Semt

Semt

Son dakika semt haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan semt gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan semt haber sayfamızda...

Semt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.107 semt haberi bulunmuştur.
Kadınlarımızın emeğine sağlık
Kadınlarımızın emeğine sağlık Çiğli Belediyesi ile Çiğli Flamingo Kadın Kooperatifi’nin işbirliğinde yürütülen proje kapsamında kadınlar, el emeği ürünlerinden elde ettiği gelirle üniversite öğrencilerine burs veriyor
16.08.2022Ege
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
Kütüphanede yaşayacaklar!
Kütüphanede yaşayacaklar!İzmir Büyükşehir ‘Her Mahalleye Bir Kütüphane’ kampanyasıyla yine örnek oldu. Başkan Soyer, “1000’in üzerinde bağış yapanların adını kentimizdeki kütüphanelerde yaşatacağız” dedi
15.08.2022Ege
İZBAN Durakları ve İsimleri: İZBAN Sefer Saatleri ve Güzergah Hattı
İZBAN Durakları ve İsimleri: İZBAN Sefer Saatleri ve Güzergah HattıTürkiye’nin en büyük üçüncü şehri İzmir’in trafik yükünü sırtlayan banliyö hattı İZBAN durakları toplamda 41 istasyonu bulunur. Aliağa ve Selçuk arasında hizmet veren banliyö hattının toplam uzunluğu 136 kilometredir. İZBAN sefer saatleri resmi tatil veya hafta içi günlere göre değişiklik gösterir. Havalimanı bağlantılısı bulunan İZBAN, en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden biridir. Her gün on binlerce ziyaretçisi İZBAN sefer saatleri ve güzergah hattı nasıldır? diyorsanız “İZBAN Durakları ve İsimleri” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
14.08.2022Gündem
Şişli'deki tarihi binanın yıkılması protesto edildi
Şişli'deki tarihi binanın yıkılması protesto edildiİstanbul Şişli’de, erken Cumhuriyet dönemine ait olduğu değerlendirilen binanın, tarihi bina olarak tescil edilme çalışmaları sürerken, kepçeyle yıkılması mahalleli tarafından protesto edildi. İnşaat firmasının isim tabelasının kaldırılmış olduğu görüldü.
12.08.2022Gündem
‘Daha fazla kadının yanında olacağız’
‘Daha fazla kadının yanında olacağız’Karabağlar Kent Konseyi ve İzmir Soroptimist Kulübü işbirliğiyle Karabağlar Belediyesi Semt Merkezleri’nde eğitim gören kadınlar, katılım belgelerini almaya devam ediyor.
11.08.2022Ege
Hırsızdan korkup çantasına koyduğu 200 bin liralık altını, pazarda çaldırdı
Hırsızdan korkup çantasına koyduğu 200 bin liralık altını, pazarda çaldırdıBursa'da Çiçek Yurdakul'un (37) evine hırsız girer korkusuyla altınlarını yanında taşıdığı çantası, pazarda alışveriş yaparken çalındı. Yaklaşık 200 bin liralık altınının çalındığını belirten Yurdakul, "Eve girecek hırsızdan korktuğum için çantama koyup yanıma aldığım altınları pazarda çaldırdım. O altınlar bizim her şeyimizdi. O günden sonra panik atak oldum" dedi.
10.08.2022Haberler
Hırsızdan korkup çantasına koyduğu 200 bin liralık altını, pazarda çaldırdı
Hırsızdan korkup çantasına koyduğu 200 bin liralık altını, pazarda çaldırdıBursa'da Çiçek Yurdakul'un (37) evine hırsız girer korkusuyla altınlarını yanında taşıdığı çantası, pazarda alışveriş yaparken çalındı. Yaklaşık 200 bin liralık altınının çalındığını belirten Yurdakul, "Eve girecek hırsızdan korktuğum için çantama koyup yanıma aldığım altınları pazarda çaldırdım. O altınlar bizim her şeyimizdi. O günden sonra panik atak oldum" dedi.
10.08.2022Gündem
Semt pazarlarında sebze meyve fiyatları geriledi
Semt pazarlarında sebze meyve fiyatları gerilediİstanbul’da semt pazarlarında sebze ve meyve fiyatları gerilemeye devam ediyor. Pazarın en düşük meyvesi 8,5 TL ile şeftali, sebzesi ise 8 TL ile domates oldu. Pazarcılar ise bu fiyatların yaz bitene kadar devam edeceğini söyledi.
8.08.2022Ekonomi
Tatil için gittiği eşinin memleketindeki patlıcanı dünyaya tanıttı
Tatil için gittiği eşinin memleketindeki patlıcanı dünyaya tanıttıAntalya'da tohum ıslah işiyle ilgilenen Hüsnü Ekiz, 6 yıl önce tatil için gittiği eşinin memleketi Kırıkkale'de, bölgeye özgü patlıcanı satın aldı. Lezzetini beğendiği patlıcanın, hastalıklara dayanıksız olduğundan, bölge dışına çıkamadığını öğrenen Ekiz, tohumlarını ıslah ettiği patlıcanı 3 kat verimli ve hastalıklara da dayanıklı hale getirdi. Patlıcanı denemek isteyen İtalyanlara da ilk ekim için tohum ihraç edildi.
4.08.2022Kobi
Semt festivalleri Kartal, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sarıyer ve Sancaktepe'de
Semt festivalleri Kartal, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sarıyer ve Sancaktepe'deİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı, şehrin etkinlik merkezlerine uzak semtlerindeki yetişkin ve çocukları konserler, söyleşiler, tiyatro oyunları ve atölyelerle buluşturmaya devam ediyor.
Tarihi hanın payandalarına 'sprey boya' ile yazılar yazdılar
Tarihi hanın payandalarına 'sprey boya' ile yazılar yazdılarTokat’ta, 1400'lü yıllarda yapılan Sulusokak'ta bulunan yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Deveciler Hanı'nın yan duvarlarındaki payandalara sprey boyalarla yazılar yazıldı. Yazılar tepki çekerken Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Demir, "Zarar verenler, bunun 2 yıldan 5 yıla kadir hapis cezası olduğunu bilmeli" dedi.
3.08.2022Gündem
Semt pazarları Yemeksepeti Mahalle’de
Semt pazarları Yemeksepeti Mahalle’deYemeksepeti, kalite ve tazeliği uygun fiyata sunan semt pazarlarını da dijital dönüşüme dahil etti. Yemeksepeti kullanıcıları artık uygulama veya web sitesi üzerinden semt pazarlarının tezgahlarından da sipariş verebilecek.
3.08.2022Ekonomi
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.08.2022Oyun
Çekmeköy'de park gerginliği
Çekmeköy'de park gerginliğiÇekmeköy'de belediyenin park içerisindeki çalışmalarına karşı çıkan mahalle sakinleri ile polis arasında gerginlik çıktı. Yaşanan arbedede 9 kişi gözaltına alındı.
2.08.2022Gündem
Sokak Sözleri 2022: Semt, Mahalle Sözleri Ve İlginç Sokak Duvar Yazıları
Sokak Sözleri 2022: Semt, Mahalle Sözleri Ve İlginç Sokak Duvar YazılarıHayata karşı isyanına ortaya çıkaran ya da Aşkını ilan eden pek çok insan, bunu özel sözler üzerinden gerçekleştirir. Özellikle sokak ya da semt sözleri olarak bilinen bu cümleler, oldukça süslü kelimeler üzerinden güzel bir kurgu yaratıyor. Bu kurguyu sosyal medya platformlarında değerlendirmek ya da günlük yaşamda kullanabilmek için, birbirinden değişik seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. İşte sokak sözleri: semt, mahalle sözleri ve ilginç sokak duvar yazıları sizlerle.
30.07.2022Güzel Sözler
Sıra ısıtmalı havuzda!
Sıra ısıtmalı havuzda!Karabağlar Belediyesi’nin, düzenlediği Yaz Okulları devam ediyor.
29.07.2022Ege
Sultanbeylide kavga çıktı, konser yarıda kaldı
Sultanbeylide kavga çıktı, konser yarıda kaldıİstanbul Sultanbeyli Kent Meydanı'nda düzenlenen konserde iki grup arasında kavga çıktı. Aralarında müzisyenlerin de olduğu çok sayıda kişi yaralanırken, kavgayı polis ayırdı.
25.07.2022Haberler
Sultanbeylide kavga çıktı, konser yarıda kaldı
Sultanbeylide kavga çıktı, konser yarıda kaldıSultanbeyli Kent Meydanı'nda düzenlenen konserde iki grup arasında kavga çıktı. Aralarında müzisyenlerin de olduğu çok sayıda kişi yaralanırken, kavgayı polis ayırdı.
25.07.2022Gündem
Gençlerin tarihe yolculuğu
Gençlerin tarihe yolculuğuAnadolu’nun kadim medeniyetlerini, şehrin efsanelerini, tarihini, geleneksel yaşam kültürünü birlikte öğrenebiliriz! “Adım Adım Tarihi Yarımada” projesi, İstanbul’un zengin dokusunu gençlere tanıtıyor. Her devrin göz bebeği olan İstanbul’la yeniden tanışmaya hazır olun...
23.07.2022Kültür Sanat
Konaklı minikler hem okuyor hem de eğleniyor
Konaklı minikler hem okuyor hem de eğleniyorKonak Belediyesi’nin Zeytinlik, İsmetpaşa ve Aziziye semt merkezlerinde gerçekleştirilen ‘Okuyan Bir Gelecek’ projesi eğitimleri, 4-7 yaş arası minikleri okuma sevgisiyle tanıştırdı.
19.07.2022Ege
İş dünyası darbelere karşı tek ses
İş dünyası darbelere karşı tek sesHain darbe girişiminin yıl dönümünde iş dünyasından darbelere karşı tek ses yükseldi.
15.07.2022Ekonomi
Mahallede komşu kabusu! 'Kimseye huzur bırakmadı'
Mahallede komşu kabusu! 'Kimseye huzur bırakmadı'Antalya'da, Sevilay T. , yaşadığı evin balkonundan aşağıya tabak, seramik ve taş attı. Küfür eden kadın yakalaşık 2,5 saat sonra eve çilingir yardımıyla giren polis tarafından etkisiz hale getirildi. Sokakta olayı izleyenlerin bazıları bu anları cep telefonlarıyla görüntüleyip, canlı yayın yaptı.
13.07.2022Gündem
İçimizdeki Ateş oyuncuları karakterler ve konusu: İçimizdeki Ateş dizisi nerede çekiliyor, hangi gün?
İçimizdeki Ateş oyuncuları karakterler ve konusu: İçimizdeki Ateş dizisi nerede çekiliyor, hangi gün?İçimizdeki Ateş dizi oyuncuları ve konusu, dizi takipçilerinin ilgisini çekiyor. Dizinin başrollerinde Burak Sevinç, Ceren Benderlioğlu ve İpek Filiz Yazıcı gibi isimler yer alıyor. Dört gencin, avukat olma yolunda başlarına gelen olaylar dizisinin anlatıldığı İçimideki Ateş dizisi hangi gün, nerede çekiliyor?
7.07.2022Cadde
Pazar evrenine lezzetli yolculuk
Pazar evrenine lezzetli yolculukKornelia Binicewicz ve Italo Rondinella’nun hazırladığı “Pazar/Shuk”, İstanbul ve Tel Aviv’deki semt pazarlarını araştıran; hikâye, deneme ve sokak fotoğrafları koleksiyonu.

Benzer Haber Etiketleri

Semt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.