Sosyalizm

Sosyalizm

Son dakika sosyalizm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sosyalizm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sosyalizm haber sayfamızda...

Sosyalizm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 598 sosyalizm haberi bulunmuştur.
Defterlerde birikenler
Defterlerde birikenlerZaman tüm insanlar için aynı şekilde akar...
3.04.2021Ege
Yönetim Biçimleri Nelerdir? Geçmişten Günümüze Yönetim Biçimleri Ve Açıklamaları
Yönetim Biçimleri Nelerdir? Geçmişten Günümüze Yönetim Biçimleri Ve AçıklamalarıTarihten günümüze kadar pek çok ülke vardır. Bu devletler ise farklı yönetim biçimleri ile yönetilmiştir. Bundan dolayı yönetim biçimleri ile ilgili araştırmalar iyice artmıştır. Günümüzde de yer alan yönetim biçimleri hakkında araştırmalar devam etmektedir. Yönetim biçimleri bir ülke için son derecede önemlidir. Peki yönetim biçimleri nelerdir? Geçmişten günümüze yönetim biçimleri ve açıklamaları hangileri olmuştur? Yönetim biçimleri ile ilgili tüm detaylı bilgileri derledik.
1.04.2021Eğitim
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Boğaziçi açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Boğaziçi açıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Boğaziçi Üniversitesi müstesna üniversitemiz. Öncelikle üniversitenin marka değerine zarar vermemek gerekiyor. Öğrencilerimizle ilgili son derece dikkatli bir dil kullanıyoruz." dedi.
5.02.2021Siyaset
Almanya parlamentosu Nazi kurbanlarını andı
Almanya parlamentosu Nazi kurbanlarını andıAlmanya'da Nasyonal Sosyalizm kurbanları mecliste özel törenle anıldı. Yahudi Soykırımı'ndan sağ kurtulmayı başaran Charlotte Knobloch konuşmasında AfD'li vekillere dönerek "Siz 76 yıl önce kaybettiniz" dedi.
27.01.2021Dünya
Nijer'de cumhurbaşkanı seçimi ikinci tura kaldı
Nijer'de cumhurbaşkanı seçimi ikinci tura kaldıEski İçişleri Bakanı Mohamed Bazoum ile eski Cumhurbaşkanı Mahamane Ousmane'ın yarışacağı ikinci tur 20 Şubat'ta yapılacak.
2.01.2021Dünya
Nijer tarihi seçim için sandık başında
Nijer tarihi seçim için sandık başındaAfrika ülkesindeki seçmenler cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin belirlenmesi için oy veriyor. Seçimde 30 cumhurbaşkanı adayı yarışıyor. 1960'ta bağımsızlığını kazanan ve bugüne kadar birçok askeri darbeye sahne olan ülkede ilk kez, demokratik yollarla seçilmiş bir cumhurbaşkanı görevini yine demokratik yollarla seçilecek halefine bırakacak.
27.12.2020Dünya
AYM'nin siyasi parti mali denetimleri Resmi Gazete'de yayımlandı
AYM'nin siyasi parti mali denetimleri Resmi Gazete'de yayımlandıAnayasa Mahkemesinin, siyasi parti mali denetimlerine ilişkin kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
28.10.2020Siyaset
Son dakika.. Bolivya'da seçim sonuçları açıklandı!
Son dakika.. Bolivya'da seçim sonuçları açıklandı!Bolivya Yüksek Seçim Mahkemesi (TSE) ülkede 18 Ekim'de düzenlenen genel seçimin resmi sonuçlarını açıkladı.
23.10.2020Dünya
“Bu sergide bir senfoni oluşturmaya çalıştım”
“Bu sergide bir senfoni oluşturmaya çalıştım”Arnavutluk, dağlık coğrafyası ve Türkiye ile olan kültürel bağları ile bilinen bir Batı Balkan ülkesi. Elli yılı aşkın süre devam eden kapalı yönetimin ardından Berlin Duvarı'nın yıkılmasıyla yeniden dünyaya açılan Arnavutluk, bugünlerde Avrupa Birliği ile tam üyelik için müzakere aşamasında. İkinci Dünya Savaşı'nın hemen ardından Enver Hoca ile kurulan sosyalist rejim ve yaratılan yeni dünya, sanatta da yansımasını bulmuş 1990 yılına kadar da etkisini sürdürmüştür. Pera Müzesi'nde Temmuz ayından bu yana ziyarete açık olan "Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik" sergisinin küratörü Artan Shabani ile bir araya geldik. 2013-2018 yılları arasında Arnavutluk Ulusal Galerisi'nin de müdürlüğünü üstlenen Artan Şabani ile özel koleksiyonunun yanı sıra çok sayıda eseri barındıran sergi ve Arnavutluk toplumcu gerçekçiliğine dair bir söyleşi gerçekleştirdik. Sergi Pera Müzesi'nde 15 Kasım'a kadar ziyarete açık.
19.10.2020Kültür Sanat
Bolivya'da sosyalistler, seçim sonuçları açıklanmadan zafer ilan etti!
Bolivya'da sosyalistler, seçim sonuçları açıklanmadan zafer ilan etti!Bolivya'da, daha önce eski Devlet Başkanı Evo Morales'in liderliğini yaptığı Sosyalizm Hareketi Partisi (MAS), başkanlık seçimlerinde zaferini ilan etti.
19.10.2020Dünya
Son dakika... Trump 'ihaneti bitirdim' diyerek duyurdu
Son dakika... Trump 'ihaneti bitirdim' diyerek duyurduGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, getirecekleri yeni yaptırımlarla, ABD'li turistlerin Küba hükümetinin sahip olduğu yerlerde kalmasının yasaklanacağını ayrıca Küba üretimi alkol ve tütün ürünlerinin ithalatına da kısıtlama uygulayacaklarını duyurdu.
23.09.2020Dünya
Küba Hakkında Bilgiler; Küba Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Küba Hakkında Bilgiler; Küba Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıBir ada ülkesi olan Küba, Karayipler'de yer almaktadır. Ülke, toplamda 3700'den fazla adadan oluşur. 1232.5 kilometrekarelik alana sahip Küba Adası ise yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük 13. adasıdır. Küba'nın para birimi nedir, başkenti neresidir? Sizin için derledik.
13.09.2020Tatil
Belediyenin Zoom toplantısında kamerayı açık unutup cinsel ilişkiye girdiler
Belediyenin Zoom toplantısında kamerayı açık unutup cinsel ilişkiye girdilerBelediyenin Zoom toplantısında kamerayı açık unutup cinsel ilişkiye girdiler
21.08.2020Dünya
Bolivya'da geçici devlet başkanı Anez'de corona virüs tespit edildi
Bolivya'da geçici devlet başkanı Anez'de corona virüs tespit edildiBolivya'da, eski Devlet Başkanı Evo Morales'in ordunun ve muhalefetin baskısıyla istifa etmesinin ardından geçici devlet başkanlığı görevine getirilen Jeanine Anez, kendisine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğunu açıkladı.
9.07.2020Dünya
Arnavutluk toplumcu gerçekçi sanatı Pera Müzesi'nde
Arnavutluk toplumcu gerçekçi sanatı Pera Müzesi'ndePera Müzesi, sanatseverleri Arnavutluk tarihine sanatsal bir yolculuğa davet ediyor. “Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik” başlıklı sergi, Arnavutluk görsel sanatlarının önemli bir dönemine odaklanıyor ve sosyalizmin kuruluş ilkelerini yaymayı amaçlayan siyasi tavrın hâkim olduğu diktatörlük yılları görsel üretimlerinden bir seçki sunuyor. Sergi, 7 Temmuz - 15 Kasım tarihleri arasında gezilebilir.
Bolivya 6 Eylül'de genel seçime gidiyor
Bolivya 6 Eylül'de genel seçime gidiyorBolivya'da Ekim 2019'da düzenlenen, eski Devlet Başkanı Evo Morales'in kazandığı ancak şiddet olayları ve hile iddialarıyla iptal edilen genel seçimin 6 Eylül'de yapılacağı açıklandı.
22.06.2020Dünya
CHP’de ‘ortanın solu’ tartışması yeni bir partiyle sonuçlanmıştı: Feyzioğlu’nun Güven Partisi
CHP’de ‘ortanın solu’ tartışması yeni bir partiyle sonuçlanmıştı: Feyzioğlu’nun Güven PartisiCHP’de 1960’ların ortalarında başlayan “ortanın solu” tartışmasında Turhan Feyzioğlu, partinin “sola kayması”na karşı çıkan isimlerin başında yer alıyordu... CHP’nin 1967’deki olağanüstü kurultayından “ortanın solu” güçlenerek çıkınca muhalif grup istifa etti. 12 Mayıs 1967’de Feyzioğlu’nun genel başkanı olduğu Güven Partisi kuruldu...
12.05.2020Gündem
Beynelmilel Ne Demek? Tdk'da Beynelmilelci Ve Beynelmilelcilik Kelimesinin Anlamı Nedir?
Beynelmilel Ne Demek? Tdk'da Beynelmilelci Ve Beynelmilelcilik Kelimesinin Anlamı Nedir?Beynelmilel kelimesi daha çok eski zamanlarda kullanılan bir sözcüktür. Bu kelime ile karşılaşmak daha çok televizyonda ya da yazılı kaynaklarda mümkündür. Halk arasında yaygın kullanılan bir kelime olmadığını söylemek gerekir. Peki, beynelmilel ne demek? TDK'da beynelmilelci ve beynelmilelcilik kelimesinin anlamı nedir? İşte, detaylar.
2.05.2020Eğitim
TBMM’ye giren ilk sosyalist parti
TBMM’ye giren ilk sosyalist parti12 sendika liderinin öncülüğünde 13 Şubat 1961’de kurulan Türkiye İşçi Partisi (TİP) ‘Köylüye Toprak, herkese iş’ sloganlarıyla siyasete adım attı. 1965 seçimlerinde TBMM’ye 15 vekil göndermeyi başardı... 12 Mart muhtırasından sonra kapatılan TİP, 30 Nisan 1975’te Behice Boran önderliğinde yeniden siyaset arenasına döndü ancak 5 yıl sonra bu kez de 12 Eylül darbesiyle tabela indirmek zorunda kaldı..
30.04.2020Gündem
Sovyet kozmonot uzay çağını başlattı
Sovyet kozmonot uzay çağını başlattıSovyet kozmonot Yuri Alekseyeviç Gagarin, Vostok 1 aracıyla 12 Nisan 1961’de uzaya çıkarak dünyanın yörüngesinde turunu tamamladı. Uzaya çıkan ilk insan olarak tarihe geçen Gagarin, bir deneme uçuşu sırasında uçağının yere çakılması sonucu yaşamını yitirdi...
12.04.2020Gündem
Morales'in adayı açıkladı: Seçimlere katılacağız çünkü...
Morales'in adayı açıkladı: Seçimlere katılacağız çünkü...Bolivya'da mayıs ayında düzenlenecek genel seçimlerde eski Devlet Başkanı Evo Morales'in daha önce liderliğini yaptığı Sosyalizm Hareketi Partisinin (MAS) Devlet Başkanı Adayı Luis Arce, "Bolivya'da şu anki durum, seçim kampanyası yürütmek için uygun değil ancak biz seçimlere katılacağız çünkü Bolivya halkının elindeki tek seçenek bu." dedi.
27.01.2020Dünya
Evo Morales, seçimlerde partisini temsil edecek adayları açıkladı
Evo Morales, seçimlerde partisini temsil edecek adayları açıkladıBolivya'da ordunun ve muhalefetin baskısıyla istifa eden Devlet Başkanı Evo Morales, mayıs ayında yapılacak genel seçimler için partisinin devlet başkanı ve başkan yardımcısı adayını açıkladı.
20.01.2020Dünya
Bolivya'da geçici hükümetin görev süresini uzatan tasarı onaylandı
Bolivya'da geçici hükümetin görev süresini uzatan tasarı onaylandıBolivya Çokuluslu Yasama Meclisi'nin (ALP) alt kanadı Milletvekilleri Meclisi, geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez hükümetinin ve meclis üyelerinin görev sürelerinin uzatılmasını içeren yasa tasarısını onayladı.
18.01.2020Dünya
Morales: Seçimlerde aday olmayacağım
Morales: Seçimlerde aday olmayacağımMeksika'nın ardından Arjantin'e sığınan devrik Bolivla lideri, "Kendimize çok güvendik. Seçimlerden iki-üç hafta önce beni arayıp muhalefetin darbe planladığını söylediler, inanmadım, çok da önemsemedim" dedi.
18.12.2019Dünya
Son dakika | Ve onaylandı! Morales için çok kötü haber...
Son dakika | Ve onaylandı! Morales için çok kötü haber...Bolivya Çokuluslu Yasama Meclisi'nin (ALP) üst kanadı Senatörler Meclisi, istifa eden Devlet Başkanı Evo Morales'in liderlik ettiği Sosyalizm Hareketi Partisi (MAS) mensuplarının da katılımıyla, ülkede yeni bir devlet başkanlığı seçimi yapılmasını kapsayan yasa tasarısını onayladı.
23.11.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

seçimbolivyaevo moraleso gün bugünNijer

Sosyalizm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.