Sınır Ötesi

Sınır Ötesi

Son dakika Sınır Ötesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sınır Ötesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sınır Ötesi haber sayfamızda...

Sınır Ötesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.168 sınır ötesi haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yerli ve milli dikey atım sistemi' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yerli ve milli dikey atım sistemi' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk'un Hizmete Giriş Töreni'nde konuşma yaptı. 'Bir adım daha ileri giderek yüksek teknoloji gerektiren sistemlere odaklanıyoruz.' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İnşası süren İstanbul ve ihalesine çıktığımız 3 adet fırkateynimiz de yerli ve milli dikey atım sistemi ve hava savunma sistemleri olacak. Önümüzdeki 2 yılda donanmamızı daha da güçlendiriyoruz. Amfibi gemimiz Anadolu'yu hizmete alıyoruz.' ifadelerine yer verdi. Öte yandan Erdoğan, hava savunma muhribimiz TF-2000'in ihalesine de yakında çıkılacağını belirtti.
14.01.2022Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yerli ve milli dikey atım sistemi' mesajı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yerli ve milli dikey atım sistemi' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk'un Hizmete Giriş Töreni'nde konuşma yaptı. 'Bir adım daha ileri giderek yüksek teknoloji gerektiren sistemlere odaklanıyoruz.' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İnşası süren İstanbul ve ihalesine çıktığımız 3 adet fırkateynimiz de yerli ve milli dikey atım sistemi ve hava savunma sistemleri olacak. Önümüzdeki 2 yılda donanmamızı daha da güçlendiriyoruz. Amfibi gemimiz Anadolu'yu hizmete alıyoruz.' ifadelerine yer verdi. Öte yandan Erdoğan, hava savunma muhribimiz TF-2000'in ihalesine de yakında çıkılacağını belirtti.
14.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye çağrı: Samimi bir muhasebe zamanı geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye çağrı: Samimi bir muhasebe zamanı geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde Avrupa Birliği Üyesi Ülkelerin Ankara Büyükelçileri ile Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'AB, açısından artık samimi bir muhasebe yapma zamanı gelmiştir. AB, çözüme gerçekten katkı yapmak istiyorsa 2004’te verdiği taahhütleri yerine getirerek Kıbrıs Türkleri'nin varlığını, iradesini tanımalı, Cenevre’de sunulan çözüm önerisini değerlendirmelidir. Diğer türlüsü, yeni bir oyalama, özellikle de taktik olarak görülecek, vakit ve enerji israfından başka anlam ifade etmeyecektir.' dedi.
13.01.2022Siyaset
Yardım kapısı 6 ay daha açık
Yardım kapısı 6 ay daha açıkBirleşmiş Milletler (BM), Suriye’ye sınır ötesi yardım mekanizmasının BM Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) oylanmaksızın fiili olarak 6 ay uzatıldığını bildirdi.
12.01.2022Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert tepki: Hesabını sorarız!
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert tepki: Hesabını sorarız!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Karaman İl Danışma Meclisi Toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya-Karaman hızlı treninin bir hafta boyunca ücretsiz hizmet vereceğini bildirdi. Erdoğan, "Bu ülkede bizim dinimize, diyanetimize saldıracak olanların haddini de hesabını da biz bildiririz ve sorarız" dedi.
8.01.2022Siyaset
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüldü
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüldüTürkiye’nin yerli ve milli imkanlar ile üretilen genel maksat helikopteri Gökbey’de sevindiren gelişme yaşandı. Adım adım seri üretime doğru giden Gökbey’in dördüncü prototipi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen törende ilk kez görüntülendi.
7.01.2022Ekonomi
‘2023’te bütün dünya görecek’
‘2023’te bütün dünya görecek’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli Muharip Uçağımızı inşallah 2023 yılında hangardan çıkarıp, bütün dünyaya göstereceğiz. Uçağımız Hava Kuvvetlerimizin vurucu gücü olarak 2029'da göklerdeki yerini alacaktır" dedi
7.01.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan Milli Muharip Uçak için tarih verdi! 'Dünyaya göstereceğiz'
Son dakika: Erdoğan Milli Muharip Uçak için tarih verdi! 'Dünyaya göstereceğiz'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Teknolojiler ve Yeni Yatırımlar Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Milli Muharip Uçağımızı 2023 yılında hangardan çıkarıp, bütün dünyaya göstereceğiz. 2025'te ilk uçuşunu gerçekleştireceğimiz uçağımız testlerinin ardından 2029'da TSK'da vurucu güç olarak yerini alacaktır." ifadelerini kullandı.
6.01.2022Siyaset
Çin'in dış borcu yükseldi
Çin'in dış borcu yükseldiÇin'in dış borcu 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 16,7 milyar dolar artış gösterdi ve eylül sonu itibarıyla toplam borç 2,7 trilyon dolar seviyesine ulaştı.
3.01.2022Uzmanpara
Son dakika! Bahçeli'den İBB'ye teftiş açıklaması
Son dakika! Bahçeli'den İBB'ye teftiş açıklamasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başlatılan teftişle ilgili konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Kırmızı kategoride yer alıp da nokta operasyonlarla etkisiz hale getirilenlerin şehir uzantılarını belediyeye doldurmak vebaldir, film değil zulüm figüranlığıdır. Buna onay verenlerle sessiz kalanlar da zillettedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin teftiş, tetkik ve tahkikatına yetkili mercii bellidir. Şayet iddiaların aslı astarı yoksa mesele de yoktur. Fakat terör örgütleriyle irtibatlı olanların belediyede istihdam edilmeleri sağlanmışsa bunun hesabını sormak devlet ve hukuk itibarıdır." dedi.
31.12.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan TÜSİAD'a tepki ve çok net faiz mesajı
Son dakika: Erdoğan'dan TÜSİAD'a tepki ve çok net faiz mesajıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Faizle ilgili net mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benden başka bir şey beklemeyin." dedi. TÜSİAD'a sert tepki gösteren Erdoğan, "Hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın sizin derdiniz başka. Bizimle mücadele edemezsiniz." açıklamasında bulundu.
19.12.2021Siyaset
Dijital euro, İsviçre Frangı denemeleri yapıldı
Dijital euro, İsviçre Frangı denemeleri yapıldıİsviçre Merkez Bankası (SNB) ve Fransa Merkez Bankası (BoF) tarafından yapılan, Avrupa'nın ilk sınır ötesi merkez bankası dijital parası (CBDC) ödemeleri denemesinin başarılı olduğu duyuruldu.
9.12.2021Uzmanpara
Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyareti dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulundu. CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki konuşmasındaki el hareketine sert tepki gösterdi. Erdoğan, 'Bir taraftan “helalleşmek” diyeceksin, öbür taraftan milletin Meclis'inde bu edepsiz el kol hareketini yapabilme cüreti göstereceksin. Kim öğrettiyse buna bunları... Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der' ifadelerine yer verdi.
8.12.2021Haberler
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiCumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki el hareketine 'Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der' sözleriyle tepki gösterdi. Kur manipülasyonuyla ilgili DDK'nın araştırma yaptığını belirten Erdoğan "Bu kur ataklarını da tersine çevireceğimize inanıyorum. Her zaman söylediğim gibi, inşallah bu da bizi teğet geçecektir." dedi. Stokçuluğa değinen Erdoğan "Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Kim olursa olsun, her alanda stokçuluk yapanın tepesindeyiz." ifadelerini kullandı.
8.12.2021Siyaset
Son dakika... Hindistan Genelkurmay Başkanı düşen helikopterde öldü
Son dakika... Hindistan Genelkurmay Başkanı düşen helikopterde öldüGüneydeki Tamul Nadu'da ormana çakılan Hindistan ordusuna ait helikopterde Genelkurmay Başkanı Rawat'ın yanı sıra eşi ve diğer komutanlar da vardı.
8.12.2021Dünya
Operasyon İstanbul! OCHA Türkiye'ye taşınıyor
Operasyon İstanbul! OCHA Türkiye'ye taşınıyorBM, Cenevre'deki kritik küresel operasyon birimlerini İstanbul'a taşıyor. Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, "OCHA’nın gelmesi İstanbul’u bir BM merkezine dönüştürme hedefimiz bakımından önemli bir adım olacak" dedi.
5.12.2021Gündem
Bakan Koca, AB Sağlık Komiseri Kyriakides ile görüştü
Bakan Koca, AB Sağlık Komiseri Kyriakides ile görüştüSağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sağlık ve Gıda Güvenliğinden Sorumlu Komisyon Üyesi Stella Kyriakides,Covid-19 salgınında iş birliğinin geliştirilmesini görüştü.
30.11.2021Gündem
Fed'den kripto para adımı
Fed'den kripto para adımıABD Merkez Bankası (Fed) dijital para çıkarma olasılığının araştırılmasına da katkı verecek yeni bir inovasyon merkezi açtı.
30.11.2021Uzmanpara
Apple, İsrail merkezli casus yazılım firması NSO Grubu'na dava açtı
Apple, İsrail merkezli casus yazılım firması NSO Grubu'na dava açtıApple, internet casusluğunda kullanılan Pegasus adlı yazılımı üreten İsrail merkezli NSO Grubu'na dava açtı. Teknoloji devi, iPhone kullanıcılarının telefonlarına sızıldığı iddiaları sonrası mahkemeye gitme kararı aldı.
24.11.2021Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan INTERPOL'e mesaj
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan INTERPOL'e mesajCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen INTERPOL 89. Genel Kurul Toplantısı'na bir video mesaj gönderdi. Erdoğan, "Bazı Batılı ülkelerin ve uluslararası kuruluşların doğrudan INTERPOL’e müdahale eder nitelikte çalışmalarını tasvip etmiyoruz. INTERPOL’ün üye ülkelerin bakış açısına göre tavır almadan, koşulsuz bir şekilde terörle mücadeleye destek vermesi önemlidir." dedi.
23.11.2021 Siyaset
Bütçe görüşmesinde ‘gülme’ tartışması
Bütçe görüşmesinde ‘gülme’ tartışmasıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün TBMMM Plan Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçe teklifinin görüşmelerinde, bakanlık faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
23.11.2021Siyaset
Bakan Soylu'dan Özkoç'a tepki: Ben gülmüyorum, terörle mücadeleyi anlatıyorum
Bakan Soylu'dan Özkoç'a tepki: Ben gülmüyorum, terörle mücadeleyi anlatıyorumİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesi görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu terörle mücadeleye ilişkin bilgi verirken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un gülmesine tepki gösterdi. Bakan Soylu, "Ben gülmüyorum, ben terörle mücadeleyi anlatıyorum. Terörle mücadele yapmamız hoşuna gitmiyor, PKK'nın geldiği nokta hoşuna gitmiyor değil mi? Orada biz şehit veriyoruz, sen gevrek gevrek gülüyorsun" dedi.
22.11.2021Haberler
Son dakika! Bakan Soylu'dan CHP'li Özkoç'a tepki: Ben gülmüyorum, terörle mücadeleyi anlatıyorum
Son dakika! Bakan Soylu'dan CHP'li Özkoç'a tepki: Ben gülmüyorum, terörle mücadeleyi anlatıyorumİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesi görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu terörle mücadeleye ilişkin bilgi verirken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un gülmesine tepki gösterdi. Bakan Soylu, "Ben gülmüyorum, ben terörle mücadeleyi anlatıyorum. Terörle mücadele yapmamız hoşuna gitmiyor, PKK'nın geldiği nokta hoşuna gitmiyor değil mi? Orada biz şehit veriyoruz, sen gevrek gevrek gülüyorsun" dedi.
23.11.2021Gündem
AB enerjide faydalı projeler listesi hazırladı
AB enerjide faydalı projeler listesi hazırladıAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, enerji piyasasını bütünleştirecek ve dayanıklı hale getirecek 98 projeyi içeren bir liste oluşturdu.
19.11.2021Uzmanpara
Ispartakule-Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi'nin finansman desteği onaylandı
Ispartakule-Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi'nin finansman desteği onaylandıTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının (EBRD) Ispartakule-Çerkezköy Hızlı Tren Hattı Projesi finansman desteğini onayladığını bildirdi.
19.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sınır Ötesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.