Tzob

Tzob

Son dakika TZOB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TZOB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TZOB haber sayfamızda...

Tzob

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 96 tzob haberi bulunmuştur.
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Mayısta, üretici ve market arasında fiyat farkı en fazla yüzde 305,11 ile karpuzda görüldü." ifadesini kullandı.
1.06.2021 Ekonomi
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştı
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, nisan ayında üretici ve market fiyatları arasındaki farka dikkati çekerek, bu dönemde yeşil soğan ve maydanozun 3,7, kuru soğanın 3,5, ıspanağın 3,4, patates ve sütün 3,3 kat fazla fiyatla tüketiciye satıldığını bildirdi.
1.05.2021Ekonomi
TZOB Başkanı balıkçılara "av yasaklarına uymaları" çağrısında bulundu
TZOB Başkanı balıkçılara "av yasaklarına uymaları" çağrısında bulunduTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, su ürünleri avcılığı yapan tüm balıkçıların sürdürülebilir avcılığın sağlanabilmesi için uygulanan av yasaklarına titizlikle uymaları gerektiğini bildirdi.
14.04.2021Ekonomi
Gazeteci Türkyılmaz korona kurbanı
Gazeteci Türkyılmaz korona kurbanıAlanında önemli başarılara imza atan Anadolu Ajansı (AA) eski Ekonomi Haberleri Müdürü, gazeteci Metin Türkyılmaz, yeni tip koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 55 yaşında hayatını kaybetti.
10.04.2021Gündem
'Çiftçi afet gerçeğini bilmeli'
'Çiftçi afet gerçeğini bilmeli'Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerin afet gerçeğini bilmeleri ve afetlerin zararını en aza indirebilmek için alınabilecek her türlü önlemi önemsemeleri gerektiğini bildirdi.
23.03.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar kadın çiftçiler için yıpranma hakkı talep etti
TZOB Başkanı Bayraktar kadın çiftçiler için yıpranma hakkı talep ettiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, en ağır iş yükünün tarımda çalışan kadınların sırtında olduğunu belirterek, "Bu kadar ağır yükü taşıyan kadın çiftçiler pozitif ayrımcılığı hak ediyor. Kadın çiftçiler, çalıştıkları her yıl için ilave 90 gün, 4 yılda 1 yıl yıpranma payı almalıdır." ifadelerini kullandı.
8.03.2021Ekonomi
TZOB Başkanı: Eldeki patates ve soğanın acilen pazarlanması gerek
TZOB Başkanı: Eldeki patates ve soğanın acilen pazarlanması gerekTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Önümüzdeki günlerde artacak hava sıcaklıklarıyla birlikte soğan ve patateste yeni mahsul ürünün hasat tarihlerinin öne gelebileceği de dikkate alındığında, eldeki patates ve soğanın acilen pazarlanması gerekmektedir." ifadesini kullandı.
17.02.2021Ekonomi
En fazla fiyat düşüşü karnabaharda oldu
En fazla fiyat düşüşü karnabaharda olduTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ocak ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 34,59 ile karnabaharda, en fazla fiyat artışının ise yüzde 23,65 ile pastörize sütte olduğunu bildirdi.
1.02.2021Ekonomi
TZOB'dan çiftçi borçları için yapılandırma talebi
TZOB'dan çiftçi borçları için yapılandırma talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerin bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının faizsiz ve uzun vadeye yayılarak taksitlendirilmesi talebinde bulundu.
3.12.2020Ekonomi
TZOB'dan zeytin üreticisine destek talebi
TZOB'dan zeytin üreticisine destek talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, sofralık zeytinde hasat zamanının geldiğini belirterek, "Doğal afetlerin etkisiyle zor bir üretim dönemi geçiren üreticilerimiz, emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir fiyat beklemektedir" ifadelerini kullandı.
1.10.2020Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar kurbanlık fiyatlarını açıkladı
TZOB Başkanı Bayraktar kurbanlık fiyatlarını açıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kurbanlık fiyatlarının illere ve canlı ağırlığa göre farklılık göstermekle birlikte, büyükbaşta 5 bin ile 30 bin lira, küçükbaşta ise 800 lira ile 3 bin 500 lira arasında değişeceğini, canlı ağırlık fiyatının da kilogram başına büyükbaşta 19-30 lira, küçükbaşta 22-35 lira olacağını bildirdi.
20.07.2020Ekonomi
TZOB'dan "kuru soğan, patates ve limon ihracatındaki kısıtlama kaldırılsın" talebi
TZOB'dan "kuru soğan, patates ve limon ihracatındaki kısıtlama kaldırılsın" talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde kuru soğan, patates ve limon üreticilerinin sorun yaşadığını belirterek, "Çiftçilerimiz üretimden kopma noktasına gelmiştir. Kuru soğan, patates ve limonda ihracata getirilen kısıtlama kaldırılmalıdır." ifadelerini kullandı.
8.07.2020Ekonomi
TZOB'dan "tarım sigortasında prim tutarları düşürülsün" talebi
TZOB'dan "tarım sigortasında prim tutarları düşürülsün" talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım sigortasında prim tutarlarının düşürülmesi veya devlet desteğinin artırılması gerektiğini belirterek, "Ülkemizde sıkça yaşanan doğal afetler nedeniyle ürünlerde risklerin tamamı teminat kapsamına alınmalı ve tarım sigortası zorunlu olmalıdır." ifadesini kullandı.
3.07.2020Ekonomi
TZOB'dan "tarım işçileri de sokağa çıkma yasağından muaf tutulsun" talebi
TZOB'dan "tarım işçileri de sokağa çıkma yasağından muaf tutulsun" talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yeni tip koronavirüs (Kovir-19) ile mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağından sadece hasat yapanların değil, tüm çiftçilerin ve ürünlerin tarladan sofraya ulaştırılması aşamalarında çalışanların muaf tutulmasını istedi.
15.04.2020Ekonomi
TZOB'dan çiftçiler için Kovid-19 çağrısı
TZOB'dan çiftçiler için Kovid-19 çağrısıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele edilen dönemde üretimin aksamaması için çiftçilerin sağlığının güvence altına alınması gerektiğini bildirdi.
30.03.2020Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar'dan "22 Mart Dünya Su Günü" mesajı
TZOB Başkanı Bayraktar'dan "22 Mart Dünya Su Günü" mesajıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye'nin kişi başına düşen kullanılabilir su miktarına göre su azlığı yaşayan ülkeler arasında yer aldığını belirterek, "Suyun damlasını bile ziyan etmek gelecek nesillere ihanettir." ifadesini kullandı.
21.03.2020Ekonomi
'Kooperatifleşme teşvik edilmeli'
'Kooperatifleşme teşvik edilmeli'Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kooperatifleşmenin teşvik edilmesi ve bu yapıların mali yönden güçlendirilerek desteklenmesi gerektiğini bildirdi.
20.12.2019Ekonomi
Bağ bozumu öncesi üreticilere "dolandırılmayın" uyarısı
Bağ bozumu öncesi üreticilere "dolandırılmayın" uyarısıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki üzüm bağlarında incelemelerde bulunarak, bağ bozumu öncesi üreticilere, "Üzüm satacağınız kişilerin ticari itibarı olmalı, güvenilir olup olmadığını araştırın." uyarısında bulundu.
17.08.2019Ekonomi
TZOB'dan "Çiftçi Kayıt Sistemi" açıklaması
TZOB'dan "Çiftçi Kayıt Sistemi" açıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıt yaptırmayan çiftçilerin desteklerden yararlanamadığını, tarım sigortası yaptıramadığını, düşük faizli kredi kullanamadığını ve Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) ürün veremediğini belirterek, "Sisteme başvurular, yönetmelik çerçevesinde 30 Haziran 2019 tarihinde sona eriyor ancak, bu tarihin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları için başvurularını 28 Haziran Cuma gününe kadar yaptırmaları gerekiyor." değerlendirmesini yaptı.
21.06.2019Ekonomi
Herkesi ilgilendiriyor! Fiyatlar çakıldı...
Herkesi ilgilendiriyor! Fiyatlar çakıldı...Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, son 14 günde marketlerde en fazla fiyat düşüşünün yüzde 44,39 ile salatalıkta meydana geldiğini belirterek, "Bunu yüzde 39,43 ile sivri biber, yüzde 36,7 ile domates izledi. Markette en fazla fiyat artışı ise yüzde 9,1 ile Antep fıstığında oldu. Antep fıstığını yüzde 6,17 ile kuru üzüm, yüzde 5,43 ile süt takip etti." dedi.
31.05.2019Ekonomi
Şemsi Bayraktar tekrar TZOB Başkanı
Şemsi Bayraktar tekrar TZOB BaşkanıTürkiye Ziraat Odaları Birliğinin (TZOB) 27. Genel Kurulunda Şemsi Bayraktar yeniden Genel Başkan seçildi.
20.05.2019Ekonomi
TZOB'dan ramazan öncesi gıda fiyatı araştırması
TZOB'dan ramazan öncesi gıda fiyatı araştırmasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazana sayılı günler kala market fiyatlarına bakıldığında, geçen ay sonuna göre 6 üründe fiyat değişimi görülmezken, 11 ürünün fiyatında azalış, 23 ürünün fiyatında ise artış olduğunu belirterek, "Kırmızı mercimek, kuru üzüm, kuru incir, zeytinyağı, ayçiçeği yağı ve toz şeker fiyatında değişim yaşanmadı. Fiyat düşüşü yüzde 48 ile en fazla sivri biberde meydana geldi." dedi.
26.04.2019Ekonomi
TZOB Başkanı: Açık deniz balıkçılığı desteklenmeli
TZOB Başkanı: Açık deniz balıkçılığı desteklenmeliTürkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Balıkçılığımızın geleceği açık denizlerdedir. Kıyılarımızda av baskısı sona erdirilmeli, açık deniz balıkçılığı desteklenmelidir." ifadesini kullandı.
30.08.2018Ekonomi
TZOB'dan fındık fiyatı açıklaması
TZOB'dan fındık fiyatı açıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) gecikmeden, yükselen enflasyon, maliyetler, döviz kurları ve üretici refahını da göz önünde bulundurarak 15 liranın altında kalmamak üzere bir fiyat açıklamalıdır." ifadesini kullandı.
19.08.2018Ekonomi
TZOB'dan kurbanlık hayvan sayılarına ilişkin açıklama
TZOB'dan kurbanlık hayvan sayılarına ilişkin açıklamaTürkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye'de Kurban Bayramı'nda kesilecek 850 bin büyükbaş hayvan sayısının 101 ülkenin sığır varlığından, kesilecek 2 milyon 800 bin küçükbaş hayvanın da 135 ülkenin her birinin koyun varlığından daha fazla olduğunu bildirdi.
16.08.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tzobfiyatçiftçikurbanlıkson haberler

Tzob ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.