Şiirler

Şiirler

Son dakika şiirler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şiirler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şiirler haber sayfamızda...

Şiirler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.449 şiirler haberi bulunmuştur.
‘İstanbul’um benim’
‘İstanbul’um benim’ İş Bankası Resim Heykel Müzesi’nin süreli sergisi “İstanbul’un Resmi”, şehrin manzaralarını ve simgelerini Türk resminin en özel ressamlarıyla ölümsüzleştiriyor.
12.05.2024 Kültür Sanat
EN GÜZEL 23 NİSAN ŞİİRLERİ 2024: 23 Nisan 1,2,3,4,5,6 kıtalık şiirler | Uzun, kısa, anlamlı, coşkulu 23 Nisan Çocuk Bayramı şiir seçenekleri
EN GÜZEL 23 NİSAN ŞİİRLERİ 2024: 23 Nisan 1,2,3,4,5,6 kıtalık şiirler | Uzun, kısa, anlamlı, coşkulu 23 Nisan Çocuk Bayramı şiir seçenekleri 23 Nisan şiirleri için seçenekleri haberimizde derledik. Tüm yurtta coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir. 23 Nisan ilkokul, ortaokul ve okul öncesi öğrencileri tarafından kutlanıyor, şenlikler düzenleniyor, şiirler okunuyor. Kısa, uzun, coşkulu 23 Nisan şiirleri.
23.04.2024 Bilgi Rehberi
Gözyaşlarıyla ölen kuzenini aradı, tüm dünya öğrendi! Beyaz kulübenin sırrı
Gözyaşlarıyla ölen kuzenini aradı, tüm dünya öğrendi! Beyaz kulübenin sırrı Kuzenini kanserden kaybettikten sonra günlerini acı içerisinde geçiriyordu. Aklına bahçesine telefon kulübesi inşa etme fikri geldi. Bu sayede ona söylemedikleri söyleyecek, hasretini giderecekti. "Normal bir telefon hattı üzerinden aktarılması mümkün olmadığı için rüzgarla taşınsın istedim” diyen bahçıvanı artık tüm dünya tanıyor.
11.04.2024 Yaşam
ÇANAKKALE ZAFERİ ŞİİRLERİ (18 MART) 📝 2-3-4-5 kıtalık Çanakkale Zaferi 109'uncu yıl dönümüne özel şiirler! En anlamlı Çanakkale Zaferi kutlama şiirleri...
ÇANAKKALE ZAFERİ ŞİİRLERİ (18 MART) 📝 2-3-4-5 kıtalık Çanakkale Zaferi 109'uncu yıl dönümüne özel şiirler! En anlamlı Çanakkale Zaferi kutlama şiirleri... 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde aziz şehitlerimiz rahmet ve minnet ile anılıyor. Türk tarihine altın harflerle yazılan Türk milletinin birlik ve beraberliğini, ve kahramanlık öyküsünün yazıldığı Çanakkale'de düşmana dur denildi. Çanakkale Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümünde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri 2-3-4-5 kıtalık şiir seçeneklerini araştırmaya devam ediyor. İşte 2024 Çanakkale Zaferi ile ilgili 2-3-4-5 kıtalık kısa, uzun ve anlamlı şiirler...
18.03.2024 Bilgi Rehberi
FETÖ’cü psikiyatrist hayatını perişan etti! Mağdur çocuk konuştu: Babamı şikayet edip kutlama yaptılar
FETÖ’cü psikiyatrist hayatını perişan etti! Mağdur çocuk konuştu: Babamı şikayet edip kutlama yaptılar İstanbul’da bir klinikte, hayvanlarda kullanılan ilaçları çocuklara verip hipnoz ederek ailelere ‘cinsel istismar’ tuzağı kurmakla suçlanan doktor Süleyman Salih Zoroğlu'nun yaptıklarına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.
2.03.2024 Gündem
George Floyd’un anısı Phoenix’te
George Floyd’un anısı Phoenix’te George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından Minneapolis’te bir yas ve protesto alanına dönüşen 38. Cadde ile Chicago Bulvarı kesişimi, şimdi de Phoenix’te sanatseverlerle buluşuyor.
10.02.2024 Kültür Sanat
SEVGİLİLER GÜNÜ NE ZAMAN, hangi güne denk geliyor? 14 Şubat Sevgililer Günü'nde ne alınmalı? 2024 Sevgililer Günü hediye önerileri, fikirleri
SEVGİLİLER GÜNÜ NE ZAMAN, hangi güne denk geliyor? 14 Şubat Sevgililer Günü'nde ne alınmalı? 2024 Sevgililer Günü hediye önerileri, fikirleri Sevgililer Günü her sene şubat ayında kutlanıyor. Kadın-erkek sevgililer günü hediye fikirleri ise tarih yaklaştıkça çiftleri arayışa başlatan konular arasına girdi. Sevgililer Günü 14 Şubat tarihinde dünyanın farklı noktalarında heyecanla kutlanıyor. Çiftler birbirlerine anlamlı hediyeler alıyor, şiirler yazıyor, seyahatlere çıkıyorlar. Peki, 2024 Sevgililer Günü'nde sevgiliye ne hediye alınır?
9.02.2024 Bilgi Rehberi
Günler çözülür anılar kalır
Günler çözülür anılar kalır Ömer Erdem yeni kitabı “Günler Çözüldükçe”de Türk şiirinin özel isimlerinden Sezai Karakoç ile tanıklıklarını anlatarak ‘şiirden hayata açık dalışlar’ yapıyor.
6.02.2024 Kültür Sanat
Boşanmayı kutluyorlar! 'Utanca ve acıya yer yok'
Boşanmayı kutluyorlar! 'Utanca ve acıya yer yok'  Boşanma kararı dünyanın pek çok noktasında kadınlar için travmatik bir süreç olmaya devam ederken, Batı Afrika ülkesi Moritanya'da bu döneme farklı bir perspektiften bakılıyor. Boşanmış kadınlar için kutlamalar düzenleniyor ve şiirler yazılıyor. Öte yandan, erkekler içinse durum alışılagelmişten çok farklı.
30.01.2024 Dünya
Gazete küpürünün izinde 60 yıllık roman
Gazete küpürünün izinde 60 yıllık roman Türk edebiyatının önemli şair ve yazarlarından olan Müfide Güzin Anadol’un bilinmeyen romanı ve kitaplarına girmeyen şiirleri 60 yıl sonra gün yüzüne çıktı.
23.01.2024 Kültür Sanat
Şair ve yazar Süreyya Berfe hayatını kaybetti
Şair ve yazar Süreyya Berfe hayatını kaybetti Şair ve yazar Süreyya Berfe, 80 yaşında hayatını kaybetti. Berfe, Meydan Larousse, Cumhuriyet Ansiklopedisi, Yirminci Yüzyıl Tarihi gibi ansiklopedik yayınların hazırlanmasına katkı­da bulunmuştu.
9.01.2024 Cadde
Mutsuzluk Sözleri 2024: Umutsuzluk Ve Mutsuzluk İle İlgili Sözler
Mutsuzluk Sözleri 2024: Umutsuzluk Ve Mutsuzluk İle İlgili Sözler Mutsuzluk üzerine söylenmiş replikler, şiirler, özlü sözler gibi çeşitli paylaşımlar sosyal medya da yoğun ilgi görmektedir. Böyle bir ruh halindeyseniz bunu takipçilerinizle Mutsuzluk Sözleri ile paylaşabilirsiniz. En yoğun duygulu mutsuzluk sözleri: umutsuzluk ve mutsuzluk ile ilgili sözlerini sizin için derledik. Mutsuzluğunda mutluluk gibi bir duygu olduğunu unutmamak gerekir. Mutsuz olduğunuzu belli edebilmek için paylaşabileceğiniz birbirinden güzel ve etkili özlü söz bulunmaktadır. Bu sözleri isterseniz resimli isterseniz resimsiz olarak da paylaşabilirsiniz. Uzun Mutsuzluk Sözleri bulabileceğiniz gibi kısa ama etkili Mutsuzluk Sözleri de bulabilirsiniz. Bu sözleri dilerseniz Sosyal medya biyografi bölümüne de yazabilirsiniz. Dilerseniz de profil resmi olarak bile kullanabilirsiniz.
9.01.2024 Güzel Sözler
Anlamlı Sözler 2024: Sevgiliye En Güzel, Duygusal, Romantik, Etkileyici Kısa Özlü Sözler
Anlamlı Sözler 2024: Sevgiliye En Güzel, Duygusal, Romantik, Etkileyici Kısa Özlü Sözler Sevgiliye, eşe ve arkadaşlara sevgi göstermek için kullanılan en çok şeylerden birisi de sözlerdir. Duygularını açık açık karşısındaki kişiye belli edemeyenler veya utananlar kısa, uzun, duygusal ve anlamlı sözler ile içinden geçenleri tercüme edebilirler. Bunun yanı sıra anlamlı ve güzel sözler sosyal medya ortamında da sıkça paylaşılır. Sosyal medyada da düşünce ve duygularını paylaşmak isteyenler resimli veya resimsiz en güzel anlamlı sözleri tercih ederler. Sevgiliye en güzel, duygusal, romantik, etkileyici kısa ve uzun özlü sözler için “Anlamlı Sözler 2024” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.01.2024 Güzel Sözler
Yılların sanatçısına alkışlarla veda
Yılların sanatçısına alkışlarla veda 86 yaşında hayatını kaybeden Türkiye’nin en değerli sanatçılarından, oyuncu - şarkıcı ve tiyatro hocası Ayla Algan dün İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı.
7.01.2024 Cadde
Yalnızlık Sözleri 2024: Yalnızlık İle İlgili Felsefi Sözler Ve Güzel Anlamlı Özlü Sözler
Yalnızlık Sözleri 2024: Yalnızlık İle İlgili Felsefi Sözler Ve Güzel Anlamlı Özlü Sözler Yalnızlık üzerine en güzel sözler söylenmektedir. Yalnızlık üzerine şiirler yazılmış, şarkılar bestelenmiş bir konudur. Dikkat çeken ilgi toplayan yalnızlık sözleri de bu nedenle sosyal medya da en çok paylaşılan sözlerinde başında gelmektedir. Sizlere en güzel yalnızlık sözleri: yalnızlık İle ilgili felsefi sözler ve güzel anlamlı özlü sözlerini derledik. Yalnızlık hissi bazı insanların özellikle kendi seçimidir. Eğer kişiler yalnızlığı kendi seçmişse bu onun yaşam tarzı olabilir.
5.01.2024 Güzel Sözler
Tumblr Sözler 2024: En Güzel, Anlamlı Uzun ve Kısa Tumblr Aşk Sözleri
Tumblr Sözler 2024: En Güzel, Anlamlı Uzun ve Kısa Tumblr Aşk Sözleri ABD merkezli sosyal ağ ve blog platformu Tumblr'a üye olan kullanıcılar bloglarında fotoğraflarının altına diledikleri sözleri yazarak paylaşabilirler. Piyasaya sürüldüğü günden bu yanan büyük ilerleme kaydeden Twiiter, Facebook, İnstagram gibi sosyal medya devleri ile uyum içinde çalışan Tumblr'da fotoğraf, video ve yazı paylaşmaya imkan tanınıyor. Bloglarında en anlamlı ve güzel sözleri paylaşmak isteyen kullanıcılar için birbirinden güzel kısa, aşk, romantik, etkileyici Tumblr sözler bulunuyor. En güzel, anlamlı kısa Tumblr aşk sözleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için 'Tumblr sözler 2024' içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.01.2024 Güzel Sözler
Damar Sözler 2024 - En Ağır, İyi, Anlamlı, Derin, Keskin, Etkileyici, Duygusal, Kısa ve Uzun Damar Sözler
Damar Sözler 2024 - En Ağır, İyi, Anlamlı, Derin, Keskin, Etkileyici, Duygusal, Kısa ve Uzun Damar Sözler Sosyal medya platformlarında sıklıkla karşımıza çıkan konulardan bir tanesi de hiç şüphesiz damar sözler. Sevgiliye veya arkadaşa olan kırgınlık, kızgınlıkların tercüme edilmesi için paylaşılan damar sözler kişinin içinde bulunduğu çeşitli hal ve duygularını yansıtır. Damar sözler duygularını, düşüncelerini, kırgınlıklarını ve kızgınlıklarını yansıtmakta zorlanan kişiler için vazgeçilmezdir. Sevgiliye ve arkadaşa en ağır, anlamlı, etkileyici, duygusal kısa ve uzun sözler için “Damar Sözler 2024” içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.01.2024 Güzel Sözler
Aşk Şiirleri 2024: Sevgilinize, Eşinize Gönderebileceğiniz Duygusal, Romantik, Anlamlı, Manalı Ünlü Şairlerin En Güzel Aşk Şiirleri
Aşk Şiirleri 2024: Sevgilinize, Eşinize Gönderebileceğiniz Duygusal, Romantik, Anlamlı, Manalı Ünlü Şairlerin En Güzel Aşk Şiirleri Duyguları ifade etmenin en güzel yöntemlerinden birisi de hiç şüphesiz sözler ve şiirlerdir. Karışındaki kişiye hislerini aktarırken zorlanan kişilerin aklına ilk olarak şiirler gelir. Sevgiliye, eşe cümleleri bir araya getirip söylemediği şeyleri aşk şiirleri ile aktarmak isteyen kişiler için birbirinden güzel şiirler ve sözler vardır. Uzun, kısa, anlamlı, etkileyici sözleri içerin ile ünlü şairlerin çok güzel şiirleri bulunur. Özellikle Türk edebiyatının en popüler ve en iyi isimleri arasında Nazım Hikmet, Cemal Süreya, Özdemir Asaf ve Can Yücel gibi isimler bulunur. 2024 Sevgiliye en güzel, kısa, en iyi, uzun, ünlü şairlerin anlamlı aşk şiirleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.01.2024 Bilgi Rehberi
Karadenizliler haklı çıktı, en kötüsü değilmiş! Listedeki lahana hangisi?
Karadenizliler haklı çıktı, en kötüsü değilmiş! Listedeki lahana hangisi? Listedeki yanlışlık, tarif kontrol edildiğinde anlaşıldı ve TasteAtlas’ın 'Dünyanın En Kötü 100 Yemeği' listesindeki yemeğin aslında karalahana çorbası olmadığı ortaya çıktı! Karadenizlilerin severek tükettiği yöresel lezzetin ve yapılan hatanın ardındaki bilinmeyen gerçeği, Karadenizli şeflere sorduk.
2.01.2024 Yaşam
Ayrılık Şiirleri 2024: En Güzel Anlamlı, Hüzünlü, Duygusal, Dokunaklı, Acıklı, Kısa ve Uzun Veda Şiirleri
Ayrılık Şiirleri 2024: En Güzel Anlamlı, Hüzünlü, Duygusal, Dokunaklı, Acıklı, Kısa ve Uzun Veda Şiirleri Aşk dünyanın en tarifsiz duygularından ve en güzellerinden birisidir. Ancak sona eren aşkın ve ayrılığın acısının da tarifi yoktur. Ayrılık nedeni ne olursa olsun oldukça üzücüdür ve iyileşmek zaman alır. Çok can yakıcı bir durum olan ayrılık ile ilgili duygularını ifade edemeyenlerin düşüncelerine şiirler ve sözler tercüme olur. Sosyal medya platformlarında ayrılık şiirleri sıklıkla karşımıza çıkar. Veda şiirleri aşk acısı veya hasret çeken kişilerin duygu durum ve hallerini yansıtır. Pek çok ünlü şairin anlamlı kısa ve uzun ayrılık şiirleri vardır. En güzel anlamlı, kısa ve uzun veda şiirleri için “Ayrılık Şiirleri” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.01.2024 Şiirler
Aşk Şiirleri 2024: Sevgilinize, Eşinize Gönderebileceğiniz Romantik, Anlamlı, Manalı En Güzel Aşk Şiirleri
Aşk Şiirleri 2024: Sevgilinize, Eşinize Gönderebileceğiniz Romantik, Anlamlı, Manalı En Güzel Aşk Şiirleri Duyguları ifade etmenin en güzel yöntemlerinden birisi de hiç şüphesiz sözler ve şiirlerdir. Karışındaki kişiye hislerini aktarırken zorlanan kişilerin aklına ilk olarak şiirler gelir. Sevgiliye, eşe cümleleri bir araya getirip söylemediği şeyleri aşk şiirleri ile aktarmak isteyen kişiler için birbirinden güzel şiirler ve sözler vardır. Uzun, kısa, anlamlı, etkileyici sözleri içerin ile ünlü şairlerin çok güzel şiirleri bulunur. Özellikle Türk edebiyatının en popüler ve en iyi isimleri arasında Nazım Hikmet, Cemal Süreya, Özdemir Asaf ve Can Yücel gibi isimler bulunur. 2024 Sevgiliye en güzel, kısa, en iyi, uzun, ünlü şairlerin anlamlı aşk şiirleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.01.2024 Bilgi Rehberi
Atatürk Şiirleri 2024: Mustafa Kemal Atatürk ile İlgili En Güzel Kısa, Uzun, Anlamlı 10 Kasım Şiirleri
Atatürk Şiirleri 2024: Mustafa Kemal Atatürk ile İlgili En Güzel Kısa, Uzun, Anlamlı 10 Kasım Şiirleri Türki Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 1938 yılında hayatını kaybetmesiyle anısına onlarca şiir yazılmıştır. Atatürk’ün ölüm tarihi 10 Kasım’da her yıl anma törenleri düzenlenmeye başlamıştır. Her yıl düzenlenen Atatürk’ü Anma Törenleri’nde Anıtkabir ziyaret edilir okullarda öğrenciler Atatürk’ün anısına birbirinden güzel, anlamlı, kısa ve uzun şiirler okur. Bayrakların yarıya indirildiği bugünde trafikte arabalar kontak indirir yolda yürüyen yayalar saat 9'u 5 geçe saygı duruşuna geçer. Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili en güzel kısa, uzun, anlamlı 10 Kasım şiirleri için “Atatürk Şiirleri 2023” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.01.2024 Şiirler
Yatakları mezarları oldu! Yeni yılın ilk günü çok acı haber
Yatakları mezarları oldu! Yeni yılın ilk günü çok acı haber Adana’da gece yeni yıla girdikten sonra uyuyakalan anne, baba ve ikiz çocuklarından biri hayatını kaybedetti. Yaşanan dehşeti fark eden komşuları ekiplere haber verdi. Öte yandan ikiz bebeklerden diğerinin hastanede yaşam savaşı verdiği aktarıldı.
1.01.2024 Gündem
Özdemir Asaf'ın unutulmaz 'R'si! Karaköy'e gidecekti, taksicinin kalbini kırmamak için gitmedi
Özdemir Asaf'ın unutulmaz 'R'si! Karaköy'e gidecekti, taksicinin kalbini kırmamak için gitmedi Şair Özdemir Asaf, hayatı boyunca kendisini imtihan edecek bir problem yaşıyordu. Şiirleri ince ruhlu şairliğinden geliyorsa şayet bu adam dünyanın en güzel kalpli insanlarından biri belki de... Öylesine temiz kalpliydi ki taksici üzülmesin, şiirler küsmesin diye harfleri bile dışlayacaktı...
5.12.2023 Yaşam
Türkiye’nin ve İstanbul’un resmi
Türkiye’nin ve İstanbul’un resmi Türkiye İş Bankası, 1940’lardan bu yana biriktirdiği 2 bin 700’ü aşkın eserden oluşan koleksiyonunu, İstiklal Caddesi’nde açtığı Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi’nde sergiliyor. Ücretsiz gezilebilecek müzede ilk olarak “Türk Resmini İzlemek” adlı geniş bir seçki ile “İstanbul’un Resmi”ni yansıtan geçici sergi yer alıyor.
28.11.2023 Advertorial

Benzer Haber Etiketleri

Şiirler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.