Sırtlan

Sırtlan

Son dakika sırtlan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sırtlan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sırtlan haber sayfamızda...

Sırtlan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 224 sirtlan haberi bulunmuştur.
Hayvandan insana geçiyor, beyni tamamen istila etmeden bırakmıyor!
Hayvandan insana geçiyor, beyni tamamen istila etmeden bırakmıyor!Vahşi doğayı evcilleştirmek için var olduğu günden bu yana çabalayan insanoğlu, kedi köpek gibi hayvanları evcilleştirse de halen pek çok hayvanda üstünlük kurabilmiş değil. Haliyle bu hayvanlar insanların sonunu getirebiliyor. Çoğu insan uykusunda huzurlu bir ölümü beklerken, metrelerce uzunluğunda bir yılan ya da katil arı sürüsü tarafından hayattan kopartılabiliyor. Hatta daha kötüsü beyni tamamen istila eden tenyalarla acı içinde kıvranabilir!
5.09.2021Dünya
Nesli Tükenen Hayvanlar 2021: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvan Türleri
Nesli Tükenen Hayvanlar 2021: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvan TürleriDünya üzerinde pek çok hayvan türü bulunmaktadır. Doğal dengede hayvanların ve bitkilerin önemli oldukça çoktur. Ancak bunlardan bazılarının nesli tükenmekle karşı karşıya kalırken bazılarının nesli tamamen tükenmiştir. Doğal afetler, kimisi insanlığın dünyada var oluşundan önce kimisi de insanoğlunun aşırı avlanması, nüfus ve şehirleşmenin giderek artmasıyla dünya üzerinde nesli tükenmiş hayavnlar bulunur. Dünyada ve Türkiye’de nesli tükenmekte olan hayvanlar içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Yaşam
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Pi'nin Yaşamı oyuncuları ve konusu! Pi'nin Yaşamı filmi gerçek mi, nerede çekildi?
Pi'nin Yaşamı oyuncuları ve konusu! Pi'nin Yaşamı filmi gerçek mi, nerede çekildi?Okyanus ortasında bir kaplanla birlikte yaşam mücadelesi veren küçük Pi'nin yaşadıkları ekrana geliyor. Pi'nin Yaşamı filmi, aynı adlı romandan sinemaya uyarlandı ve 11 dalda Oscar ödüllerine aday gösterildi. İşte, Pi'nin Yaşamı oyuncu kadrosu...
27.07.2021Cadde
Çizgili sırtlanın koyunların arasına girmeye çalıştığı anlar kamerada
Çizgili sırtlanın koyunların arasına girmeye çalıştığı anlar kameradaŞANLIURFA'da, nesli tehlike altındaki çizgili sırtlanın, koyun sürülerinin bulunduğu besi çiftliğine girmeye çalıştığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.
12.06.2021Yaşam
Etle Beslenen Hayvanlara Ne Denir Ve İsimleri Nelerdir?
Etle Beslenen Hayvanlara Ne Denir Ve İsimleri Nelerdir?Biyolojide hayvanlar beslenme şekillerine göre sınıflandırılmaktadır. Bu konu ile ilgili pek çok soru sınavlarda sorulmaktadır. Bu nedenle hayvanların beslenme şekillerinin iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Etle beslenen hayvanlara ne denir ve isimleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
Zulmü şiddetle kınıyoruz
Zulmü şiddetle kınıyoruzTBMM Başkanı Mustafa Şentop’un çağrısıyla AK Parti, CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti’nin TBMM grupları, ortak bildiri yayımlayarak, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kınadı. Bildiride “TBMM olarak, bu zulmü ve hukuk tanımazlığı şiddetle kınıyoruz” ifadesi kullanıldı
11.05.2021Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı duyurdu! Tüm camilerde salalar okunacak ve dualar edilecek
Diyanet İşleri Başkanı duyurdu! Tüm camilerde salalar okunacak ve dualar edilecekDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail polisinin, Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filisitinlilere saldırmasına ilişkin, "Bugün inşallah öğle ezanının ardından ülkemizdeki tüm camilerimizden, tüm minarelerimizde Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu ve zalimlerin zulmünün son bulması için salalar okunacak ve dualar edilecektir." dedi.
10.05.2021Gündem
Niğde’de vaşak ölüsü bulundu! Soruşturma başlatıldı
Niğde’de vaşak ölüsü bulundu! Soruşturma başlatıldıAnadolu’nun son kalan büyük vahşi kedilerinden vaşak, avlanması yasak olmasına rağmen Niğde’deki Aladağlar Milli Park alanında vaşak ölüsü bulundu.
5.04.2021Gündem
Yabani Hayvanlar Nelerdir? Doğada Yaşayan En Vahşi Hayvanlar
Yabani Hayvanlar Nelerdir? Doğada Yaşayan En Vahşi HayvanlarDoğada hem evcil hem de yabani hayvanlar bulunmaktadır. Bu yabani hayvanlar yaban hayatı oluşturmaktadır. Doğadaki yabani hayvanlar tehlikeli hayvanlardan oluşmaktadır. İnsan yaşamını da tehdit edebilen bu canlılar insanlardan uzak olarak yaşamaktadırlar. Yabani hayvanların neler olduğu da en çok merak edilen noktalardan bir tanesidir. Peki yabani hayvanlar nelerdir? Doğada yaşayan en vahşi hayvanlar nelerdir? İşte yabani hayvanlar ile ilgili tüm detaylar.
3.04.2021Eğitim
'Bu millete diz çöktüremezler'
'Bu millete diz çöktüremezler'Terörle mücadelede kararlılık mesajları veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün var güçleriyle yüklendikleri halde bu millete diz çöktürmeyi başaramadılar. Bugün de terörden darbeye kadar her yolu denediler, ama yine milletimize diz çöktüremediler” dedi.
19.03.2021Siyaset
Heterotrof Nedir? Heterotrof Beslenme Hangi Canlılarda Görülür?
Heterotrof Nedir? Heterotrof Beslenme Hangi Canlılarda Görülür?Canlılar, yaşamını sürdürmek için ihtiyaç duydukları besinleri ya dışarıdan alırlar ya da kendileri üretirler. Kendi besinlerini üreten canlılara ototrof denir. Bu canlıların %80'ini bitkiler oluşturur. Dış beslek adıyla bilinen heterotroflar ise organik beslenirler. Beslenme biçimlerine göre üç türe ayrılırlar. Bunlar sırasıyla etoburlar, otçullar ve hepçillerdir. Bununla birlikte parazitik ve saprofitik olarak adlandırılan formlar da bu sınıfta yer alır. Heterotrof nedir? Heterotrof beslenme hangi canlılarda görülür? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.
2.03.2021Eğitim
Kore Dizileri: Kore Yapımı Olan En İyi Ve En Çok İzlenen Diziler
Kore Dizileri: Kore Yapımı Olan En İyi Ve En Çok İzlenen DizilerKore dizileri nelerdir, Kore dizileri içerisinde en dikkat çekenleri hangileridir. Kore yapımı olan en iyi ve en çok izlenen diziler arasında hangileri vardır? Kore dizileri arasından hangilerini izlemeye başlamak gerekir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Transfer haberleri | Celta Vigo'da Emre Mor gözden düştü
Transfer haberleri | Celta Vigo'da Emre Mor gözden düştüFutbol hayatına Celta Vigo'da devam eden Emre Mor için son karar verildi.
Karantina günlerinde ailecek izlenebilecek filmler
Karantina günlerinde ailecek izlenebilecek filmlerSeyahat blogu blog.obilet.com, pandemiyle mücadele kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamalarına, tam zamanlı olarak hafta sonlarının da dahil edildiği şu günlerde, evde çocuklarla birlikte ailecek seyredilebilecek seyahat temalı film önerileri listesi hazırladı
10.12.2020Kültür Sanat
Çanakkale Şehitlerine şiiri - Mehmet Akif Ersoy
Çanakkale Şehitlerine şiiri - Mehmet Akif ErsoyÇanakkale savaşı Türk halkının hafızasında derin izler bırakmış bir savaştır. Birinci Dünya savaşında kurulan en büyük donanmanın Çanakkale açıklarından mevzilere ölüm kusması, Türk askerinin destansı direnişi, Türk halkının zafere olan inancı ve hayatını kaybeden, şehit düşen binlerce insan. İstiklal marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy, "Çanakkale şehitlerine" isimli şiirinde Türk halkının hissettiklerini, aklından geçenleri bir araya toplamış ve kalemiyle Türk halkına tercümanlık yapmıştır.
18.11.2020Şiirler
'En büyük gücümüz tarihi mirasımız'
'En büyük gücümüz tarihi mirasımız'Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen “Cumhuriyetin 97. Yılında Milli Mücadele Sergisi”nin açılışında konuşan Erdoğan, “En büyük gücümüz, tarihi mirasımız. İstiklal Harbindeki ruh ve heyecan bugün de yolumuzu aydınlatıyor” dedi
30.10.2020Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi konuşmayı okudu! Dikkat çeken detay
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi konuşmayı okudu! Dikkat çeken detayGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde 'Cumhuriyetin 97. Yılında Milli Mücadele Sergisi' açılış programında konuştu.Halide Edip Adıvar'ın Sultanahmet Meydanı'ndan yaptığı konuşmayı okuyan Erdoğan sergi açılışında yaptığı konuşmada, 'Sergimizde yer alan eşyalar İstiklal harbi ve mücadelemizi yeniden canlandıracaktır. Çanakkale Savaşı'nın sembollerinden 57 alay sancağı bunlardan biridir' dedi.
29.10.2020Siyaset
Karıncayiyen ve fil fosilleri tespit edildi
Karıncayiyen ve fil fosilleri tespit edildiKültür ve Turizm Bakanlığı koordinesinde yapılan yüzey araştırmalarında Denizli’nin Tavas ve Beyağaç ilçelerinde 9 milyon yıl önce yaşadığı değerlendirilen fil ve karıncayiyen fosilleri tespit edildi.
30.09.2020Ege
Denizli'de keşfedildi! 'Heyecan verici'
Denizli'de keşfedildi! 'Heyecan verici'Denizli'nin Tavas ve Beyağaç ilçelerinde, bilim insanları tarafından yapılan yüzey araştırmalarında 7 ila 9 milyon yıl önce yaşadığı tahmin edilen karıncayiyen ve fil gibi hayvanların da aralarında bulunduğu 8 farklı hayvan fosili bulundu.
30.09.2020Gündem
Kilimanjaro Dağı Nerededir, Nasıl Oluşmuştur? Yüksekliği Ve Diğer Özellikleri
Kilimanjaro Dağı Nerededir, Nasıl Oluşmuştur? Yüksekliği Ve Diğer ÖzellikleriDünyadaki en ünlü dağlardan bir tanesi de Kilimanjaro Dağıdır. Gizemleri ile pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Kilimanjaro Dağı nerede, nasıl gidilir, yüksekliği ve diğer özellikleri hakkında bilgileri derledik.
26.09.2020Tatil
Adil Yıldırım'dan roman müjdesi
Adil Yıldırım'dan roman müjdesiHer zaman tavsiyeleri ve tespitleri ile karşımıza çıkan ilişki koçu ve yazar Adil Yıldırım, bu kez yeni romanı ile ses getirmeye hazırlanıyor. Adil Yıldırım, yeni romanı ''Şeytan Tüyü'' hakkında PembeNar'a konuştu.
14.09.2020Yaşam
S Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi S Olan Hayvanlar
S Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi S Olan HayvanlarS harfi ile başlayan kendi içerisinde çeşitlilik arz ediyor. Bunlardan bazıları sadece karada yaşayabilen memeli hayvanlar sınıfında yer almaktadır. Birçok kuş ismi de S harfi ile başlıyor. Bunun dışında aynı harfle başlayan birçok balık adını saymak da mümkündür. Sizin için s harfi ile başlayan hayvan isimlerinden bir liste hazırladık.
13.09.2020Eğitim
Çizgili sırtlanı köpeklere parçalatıp, öldürenlere 30 bin lira ceza!
Çizgili sırtlanı köpeklere parçalatıp, öldürenlere 30 bin lira ceza!Gelen bir son dakika haberine göre, Adıyaman’da, nesli tükenme tehlikesinde olduğu için 'kırmızı liste'de yer alan çizgili sırtlana, 2 köpeği saldırtan ve daha sonra av tüfeği ile vurarak öldüren 4 kişiye, 30 bin lira ceza uygulandı. Şüpheliler hakkında adli soruşturma da başlatıldı.
7.06.2020Gündem
Otomobiller kafa kafa çarpıştı! 2 kişi feci şekilde can verdi
Otomobiller kafa kafa çarpıştı! 2 kişi feci şekilde can verdiMuğla Milas’ta meydana gelen kaza can aldı. Sürücülerinin araçlarda sıkıştığı kazada 2 kişi hayatını kaybetti.
6.05.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çizgili sırtlanKarıncayiyentenyatembeltembel ayı

Sırtlan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.