Tzob

Tzob

Son dakika TZOB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TZOB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TZOB haber sayfamızda...

Tzob

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 104 tzob haberi bulunmuştur.
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ekim ayında üretici ile market arasındaki fiyat farkının 4,5 kata yaklaştığını bildirdi.
1.11.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutladı
TZOB Başkanı Bayraktar, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım sektöründe istihdam edilen 5 milyon 60 bin kişiden 2 milyon 108 bininin kadın olduğunu belirterek, "Kadın çiftçiler tarımın görünmez kahramanlarıdır." ifadesini kullandı.
15.10.2021Ekonomi
TZOB eylül ayı üretici-market fiyatlarını açıkladı
TZOB eylül ayı üretici-market fiyatlarını açıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, eylül ayında markette 24, üreticide 20 üründe fiyat artışı; markette 13, üreticide 7 üründe fiyat düşüşü meydana geldiğini ve markette 1, üreticide 3 üründe fiyatın değişmediğini bildirdi.
1.10.2021Ekonomi
TZOB Genel Başkanı doğal afetlerden etkilenen "arı yetiştiricileri" için destek istedi
TZOB Genel Başkanı doğal afetlerden etkilenen "arı yetiştiricileri" için destek istediTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl art arda yaşanan felaketlerin, balın ekonomiye katkısında azalmaya ve rekolte düşüşüne neden olduğunu belirterek, "Arı yetiştiricilerimiz bu yıl doğal afet ve yangınlar nedeniyle çok kötü bir dönem geçirdi. Üreticilerimizin bu durumdan en az zararla çıkmalarını ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak için taleplerinin karşılanması gerekmektedir." ifadelerini kullandı.
13.09.2021Ekonomi
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan ayçiçeği desteği açıklaması
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan ayçiçeği desteği açıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ayçiçeği prim desteğinin artarak devam etmesi gerektiğini belirterek, "İthalata harcanan milyarlarca liranın çok daha az bir bölümü, akılcı politikalara dayanan dişe dokunur desteklerle ayçiçeği üreticilerimize aktarılırsa kısa vadede kendimize yeter hale geleceğimize inanıyoruz." ifadesini kullandı.
8.09.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, temmuz ayında üretici ile market arasındaki fiyat farkının 4 kata yaklaştığını belirtti.
2.08.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar kurbanlık fiyatlarını açıkladı
TZOB Başkanı Bayraktar kurbanlık fiyatlarını açıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl yaklaşık 960 bin büyükbaş, 2 milyon 800 bin küçükbaş olmak üzere toplam 3 milyon 760 bin kesim yapılacağının tahmin edildiğini bildirdi. Bayraktar, "Satışların en fazla olduğu üç büyük ilimizde canlı kilogram olarak büyükbaş hayvan fiyatları, İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasında 32 ile 35 lira, Ankara'da 26 ile 30 lira, İzmir'de ise 24 ile 35 lira arasında değişmekte. Bu yıl ülkemizde ortalama kurban fiyatlarının, hayvan başına büyükbaşta 6 bin 500 ile 35 bin lira, küçükbaşta ise bin 300 lira ile 5 bin lira arasında." dedi.
10.07.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, haziranda, üretici ve market arasındaki fiyat farkının en fazla yüzde 341,18 ile karpuzda görüldüğünü bildirdi.
1.07.2021Ekonomi
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Mayısta, üretici ve market arasında fiyat farkı en fazla yüzde 305,11 ile karpuzda görüldü." ifadesini kullandı.
1.06.2021Ekonomi
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştı
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, nisan ayında üretici ve market fiyatları arasındaki farka dikkati çekerek, bu dönemde yeşil soğan ve maydanozun 3,7, kuru soğanın 3,5, ıspanağın 3,4, patates ve sütün 3,3 kat fazla fiyatla tüketiciye satıldığını bildirdi.
1.05.2021Ekonomi
TZOB Başkanı balıkçılara "av yasaklarına uymaları" çağrısında bulundu
TZOB Başkanı balıkçılara "av yasaklarına uymaları" çağrısında bulunduTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, su ürünleri avcılığı yapan tüm balıkçıların sürdürülebilir avcılığın sağlanabilmesi için uygulanan av yasaklarına titizlikle uymaları gerektiğini bildirdi.
14.04.2021Ekonomi
Gazeteci Türkyılmaz korona kurbanı
Gazeteci Türkyılmaz korona kurbanıAlanında önemli başarılara imza atan Anadolu Ajansı (AA) eski Ekonomi Haberleri Müdürü, gazeteci Metin Türkyılmaz, yeni tip koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 55 yaşında hayatını kaybetti.
10.04.2021Gündem
'Çiftçi afet gerçeğini bilmeli'
'Çiftçi afet gerçeğini bilmeli'Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerin afet gerçeğini bilmeleri ve afetlerin zararını en aza indirebilmek için alınabilecek her türlü önlemi önemsemeleri gerektiğini bildirdi.
23.03.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar kadın çiftçiler için yıpranma hakkı talep etti
TZOB Başkanı Bayraktar kadın çiftçiler için yıpranma hakkı talep ettiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, en ağır iş yükünün tarımda çalışan kadınların sırtında olduğunu belirterek, "Bu kadar ağır yükü taşıyan kadın çiftçiler pozitif ayrımcılığı hak ediyor. Kadın çiftçiler, çalıştıkları her yıl için ilave 90 gün, 4 yılda 1 yıl yıpranma payı almalıdır." ifadelerini kullandı.
8.03.2021Ekonomi
TZOB Başkanı: Eldeki patates ve soğanın acilen pazarlanması gerek
TZOB Başkanı: Eldeki patates ve soğanın acilen pazarlanması gerekTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Önümüzdeki günlerde artacak hava sıcaklıklarıyla birlikte soğan ve patateste yeni mahsul ürünün hasat tarihlerinin öne gelebileceği de dikkate alındığında, eldeki patates ve soğanın acilen pazarlanması gerekmektedir." ifadesini kullandı.
17.02.2021Ekonomi
En fazla fiyat düşüşü karnabaharda oldu
En fazla fiyat düşüşü karnabaharda olduTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ocak ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 34,59 ile karnabaharda, en fazla fiyat artışının ise yüzde 23,65 ile pastörize sütte olduğunu bildirdi.
1.02.2021Ekonomi
TZOB'dan çiftçi borçları için yapılandırma talebi
TZOB'dan çiftçi borçları için yapılandırma talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerin bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının faizsiz ve uzun vadeye yayılarak taksitlendirilmesi talebinde bulundu.
3.12.2020Ekonomi
TZOB'dan zeytin üreticisine destek talebi
TZOB'dan zeytin üreticisine destek talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, sofralık zeytinde hasat zamanının geldiğini belirterek, "Doğal afetlerin etkisiyle zor bir üretim dönemi geçiren üreticilerimiz, emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir fiyat beklemektedir" ifadelerini kullandı.
1.10.2020Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar kurbanlık fiyatlarını açıkladı
TZOB Başkanı Bayraktar kurbanlık fiyatlarını açıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kurbanlık fiyatlarının illere ve canlı ağırlığa göre farklılık göstermekle birlikte, büyükbaşta 5 bin ile 30 bin lira, küçükbaşta ise 800 lira ile 3 bin 500 lira arasında değişeceğini, canlı ağırlık fiyatının da kilogram başına büyükbaşta 19-30 lira, küçükbaşta 22-35 lira olacağını bildirdi.
20.07.2020Ekonomi
TZOB'dan "kuru soğan, patates ve limon ihracatındaki kısıtlama kaldırılsın" talebi
TZOB'dan "kuru soğan, patates ve limon ihracatındaki kısıtlama kaldırılsın" talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde kuru soğan, patates ve limon üreticilerinin sorun yaşadığını belirterek, "Çiftçilerimiz üretimden kopma noktasına gelmiştir. Kuru soğan, patates ve limonda ihracata getirilen kısıtlama kaldırılmalıdır." ifadelerini kullandı.
8.07.2020Ekonomi
TZOB'dan "tarım sigortasında prim tutarları düşürülsün" talebi
TZOB'dan "tarım sigortasında prim tutarları düşürülsün" talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım sigortasında prim tutarlarının düşürülmesi veya devlet desteğinin artırılması gerektiğini belirterek, "Ülkemizde sıkça yaşanan doğal afetler nedeniyle ürünlerde risklerin tamamı teminat kapsamına alınmalı ve tarım sigortası zorunlu olmalıdır." ifadesini kullandı.
3.07.2020Ekonomi
TZOB'dan "tarım işçileri de sokağa çıkma yasağından muaf tutulsun" talebi
TZOB'dan "tarım işçileri de sokağa çıkma yasağından muaf tutulsun" talebiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yeni tip koronavirüs (Kovir-19) ile mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağından sadece hasat yapanların değil, tüm çiftçilerin ve ürünlerin tarladan sofraya ulaştırılması aşamalarında çalışanların muaf tutulmasını istedi.
15.04.2020Ekonomi
TZOB'dan çiftçiler için Kovid-19 çağrısı
TZOB'dan çiftçiler için Kovid-19 çağrısıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele edilen dönemde üretimin aksamaması için çiftçilerin sağlığının güvence altına alınması gerektiğini bildirdi.
30.03.2020Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar'dan "22 Mart Dünya Su Günü" mesajı
TZOB Başkanı Bayraktar'dan "22 Mart Dünya Su Günü" mesajıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye'nin kişi başına düşen kullanılabilir su miktarına göre su azlığı yaşayan ülkeler arasında yer aldığını belirterek, "Suyun damlasını bile ziyan etmek gelecek nesillere ihanettir." ifadesini kullandı.
21.03.2020Ekonomi
'Kooperatifleşme teşvik edilmeli'
'Kooperatifleşme teşvik edilmeli'Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kooperatifleşmenin teşvik edilmesi ve bu yapıların mali yönden güçlendirilerek desteklenmesi gerektiğini bildirdi.
20.12.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tzob ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.