Şeref

Şeref

Son dakika şeref haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şeref gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şeref haber sayfamızda...

Şeref

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.897 seref haberi bulunmuştur.
TFF, Kamu Denetçiliği Kurumunun tavsiyesi yönünde karar aldı
TFF, Kamu Denetçiliği Kurumunun tavsiyesi yönünde karar aldı Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başkanı Şeref Malkoç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Genel Kurulunda alınan ve "futbolda tarihi karar" olarak nitelendirilen Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulunun yapısının değiştirilerek, seçimle göreve gelmesine ilişkin kararda KDK'nin tavsiyesinin de etkili olduğunu söyledi.
30.07.2021Süper Lig
Namaz Sureleri Sırası: Namazda Okunan Zammı Sureler Sıralaması ve Okunuşu
Namaz Sureleri Sırası: Namazda Okunan Zammı Sureler Sıralaması ve Okunuşuİslam’ın ikinci şartı olan namaz Müslüman alemi için farz kılınmıştır. Dinin direği olarak da nitelendirilen namaz 5 vakit kılınır. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı vakitlerinde kılınan namaz surelerinin sıralaması vardır. İbadet etmek, af dilemek ve yalvarmak anlamına gelen namazda okunan duaların da sıralaması vardır. Müslüman dünyası için farz buyrulan namaz kılmak ibadetlerin en başında gelmektedir. Namaz sureleri sıralaması ve namazda okunan dualar ile anlamları ibadette önemli yere sahiptir. Zammı sureler namazda okunan kısa surelere denir ve Kur'an-ı Kerim'in son sayfalarında yer alır. Namazda okunan zammı sureler sıralaması ve okunuşu nelerdir? diyorsanız "Namaz sureleri sırası" içeriğimizden detaylıca okuyabilrsiniz.
29.07.2021Sureler
Yol Arkadaşım 2 oyuncuları ve konusu! Yol Arkadaşım 2 filmi nerede çekildi?
Yol Arkadaşım 2 oyuncuları ve konusu! Yol Arkadaşım 2 filmi nerede çekildi? Yol Arkadaşım 2 filmi, devam niteliğinde yapımdır. Yerli komedi filmi oyuncu kadrosu ve konusu ile dikkat çekiyor. Yol Arkadaşım 2, sinemanın yanı sıra televizyon ekranlarında da izleyici karşısına çıkıyor. 2018 yapım yılına sahip Yol Arkadaşım 2 filmi oyuncuları haberimizde...
28.07.2021Cadde
Berdan Mardini'ye eski eşi Fatoş Yelliler'den uzaklaştırma
Berdan Mardini'ye eski eşi Fatoş Yelliler'den uzaklaştırmaŞarkıcı Berdan Mardini’den dört ay önce anlaşmalı olarak boşanan ve geçen ay aracına gerçekleşen silahlı saldırı sonucu bacağından yaralanan Fatoş Yelliler, vurulma olayında şarkıcının azmettirici olduğunu iddia etti.
28.07.2021Cadde
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Türkçe Anlamı ve Arapça YazılışıBakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinen Ayetel Kürsi birçok durumda okunabilen dualar arasında yer almaktadır. Özellikle sabah saatlerinde okunan Ayetel Kürsi duasının anlamı da bir o kadar etkileyicidir. Ayetin Türkçe olarak anlamını, Arapça olarak yazılışını ve faziletlerini merak ediyorsanız içeriğin devamını okuyabilirsiniz.
26.07.2021Ramazan
Tekasur Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Tekasur Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTekasür Suresi, ismini “tekasür” teriminden almaktadır. Bu bağlamda, Mekke’de indirildiğine inanılan bu sure, çoklukla övünme manası taşımaktadır. Tekasür Suresi, Mushaf sırasına göre, 102 numaranın sahibidir. İniş sırasına göre de 16. sure olarak kabul edilmektedir. Tekasür Suresi’nin önünde ve arkasında nüzul eden sureler ise Kevser ve Ma’un Suresi olarak sıralanmaktadır. Tekasür Suresi, toplamda 8 ayet-i kerimeden oluşmakta ve nispeten kısa bir sure olarak kabul edilmektedir. Ancak bu sureyi okuyan kişinin çok farklı faziletlere erişebildiğine inanılmaktadır.
25.07.2021Sureler
Sad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Sad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSad suresi, Kur’an-ı Kerim’in 38. suresidir. Sure toplam 88 ayetten oluşur. Sad suresi Mekke’de inmiştir. Mushaftaki sıralamada otuz sekizinci, iniş sırasına göre de otuz sekizinci olmaktadır. Surede Hz. Davud’un kıssalarına yer verildiğinden dolayı Davud suresi de denilmektedir.
25.07.2021Sureler
Enbiya Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Enbiya Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiEnbiya, ‘nebiler’ anlamına gelmektedir. Mekke’de nazil olmuştur. Enbiya suresi 112 ayettir.
25.07.2021Sureler
Bayrağımızı şerefle dalgalandıran atlet Ruhi Sarıalp!
Bayrağımızı şerefle dalgalandıran atlet Ruhi Sarıalp!2020 Tokyo Olimpiyatlarına yerli-yabancı 33 sporcu gönderen Fenerbahçe’nin Türk sporunun mihenk taşı olmasında bir efsanenin ismi yatıyor: 1948 Londra Olimpiyatlarında bronz madalya elde eden Fenerbahçeli atlet Ruhi Sarıalp.
Gazeteci Güngör son yolculuğuna uğurlandı
Gazeteci Güngör son yolculuğuna uğurlandıBasın Şeref Kartı sahibi gazeteci Yaşar Güngör, son yolculuğuna uğurlandı.
25.07.2021Gündem
Haftanın mekanları...
Haftanın mekanları...SERCAN KISMET /...
24.07.2021Cadde
Berdan Mardini: Şeref yoksunu insanları hayatımdan çıkarttım
Berdan Mardini: Şeref yoksunu insanları hayatımdan çıkarttımBirkaç ay önce eşinden boşanan Berdan Mardini, önceki akşam Bodrum'da bir otelde sahne aldı. Bir buçuk yıldır sahnelerden uzak kalan şarkıcı, "Pandemi sonrası iki sahne yaptım ama yine heyecanlıyım. Baya bir zaman dinledik artık çalışma zamanı" derken; eski eşi hakkında da konuştu.
23.07.2021Cadde
Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası! 'Ak Sakal'ın adanmış hayatı
Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası! 'Ak Sakal'ın adanmış hayatıProf Dr. Hasan Hacısalihoğlu, çalışmalarıyla matematikte çığır açtı, 38 kitap yazdı, binlerce öğrenci yetiştirdi. ‘Hocaların Hocası’ olarak tanımlanan Hacısalihoğlu için profesör olan öğrencileri, Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası başlattı.
23.07.2021Eğitim
Hamza Yerlikaya, hakkında çıkan iddialar ile ilgili suç duyurusunda bulundu
Hamza Yerlikaya, hakkında çıkan iddialar ile ilgili suç duyurusunda bulunduAsrın güreşçisi Hamza Yerlikaya için 18/07/2021 tarihinde bir yayın kuruluşunun ana haber bülteni sırasında, sunucu tarafından, ‘kul hakkı yenildiğine ve vatandaşların haklarının çiğnendiğine’ dair iddia ortaya atıldığını belirten Av. Esma Aybike Sarıçiçek, bu iddiaların asılsız olduğunu belirtti. Sarıçiçek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ve tazminat davası açacaklarını açıkladı.
22.07.2021Skorer
Hamza Yerlikaya'dan 'dört ayrı yerden maaş' iddialarına cevap!
Hamza Yerlikaya'dan 'dört ayrı yerden maaş' iddialarına cevap!Hamza Yerlikaya için 18/07/2021 tarihinde bir yayın kuruluşunun ana haber bülteni sırasında, sunucu tarafından, ‘kul hakkı yenildiğine ve vatandaşların haklarının çiğnendiğine’ dair iddia ortaya atıldığını belirten Av. Esma Aybike Sarıçiçek, bu iddiaların asılsız olduğunu belirterek sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ve tazminat davası açacaklarını açıkladı.
22.07.2021Siyaset
Umut Kurt: Her zaman kurallara uydum
Umut Kurt: Her zaman kurallara uydumSon olarak 'Şeref Sözü' adlı dizide rol alan oyuncu Umut Kurt, önceki gün Cihangir'de sevgilisi ile objektiflere yansıdı. Motosikletine binerken görüntülenen Kurt, kaskını takmadan görüntü vermek istemedi.
23.07.2021Cadde
Acil servisler acemi kasaplarla doldu
Acil servisler acemi kasaplarla dolduKurban Bayramı’nın değişmeyen manzarası yaralanan kasaplar yine iş başındaydı.
21.07.2021Gündem
Üzerine inek düştü; bacağı, diz üstünden kırıldı
Üzerine inek düştü; bacağı, diz üstünden kırıldıBurdur’da, kurbanlık ineğin üzerine düşmesi sonucu Şeref Deniz'in (63) sağ bacağı, diz kapağı üstünden kırıldı.
20.07.2021Haberler
Üzerine inek düştü; bacağı, diz üstünden kırıldı
Üzerine inek düştü; bacağı, diz üstünden kırıldıBurdur’da, kurbanlık ineğin üzerine düşmesi sonucu Şeref Deniz'in (63) sağ bacağı, diz kapağı üstünden kırıldı.
20.07.2021Gündem
Yüksek Askeri Şura'nın ağustos başında toplanması bekleniyor
Yüksek Askeri Şura'nın ağustos başında toplanması bekleniyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının ağustos başında yapılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılması planlanan toplantıda, albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması veya emekliye ayırma işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları ele alınacak
18.07.2021Siyaset
Tokyo’da ay yıldız zamanı
Tokyo’da ay yıldız zamanıTokyo 2020 Olimpiyatları’nda yarışacak atletizm, yüzme, cirit atma, halka ve artistik cimnastik branşlarından sporcular hazırlık süreçlerini ve hedeflerini paylaştı
18.07.2021Pazar
Hafriyat kamyonuna arkadan çarptılar! 1 ölü, 6 yaralı var
Hafriyat kamyonuna arkadan çarptılar! 1 ölü, 6 yaralı varD-100 kara yolunun Gerede kesiminde bir otomobilin önünde seyreden hafriyat kamyonuna çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
16.07.2021Gündem
Varyemez amca sendromuna dikkat! OKKB ile varyemezlik arasında nasıl bir ilişki var?
Varyemez amca sendromuna dikkat! OKKB ile varyemezlik arasında nasıl bir ilişki var?Varyemezlik, tarih boyunca birçok sanatsal yapıta malzeme olmuştur. "Varyemezlik, obsesif kompulsif kişilik bozukluğunun (OKKB) bir sonucu ise kişi kendisini, dostlarından ve hoşça vakit geçirebileceği etkinliklerden uzak bırakacak derecede para kazanmaya adayabilir." diyen Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu ile varyemezlik ilişkisini açıklıyor.
16.07.2021Ruh Sağlığı
Milliyet muhabirine 15 Temmuz plaketi
Milliyet muhabirine 15 Temmuz plaketiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 15 Temmuz gecesi TBMM’de görev yapan, aralarında Milliyet muhabiri Yavuz Özden’in de bulunduğu basın mensuplarına günün anısına plaket verdi.
16.07.2021Siyaset
TBMM'de '15 Temmuz' anması
TBMM'de '15 Temmuz' anmasıTBMM'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında '5'inci Yılında Fotoğraflarla 15 Temmuz Sergisi Açılışı ve Kısa Film Gösterimi' yapıldı.
15.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Berdan MardiniHamza Yerlikayaburdurtffkarar

Şeref ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.