Sistem

Sistem

Son dakika sistem haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sistem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sistem haber sayfamızda...

Sistem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 44.516 sistem haberi bulunmuştur.
MSB'den HİSAR-O açıklaması! Görüntüler paylaşıldı
MSB'den HİSAR-O açıklaması! Görüntüler paylaşıldı Milli Savunma Bakanlığı, yerli ve milli hava savunma füze sistemi HİSAR-O'nun yeni görüntülerini paylaştı.
3.03.2024 Haberler
MSB'den HİSAR-O açıklaması! Görüntüler paylaşıldı
MSB'den HİSAR-O açıklaması! Görüntüler paylaşıldı Milli Savunma Bakanlığı, yerli ve milli hava savunma füze sistemi HİSAR-O'nun yeni görüntülerini paylaştı.
3.03.2024 Gündem
Bursa’da trafik üçe bölünecek!
Bursa’da trafik üçe bölünecek! Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘İşimiz Gücümüz Bursa’temasıyla projelerini açıkladı.
3.03.2024 Gündem
Alper Gezeravcı gençlerle bir araya geldi! Uzaydaki ilk deneyini anlattı
Alper Gezeravcı gençlerle bir araya geldi! Uzaydaki ilk deneyini anlattı Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Antalya Diplomasi Forumu’nda (ADF) Dışişleri Bakan Yardımcısı Burak Akçapar’la birlikte gençlerin yer aldığı oturuma katıldı.
2.03.2024 Gündem
Murat Kurum: Bunların işi algı ve sosyal medya belediyeciliği
Murat Kurum: Bunların işi algı ve sosyal medya belediyeciliği İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece’de düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. Kurum, "İstanbul’da sokak sokak büyüyen bir değişim dalgası var. 31 Mart’ın ayak seslerini dinlemek isteyen, coşkuyu görmek isteyen bu meydana gelsin. Bu meydan bize, tıpkı 28 Mayıs’ta olduğu gibi 31 Mart zaferimizi müjdeliyor” açıklamasında bulundu.
2.03.2024 Gündem
Murat Kurum: 5 yılda gençlerin geleceği için adım atılmadı
Murat Kurum: 5 yılda gençlerin geleceği için adım atılmadı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece’deki Halkalı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kurum, "Yine sözümüzü tutan tarafta olacağız, çalışacağız, çabalayacağız. Hep birlikte sizlerin sorunlarını teker teker çözeceğiz. Artık İstanbul'da çile bitecek. Bugün Türkiye'nin neresine giderseniz gidin, ‘Murat Kurum söylüyorsa bu işi yapar’ diyenleri göreceksiniz” ifadelerini kullandı.
2.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Köhne düzeni değiştirdik
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Köhne düzeni değiştirdik 'Antalya Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pek çok farklı teşhis ve tedavi birimin birleştiren bir sistem kurduk. Türkiye hemen tüm branşlarda dünyanın önemli sağlık merkezlerinden biri haline geldi." ifadelerini kullandı.
2.03.2024 Gündem
AK Parti Bursa Adayı Alinur Aktaş'ın 31 Mart projeleri! 100 bin konutluk kentsel dönüşüm
AK Parti Bursa Adayı Alinur Aktaş'ın 31 Mart projeleri! 100 bin konutluk kentsel dönüşüm Projelerini açıklayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Yeni dönemde 100 bin konutluk kentsel dönüşüm projemizi hayata geçireceğiz. Kent kalitesini üst seviyeye taşıyacağız." dedi.
2.03.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: İş kanununu revize edeceğiz
Bakan Işıkhan: İş kanununu revize edeceğiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'deki konuşmasında, "Şu an iş kanunumuzu güçlendirme, revize etme sürecindeyiz. Mevzuatı daha da güçlendirip, çalışma barışına, sosyal diyalog, istihdam ve iş gücü piyasası gidişatına olumlu yönde katkı sağlayarak Türkiye'nin çalışma hayatını yüzyıllık vizyonumuza yakışır hale getireceğiz" dedi.
2.03.2024 Ekonomi
57 maddelik plan! Yatırımlar için ‘Fonların Fonu’
57 maddelik plan! Yatırımlar için ‘Fonların Fonu’ Yatırım ortamını iyileştirmek için Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkı sağlayacak yabancı uzmanların çalışma süreçleri kolaylaşacak. KDV’de istisna ve indirimli oran uygulaması azalırken yatırım için “Fonların Fonu” kurulacak.
2.03.2024 Ekonomi
Son dakika... Hakan Fidan: Batı'nın onurlu insanları Gazze'deki zulme sessiz kalmıyor
Son dakika... Hakan Fidan: Batı'nın onurlu insanları Gazze'deki zulme sessiz kalmıyor Dışişleri Bakanı Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nda konuştu. Fidan "Gazze'deki katliamın suç ortaklığını taşıyamadığı için kendini yakan Amerikalı askerin duruşu, uluslararası sistemin meşruiyet krizinin örtülemez işaretidir" ifadelerini kullandı.
1.03.2024 Dünya
Tavuk ile soğanı aynı yerde kesti, linç yedi! 'Başbakan kural ihlali yaptı'
Tavuk ile soğanı aynı yerde kesti, linç yedi! 'Başbakan kural ihlali yaptı' Geçtiğimiz günlerde Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'in sosyal medya hesabından yaptığı yemek paylaşımı, ülkede tartışma yarattı. Nedeni çiğ tavuk ve soğanı aynı tahtada kesmesiydi. Peki ortalığı karıştıran bu olayın ardında nasıl bir gerçek yatıyor? İşin uzmanına sorduk.
1.03.2024 Genel Sağlık
Shota Arveladze'den Emre Mor yorumu! 'Messi gibi'
Shota Arveladze'den Emre Mor yorumu! 'Messi gibi' Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Shota Arveladze, Galatasaray deplasmanında turladıkları Türkiye Kupası maçının ardından konuştu.
1.03.2024 Türkiye Kupası
Samet Aybaba: Rebic’in performansı çok düşük!
Samet Aybaba: Rebic’in performansı çok düşük! Beşiktaş'ta kurmaylar basın mensuplarıyla buluştu. Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar sohbet toplantısında dikkat çeken ifadeler kullandı.
29.02.2024 Beşiktaş
CHP lideri Özel, Çorlu'daki tren kazası duruşmasına katıldı
CHP lideri Özel, Çorlu'daki tren kazası duruşmasına katıldı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili 13 sanıklı davanın karar duruşması, ertelendi. Duruşma öncesi aileler ile yürüyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, davanın seçimlerin sonrasına ertelenmesine tepki gösterdi.
29.02.2024 Gündem
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu Millî Savunma Bakanlığı kaynakları, ABD ile süren F-16 görüşmelerine ilişkin son durumu açıkladı.
29.02.2024 Haberler
KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22 ile karşılaştırdılar: Türkler bunu nasıl yaptı?
KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22 ile karşılaştırdılar: Türkler bunu nasıl yaptı? İngiltere merkezli havacılık dergisi Hush-Kit, KAAN'ı ABD'nin hiçbir ülkeye satmadığı F-22 savaş uçağı ile karşılaştırdı. Analizin yazarı Jim Smith, yazı boyunca şaşkınlığını gizleyemedi.
29.02.2024 Dünya
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu
ABD'den Türkiye'ye F-16 mektubu Millî Savunma Bakanlığı kaynakları, ABD ile süren F-16 görüşmelerine ilişkin son durumu açıkladı.
1.03.2024 Gündem
Hastalıkların verileri HÜGEN’de toplanacak
Hastalıkların verileri HÜGEN’de toplanacak Nadir hastalıklar alanındaki araştırma devlerinin, veriye ihtiyaç duyduklarında ilk Türkiye’nin kapısını çaldığını söyleyen Hacettepe Üniversitesi Genombilim ve Nadir Hastalıklar Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜGEN) Müdürü Prof. Dr. Fatih Özaltın, ellerinde halen geniş çaplı, araştırmalara müsait yeterli veri olmadığını belirtti.
29.02.2024 Gündem
‘Nadir Hastalıklar Raporu’ yayınlandı
‘Nadir Hastalıklar Raporu’ yayınlandı Ülkemizde son yıllarda nadir hastalıklar alanında önemli adımlar atılıyor. Ancak hem hastaların hem de hasta yakınlarının ilaca ve tedavilere erişimde çok daha fazla desteğe ihtiyacı var.
29.02.2024 Gündem
Murat Kurum: Trafik çilesini de deprem korkusunu da bitireceğiz
Murat Kurum: Trafik çilesini de deprem korkusunu da bitireceğiz AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum Arnavutköy’de düzenlenen mitingde konuştu. Kurum, "Bugün İstanbul'u yönetenler milyonlarca riskli yuvada yaşayan 6 Milyon insanımızın, emin olun geleceğini düşünmüyorlar. Bugün bir tarafta Fikirtepe'de, Esenler'de toplam 75 bin yeni yuva için çalışanlar var. Diğer tarafta afet anında tatil beldelerine gidenler var" dedi
28.02.2024 Gündem
Gisdol: Ligde kalırsak büyük iş başaracağız
Gisdol: Ligde kalırsak büyük iş başaracağız Samsunspor'un yükselişinde büyük pay sahibi olan Alman teknik adam, "Eğer ligde kalmayı başarabilirsek, çok büyük bir hikaye yazmış olacağız" dedi.
28.02.2024 Samsunspor
Emeklilikte iki büyük reform: Esnaf ve ev hanımlarına erken emeklilik fırsatı!
Emeklilikte iki büyük reform: Esnaf ve ev hanımlarına erken emeklilik fırsatı! Geçtiğimiz yıl hükümet tarafından kamuoyuna duyurulan esnafa erken emeklilik ve ev hanımlarına emeklilik düzenlemesi merakla bekleniyor. Peki emeklilikte reform niteliği taşıyan iki büyük düzenleme bu yıl hayata geçer mi? Erken emeklilikte şartlar neler, ev hanımlarına emeklilikte devlet desteği ne kadar olacak? İşte detaylar...
28.02.2024 Ekonomi
Adım adım geliyor! Bayraktar TB3 19. test uçuşunu gerçekleştirdi
Adım adım geliyor! Bayraktar TB3 19. test uçuşunu gerçekleştirdi Bayraktar TB3 19. Test uçuşunu gerçekleştirdi. BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, test anlarını sosyal medya hesabından paylaştı.
27.02.2024 Haberler
Adım adım geliyor! Bayraktar TB3 19. test uçuşunu gerçekleştirdi
Adım adım geliyor! Bayraktar TB3 19. test uçuşunu gerçekleştirdi Bayraktar TB3 19. Test uçuşunu gerçekleştirdi. BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, test anlarını sosyal medya hesabından paylaştı.
27.02.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sistem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.