Sıfır Atık Projesi

Sıfır Atık Projesi

Son dakika Sıfır Atık Projesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sıfır Atık Projesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sıfır Atık Projesi haber sayfamızda...

Sıfır Atık Projesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 529 sıfır atık projesi haberi bulunmuştur.
Emine Erdoğan’ın öncülüğünde sıfır atıkla 250 yeni kütüphane
Emine Erdoğan’ın öncülüğünde sıfır atıkla 250 yeni kütüphaneCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından hayata geçirilen ve tüm dünyaya örnek olacak atıksız kütüphane uygulamasının, Sıfır Atık Projesi’nin genç nesillere aktarılmasında önemli bir adım olduğunu belirtti...
27.01.2022Siyaset
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacak
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacakİstanbul Havalimanı’nın yürüttüğü Artwist Artıktan Sanata projesinde hayat bulan eserler sahiplerini buldu. Emine Erdoğan’ın da son dokunuşlarını yaptığı eserlerden elde edilen 1 milyon 20 bin lira çocuklar için KAÇUV, TESYEV ve ENEV’e bağışlanacak.
21.01.2022Gündem
10 bin ton atık dönüştü
10 bin ton atık dönüştüBayraklı Belediyesi, son bir yılda 10 bin ton atığı geri dönüşüme kazandırdı.
14.01.2022Ege
Marmara Denizi’nin kıyıları hayalet ağlardan temizleniyor
Marmara Denizi’nin kıyıları hayalet ağlardan temizleniyorMarmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Marmara Denizi'nin kıyıları İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayalet ağlardan temizleniyor. Kınalıada, Maltepe, Yenikapı, Zeytinburnu ve Yeşilköy açıklarında belirlenen su altındaki ağların denizden çıkarılması kameraya yansıdı.
11.01.2022Haberler
Bakanlık harekete geçmişti! Marmara 'Hayalet tehlikeden' temizleniyor
Bakanlık harekete geçmişti! Marmara 'Hayalet tehlikeden' temizleniyorMarmara Denizi Eylem Planı kapsamında, Marmara Denizi'nin kıyıları İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayalet ağlardan temizleniyor. Kınalıada, Maltepe, Yenikapı, Zeytinburnu ve Yeşilköy açıklarında belirlenen su altındaki ağların denizden çıkarılması kameraya yansıdı.
11.01.2022Gündem
Bakan Kurum'dan İstanbul açıklaması! '90'lı yıllara geri dönüş var'
Bakan Kurum'dan İstanbul açıklaması! '90'lı yıllara geri dönüş var'Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İstanbul’da bugün maalesef 90’lı yıllara geri dönüş vardır. Bugün İstanbul ne yazık ki yatırımlarla değil, İstanbul’la hiçbir alakası olmayan pek çok suni gündemle, mağduriyet edebiyatıyla gündeme gelmektedir. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.
9.01.2022Siyaset
Bakan Kurum'dan 'sıfır atık sistemi' açıklaması
Bakan Kurum'dan 'sıfır atık sistemi' açıklamasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın Antalya'da düzenlediği Koordinasyon Toplantısı'nda, Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimini eleştirdi. Kurum, "Görüyoruz ki 'Ankara'yı güzelleştireceğiz' dediler; parkları, rekreasyon alanlarını yeşilsiz bıraktılar, kaderine terk ettiler. 'Borç almayacağız' dediler, milyonlarca avro kredi kullandılar. Ankara'yı kışta kara, yazda susuzluğa, sabah saatlerinde trafiğe, günün her saatinde çevre kirliliğine, salgında virüse terk ettiler" dedi.
8.01.2022Ekonomi
Toptancı halleri ve pazar yerleriyle ilgili 'sıfır atık' kararı
Toptancı halleri ve pazar yerleriyle ilgili 'sıfır atık' kararıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca 2019'da yayımlanan Sıfır Atık Yönetmeliği'ne açıklayıcı düzenlemeler getiren usul ve esaslar, yayımlandı. Buna göre, düzenleme ile toptancı hallerinde ve pazar yerlerinde oluşan gıda atıklarının kaynağında ayrıştırılmasını sağlamak amacıyla 'biyobozunur atıklar' için ayrı biriktirme ekipmanı yerleştirilmesi zorunluluğu getirildi.
6.01.2022Ekonomi
ODE Yalıtım’a sıfır atık belgesi
ODE Yalıtım’a sıfır atık belgesiODE Yalıtım’ın Eskişehir’deki ODE Üretim Kampüsü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Sıfır Atık Belgesi'ni almaya hak kazandı. ODE Yalıtım Teknik Genel Müdür Yardımcısı Tarık Uslu, kurdukları Sıfır Atık Yönetim Sistemi ile Avrupa’nın 2050 yılına kadar ulaşmak istediği sıfır atık hedefine şimdiden çok yaklaştıklarını söyledi.
4.01.2022Ekonomi
Bakan Kurum’dan belediyelere 'Yeşil Kalkınma' çağrısı!
Bakan Kurum’dan belediyelere 'Yeşil Kalkınma' çağrısı!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam’da devam eden AK Parti Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı’nda belediye başkanlarına hitap etti. Bakanlık çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Bakan Murat Kurum, belediye başkanlarına “iklim değişikliği ve yeşil kalkınma projeleri hazırlayıp Bakanlığa başvurmaları” çağrısında bulundu. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ile ilgili ise Kurum, ' İnşallah tamamlandığında dünyanın sayılı şehir parkları arasındaki yerini alacak' ifadelerine yer verdi.
24.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'bedava elektrik' tepkisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'bedava elektrik' tepkisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşma yaptı. Şanlıurfa ziyaretinde 'Belediyeyi bize verin çiftçiye elektriği bedava yapalım" diyen Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Peki, çiftçilerimizin yoğun elektrik kullandığı Hatay, Adana, Antalya gibi şehirler sizin yönetiminizde. Yapın oralarda bedava. Elinizi tutan mı var? Elektriklerin belediye ile ilgisinin olmaması. Elektriği belediyeler mi veriyor?" dedi. Öte yandan belediye başkanlarına sahipsiz hayvanlarla ilgili talimar verdi.
23.12.2021Haberler
Eğitim müfredatına iklim de eklendi
Eğitim müfredatına iklim de eklendiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortaokullarda iki kademede seçmeli verilen Çevre Eğitimi dersinin, gelecek yıldan itibaren üç kademede Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği adı altında uygulanmasına karar verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlık olarak çevre bilinci ve bu konuda farkındalığın artırılması için çok yönlü çalışmalar ve projeler yürüttüklerini vurguladı.
19.12.2021Gündem
MEB müfredatına 'iklim değişikliğini' ekledi
MEB müfredatına 'iklim değişikliğini' eklediMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ortaokullarda iki kademede seçmeli "çevre eğitimi" dersinin, gelecek yıldan itibaren üç kademede "çevre eğitimi ve iklim değişikliği" adı altında uygulanmasına karar verildi.
18.12.2021Gündem
Bakan Özer: 2022'de Türkiye'de kütüphanesi olmayan okul kalmayacak
Bakan Özer: 2022'de Türkiye'de kütüphanesi olmayan okul kalmayacak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesine ilişkin, "Kısa sürede 10 bin okulumuz yeni kütüphanelerine kavuştu. Şu anda 30 ilimizde kütüphanesi olmayan okulumuz yok. Geri kalanı da bitmek üzere. İnşallah bu projeyi yıl sonunda tamamlayacağız. Böylece 2022 yılında tüm Türkiye'de kütüphanesi olmayan okul kalmayacak" dedi.
14.12.2021Siyaset
Muğla’nın ilk sıfır atık belgesi
Muğla’nın ilk sıfır atık belgesiBodrum Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yürüttüğü Sıfır Atık Projesi kapsamında, Muğla’da sıfır atık belgesi alan ilk belediye oldu.
13.12.2021Ege
İstanbul Çevre Dostu Şehirler Ödülü Malaga'ya
İstanbul Çevre Dostu Şehirler Ödülü Malaga'yaAntalya'nın Serik ilçesi Belek turizm bölgesinde düzenlenen Akdeniz'in Kirlenmeye Karşı Korunması Sözleşmesi'nin 22'nci Taraflar Konferansı (COP 22) kapsamında 2020-2021 İstanbul Çevre Dostu Şehirler Ödül Töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, COP 22'ye taraf Akdeniz'e kıyı ülkelerin temsilcileri katıldı. 2020-2021 İstanbul Çevre Dostu Şehirler Ödülü, İspanya'nın Malaga şehrine verildi. Ödül Emine Erdoğan tarafından Malaga Belediye Başkan Yardımcısı Gemma del Coral Parra'ya takdim edildi.
9.12.2021Gündem
Bakan Kurum: Plastikler, deniz canlılarımızı tehdit ediyor
Bakan Kurum: Plastikler, deniz canlılarımızı tehdit ediyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, tek kullanımlık ürün tüketiminden kaynaklı deniz çöpü artışına dikkat çekerek, "Ne yazık ki deniz çöpleri ve özellikle tek kullanımlık plastikler denizlerimizin, deniz canlılarımızın geleceğini tehdit ediyor" dedi. Üretim, tüketim ve imha zincirinin kontrol altında tutulması gerektiğini belirten Kurum, BM çevre programı kapsamında 'Barselona Sözleşmesi' gibi sözleşme yapılmasının kaçınılmaz olduğunu kaydetti.
9.12.2021Siyaset
Emine Erdoğan, 12. Boğaziçi Zirvesi'ne video mesaj gönderdi
Emine Erdoğan, 12. Boğaziçi Zirvesi'ne video mesaj gönderdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Yeşil kalkınmanın öncülerinin ve bu büyük sorumluluğu omuzlayan liderlerin kadınlar olacağına can-ı gönülden inanıyorum. Daha iyi bir dünyayı, henüz doğmamış gelecek nesillerin haklarını bugünden koruyacak sistemler inşa ederek tesis edebiliriz." dedi.
7.12.2021Gündem
Geri dönüşüm atağı! Türkiye 2'ye alıp 5'e satıyor
Geri dönüşüm atağı! Türkiye 2'ye alıp 5'e satıyorTürkiye, yıllık 1,1 milyon ton hurda plastiği geri dönüştürürken, bu sayede 1 milyar doları aşkın plastik ham madde ithalatının önüne geçiliyor. Geri Dönüşüm ve Kazanımcılar Derneği Eren, Türkiye'nin 2 birime aldığı plastik atığı dönüştürüp 5 birime sattığını kaydederek, "Türkiye'nin ithal ettiği hurda plastiğin tonu 400 dolar. Ama orijinal ham maddenin fiyatı 2 bin dolar. 400 dolara getirdiğimiz malzemeyi dönüştürüp 1.000 dolara satıyoruz. Biz bu malzemeyi getirmezsek 2 bin dolarlık orijinal madde alınacak. 1.600 dolar ülkemizde kalıyor." diye konuştu.
29.11.2021Ekonomi
2022'de başlayacak! Bakan Kurum uygulamanın detaylarını anlattı
2022'de başlayacak! Bakan Kurum uygulamanın detaylarını anlattıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depozito uygulamasının 2022 ocak ayında başlayacağını, haziran 2022'de de fiilen uygulamaya geçileceğini belirterek, ilk etapta metal, cam ve plastik ürünlerin sisteme dahil edileceğini bildirdi.
13.11.2021Ekonomi
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmaz
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmazÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı! Depozito iade uygulaması 2 ay sonra başlıyor
Bakan Kurum açıkladı! Depozito iade uygulaması 2 ay sonra başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, mazlumun ve mağdurun yanında durarak, Türkiye'yi küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin en önemli aktörü yapacaklarını bildirdi. Bakan Kurum, "Türkiye Çevre Ajansımızla depozito yönetim sistemini kuruyoruz. Online merkezi veri sistemini ve internet bağlantılı depozito iade makinalarımızı hazırlıyoruz. Uygulamayı 2022 Ocak ayı itibariyle başlatacağız" dedi.
11.11.2021Ekonomi
Bakan Murat Kurum, COP26 Zirvesi'nde konuştu
Bakan Murat Kurum, COP26 Zirvesi'nde konuştuÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin küresel hiçbir soruna kayıtsız kalmadığını belirterek, "Türkiye olarak, dünyamızın, evlatlarımızın geleceği için iklim kriziyle mücadele çalışmalarımızı kararlılıkla yürütmeye devam edeceğiz." dedi.
9.11.2021Haberler
Bakan Kurum, COP26 Zirvesi'nde konuştu: İklim kriziyle mücadele çalışmalarımızı kararlılıkla yürütmeye devam edeceğiz
Bakan Kurum, COP26 Zirvesi'nde konuştu: İklim kriziyle mücadele çalışmalarımızı kararlılıkla yürütmeye devam edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin küresel hiçbir soruna kayıtsız kalmadığını belirterek, "Türkiye olarak, dünyamızın, evlatlarımızın geleceği için iklim kriziyle mücadele çalışmalarımızı kararlılıkla yürütmeye devam edeceğiz." dedi.
9.11.2021Ekonomi
Emine Erdoğan, Kadın Kooperatifleri İstanbul Buluşması Programı'na  katıldı
Emine Erdoğan, Kadın Kooperatifleri İstanbul Buluşması Programı'na katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadınların güçlendirilmesinde, kooperatiflerin son derece önemli bir rolü olduğunu belirterek, "Kadınlar, kooperatifler aracılığıyla ekonomik güçlerini bir araya getiriyorlar. Kendi istihdamlarını oluşturabiliyorlar. Ürünlerine, hak ettiği değeri alabildikleri pazarlar oluşturabiliyorlar. Kooperatifleşme yoluyla, gelir düzeylerini ve yaşam kalitelerini yükseltebiliyorlar. Ailelerinin refahını artırabiliyorlar. Ayrıca, bilgi ve becerilerini geliştirip, birçok eğitim fırsatına erişebiliyorlar." dedi.
6.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sıfır Atık Projesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.