Semra Güzel

Semra Güzel

Son dakika Semra Güzel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Semra Güzel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Semra Güzel haber sayfamızda...

Semra Güzel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 815 semra güzel haberi bulunmuştur.
Semra Güzel'in tahliye talebi reddedildi
Semra Güzel'in tahliye talebi reddedildi Eski Diyarbakır Milletvekili HDP'li Semra Güzel'in, 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılandığı davada tahliye talebi reddedildi.
11.12.2023 Gündem
PKK'lı teröristin annesi: Semra Güzel gelinimdi
PKK'lı teröristin annesi: Semra Güzel gelinimdi PKK'lı Volkan Bora ile fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra dokunulmazlığı kaldırılan HDP Milletvekili Semra Güzel'in, tutuklu yargılandığı davada, ölen teröristin annesi Songül Bora'nın açıklamaları dikkat çekti.
6.10.2023 Gündem
Eski HDP Milletvekili Semra Güzel hakkındaki dosya yetkisizlikle Ankara'ya gönderildi
Eski HDP Milletvekili Semra Güzel hakkındaki dosya yetkisizlikle Ankara'ya gönderildi Eski HDP Milletvekili Semra Güzel hakkında 'Resmi belgede sahtecilik' suçundan 7 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle açılan dava, yetkisizlik kararıyla Ankara'ya gönderildi.
15.03.2023 Gündem
HDP eski Milletvekili Semra Güzel'e 7,5 yıla kadar hapis talebi
HDP eski Milletvekili Semra Güzel'e 7,5 yıla kadar hapis talebi Silivri'de başkası adına düzenlenmiş kimlikle yakalanan eski HDP Milletvekili Semra Güzel’in 'resmi belgede sahtecilik' suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.
14.03.2023 Gündem
HDP'li Semra Güzel'in tahliye talebine ret
HDP'li Semra Güzel'in tahliye talebine ret Dokunulmazlığı kaldırılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada tahliye talebi reddedildi.
20.02.2023 Gündem
Erdoğan'dan '6'lı masa' eleştirisi: Bu garip birliktelikten ülkeye hiçbir hayır gelmez
Erdoğan'dan '6'lı masa' eleştirisi: Bu garip birliktelikten ülkeye hiçbir hayır gelmez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'İlk Oyum Erdoğan'a İlk Oyum AK Parti'ye' programında gençlerle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada altılı masaya tepki gösterdi. Erdoğan, "Her türlü ayak oyununun çevrildiği, fitne, fesadın kol gezdiği bu garip birliktelikten ülkeye ve gençlere hayır gelmeyeceği anlaşılmıştır. Şayet solukları yetip de o vakte kadar ayakta kalabilirlerse 2023 seçimleri, eski Türkiye bakiyesi bu arkaik ekibin siyaset sahnesinden silinmesine de vesile olacaktır." dedi.
25.12.2022 Gündem
AK Parti'li Yazıcı: 3 maddelik teklife karşı çıkılacak argüman yok
AK Parti'li Yazıcı: 3 maddelik teklife karşı çıkılacak argüman yok AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, başörtü düzenlemesine ilişkin Anayasa değişikliğini de kapsayan 3 maddelik teklifle ilgili, "Kimsenin karşı çıkacağı ortada bir argüman yok. Dolayısıyla ben önünde sonunda Meclis’teki bütün partiler muhakeme yaparak bu teklifin Meclis’ten geçmesi yönünde oy kullanacakları, referanduma gerek kalmaksızın anayasa değişikliği teklifinin yasalaşacağı kanısındayım" dedi.
23.12.2022 Gündem
Semra Güzel’in vekilliği düşürüldü
Semra Güzel’in vekilliği düşürüldü PKK’lı teröristle fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından dokunulmazlığı kaldırılan ve yurt dışına kaçmak üzereyken yakalanarak tutuklanan HDP’li Semra Güzel’in milletvekilliği “devamsızlık” gerekçesiyle düşürüldü.
23.12.2022 Gündem
HDP'li Semra Güzel'in vekilliği düşürüldü
HDP'li Semra Güzel'in vekilliği düşürüldü 3 ay önce dokunulmazlığı kaldırılarak tutuklanan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in milletvekilliği TBMM Genel Kurulu'nda "devamsızlık" gerekçesiyle düşürüldü.
22.12.2022 Haberler
Son dakika... HDP'li Semra Güzel'in vekilliği düşürüldü
Son dakika... HDP'li Semra Güzel'in vekilliği düşürüldü 3 ay önce dokunulmazlığı kaldırılarak tutuklanan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in milletvekilliği TBMM Genel Kurulu'nda "devamsızlık" gerekçesiyle düşürüldü.
22.12.2022 Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda torba kanun teklifi görüşüldü
TBMM Genel Kurulu'nda torba kanun teklifi görüşüldü TBMM Genel Kurulu, 'Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşülmesi için Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Torba kanun teklifinin görüşüldüğü Genel Kurul'a yarın devam edilecek.
21.12.2022 Gündem
Güzel ve Aydeniz için kritik gün
Güzel ve Aydeniz için kritik gün TBMM Genel Kurulu’nda 2023 bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından AK Parti, bir teröristle fotoğrafları çıktıktan sonra yurt dışına kaçarken tutuklanan HDP’li Semra Güzel’in milletvekilliğinin “devamsızlıktan” düşürülmesi ve polise yumruk attığı için hakkında fezleke hazırlanan DBP’li Salihe Aydeniz’in de dokunulmazlığının kaldırılması için harekete geçti. Bugün HDP’li Güzel hakkında hazırlanan Başkanlık Tezkeresi’nin Genel Kurul’a gelmesi ve vekilliğinin düşürülmesi için sürecin başlatılması planlanıyor.
20.12.2022 Gündem
HDP’li Güzel’in tutukluluk halinin devamına karar verildi
HDP’li Güzel’in tutukluluk halinin devamına karar verildi HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yargılandığı davada mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Güzel’in tutukluluk halinin devamına karar verildi.
19.12.2022 Gündem
Genel Kurul’da yüksek tansiyon
Genel Kurul’da yüksek tansiyon İçişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında Bakan Süleyman Soylu ile HDP’li vekiller arasında gerginlik yaşandı. Karşılıklı suçlama ve hakaret içerikli söz dalaşıyla Genel Kurul’da tansiyonun yükseldi, birleşime sık sık ara verildi...
11.12.2022 Gündem
TBMM'de 'Kürtçe konuşma' gerginliği
TBMM'de 'Kürtçe konuşma' gerginliği TBMM Genel Kurulu'nda; Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, 2023 Yılı Bütçesi'nin görüşmeleri sırasında 'Kürtçe konuşma' gerginliği yaşandı. HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer'in, bakanlıkların bütçeleri ile ilgili konuşmasını Kürtçe yapması üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 'Anlamıyoruz denilenleri' diyerek tepki gösterdi. Mikrofonun sesini kısarak Taşçıer'in konuşmasına engel olan Meclis Başkanvekili Haydar Akar ise "Birçok arkadaşımın farklı farklı ana dilleri var. Bir cümle söyleyebilir, iki cümle söyleyebilir ama konuşmanın tümünü yapamaz arkadaşlar" diyerek uyarı yaptı.
6.12.2022 Gündem
Bütçe sonrası Güzel’in vekilliği düşürülecek
Bütçe sonrası Güzel’in vekilliği düşürülecek AK Parti ve MHP, PKK’lı bir teröristle fotoğrafları çıkan; ardından yasama dokunulmazlığı kaldırılan ve son olarak dosyası “ek delil” olarak HDP kapatma davasına giren HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in milletvekilliğinin düşürülmesi için takvimini netleştirdi.
4.12.2022 Siyaset
Meclis Başkanı Şentop'tan EYT açıklaması: Bütçe bittikten sonra Meclis çalışabilir
Meclis Başkanı Şentop'tan EYT açıklaması: Bütçe bittikten sonra Meclis çalışabilir CNN Türk'te konuşan Meclis Başkanı Şentop, erken seçim tartışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Şentop, çok merak edilen EYT sorusuna da yanıt verdi.
29.11.2022 Haberler
Meclis Başkanı Şentop'tan EYT açıklaması: Bütçe bittikten sonra Meclis çalışabilir
Meclis Başkanı Şentop'tan EYT açıklaması: Bütçe bittikten sonra Meclis çalışabilir CNN Türk'te konuşan Meclis Başkanı Şentop, erken seçim tartışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Şentop, çok merak edilen EYT sorusuna da yanıt verdi.
29.11.2022 Siyaset
HDP’nin savunması AYM’ye sunuldu
HDP’nin savunması AYM’ye sunuldu Yargıtay Başsavcısı Bekir Şahin tarafından 7 Haziran 2021’de HDP hakkında açılan kapatma davasında ek savunma süreci tamamlandı.
26.11.2022 Siyaset
Komisyondan HDP'li Semra Güzel için karar
Komisyondan HDP'li Semra Güzel için karar TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu, HDP'li Semra Güzel'in devamsızlık raporunu görüşerek milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde oy çokluğu ile karar aldı. Karma komisyon, aldığı karara ilişkin raporunu TBMM Genel Kurulu'na havale edecek. Genel Kurul, Güzel'in milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili nihayi kararı verecek.
17.11.2022 Gündem
Meclis'te cemevlerine yönelik düzenlemeleri de içeren kanun teklifi görüşmelerine devam edilecek
Meclis'te cemevlerine yönelik düzenlemeleri de içeren kanun teklifi görüşmelerine devam edilecek TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta cemevlerine yönelik düzenlemeleri de içeren 'Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşmelerine devam edilecek. Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ise bütçe görüşmeleri sürecek.
13.11.2022 Siyaset
‘Güzel’in vekilliği düşürülsün’ kararı
‘Güzel’in vekilliği düşürülsün’ kararı TBMM Karma Komisyon bünyesinde kurulan Hazırlık Komisyonu, Genel Kurul’un 6 birleşimine katılmadığı tespit edilen HDP Milletvekili Semra Güzel’in savunmasının alınması için toplandı.
9.11.2022 Siyaset
TBMM'den HDP'li Semra Güzel için yeni karar
TBMM'den HDP'li Semra Güzel için yeni karar TBMM Hazırlık Komisyonu, HDP Milletvekili Semra Güzel' in devamsızlık nedeniyle milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde karar vererek, dosyayı Karma Komisyon’a havale etti.
8.11.2022 Siyaset
HDP'li Güzel'in vekilliğinin düşürülmesi talebi 8 Kasım'da görüşülecek
HDP'li Güzel'in vekilliğinin düşürülmesi talebi 8 Kasım'da görüşülecek TBMM Hazırlık Komisyonu, öldürülen teröristlerle fotoğrafları çıkan ve tutuklu olarak yargılanan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in devamsızlık nedeniyle milletvekilliğinin düşürülmesi talebini görüşmek üzere 8 Kasım Salı günü toplanacak.
1.11.2022 Siyaset
HDP'li Güzel, 19 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak
HDP'li Güzel, 19 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak Dokunulmazlığı kaldırılarak hakkında, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, 19 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak.
21.10.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Semra Güzel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.