Siyasi

Siyasi

Son dakika siyasi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan siyasi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan siyasi haber sayfamızda...

Siyasi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 93.983 siyasi haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Tel tel dökülüyorlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Tel tel dökülüyorlarCumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet İttifakı hakkında, "Karşımızda 40 yamalı bohça misali oluşturulan ittifak, şimdiden tel tel dökülmeye başladı." sözlerini kullandı. Erdoğan CHP hakkında da "Türkiye'nin geleceğinde bu zihniyeti, yapısı ve üslubuyla CHP diye bir partiye yer olmadığını görüyoruz." dedi.
4.03.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Tel tel dökülüyorlar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: Tel tel dökülüyorlarGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet İttifakı hakkında, "Karşımızda 40 yamalı bohça misali oluşturulan ittifak, şimdiden tel tel dökülmeye başladı." sözlerini kullandı. Erdoğan CHP hakkında da "Türkiye'nin geleceğinde bu zihniyeti, yapısı ve üslubuyla CHP diye bir partiye yer olmadığını görüyoruz." dedi.
4.03.2021Siyaset
Ruhani: 'Yaptırımları kaldırsınlar, diplomasi devreye girsin'
Ruhani: 'Yaptırımları kaldırsınlar, diplomasi devreye girsin'İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, uluslararası konuların diplomasi yoluyla çözülmesi için yaptırımların kalkması gerektiğini belirterek, "Yaptırımları kaldırsınlar, diplomasi devreye girsin ve müzakerelere başlayalım." dedi.
4.03.2021Dünya
Son dakika... Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti! Meral Akşener'e şok suçlama
Son dakika... Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti! Meral Akşener'e şok suçlamaGelen son dakika haberine göre; İYİ Parti Kurucular Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Mahkeme kararıyla dönen Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in FETÖ ile iltisaklılarla birlikte yürüdüğünü belirten Ümit Özdağ,, 'Vatanseverlere vermiş olduğum bir söz vardı. FETÖ, PKK ve diğer bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş gruplar sızamaz. Ben bu sızma ile mücadele ettim. Akşener'i bu rahatsız etmiş. İYİ Parti'nin iktidar olabilmesi için mart seçimlerinden 5 ay önce Akşener'e 7 sayfalık bir raporla İYİ Parti'nin seçimlere tek başına girmesi gerektiğini anlattım' açıklamasında bulundu.
4.03.2021Siyaset
Facebook, ABD seçimlerinden sonra uyguladığı reklam yasağını kaldırdı
Facebook, ABD seçimlerinden sonra uyguladığı reklam yasağını kaldırdıSosyal medya platformu Facebook, ABD'de Kasım 2020 seçimlerinden sonra geçici olarak uyguladığı siyasi ve sosyal konulara ilişkin reklam yasağını sonlandırdığını bildirdi.
4.03.2021Dünya
Kadınlar Günü ne zaman 2021 hangi gün? Kadınlar Günü tarihi nasıl ortaya çıktı?
Kadınlar Günü ne zaman 2021 hangi gün? Kadınlar Günü tarihi nasıl ortaya çıktı?Mart ayına girmemizle birlikte yılın en anlamlı günleri arasında yer alan Kadınlar Günü tarihi merak edilmeye başladı. Her yıl düzenli olarak kutlanan ve Kadınlar Günü'nün önemini herkese ifade etmek isteyen vatandaşlar, şimdiden arayışa koyuldu. Öncelikle Kadınlar Günü ne zaman 2021 sorusuna cevap almak isteyenler ardından Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı aramasını yapıyor. İşte Mart ayının en önemli günü olan Kadınlar Günü hakkında bilinmesi gerekenler ve kaçırılmaması gereken o önemli tarih...
4.03.2021Gündem
IMF'den 'negatif faiz' açıklaması
IMF'den 'negatif faiz' açıklamasıUluslararası Para Fonu (IMF), merkez bankalarının negatif faiz oranı politikasını reddetmemeleri ve kullanma olasılıkları düşük olsa bile araç setlerinin bir parçası olarak tutmaları gerektiğini belirtti.
4.03.2021Uzmanpara
‘Mısır ile anlaşma imzalayabiliriz’
‘Mısır ile anlaşma imzalayabiliriz’Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mısır’ın Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin kıta sahanlığına saygı duyarak hareket ettiğini belirterek, “İlişkilerimizin seyrine göre deniz yetki alanları konusunu Mısır ile müzakere edebilir, ileride anlaşma imzalayabiliriz” dedi.
4.03.2021Dünya
‘Biz sadece siyasetle ilgiliyiz’
‘Biz sadece siyasetle ilgiliyiz’AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, “HDP ile ilgili bizim siyasi kanaatlerimiz, hukuken ise ancak yorumlarımız olabilir. Biz siyasetle ilgiliyiz” diye konuştu.
4.03.2021Siyaset
‘Gözü kapalı el kaldırmayız’
‘Gözü kapalı el kaldırmayız’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dokunulmazlık fezlekeleriyle ilgili TBMM’de yapılabilecek oylamaya ilişkin partisinin tutumunu “İYİ Parti, Türk yargısının hazırladığı fezlekeye bakar, gereği neyse onu yapar” sözleriyle açıkladı.
4.03.2021Siyaset
‘Fezlekeler siyasi değil, hukukidir’
‘Fezlekeler siyasi değil, hukukidir’AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, fezlekelerin siyasi bir konu olmadığını, hukuki bir konu olduğunu ifade etti.
4.03.2021Siyaset
'İki yıldan az cezaya tutuklama gelebilir'
'İki yıldan az cezaya tutuklama gelebilir'2005’te iki yılın altındaki suçlarda tutuklamanın kaldırıldığını hatırlatan Adalet Bakanı Gül, uygulamada rahatsızlık veren örnekler olduğunu belirterek iki yıldan az cezalarda tutuklama yasağının kaldırılabileceğini söyledi
4.03.2021Siyaset
'Göstermelik reform çıkışlarından biri'
'Göstermelik reform çıkışlarından biri'Anayasa profesörü CHP’li Kaboğlu “AKP’nin, zaman zaman yaptığı göstermelik ve gündem değiştirici reform çıkışlarına, İnsan Hakları Eylem Planı ile bir yenisi daha eklendi” dedi...
4.03.2021Siyaset
‘HDP’yi 2023’te sandığa gömeceğiz’’
‘HDP’yi 2023’te sandığa gömeceğiz’’AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “2023’te HDP’yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz” dedi.
4.03.2021Siyaset
'Alın teri dökenler benim dostumdur'
'Alın teri dökenler benim dostumdur' Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu, “Eğer bir ülkeyi 19 yıl yönettikten sonra bir siyasi parti kalkıp da ‘insan hakları eylem planı açıklıyorum’ diyorsa o ülkede insan hakları yok demektir” dedi...
4.03.2021Siyaset
Zeus Sunağı’nı evine getirecek adım atıldı
Zeus Sunağı’nı evine getirecek adım atıldıDünya mirası eserin Bergama Antik Kenti’ne getirilmesi için yerel yönetimler ve hükümetin ortak çabalarıyla Osmanlı arşivleri açıldı. Bilgilerin toplanmasının ardından hukukçular devreye girecek
3.03.2021Ege
Myanmar'da gözaltındaki Eski Devlet Başkanına yeni suçlamalar yöneltildi
Myanmar'da gözaltındaki Eski Devlet Başkanına yeni suçlamalar yöneltildiMyanmar'da askeri darbenin yapıldığı 1 Şubat sabahında gözaltına alınan Eski Devlet Başkanı Win Myint'e, yargılandığı askeri mahkemede yeni suçlamalarda bulundu.
3.03.2021Dünya
Uyanış Büyük Selçuklu 23. bölüm full izle! Uyanış Büyük Selçuklu 24. yeni bölüm fragmanı...
Uyanış Büyük Selçuklu 23. bölüm full izle! Uyanış Büyük Selçuklu 24. yeni bölüm fragmanı...Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 23. son bölüm ile pazartesi akşamı sevenlerinin karşısına çıktı. Dizi yine nefes kesti. Melikşah, Kılıçarslan'ı Anadolu'ya göndereceği haberini yayarak Markus'u tuzağa düşürür ve oğlu Tapar'ın intikamını alır. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu 24. bölüm fragmanı yayımlandı mı?
3.03.2021Cadde
Son dakika haberi: Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te önemli açıklamalar
Son dakika haberi: Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te önemli açıklamalarSon dakika haberine göre, Muharrem İnce, CHP’den istifa etme sürecini, başlattığı yeni oluşumu ve siyasetin gündeminde öne çıkan gelişmeleri Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge’de değerlendirdi. Muharrem İnce, 'Beştepe'ye giden CHP'li iddialarına dair flaş açıklamalarda bulundu.
3.03.2021Gündem
AB, Myanmar'da darbe karşıtı gösterilere müdahaleyi kınadı
AB, Myanmar'da darbe karşıtı gösterilere müdahaleyi kınadıAvrupa Birliği (AB), Myanmar'da ordunun darbesine karşı çıkanların gösterisine güvenlik güçlerinin güç kullanarak müdahale etmesini kınadı.
3.03.2021Dünya
Son dakika... Myanmar'da dehşet! Gösterilerde can kaybı 33'e yükseldi
Son dakika... Myanmar'da dehşet! Gösterilerde can kaybı 33'e yükseldiMyanmar'da güvenlik güçlerinin bugün darbe karşıtı göstericilere müdahalesinde ölenlerin sayısının 33'e yükseldiği duyuruldu.
3.03.2021Dünya
'BBP fezlekelerin kaldırılması yönünde oy kullanacak'
'BBP fezlekelerin kaldırılması yönünde oy kullanacak'Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'ye gönderilen fezlekelere ilişkin, "Terörle iltisakı olan, terör eylemlerine karışan, teröre destek veren bir kişi milletvekili sıfatıyla cezası kesinleşmişse artık oturamaz. BBP bu fezlekelerin kaldırılması yönünde net bir şekilde oy kullanacaktır" dedi.
3.03.2021Siyaset
AK Partili Cahit Özkan: 2023'te HDP'yi sandığa gömeceğiz
AK Partili Cahit Özkan: 2023'te HDP'yi sandığa gömeceğizAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "2023'te HDP'yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz." dedi.
3.03.2021Siyaset
Diaspora Ne Demek? Coğrafyada Büyük Diaspora Ne Anlama Gelir?
Diaspora Ne Demek? Coğrafyada Büyük Diaspora Ne Anlama Gelir?Diaspora kelime anlamı olarak kopuntu demektir. Bu kelime azınlıkların yaşadıkları yerden kopmaları anlamını ihtiva etmektedir. Uzun soluklu olarak bir ulusun ana vatanlarından kopmaları ve başka bir yerde yerleşmeleri anlamına gelmektedir. Bu kavram Antik Yunan döneminden gelen bir kavram olarak günümüze kadar devam etmiştir. O dönem için bir kentten çıkan ve başka bir yerde koloni kuran kişiler anlamına gelmekteydi. İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.03.2021Eğitim
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Mısır açıklaması: Kendi aramızda bir anlaşma imzalayabiliriz
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Mısır açıklaması: Kendi aramızda bir anlaşma imzalayabilirizGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, 'İlişkilerimizin seyrine göre biz de Mısır'la deniz yetki alanlarını müzakere ederek bir anlaşma imzalayabiliriz' dedi.
3.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ak partihdpmyanmardarbeCumhurbaşkanı Erdoğan

Siyasi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.