Şemsi Bayraktar

Şemsi Bayraktar

Son dakika Şemsi BayraktaR haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Şemsi BayraktaR gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Şemsi BayraktaR haber sayfamızda...

Şemsi Bayraktar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 557 semsi bayraktar haberi bulunmuştur.
Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvurular 30 Haziran'da sona eriyor
Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvurular 30 Haziran'da sona eriyorTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 30 Haziran'da sona ereceğini belirterek, "Çiftçilerimizin mağdur olmaması için ÇKS başvurularını ertelemeden yaptırmaları gerekmektedir." uyarısında bulundu.
19.06.2021Ekonomi
‘Toprağı koruyamazsak mirasımız açlık’
‘Toprağı koruyamazsak mirasımız açlık’Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, toprağı korumaya yönelik tedbirler alınması gerektiğini  belirterek, “Topraklarımızı koruyamazsak miras olarak çocuklarımıza açlık bırakırız” dedi.
14.06.2021Ekonomi
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan Toprak Bayramı mesajı
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan Toprak Bayramı mesajıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, toprağı korumaya yönelik tedbirler alınması gerektiğini belirterek, "Topraklarımızı koruyamazsak miras olarak çocuklarımıza açlık bırakırız." ifadesini kullandı.
13.06.2021Ekonomi
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Mayısta, üretici ve market arasında fiyat farkı en fazla yüzde 305,11 ile karpuzda görüldü." ifadesini kullandı.
1.06.2021Ekonomi
Kuraklığın vurduğu il sayısı 41’e çıktı
Kuraklığın vurduğu il sayısı 41’e çıktıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs yağışları yetersiz olunca kuraklıktan etkilenen il sayısının 41’e çıktığını belirterek, üreticilere dekar başına 200 lira hibe verilmesini istedi.
31.05.2021Ekonomi
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs ayı kuraklık raporunu açıkladı!
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs ayı kuraklık raporunu açıkladı!Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs yağışları yetersiz olunca kuraklıktan etkilenen il sayısının 41’e çıktığını belirterek, üreticilere dekar başına 200 lira hibe verilmesini istedi.
30.05.2021Ekonomi
‘Hububat fiyatı çiftçiyi memnun etmeli’
‘Hububat fiyatı çiftçiyi memnun etmeli’Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ramazan Bayramı’ndan sonra buğday ve arpada müdahale alım fiyatlarının açıklanmasının beklendiğini belirterek, “Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) açıklayacağı fiyatlar, dünyada belirlenen hububat fiyatlarının altında kalmamalıdır ve çiftçilerimizi memnun edecek seviyede olmalıdır” dedi.
15.05.2021Ekonomi
TZOB Genel Başkanı Bayraktar Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
TZOB Genel Başkanı Bayraktar Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ramazan Bayramı'ndan sonra buğday ve arpada müdahale alım fiyatlarının açıklanmasının beklendiğini belirterek, "Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) açıklayacağı fiyatlar, dünyada belirlenen hububat fiyatlarının altında kalmamalıdır ve çiftçilerimizi memnun edecek seviyede olmalıdır." dedi.
14.05.2021Ekonomi
Fındık üreticileri destek için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti
Fındık üreticileri destek için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ettiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındıkta yarından itibaren ödenmeye başlanacak 2020 yılı alan bazlı gelir desteği ödemelerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.
6.05.2021Ekonomi
Üretici-market fiyat farkı 4 kata yaklaştı
Üretici-market fiyat farkı 4 kata yaklaştıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, nisan ayında üretici ve market fiyatları arasındaki farka dikkati çekerek, bu dönemde yeşil soğan ve maydanozun 3.7, kuru soğanın 3.5, ıspanağın 3.4, patates ve sütün 3.3 kat fazla fiyatla tüketiciye satıldığını bildirdi.
2.05.2021Ekonomi
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştı
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, nisan ayında üretici ve market fiyatları arasındaki farka dikkati çekerek, bu dönemde yeşil soğan ve maydanozun 3,7, kuru soğanın 3,5, ıspanağın 3,4, patates ve sütün 3,3 kat fazla fiyatla tüketiciye satıldığını bildirdi.
1.05.2021Ekonomi
TZOB Başkanı balıkçılara "av yasaklarına uymaları" çağrısında bulundu
TZOB Başkanı balıkçılara "av yasaklarına uymaları" çağrısında bulunduTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, su ürünleri avcılığı yapan tüm balıkçıların sürdürülebilir avcılığın sağlanabilmesi için uygulanan av yasaklarına titizlikle uymaları gerektiğini bildirdi.
14.04.2021Ekonomi
Üretici-market makası 8 kata ulaştı
Üretici-market makası 8 kata ulaştıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, daha Ramazan’a girmeden fiyatlarda yaşanan artışların spekülatif faaliyetlerin başladığını gösterdiğini belirterek fırsatçılık yapılmamasını istedi. Ramazan boyunca üretici ve market fiyatlarını takip ederek kamuoyunu bilgilendireceklerine işaret eden Bayraktar, “Ramazan öncesinde üretici ve market fiyat farkı 8 kata kadar ulaşmıştır. Bir önceki ay üretici market fiyat farkı yaklaşık 5 kata çıkmıştı. Zira üreticilerimiz ürününü düşük fiyata satarken tüketicilerimiz pahalıya tüketmektedir” diye konuştu.
10.04.2021Ekonomi
Ramazan öncesinde gıda fiyatlarında fırsatçılık yapılmaması çağrısı
Ramazan öncesinde gıda fiyatlarında fırsatçılık yapılmaması çağrısıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, daha ramazana girmeden fiyatlarda yaşanan artışların spekülatif faaliyetlerin başladığını gösterdiğini belirterek ramazan fırsatçılığı yapılmamasını istedi.
9.04.2021Ekonomi
‘Martta üretici ve market  fiyat farkı 5 kata ulaştı’
‘Martta üretici ve market fiyat farkı 5 kata ulaştı’Son dakika haberlere göre, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mart ayında üretici ve market fiyat farkının 5 kata ulaştığını söyledi. Bayraktar, yazılı açıklamasında, üretici ve tüketici fiyatları arasındaki farkın bir türlü kapanmadığına dikkati çekti.
2.04.2021Ekonomi
Mart ayında üretici ve market fiyat farkı 5 kata ulaştı
Mart ayında üretici ve market fiyat farkı 5 kata ulaştıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mart ayında üretici ve market fiyat farkının 5 kata ulaştığını savundu.
1.04.2021Ekonomi
'Çiftçi afet gerçeğini bilmeli'
'Çiftçi afet gerçeğini bilmeli'Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerin afet gerçeğini bilmeleri ve afetlerin zararını en aza indirebilmek için alınabilecek her türlü önlemi önemsemeleri gerektiğini bildirdi.
23.03.2021Ekonomi
Suyu tasarruflu kullanma çağrısı
Suyu tasarruflu kullanma çağrısıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye'nin su zengini olmadığını ve başta tarım olmak üzere her alanda suyun tasarruflu kullanılması gerektiğini söyledi.
22.03.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar kadın çiftçiler için yıpranma hakkı talep etti
TZOB Başkanı Bayraktar kadın çiftçiler için yıpranma hakkı talep ettiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, en ağır iş yükünün tarımda çalışan kadınların sırtında olduğunu belirterek, "Bu kadar ağır yükü taşıyan kadın çiftçiler pozitif ayrımcılığı hak ediyor. Kadın çiftçiler, çalıştıkları her yıl için ilave 90 gün, 4 yılda 1 yıl yıpranma payı almalıdır." ifadelerini kullandı.
8.03.2021Ekonomi
'En fazla fiyat düşüşü patateste, en fazla fiyat artışı sivri biberde oldu'
'En fazla fiyat düşüşü patateste, en fazla fiyat artışı sivri biberde oldu'Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, şubat ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 25 ile patateste, en fazla fiyat artışının ise yüzde 29,31 ile sivri biberde olduğunu bildirdi.
1.03.2021Ekonomi
TZOB Başkanı: Eldeki patates ve soğanın acilen pazarlanması gerek
TZOB Başkanı: Eldeki patates ve soğanın acilen pazarlanması gerekTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Önümüzdeki günlerde artacak hava sıcaklıklarıyla birlikte soğan ve patateste yeni mahsul ürünün hasat tarihlerinin öne gelebileceği de dikkate alındığında, eldeki patates ve soğanın acilen pazarlanması gerekmektedir." ifadesini kullandı.
17.02.2021Ekonomi
‘Erken Uyarı Sistemi’ne katkı vermeye hazırız’
‘Erken Uyarı Sistemi’ne katkı vermeye hazırız’Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Gıda Komitesi çalışmaları kapsamında Erken Uyarı Sistemi kurulması kararına ilişkin, “Bu yönde yapılacak her çalışma ve bu çalışmaların hızla yürütülmesi önemli. TZOB her ay yaptığı üretici market bülteni veri setini katkı için ilgililere sunmaya hazır” dedi.
12.02.2021Ekonomi
Gram gram hileye ağır ceza tamam!
Gram gram hileye ağır ceza tamam!Gramajı azaltma yoluyla tüketicileri mağdur eden gizli zam uygulamasına 114 bin 326 liraya varan idari para cezası verilecek.
4.02.2021Ekonomi
Üretici - market makası kapanmıyor
Üretici - market makası kapanmıyorTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, ocak ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 34.59 ile karnabaharda, en fazla fiyat artışının ise yüzde 23.65 ile pastörize sütte olduğunu bildirdi.
2.02.2021Ekonomi
En fazla fiyat düşüşü karnabaharda oldu
En fazla fiyat düşüşü karnabaharda olduTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ocak ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 34,59 ile karnabaharda, en fazla fiyat artışının ise yüzde 23,65 ile pastörize sütte olduğunu bildirdi.
1.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tzobfiyatekonomimarketTürkiye Ziraat Odaları Birliği

Şemsi Bayraktar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.