Silvan

Silvan

Son dakika silvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan silvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan silvan haber sayfamızda...

Silvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.096 silvan haberi bulunmuştur.
Diyarbakır'da kısıtlama saatinde mahalle düğün
Diyarbakır'da kısıtlama saatinde mahalle düğünDiyarbakır’da kırsal Altınkum Mahallesi'nde kısıtlama saatinde yapılan düğün hayrete düşürdü. Onlarca kişinin sosyal mesafeyi unutup kol kola halay çektiği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
4.04.2021Haberler
Diyarbakır'da kısıtlama saatinde mahalle düğün! Onlarca kişi kol kola halay çekti
Diyarbakır'da kısıtlama saatinde mahalle düğün! Onlarca kişi kol kola halay çektiDiyarbakır’da kırsal Altınkum Mahallesi'nde kısıtlama saatinde yapılan düğün hayrete düşürdü. Onlarca kişinin sosyal mesafeyi unutup kol kola halay çektiği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
4.04.2021Gündem
Batman Barajı'ndan ekonomiye yaklaşık 4,3 milyar liralık katkı
Batman Barajı'ndan ekonomiye yaklaşık 4,3 milyar liralık katkıTarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2003'te hizmete alınan Batman Barajı, ekonomiye 4 milyar 259 milyon lira katkıda bulundu.
3.04.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Diyarbakır'da 1 milyon 150 bin dekar araziyi daha sulamaya açmak amacıyla sulama inşaatı ve kalan arazilerin planlama ve projelerini hızla tamamlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylece sulamaya açılacak alanlarla dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak." dedi.
30.03.2021Gündem
Diyarbakır'da otomobil ile kamyonet çarpıştı
Diyarbakır'da otomobil ile kamyonet çarpıştıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2'si çocuk 5 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı.
7.03.2021Haberler
Son dakika: Diyarbakır'da feci kaza! Çok sayıda ölü var
Son dakika: Diyarbakır'da feci kaza! Çok sayıda ölü varGelen son dakika haberine göre; Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde otomobille kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2'si çocuk 5 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı.
7.03.2021Gündem
Diyarbakır İl Posta Kodu Nedir? Diyarbakır İlçelerinin Posta Kodları
Diyarbakır İl Posta Kodu Nedir? Diyarbakır İlçelerinin Posta KodlarıÜlkemizde bulunan her ilin ve bu illere bağlı ilçelerin posta kodları bulunur. Bu sebeple bir adresten başka bir adrese gönderilecek olan postalarda posta kodu oldukça önem taşımaktadır. Sizde bulunduğunuz il ve ilçenin posta kodunu öğrenebilirsiniz. Peki Diyarbakır il posta kodu nedir? Diyarbakır ilçelerinin posta kodları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
24.04.2020Posta Kodları
21 Nerenin Plakası? Diyarbakır İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
21 Nerenin Plakası? Diyarbakır İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriDiyarbakır ilimiz tarihi yapısı ve coğrafi konumu, kültürel farkları ile turistlerin uğrak bölgelerinden bir tanesi olmaya devam ediyor. Peki, 21 nerenin plakasıdır? Diyarbakır ilçelerinin plaka kodları ve harfleri nelerdir? İşte, detaylar.
22.04.2020Plaka Kodları
Diyarbakır Haritası: Diyarbakır İlçeleri Nelerdir? Diyarbakır İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Diyarbakır Haritası: Diyarbakır İlçeleri Nelerdir? Diyarbakır İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Güney Doğu Anadolu illerinden biri olan Diyarbakır tarihi ile oldukça merak edilen bir ilimizdir. Türkiye İstatistik Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürlüğünün verilerine göre Diyarbakır ilinin nüfusu belirlenmiştir. Peki Diyarbakır ilçeleri nelerdir? Diyarbakır ilinin nüfusu kaçtır, kaç ilçesi vardır? Sizlere Diyarbakır'ın nüfusu ve ilçeleri hakkında merak edilenleri detaylıca açıkladık.
21.09.2020Haritalar
Ev sahibini tabancayla başından vurup kaçan hırsız yakalandı!
Ev sahibini tabancayla başından vurup kaçan hırsız yakalandı!Antalya’da eve giren hırsız Murat Oktay'ı (33), yaşanan arbedede tabancayla başından vurarak ağır yaralayıp kaçtı. Kaçan H.K. (36) olay sırasında bacağında çatlak olduğu ve hastaneye gidip alçıya aldırdığı bu sırada yakalandığı ortaya çıktı.
2.03.2021Gündem
Diyarbakır'da tarihi isimlerin mezarlarının izi sürülüyor
Diyarbakır'da tarihi isimlerin mezarlarının izi sürülüyorDicle Üniversitesi (DÜ) öğretim üyeleri, Silvan ilçesinde metfun olduğu bilinen önemli şahsiyetlere ait mezarların izini sürecek. DÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Tanyıldız başkanlığında, Prof. Dr. İrfan Yıldız, Doç. Dr. Oktay Bozan, Doç. Dr. Aytaç Coşkun ve doktor öğretim üyesi Salih Erpolat'ın da yer aldığı komisyon tarafından 9 gün süren kazı sonucu geçen ay Anadolu Selçuklu Sultanı 1. Kılıçarslan ve kızı Saide Hatun'un kabirlerine ulaşıldığını açıkladı. Bu gelişme, akademisyenler için ilçede metfun diğer sultanların mezarlarını bulmak için de umut oldu.
26.02.2021Tatil
Vali Karaloğlu: Diyarbakır, yeniden küllerinden doğuyor
Vali Karaloğlu: Diyarbakır, yeniden küllerinden doğuyorDiyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, terörün geçmişte kentin ve bölgenin önünde set oluşturduğuna dikkat çekerek, şehrin huzur ve güven iklimine kavuşmasıyla yatırımların artığını söyledi. Diyarbakır'ın huzur ve güven bakımından Türkiye'nin en güvenli şehirlerinden olduğunu ve bunun meyvelerini topladıklarını vurgulayan Vali Karaloğlu, "Diyarbakır, tarımıyla turizmiyle ticaretiyle ve şimdi yeni yeni oluşan sanayi ve üretim noktasında yeniden küllerinden doğan, yeniden dirilen ve uyanan bir şehre dönüşüyor" dedi.
23.02.2021Gündem
Kılıçarslan kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Kılıçaslan ne zaman, nasıl öldü? İşte, Kılıçarslan hayatı...
Kılıçarslan kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Kılıçaslan ne zaman, nasıl öldü? İşte, Kılıçarslan hayatı...Kılıçarslan ya da I. Kılıç Arslan, Türk tarihinde önemli bir yeri olan devlet büyüğüdür. Anadolu Selçuklu Devleti kurucusu Süleyman Şah'ın büyük oğludur ve ikinci Anadolu Selçuklu hükümdarıdır. Kılıçaslan tarihte kim, nasıl ve neden öldü sorularına yanıt aranıyor. İşte, I. Kılıçarslan hayatı...
22.02.2021Gündem
Terör örgütü PKK paha biçilemez can kayıplarının yanında 500 milyar dolar kaybettirdi
Terör örgütü PKK paha biçilemez can kayıplarının yanında 500 milyar dolar kaybettirdiGara'daki harekatta terör örgütü alıkoyduğu 13 sivili şehit etti. bu, PKK'nın elbette ilk sivil katliamı değil, daha önce de benzer vahşetlere imza attı. Peki bölücü örgüt nasıl bir dönemde ortaya çıktı? Türkiye'nin başına nasıl bela oldu? Türkiye'ye ne kaybettirdi? Eğer terör örgütü olmasaydı? Türkiye özellikle Güneydoğu nasıl bir yer olacaktı? İşte CNN TÜRK’ün hazırladığı PKK dosyasından çok çarpıcı detaylar…
17.02.2021Gündem
Sultan şiiri - Cahit Zarifoğlu
Sultan şiiri - Cahit ZarifoğluCahit Zarifoğlu, Hakimlik görevinde bulunan Niyazi Bey ile Şerife Hanımın oğlu olarak 1 Temmuz 1940'ta Ankara'da dünyaya gelen şair, okuma-yazmayı, resim yapmayı ve Kur'an-ı Kerim okumayı, okula başlamadan önce, annesi Maraşlı Evliyazadelerden Şerife Hanım ile anneannesi ve mahalle hocalarından öğrendi.Zarifoğlu, Şanlıurfa'da başladığı ilköğrenimini, 1951'de Kahramanmaraş'ta tamamladı.Babasının görevi sebebiyle Zarifoğlu'nun çocukluğu Silvan, Baykan, Siirt, Siverek ve Kızılcahamam'da geçti. Usta kalem, lise son sınıfta edebiyat ve matematik derslerinden bütünlemeye kaldığı için 1955'te başladığı lise öğrenimini 1961'de bitirdi.Kahramanmaraş'a dönerek kısa bir süre vekil öğretmenlik yapan Zarifoğlu bir gazetede çalışmaya başladı. Başarılı edebiyatçının ilk şiirleriyle denemeleri, yerel gazete ve dergilerde yayımlandı.Şairin bilinen şiirlerinden birisi de Sultan şiiridir. İşte Sultan şiirinin sözleri.
16.02.2021Şiirler
Barajlar çiftçinin yüzünü güldürdü
Barajlar çiftçinin yüzünü güldürdüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışları yapılan Ergani ve Başlar barajlarının suyu, toprakla buluştu. Diyarbakır’ın verimli topraklarını suyla birleştiren barajlar, geçen yıl kuraklık tehlikesi yaşayan çiftçileri sevindirdi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Cevat Delil, Ergani ve Başlar barajlarıyla yaklaşık 60 bin dönüm arazilerinin suyla buluştuğunu belirterek, "Eskiden kuru hububattan sadece buğday, arpa ve mercimek üretimi yapıyorduk. Suyla birlikte sulu buğday, pamuk, mısır, soya fasulyesi, sebzecilik ve meyvecilik artacak. Çiftçilerimizin de gelir seviyeleri 1'den 4'e katlanarak yükselecektir" dedi.
4.02.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa için sinyal verdi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa için sinyal verdiSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla bir anlayış birliğine varmamız halinde önümüzdeki dönemde yeni anayasa için harekete geçebiliriz." dedi. Öte yandan Erdoğan yüz yüze eğitim için tarih verdi ve esnafa yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi için vaka sayılarına dikkat çekti.
1.02.2021Siyaset
Son Dakika Haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Lokanta, restoran ve kafe...
Son Dakika Haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Lokanta, restoran ve kafe...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "'Lokanta, restoran, kafe gibi sektörlerde faaliyetleri kısıtlanan ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız." dedi.
28.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan lokanta, restoran ve kafe müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan lokanta, restoran ve kafe müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Lokanta restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan ve 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olan gerçek usulde vergilendirilen ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız' dedi.
27.01.2021Haberler
Diyarbakır'ın 'çılgın projesi'ndeki ilerleme sevindirdi
Diyarbakır'ın 'çılgın projesi'ndeki ilerleme sevindirdiBölgedeki tarımsal üretimi artıracak Diyarbakır'ın "çılgın projesi" olarak nitelendirilen Silvan Projesi'ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi.
26.01.2021Ekonomi
23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
23.01.2021Haberler
Silvan Barajı nerede, hangi ilin sınırları içerisinde?
Silvan Barajı nerede, hangi ilin sınırları içerisinde?Silvan Barajı nerede sorusu merak konusu olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı bağlantısı ile Silvan Barajı'nın açılışına ilişkin bilgilerin paylaşılmasının ardından vatandaşlar Silvan Barajı nerede, hangi ilin sınırları içerisinde sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Silvan Barajı hangi ilin sınırları içerisinde?
23.01.2021Gündem
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!
Son dakika... Peş peşe iki büyük tören! Hedefi işaret etti: 2023!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır-Silvan Barajı Gövde Dolgu Çalışması Tamamlanması Merasimi ile Ergani Barajı, Başlar Barajı ve Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi Açılış Töreni'nde konuştu. Milli Fırkateyn İstanbul'un denizle buluştuğu törenin ardından canlı bağlantı ile Silvan'a bağlanan Erdoğan konuşmasında, "Silvan Barajı'nı önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlamayı ve su tutmaya başlamayı planlıyoruz." dedi. 2023'te Milli Fırkateyn İstanbul'un envantere ekleneceğini aktaran Erdoğan, "2023'e kadar 150 yer altı barajını tamamlamayı hedefliyoruz." mesajını verdi
23.01.2021Siyaset
Bakan Pakdemirli Diyarbakır'da konuştu: Buraların terörle değil güzelliklerle anılması lazım
Bakan Pakdemirli Diyarbakır'da konuştu: Buraların terörle değil güzelliklerle anılması lazımTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "İnsanlarımızın buraları terörle değil güzelliklerle anması lazım. Bu ne büyük mutluluktur ki böyle güzel bir tesisin açılışını yapıyoruz. Bölge insanımızın refahını, çiftçimizin, üreticimizin, besicilerimizin gelirini artırmamız lazım." dedi.
22.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

diyarbakırHaberlersilvanerdoğancumhurbaşkanı

Silvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.