Sosyal Destek

Sosyal Destek

Son dakika sosyal destek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sosyal destek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sosyal destek haber sayfamızda...

Sosyal Destek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.740 sosyal destek haberi bulunmuştur.
Manavgat'taki yangın! Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı!
Manavgat'taki yangın! Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı!CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever ve kameraman Halil Kahraman, Manavgat'ta Sarıimamlı Köyü'nde yaşayan Süleyman Özcan'ın evini ve ahırını görüntüledi.
30.07.2021Haberler
Manavgat'taki yangın! Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı!
Manavgat'taki yangın! Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı!CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever ve kameraman Halil Kahraman, Manavgat'ta Sarıimamlı Köyü'nde yaşayan Süleyman Özcan'ın evini ve ahırını görüntüledi.
30.07.2021Gündem
7 milyon aileye 10,6 milyar lira destek sağlandı
7 milyon aileye 10,6 milyar lira destek sağlandıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, Kovid-19 salgınının olumsuz etkileri ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği sosyal destek programları ile Nisan 2020-Temmuz 2021 tarihlerinde yaklaşık 7 milyon tekil aileye 10,6 milyar lira destek sağlandı.
24.07.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Yanık'tan Elmalı davası açıklaması: Dosyaya ait değil
Son dakika: Bakan Yanık'tan Elmalı davası açıklaması: Dosyaya ait değilSon dakika haberine göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Elmalı'daki istismar iddialarıyla ilgili, "Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil." dedi.
5.07.2021Gündem
9 kez kanseri yendi! Yaşadıklarını anlattı
9 kez kanseri yendi! Yaşadıklarını anlattıİlk kez 2010'da metastatik meme kanseri teşhisi konulan, ardından hastalığı diğer organlara da yayılan Canan Perdahlı, yaşama küsmeden ve umutsuzluğa kapılmadan verdiği mücadeleyi, kurduğu Metastatik Meme Kanseri Derneğinde hasta ve yakınlarına aktarıyor.
3.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye sert eleştiri: Türk siyasetini zehirlemektedir
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye sert eleştiri: Türk siyasetini zehirlemektedirSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da ‘AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "2023'e giden süreçte CHP, tıpkı 27 Mayıs darbesi öncesi gibi Türk siyasetini zehirlemekte, kirletmektedir." dedi. İhracat rakamlarına değinen Erdoğan, "Aylık, çeyreklik ve 6 aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamlarına ulaştık. Önümüzdeki 6 ayda bu ivmeyi daha da artırarak 2021 senesini özellikle dış ticarette ülkemiz için bir rekorlar yılı haline dönüştüreceğiz." ifadelerini kullandı.
2.07.2021Siyaset
Bir telefonunuzla YEDAM yanınızda
Bir telefonunuzla YEDAM yanınızdaYeşilay, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü kapsamında bağımlılıklardan uzak bir yaşamın önemine dikkat çekti.
1.07.2021Ege
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Sözleşmesi açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı Tanıtım Toplantısında konuştu. 81 ilde kadına yönelik şiddete karşı risk haritalarının hazırlanacağını açıklayan Erdoğan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili de, 'Son günlerde bazı çevreler bugün, yani 11 Temmuz'a doğru gidiyoruz, öncesinde 1 Temmuz itibarıyla çekildiğimiz İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmemizi kadına yönelik şiddetten geriye gidiş olarak yansıtmaya çalışıyor. Mücadelemiz bu sözleşmeyle başlamadı, çekilmeyle bitmez' dedi.
1.07.2021Siyaset
Her ay 2377 haneye nakdi destek veriyor
Her ay 2377 haneye nakdi destek veriyorKarabağlar Belediyesi yaklaşık 6.5 yıldır, sessiz sedasız kapsamlı ve önemli bir dayanışma örneği sergiliyor. Bugün Türkiye’nin birçok yerinde uygulanan uygulanan Sosyal Destek Kartı’na geçen ilk yerel yönetimlerden olan Karabağlar Belediyesi, her ay 2 bin 377 hanenin hesabına, düzenli olarak para yatırıyor.
28.06.2021Ege
Bakan Yanık: 108 bin 262 hanemize daha 1000'er lira ödeme gerçekleştirdik
Bakan Yanık: 108 bin 262 hanemize daha 1000'er lira ödeme gerçekleştirdikAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Salgın Destek Programı çerçevesinde 108 bin 262 haneye daha 1000'er lira ödendiğini bildirdi.
24.06.2021Ekonomi
Son dakika... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan 81 ile genelge
Son dakika... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan 81 ile genelgeGelen son dakika haberine göre; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 81 İl Müdürlüğü'ne “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu genelge gönderdi. Genelge kapsamında nüfusu 100.000’in üzerinde olan belediyelere konukevi açma konusunda bilgilendirme ve rehberlik sağlanacak. İşte genelgenin ayrıntıları...
23.06.2021Gündem
1100 TL pandemi yardım başvurusu e-devlet | Sosyal destek başvuru sonucu sorgulama sayfası
1100 TL pandemi yardım başvurusu e-devlet | Sosyal destek başvuru sonucu sorgulama sayfasıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, pandemi nedeniyle başvuru şatlarını karşılayanlara 1100 TL pandemi sosyal destek yardımı yapılıyor. Yardıma başvuruda bulunmak isteyeler ise 1100 TL yardım başvuru ekranını araştırıyor. Peki, 1100 TL pandemi yardımı sorgulama nasıl yapılır?
22.06.2021Ekonomi
İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye'yi karıştırmak için kurulan tezgahları biliyoruz
İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye'yi karıştırmak için kurulan tezgahları biliyoruzİçişleri Bakanı Süleyman Soylu Polis Akademisi Malatya POMEM 26. Dönem Mezuniyet Töreni'nde konuştu. Soylu, "Biz bugün Türkiye'de PKK terör örgütünün militan sayısını 250'nin altına getirdiğimizi biliyoruz. Mağaralardan çıkamadıklarını, telsizlerde ağladıklarını, Kandil'den imdat çağrısı yaptıklarını biliyoruz." dedi. Soylu, "Yurtdışına kaçan o hain FETÖ'cülerin hala bu ülkede bir 15 Temmuz hayali kurduklarını biliyoruz. Türkiye'yi eski Türkiye'ye çevirmek için, karıştırmak için, insanları sokağa dökebilmek için, bu milletin kardeşliğini bir fitne ateşiyle yakabilmek için nasıl tezgahlar kurduklarını, hangi yalanları servis ettiklerini biliyoruz" dedi.
20.06.2021Siyaset
Yeryüzü Doktorları'ndan Gazze'deki yaralılar için proje
Yeryüzü Doktorları'ndan Gazze'deki yaralılar için projeYeryüzü Doktorları Derneği, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik yoğun saldırılarında yaralanan Filistinlilerin tedavisi için evde bakım hizmeti sunmaya başladı.
17.06.2021Dünya
Son dakika... Bakan Selçuk: 5 yaşından itibaren her bir çocuğu takibe alıyoruz
Son dakika... Bakan Selçuk: 5 yaşından itibaren her bir çocuğu takibe alıyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü Paneli'nde çocuklarla bir araya geldi. Burada konuşma yapan Bakan Selçuk 5 yaşından itibaren her bir çocuğu takibe aldıklarını işaret ederek 'Mesleki Eğitime Kazandırma Programı'nı da ayrıca çok önemsiyoruz. Çocuk işçiliğine karşı atılmış en önemli adımlardan birisi diye görüyorum ben' dedi.
12.06.2021Gündem
Bakan Bilgin mevsimlik tarım işçilerinin yaşam alanlarını ziyaretinde konuştu
Bakan Bilgin mevsimlik tarım işçilerinin yaşam alanlarını ziyaretinde konuştuÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çocukların korunması ve geliştirilmesi, çalışan çocuklar sorununun önlenmesi, çocuk emeğinin kullanılması ve istismar edilmesiyle mücadelenin de görevlerinden biri olduğunu söyledi.
12.06.2021Ekonomi
1100 TL pandemi sosyal yardım başvuru ekranı | Pandemi sosyal destek başvuru sorgulama nasıl yapılır, sosyal destek ödemeleri başladı mı?
1100 TL pandemi sosyal yardım başvuru ekranı | Pandemi sosyal destek başvuru sorgulama nasıl yapılır, sosyal destek ödemeleri başladı mı? Koronavirüs pandemisi nedeniyle vatandaşlara ödenen 1000 TL destek, yeni kararlar neticesinde 1100 TL'ye çıkarılmıştı. Pandemi sosyal destek başvurusu yapanlar, sonuç sorgulama sayfasını araştırıyor. Peki, sosyal yardı parası ne zaman yatacak?
10.06.2021Ekonomi
Kovid’e karşın gelirleri arttı
Kovid’e karşın gelirleri arttıÇiğli Belediyesi, zorlu Kovid-19 döneminde hayata geçirdiği hizmet ve sosyal destek çalışmalarına rağmen 2020 yılı bütçesini bir önceki yıla göre yüzde 22 artırarak 218 milyon 666 bin lira net gelir elde etti.
9.06.2021Ege
183 Neyin Numarası? 183 Hangi Durumlarda Aranır?
183 Neyin Numarası? 183 Hangi Durumlarda Aranır?Günümüzde bazı kurumların özel hatları bulunmaktadır. Bu hatlardan birisi de Alo 183 hattıdır. Bu hattın ne olduğu merak konusu olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.06.2021Eğitim
Sağlık Bakanlığı’ndan SMA, ALS gibi hastalıklar için önemli adım: Özel birimler oluşturulacak
Sağlık Bakanlığı’ndan SMA, ALS gibi hastalıklar için önemli adım: Özel birimler oluşturulacakAYKUT YILMAZ Ankara - Sağlık Bakanlığı’ndan Amyotrofik Laeral Skleroz (ALS), Duchenne Musküler Distrofisi (DMD), Spinal Müsküler Atroji (SMA), gibi hastaları da içine alan “nöromasküler hastalıklarla” ilgili önemli bir adım geldi...
5.06.2021Gündem
Geleneksel alışveriş günleri başlıyor
Geleneksel alışveriş günleri başlıyorAqua Florya AVM, 9-12 Haziran’da seçkin markaların katılımıyla ‘Brandsandmore Alışveriş, Moda ve Sosyal Destek Günleri’ne ev sahipliği yapacak.
5.06.2021Cadde
Son dakika: Yasaklar kalktı mı, yeni yasaklar kaça kadar 2021? 1 Haziran normalleşme kararları neler, yasaklar ne zaman bitecek?
Son dakika: Yasaklar kalktı mı, yeni yasaklar kaça kadar 2021? 1 Haziran normalleşme kararları neler, yasaklar ne zaman bitecek?Yasakların kalkacağı tarih gündemde merak konusu olmuştu. Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Diğer taratan ise kafeler ve restoranlar gibi mekanlarda kısıtlamalar bulunuyor. 1 Haziran tarihinde kademeli normalleşmenin bitmesiyle beraber normalleşmenin nasıl olacağı araştırılıyor. Kabine toplantısı sonrası kararlar açıklandı. Sokağa çıkma yasağı saatlerinden okulların durumlarına kadar ayrıntılar belli oldu. Peki 1 Haziran sonrası normalleşme nasıl olacak? Yasaklar kalktı mı, yeni yasaklar neler?
3.06.2021Gündem
‘Teknoloji bağımlılığı pandemide 2 kat arttı’
‘Teknoloji bağımlılığı pandemide 2 kat arttı’Pandemiyle artan dijitalleşme teknoloji bağımlılığını da artırdı. Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Öztürk, “Pandemi döneminde ikiye katlanan teknoloji bağımlılığı önümüzdeki dönemin en büyük sorunlarından biri” dedi
3.06.2021Gündem
1100 TL destek başvurusu nasıl yapılır, sonuçları nereden sorgulanır? 1100 TL yardım parası başvurusu şartları
1100 TL destek başvurusu nasıl yapılır, sonuçları nereden sorgulanır? 1100 TL yardım parası başvurusu şartlarıYardım parası başvurusundan yararlanmak isteyenler 1100 TL destek başvurusu ile ilgili detayları araştırıyor. Başvuruda bulunan vatandaşlar ise sonuçların nereden açıklanacağını merak ediyor. E-Devlet aracılığıyla yapılan 1100 TL destek başvurusu için formun doldurulması gerekiyor. İşte 1100 TL destek başvurusu ve sonuçları ile ilgili merak edilenler.
2.06.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan 'müjdeyi vereceğiz' diyerek tarihini açıkladı
Son dakika: Erdoğan 'müjdeyi vereceğiz' diyerek tarihini açıkladıSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT özel yayınında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma günü Zonguldak'ta petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına ilişkin müjde vereceğini bildirdi.
2.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

egeDerya Yanıkpandemisosyal destekantalya

Sosyal Destek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.