2022Ege
Ali Erbaş: Kudüs'ün esaretini meşrulaştıracak her söylem insanlık suçudur
Ali Erbaş: Kudüs'ün esaretini meşrulaştıracak her söylem insanlık suçudurDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Kudüs gibi tarih boyunca insanlığı kucaklayan bir şehirden Müslümanları çıkarmaya çalışmak, aslında tüm insanlığın hukukunu tanımamaktır. Barışı, huzuru ve insanlığı katletmektir. Bunun için, Kudüs’ün esaretini meşrulaştıracak her söylem, vicdana, varoluşa, tarih ve kültüre karşı işlenmiş bir insanlık suçudur" dedi.
21.05.2022Gündem
Altay'da geçici yönetim görevde
Altay'da geçici yönetim görevdeSpor Toto Süper Lig'de küme düşen Altay'ın olağanüstü genel kurulunda kulübün sahipsiz kalmaması için geçici bir yönetim göreve getirildi.
20.05.2022Altay
Altay’ın kongresi bir kez daha ertelendi
Altay’ın kongresi bir kez daha ertelendiAltay, Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nun fiziki koşulların sağlanamaması sebebiyle 20 Mayıs Cuma gününe ertelendiğini duyurdu.
16.05.2022Altay
YÖK Başkanı Özvar: ‘YÖK’ü bitireceğiz’ söylemleri siyasi söylemlerden ibaret
YÖK Başkanı Özvar: ‘YÖK’ü bitireceğiz’ söylemleri siyasi söylemlerden ibaretSahn-ı Seman’dan Dârülfünûn’a Osmanlı’da İlim ve Fikir Dünyası Sempozyumu’nda konuşan Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, “Türkiye’de yükseköğretim kurulu tartışmasının politik söylemin ötesinde bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum. 1980 darbesine referansta bulunmak, tenkit etmek amacıyla yükseköğretim kurulu, tabirimi mazur görün deyim yerindeyse meze olarak kullanılmaya çalışılmaktadır. ‘Yükseköğretim kurulunu kaldıracağız, YÖK’ü bitireceğiz’ söylemleri işin esasına taalluk etmeyen siyasi söylemlerden ibaret” dedi.
12.05.2022Gündem
Köln’de Yaşar Kemal sempozyumu
Köln’de Yaşar Kemal sempozyumuTürkiye Almanya Kültür Forumu ve Yaşar Kemal Vakfı ile aralarında Heinrich Böll Vakfı, Allianz Kültür Vakfı ve Livaneli Vakfı’nın da bulunduğu sekiz kurumun desteğiyle düzenlenen Uluslararası Yaşar Kemal Sempozyumu, 6-7 Mayıs 2022 tarihlerinde Köln’de WDR Funkhaus Wallrafplatz salonunda gerçekleştirilecek.
Üniversite Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Üniversitelerin Amaçları Nelerdir?
Üniversite Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Üniversitelerin Amaçları Nelerdir?Liseden sonra gelen yükseköğretim kurumlarına üniversite denir. Dünyadaki ilk üniversite, Abbasiler tarafından Mısır'da kurulmuştur. Bologna Üniversitesi ise Avrupa'da kurulan ilk üniversitedir. Üniversite kelimesinin TDK sözlük anlamı nedir? Üniversitelerin amaçları nelerdir detayları ile derledik.
18.04.2022Sözlük
Bakan Dönmez'den destek açıklaması! 'Fiyat artışlarının faturalara yansımasını engelleyeceğiz'
Bakan Dönmez'den destek açıklaması! 'Fiyat artışlarının faturalara yansımasını engelleyeceğiz'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yeni düzenlemelerle enerji faturalarına yapılan desteklerin devam ettiğini belirterek, "Bugüne kadar elektrik ve doğal gaz faturalarına 100 milyar liralık bir destek sağladık. Bu sübvansiyon bu yıl da devam edecek." dedi.
31.03.2022Ekonomi
140 yılın mimarlığına tanıklık: 1882-2022
140 yılın mimarlığına tanıklık: 1882-2022MSGSÜ Mimarlık Bölümü, kuruluşunun 140...
28.03.2022Vitrin
Türkiye’nin dijital kültür hafızasına katkı
Türkiye’nin dijital kültür hafızasına katkıArkeolojihaber, Türkiye’nin yoğun gündemi arasında kaybolan arkeoloji haberlerini meraklısına ulaştırmak için Murat Başlar önderliğinde arkeolojiye gönül veren bir ekip tarafından sosyal sorumluluk adına 2009 yılında kuruldu. Zaman içerisinde “#DahaFazlaArkeoloji” sloganıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen arkeoloji haberleri ile dünyadaki önemli gelişmeleri ilgililerine aktararak önemli bir boşluğu kapattık. Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle sempozyum, kongre vb. organizasyonların sanal/dijital ortama taşındığı günümüzde YouTube kanalımızda Türk bilim dünyasından birbirinden değerli akademisyenleri ağırladığımız çevrim içi “Arkeoloji Söyleşileri” ve üniversitelerle gerçekleştirdiğimiz tematik webinarlar ile sürecin öncülerinden biri olduk, arkeolojinin nabzının burada atmasını hedefledik.
21.03.2022Arkeoloji
Bakan Koca’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı
Bakan Koca’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı14 Mart Tıp Bayramı programında konuşan Sağlık Bakanı Koca, "Tıp eğitimi tercihindeki en küçük şüphe bile beni derinden üzmektedir. Bilin ki, altın yere düşürüldüğünde onun değeri düşmez. Elmas tozlandığında ışıltısından kaybetmez. Ve yine, bilin ki, altın ve elmas kıymet ve kabiliyetinde olanlar, bu kıymet ve kabiliyette olmayanlarla değişilmez." dedi.
11.03.2022Gündem
Bakan Koca duyurdu: SMA yenidoğan taramaları başlatılacak
Bakan Koca duyurdu: SMA yenidoğan taramaları başlatılacakSağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bakanlık tarafından yürütülen evlilik öncesi tarama programına, dünyada sayılı ülkelerin yapabildiği genetik taramaların eklendiğini belirterek, “SMA yenidoğan taramaları çok kısa bir zaman içerisinde başlatılacaktır” dedi.
28.02.2022Gündem
Mobbinge karşı güçlü bir ses çıkaracaklar...
Mobbinge karşı güçlü bir ses çıkaracaklar...Mobbing ile Mücadele Derneği, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Adli Bilimciler Derneği ve İzmir Diş Hekimleri Odası, 24 Şubat’ta önemli bir toplantı yapacak.
7.02.2022Ege
Bakan Özer: Yarıyıl tatili uzamayacak
Bakan Özer: Yarıyıl tatili uzamayacakTÖZOK’un 20. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime devam konusunda kararlı olduklarını açıkladı. Özer, TBMM’ye gelen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda da asgari anlaşma sağlanacağını kaydetti.
28.01.2022Eğitim
2022 daha canlı geçecek!
2022 daha canlı geçecek!25 yıllık tecrübesiyle sektörde başarıyla görev alan Radisson Blu Resort&Spa Çeşme Genel Müdürü Fikret Yüksel, yeni sezonda sunulan yenilikleri ve beklentilerini açıkladı.
24.01.2022Ege
Amerika'daki Türk uzmandan Omicron uyarısı: Global yükü ağır
Amerika'daki Türk uzmandan Omicron uyarısı: Global yükü ağırTeksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi araştırmacılarından İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Özpolat, Demirören Haber Ajansı'na önemli açıklamalarda bulundu. Delta varyantında yüzde 15 olan hastaneye başvuru oranının Omicron'da yüzde 5'e düşse de nasılsa hafif geçiyor diye rehavete kapılmanın çok riskli olduğunu belirten Prof. Dr. Özpolat, "20 ila 50 kat daha hızlı bulaşması nedeniyle yüzde 5'lik oran aslında çok daha büyük bir hasta grubuna tekabül ediyor. Bu nedenle sağlık sistemleri üzerindeki global etkisi çok daha büyük. Salgınla mücadelede en önemli şey hasta olanın izole edilebilmesi. Omicron PCR test yükünü artırdı evet. Ama ABD'de hızlı testlere ağırlık veriliyor, evlere ücretsiz test gönderilmeye başlandı. Şüpheli durumlarda insanların teste ulaşabilmesi, test yaptırması lazım" dedi.
18.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sempozyum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.