Şişecam

Şişecam

Son dakika şişecam haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şişecam gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şişecam haber sayfamızda...

Şişecam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 548 şişecam haberi bulunmuştur.
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı"Milliyet Arkeoloji ve İş Sanat Kültürel Miras Buluşmaları"nın ilk durağı Patara Antik Kenti idi. Patara'da, 2016 yılından bu yana Türkiye İş Bankası ile iştirakleri TSKB ve Şişecam sponsorluğunda sürdürülen kazıların ve kentin tarihini katılımcılara Kurucu Kazı Başkanı Prof. Dr. Fahri Işık ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık anlattı.
17.05.2022Kültür Sanat
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı"Milliyet Arkeoloji ve İş Sanat Kültürel Miras Buluşmaları"nın ilk durağı Patara Antik Kenti idi. Patara'da, 2016 yılından bu yana Türkiye İş Bankası ile iştirakleri TSKB ve Şişecam sponsorluğunda sürdürülen kazıların ve kentin tarihini katılımcılara Kurucu Kazı Başkanı Prof. Dr. Fahri Işık ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık anlattı.
17.05.2022Arkeoloji
Balıkesir’in nüfusu 100 bin kişi artacak!
Balıkesir’in nüfusu 100 bin kişi artacak!Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi, 16 bin kişiye istihdam sağlıyor. Bölge Müdürü Eray, “Buradaki parsellerin tamamı satıldı. Kent merkezindeki nüfusta 5 yıl içinde 100 bin artış bekliyoruz” dedi.
11.05.2022Ege
Dünyayı inşa etmeye ant!
Dünyayı inşa etmeye ant!Ant Yapı, Amerika’nın en ünlü caddelerinde projeler geliştiriyor. Londra’da Buckingham Sarayı’na komşu projeleri var. Rusya’da 50 şantiyeyi aynı anda yürütüyor. Mehmet Okay, “Tabelalarımız Türk insanının göğsünü kabartıyor” diyor
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Balıkesir OSB ile değişim başladı
Balıkesir OSB ile değişim başladı5-8 yıl içinde 40 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını belirten Balıkesir OSB Müdürü Eray, “Gereken nitelikli iş gücü ve artacak kentleşme için bakanlıklardan belediyelere kadar herkese görev düşüyor” dedi.
26.04.2022Ege
Ticaret Bakanı Muş, MTOSB’de incelemelerde bulundu
Ticaret Bakanı Muş, MTOSB’de incelemelerde bulunduMersin'deki programı çerçevesinde OSB'de temaslarda bulunan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi FRC Robot takımı öğrencileri ile de bir araya geldi. Burada öğrencilerin çalışmalarını yerinden inceleyen Bakan Muş'a, MTOSB Başkanı Sabri Tekli tarafından bölgenin durumu hakkında bilgi verildi.
25.04.2022Ekonomi
Hibrit gelecek
Hibrit gelecekKovid-19 salgınının ‘pandemi’ olarak ilan edilmesinin üzerinden 2 yıl geçti. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin insan kaynakları tepe yöneticileri işte hibrit bir geleceğe işaret ediyor
Emine Erdoğan: Kadınların güçlendirilmesi ekonomiye büyük bir katkı sağlıyor
Emine Erdoğan: Kadınların güçlendirilmesi ekonomiye büyük bir katkı sağlıyorTİM tarafından düzenlenen İhracatın Güçlü Kadınları Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, “Sürdürülebilir kalkınma hedefleri ana amacı hiç kimseyi arkada bırakmamaktır. Şu tartışmasız bir gerçek ki kadınların güçlendirilmesi ekonomiye büyük bir katkı sağlıyor. Bunun yanında gelecek nesillerin niteliğinin artmasını ve aile kurumunun güçlenmesini de beraberinde getiriyor. Yani kadınların bir toplumun her alandaki gelişiminde merkezi bir rolü var” dedi.
4.03.2022Gündem
Camın küresel devi
Camın küresel devi“Şişecam, 4 kıtadaki 14 ülkede 43 üretim tesisi ve 150’den fazla ülkeye satışı ile dünyada güçlü bir oyuncu. Hedefimiz ana faaliyet alanlarımızda ilk 3’e girmek”
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşme
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeDataExpert ve Milliyet Executive iş birliği ile BMI organizasyonuyla CFO Summit 2022 gerçekleştirildi. Türkiye’nin önde elen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO’larının bir araya geldiği zirvede, ‘En Etkin 50 CFO’nun da ödülleri verildi.
‘Fırsatlar ve riskler doğru ölçülmeli’
‘Fırsatlar ve riskler doğru ölçülmeli’CFO Summit 2022, RESHAPE temasıyla düzenlendi. Fırsatları ve riskleri doğru ölçmenin önemine vurgu yapılan zirvede, En Etkin 50 CFO da ödüllendirildi.
24.02.2022Ekonomi
Pandemide staj kapıları kapandı
Pandemide staj kapıları kapandıStaj yapmak zordu, pandemide neredeyse imkânsız hale geldi. Hibrit çalışma modeline geçen kurumlar, staja sınırlı kontenjan ayırıyor. Başvuruları kabul etmeye başlayanların çoğu ise martta stajyer alımlarını tamamlıyor.
9.02.2022Eğitim
Şişecam, İtalyan şirketi satın alıyor
Şişecam, İtalyan şirketi satın alıyorŞişecam, cam alanında hayata geçireceği yeni fırın yatırımlarının ve soğuk tamirlerinin küresel ölçekte bozulan tedarik zincirinden etkilenmeden gerçekleşmesini sağlayacak stratejik bir yatırım kararı aldı.
6.02.2022Ekonomi
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’Milliyet Executive ve DataExpert iş birliğiyle Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su belirlendi. Yöneticilerin yüzde 28’ini kadınlar oluşturuyor. Danışma kurulunun incelenmesiyle belirlenen En Etkin 50 CFO’ya ödülleri 22 Şubat’ta verilecek.
4.02.2022Ekonomi
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: Gelecek ‘görünmez’ olmakta
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: Gelecek ‘görünmez’ olmaktaBen bankacılığın geleceğini ‘görünmez bankacılık’ olarak tanımlıyor, çatı kavramı da ‘platform bankacılığı’ olarak görüyorum
Cam yılında yatırımlara devam
Cam yılında yatırımlara devamDünya, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 'Uluslararası Cam Yılı' ilan edilen 2022 yılına, sürdürülebilirliğin öneminin her geçen gün daha da çok fark edildiği bir atmosferde girdi.
3.01.2022Ekonomi
1 ayda yüzde 97'lik rekor uzlaşma ile kentsel dönüşüme 'evet'
1 ayda yüzde 97'lik rekor uzlaşma ile kentsel dönüşüme 'evet' Güngören Belediyesi’nin ilçe genelinde başlatmış olduğu kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında Şişecam Konutları’nın sakinleri, hazırlanan proje ve teklife verilen 1 aylık sürede yüzde 97’lik uzlaşma başarısı sağlayarak dönüşüme ‘evet’ dedi.
13.12.2021Emlak
Biyoteknolojide Şişecam atağı
Biyoteknolojide Şişecam atağıCam ve kimyasal maddeler alanlarında küresel bir şirket olan Şişecam, bio - ekonomi alanında önemli bir Türk buluşu olan Basalia teknolojisine yatırım kararı aldı.
10.11.2021Ekonomi
Yabancılar borsada üç aydır alış pozisyonunda
Yabancılar borsada üç aydır alış pozisyonundaBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi rekor seviyelere çıkarken, yabancı yatırımcılar Pay Piyasası’nda 2017'den bu yana ilk kez 3 ay üst üste net alım yaptı.
8.11.2021Uzmanpara
İtalyan firmalar Türkiye'de yatırım arayışında
İtalyan firmalar Türkiye'de yatırım arayışındaTürkiye'de faaliyet gösteren İtalyan ticaret ve sanayi dünyasının temsilcileri, özellikle salgın döneminde İtalyan şirketlerin Türkiye'de yatırım arayışının arttığını ifade ederek, iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin dengeli bir şekilde ilerlediğini belirtti.
8.11.2021Ekonomi
1 milyarlık cam ambalaj yatırımı
1 milyarlık cam ambalaj yatırımıŞişecam, dünyada ivmesi yükselen hijyen ihtiyacıyla birlikte artan cam ambalaj talebini karşılamak üzere Eskişehir’deki üretim tesisine yıllık 155 bin ton kapasiteli yeni bir fırın yatırımı yapma kararı aldı. Şişecam’ın yaklaşık 1 milyar TL’lik (84 milyon euro) yatırımla hayata geçireceği yeni cam ambalaj fırınının 2023 yılı başında devreye girmesi planlanıyor. Şirketin global cam ambalaj üretim kapasitesini 3.2 milyona ulaştırması hedeflenen yatırım, renksiz ve yeşil cam ambalaj üretimi yaparak birçok önemli sektöre girdi sağlayacak.
5.11.2021Ekonomi
Şişecam'dan 1 milyar liralık yeni yatırım
Şişecam'dan 1 milyar liralık yeni yatırımTürkiye'de düzcam ve otocam alanlarında eylül ayında 4 milyar TL'lik iki yeni yatırım müjdesi veren Şişecam, Eskişehir'e yaklaşık 1 milyar TL'lik (84 milyon euro) yeni bir cam ambalaj fırın yatırımı yapma kararı aldı.
4.11.2021Uzmanpara
Yabancılar 56 milyon dolarlık alım yaptı
Yabancılar 56 milyon dolarlık alım yaptıBorsa İstanbul Pay Piyasası’nda eylül ayında net 56 milyon dolarlık alım yapan yabancı yatırımcı, en çok Türk Hava Yolları hisse senedini tercih etti.
6.10.2021Uzmanpara
Son dakika: Öğrenci yurdu tartışması! Erdoğan: Bankta yatanların öğrencilikle alakası yok
Son dakika: Öğrenci yurdu tartışması! Erdoğan: Bankta yatanların öğrencilikle alakası yokSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Yurt tartışmalarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı park, bahçelerde bankların üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok, güya sözde öğrenci. Bunlar Gezi Parkı'nın bir başka versiyonu." dedi.
28.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Şişecam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.