Üretici

Üretici

Son dakika üretici haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan üretici gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan üretici haber sayfamızda...

Üretici

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.860 üretici haberi bulunmuştur.
MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA? 2022 MAYIS MERKEZ BANKASI TOPLANTI GÜNÜ
MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA? 2022 MAYIS MERKEZ BANKASI TOPLANTI GÜNÜTürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantısı için tarihler belli oldu. Yılın 5. toplantısı için geri sayım başladı. 2022 Yılı Mayıs ayı Merkez Bankası Faiz kararı toplantısı ne zaman yapılacak? İşte takvim...
21.05.2022Ekonomi
Melanj Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Tekstilde Melanj Ne Anlama Gelir?
Melanj Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Tekstilde Melanj Ne Anlama Gelir?Melanj, dokuma ve tekstil mesleki alanlarında yaygın olarak kullanılan sözcüklerin arasında yer almaktadır. Melanj kelime anlamının tam olarak bilinmesi halinde, daha doğru bilgilerin aktarılması ve kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Melanj ne demek? Melanj TDK sözlük anlamı nedir? Tekstilde melanj ne anlama gelir ayrıntıları ile derledik.
20.05.2022Sözlük
Rize'de 'çay göçü' ile nüfus 4'e katlandı
Rize'de 'çay göçü' ile nüfus 4'e katlandıDoğu Karadeniz'de 830 bin dekar alanda yapılan yaş çay tarımında hasat sezonunun açılmasıyla İstanbul ve Ankara gibi kentler başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından bölgeye 'çay göçü' başladı. Çay hasadının büyük oranda yapıldığı Rize'de tatil için gelenlerle nüfus 4'e katlandı. Rize Valisi Kemal Çeber, "Çay sezonunun başlamasıyla bir anda nüfusumuz 3-4 kat artıyor. Çay sezonu bütün tatilcilerin, izincilerin geldiği, aynı zamanda turizm sezonunun da kesiştiği bir dönem oluyor" dedi.
20.05.2022Gündem
Veriler çapraz şekilde analiz edildi! Konuta bir günde yaptıkları zam oranı ortaya çıktı
Veriler çapraz şekilde analiz edildi! Konuta bir günde yaptıkları zam oranı ortaya çıktıHazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu bünyesindeki özel ekip konutta faiz indirimi sonrasında durumu fırsata çevirmek isteyen inşaat şirketleri ve emlakçıları tespit etti. Yaptıkları fahiş zam oranı da ortaya çıktı.
20.05.2022Ekonomi
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yükseldi
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yükseldiYurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE) nisan ayında yıllık %97,11, aylık %2,61 arttı.
20.05.2022Uzmanpara
Almanya'da üretici fiyatları rekor tazeledi
Almanya'da üretici fiyatları rekor tazelediAlmanya'da üretici fiyatlarında artış hızı mart ayında kırdığı rekorunu nisan ayında daha da yukarı taşıdı. Geçen ay fiyatlar yıllık yüzde 33,5 yükseldi.
20.05.2022Uzmanpara
Bakanlık konut kredisinin ardından harekete geçti! 64 bin kişi listeye alındı
Bakanlık konut kredisinin ardından harekete geçti! 64 bin kişi listeye alındıKonutta fahiş fiyat artışı yapan fırsatçıların ortaya çıkmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı düğmeye bastı. 64 bin fırsatçı tek tek tespit edildi. Peki konutta fırsatçılık yapan ticari işletme ve şahıslara hangi cezalar verilebilir?
19.05.2022Ekonomi
ABD silah içinde yüzüyor: Üretim 2000'den bu yana fırladı
ABD silah içinde yüzüyor: Üretim 2000'den bu yana fırladıBireysel silahlanma oranlarının en yüksek olduğu yerlerden ABD'de yayımlanan bir rapor, ülkede üretilen ateşli silah sayısının 2000'den bu yana neredeyse üç katına çıktığını gösterdi.
19.05.2022Dünya
Uzmanlardan ‘İlk Evim Konut Finansman Paketi’ değerlendirmesi
Uzmanlardan ‘İlk Evim Konut Finansman Paketi’ değerlendirmesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konut sektörünü canlandıracak 3 yeni paket açıkladı. Konuya ilişkin konut geliştirme uzmanlarından Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal ve İntegra Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Uslu açıklamalarda bulundu.
18.05.2022Ekonomi
Organize gıda bölgesi dertlere çare olacak
Organize gıda bölgesi dertlere çare olacakKumluca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, Kaş - Kınık’ta gıda ihtisas organize sanayi bölgesi faaliyete geçtiğinde, fiyatları yükselten ürün zayiatının aza ineceğini söyledi. Günay ikinci projenin, tropikal meyve üretimi olacağını belirtti.
18.05.2022Ekonomi
Örtü altı tarımda dünyada üçüncüyüz
Örtü altı tarımda dünyada üçüncüyüzTürkiye, örtü altı sebze üretiminde İspanya ve İtalya’nın ardından dünyada üçüncü ülke. Uluslararası ilişkilerin ısındığı bir dönemde Türkiye, iklim avantajının da verdiği olanaklarla, gıda arz güvenliğine büyük katkıda bulunuyor.
18.05.2022Ekonomi
Haluk Bayraktar: ''Ülkelerin en önemli derdi bağımsızlık”
Haluk Bayraktar: ''Ülkelerin en önemli derdi bağımsızlık”Savunma Sanayii Buluşmaları'nın dördüncüsü İstanbul'da düzenlendi. Savunma sanayiinin önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, savunma sanayi ve yerli teknolojilerin önemine dikkat çekildi.
17.05.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: 'Çay Kanunu'nda üreticilerimizi mutlu edecek aşamadayız
Bakan Kirişci: 'Çay Kanunu'nda üreticilerimizi mutlu edecek aşamadayızTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yaş çay alım taban fiyatı ve üretici ile sanayiciler tarafından merakla beklenen 'Çay Kanunu'na ilişkin, "'Çay Kanunu' teklif taslağı ile ilgili geldiğimiz aşama, çay üreticilerimizi mutlu edecek bir aşama. Bizim bu çerçevede arzuladığımız; çayda sürdürülebilir üretimi tesis etmek gerek çayı üretenleri gerekse de bu çayı alıp kendi işletmelerinde işleyen herkesi bu manada mutlu etmek. Değişen şartlar içinde yapacağınız birtakım ilave düzenlemelerle inşallah güzel bir 'Çay Kanunu'na hem üreticilerimiz hem de sektörün diğer unsurları kavuşmuş olacak" dedi.
16.05.2022Ekonomi
Altın fiyatları haftaya nasıl başladı?
Altın fiyatları haftaya nasıl başladı?Altın fiyatlarında son dönemde görülen aşağı yönlü hareketler yatırımcıları tedirgin ediyor. Geçtiğimiz hafta ons altın 2 ayın en düşük haftalık kapanışını kaydederken, gram altın üst üste 4 hafta boyunca kaybettirdi. Peki bugün fiyatlarda son durum ne? İşte detaylar...
16.05.2022Uzmanpara
Dünya kentlerinden iklim krizine çözüm
Dünya kentlerinden iklim krizine çözüm2500’den fazla yerel yönetimi bünyesinde bulunduran İclei (Uluslararası Sürdürülebilir Kentler Birliği), 11-13 Mayıs’ta İsveç’in Malmö şehrinde ‘Dünya Kongresi’ne ev sahipliği yaptı.
16.05.2022Ege
Son dakika:  Bakanlıktan 'Türkiye Hindistan'dan buğday ithal ediyor' iddiasına yalanlama
Son dakika: Bakanlıktan 'Türkiye Hindistan'dan buğday ithal ediyor' iddiasına yalanlamaSon dakika haberine göre; Tarım ve Orman Bakanlığı, Hindistan'dan buğday ithalatı yapıldığına ilişkin iddiaları yalanlayarak, "Dünyanın ilk 10 tarım ülkesinden biri olan Türkiye, güçlü tarımsal alt yapısı ile her geçen gün artan ülke nüfusunun gıda ihtiyacını karşılamaktadır. Türkiye ayrıca 25 milyar dolar tarım ve gıda ürünleri ihracatı ile net ihracatçı konumdadır" açıklamasını yaptı.
15.05.2022Ekonomi
Seralarda acur hasatı başladı
Seralarda acur hasatı başladıAntalya’nın Aksu ilçesinde sadece birkaç üreticinin serasında hasatına başlanan Acur, kilogramı 30 liradan Almanya'ya ihraç ediliyor. Üretici Himmet Döner, 3 dekar alanda ürettiği acurları Almanya’ya ihraç ediyor. Döner, ilk hasatta dekar başına 100 kilogram ürün elde ettiğini ve kilosunu 30 TL’den sattığını söyledi.
15.05.2022Haberler
Üreticiler hasada başladı! Kilosu 30 liradan Almanya'ya satılıyor
Üreticiler hasada başladı! Kilosu 30 liradan Almanya'ya satılıyorAntalya’nın Aksu ilçesinde sadece birkaç üreticinin serasında hasadına başlandı. Kilosu 30 liradan Almanya'ya satılıyor.
15.05.2022Ekonomi
Altında son 2 ayın en büyük haftalık düşüşü
Altında son 2 ayın en büyük haftalık düşüşüAltın piyasası son dönemde aşağı yönlü bir seyir izliyor. Ons altın fiyatı son 2 ayın en büyük haftalık düşüşünü kaydederken, gram altın da 4 haftadır yatırımcısına kaybettiriyor. Peki altın fiyatları neden geriliyor? İşte detaylar...
15.05.2022Uzmanpara
‘Tarım, savunma gibi stratejik bir sektör’
‘Tarım, savunma gibi stratejik bir sektör’Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Tarım sektörü savunma sanayi kadar stratejik bir sektör. Dünya tarım sektörünün önemini önce pandemide ve sonra da Rusya-Ukrayna Savaşı’nda müşahede etti” dedi.
14.05.2022Ekonomi
Yatırımcılar dikkat! Gram altın kritik sınırın altına geriledi
Yatırımcılar dikkat! Gram altın kritik sınırın altına gerilediAltın, ABD'de beklentilerin üzerinde gelen ÜFE verilerinin Fed'in hızlı faiz artış politikasını destekleyeceği düşüncesiyle dün yüzde 1,7 değer kaybederken bugün ise gram altın kritik eşiğin altına geriledi.
13.05.2022Ekonomi
Bakan Kirişçi: Öncelikli olarak ülkemiz için üreteceğiz
Bakan Kirişçi: Öncelikli olarak ülkemiz için üreteceğizTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, "Tarım sektörü en az savunma sanayi kadar stratejik bir sektör. Dünya tarım sektörünün önemini önce pandemi devamında da Rusya-Ukrayna savaşıyla yaşayarak müşahede etti" dedi.
13.05.2022Ekonomi
ABD'de üretici fiyatları yükseldi
ABD'de üretici fiyatları yükseldiABD'de üretici fiyat endeksi nisan ayında yüzde 0,5 oranında arttı.
12.05.2022Uzmanpara
Bakan Nebati açıkladı: Firmaların fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık
Bakan Nebati açıkladı: Firmaların fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldıkHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık. Fiyatlardaki dalgalanmaların önüne geçmek ve istikrara kavuşmasını sağlamak için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Enflasyon ataletini kırmanın öneminin bilinci ile fiyatlamalarda olağan dışı artışlara asla müsamaha göstermeyeceğimizi vurguladık." dedi.
12.05.2022Ekonomi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Benzer Haber Etiketleri

Üretici ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.