Spd

Spd

Son dakika SPD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan SPD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan SPD haber sayfamızda...

Spd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.096 spd haberi bulunmuştur.
Almanya'da yeni başbakan 8 Aralık'ta oylanacak
Almanya'da yeni başbakan 8 Aralık'ta oylanacak Almanya’da 8 Aralık’ta parlamentonun yeni başbakanı seçmek için oylama yapması ve Sosyal Demokratlar (SPD), Yeşiller ve Hür Demokratlar (FDP) partilerinden oluşan trafik lambası koalisyonunun adayı Olaf Scholz'u başbakan seçmesi bekleniyor.
2.12.2021Dünya
'Yüksek enflasyon yakından takip edilmeli'
'Yüksek enflasyon yakından takip edilmeli'Almanya'nın yeni başbakanı olması beklenen SPD lideri Olaf Scholz, "Yüksek enflasyon çok yakından takip edilmeli" dedi.
1.12.2021Uzmanpara
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı oldu
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı olduAlman medyası, Yeşiller Partisi eski Eş Başkanı Cem Özdemir'in Almanya'da kurulan yeni hükümetin Tarım Bakanı olarak görev alacağını yazdı.
26.11.2021Dünya
Almanya'da hükümet 50 milyar euro verecek
Almanya'da hükümet 50 milyar euro verecekAlmanya'da yeni kurulan hükümet 2021 yılı için ek bütçe üzerinde çalışıyor. Konuya yakın kaynakların verdikleri bilgiye göre hükümet, iklim değişikliği ile mücadele fonuna 50 milyar eurodan fazla kaynak verecek. Aktarılacak bu kaynak önümüzdeki yıllarda yeşil ekonomiye dönüşümde kullanılacak.
25.11.2021Uzmanpara
Almanya’da yeni hükümet açıklandı! Türkiye’ye sıcak mesajlar
Almanya’da yeni hükümet açıklandı! Türkiye’ye sıcak mesajlarAlmanya’da yapılan seçimlerden 8 hafta sonra koalisyon görüşmeleri başarıyla sonuçlandı. Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti’den (FDP) oluşan “trafik lambası” koalisyonu, koalisyon anlaşmasını açıkladı. SPD’li maliye bakanı Olaf Scholz yeni şansölye olurken, yardımcılığını ise Yeşiller Eşbaşkanı Robert Habeck yürütecek. Olaf Scholz yaptığı açıklamada “Bizi ülkeyi daha iyi yapma arzusu birleştiriyor” dedi.
25.11.2021Dünya
Almanya'da insidans ilk kez 300'ün üzerinde
Almanya'da insidans ilk kez 300'ün üzerindeKoronavirüs vaka sayılarının hızla arttığı Almanya'da insidans değeri 300'ün üzerine çıktı. Almanya'da önlemlerin sertleştirilmesi gündeme gelirken, Avusturya'da ise aşısızlar için sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girdi.
15.11.2021Dünya
Almanya'dan 'daha fazla kısıtlama' sinyali
Almanya'dan 'daha fazla kısıtlama' sinyaliAlmanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, Almanya'nın rekor sayıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasıyla mücadele etmek ve kışı atlatmak için daha fazla “kısıtlamaya” ihtiyacı olduğunu söyledi.
11.11.2021Dünya
Almanların yüzde 44'ü aşı zorunluluğundan yana
Almanların yüzde 44'ü aşı zorunluluğundan yanaAlmanya'da yapılan bir anket, yüzde 44'lük kesimin aşı zorunluluğundan yana olduğunu ortaya koydu. Yüzde 24'lük kesim ise zorunluluğun sağlık çalışanları gibi belirli gruplarla sınırlandırılmasını istiyor.
11.11.2021Dünya
Almanya aşısızlar için önlemlerin artırılmasını tartışıyor
Almanya aşısızlar için önlemlerin artırılmasını tartışıyorAlmanya'da etkinliklere sadece aşı olanların veya Covid-19 geçirenlerin alınması çağrıları artıyor. Virolog Drosten ise bunun yeterli olmayacağını, aşılama oranının artırılması gerektiğine dikkat çekiyor.
10.11.2021Dünya
Salgın patladı! Almanya'da en yüksek günlük vaka
Salgın patladı! Almanya'da en yüksek günlük vakaAlmanya'da günlük yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı, salgının başlangıcından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.
10.11.2021Dünya
Alman tüketiciler yüksek fiyatlarla karşı karşıya
Alman tüketiciler yüksek fiyatlarla karşı karşıyaAlmanya'da artan maliyet ve nakliye ücretleri nedeniyle tüketiciler neredeyse tüm ürünlerde daha yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalıyor.
6.11.2021Uzmanpara
'Biden’ın olumsuz yaklaşımı olmadı'
'Biden’ın olumsuz yaklaşımı olmadı'ABD Başkanı ile F-16 tedarikini de konuştuğunu belirten Erdoğan, “Kendilerinden olumsuz yaklaşım görmedim. Bu hassas konuyu neticelendirmeyi umuyoruz” dedi. Biden ile ilişkiler konusunda da “Şartlar atmosfere göre değişiyor” yorumunu yaptı.
2.11.2021Siyaset
Roma Zirvesi’ne halefiyle gelecek
Roma Zirvesi’ne halefiyle gelecekAlmanya Şansölyesi Angela Merkel’in, İtalya’da yapılacak G-20 Liderler Zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yapacağı görüşmeye müstakbel halefi Olaf Scholz’un da katılmasını istediği belirtildi.
29.10.2021Dünya
Alman hükümeti büyüme beklentisini düşürdü
Alman hükümeti büyüme beklentisini düşürdüAlmanya'da hükümet, bu yıl için daha önce yüzde 3,5 olarak açıklanan resmi büyüme beklentisini Kovid-19 pandemisinin kalıcı etkileri ve tedarik zincirindeki sıkıntılardan dolayı aşağı yönlü revize ederek yüzde 2,6'ya çekti.
27.10.2021Uzmanpara
Özoğuz Meclis Başkanvekili seçildi
Özoğuz Meclis Başkanvekili seçildiAlmanya’da Sosyal Demokrat Partili (SPD) Aydan Özoğuz, Federal Meclis (Bundestag) Başkanvekilliği’ne ilk kez seçilen Türk kökenli milletvekili oldu.
27.10.2021Dünya
Türk vekil, Alman meclisi başkanvekilliğine aday
Türk vekil, Alman meclisi başkanvekilliğine adayAlmanya’da Türk kökenli politikacı Aydan Özoğuz, partisi Sosyal Demokrat Parti (SPD) tarafından Federal Meclis Başkanvekilliği’ne resmen aday gösterildi.
21.10.2021Dünya
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021Siyaset
Çekya'da genel seçimlerin kazananı belli oldu
Çekya'da genel seçimlerin kazananı belli olduÇekya'da yapılan genel seçimleri üç partinin oluşturduğu Spolu (Birlikte) ittifakı kazandı.
9.10.2021Dünya
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladı
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladıAlmanya'da 26 Eylül'de düzenlenen genel seçimlerin ardından Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) arasında yeni hükümeti kurma hedefiyle ön görüşmelere başlandı.
7.10.2021Haberler
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladı
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladıAlmanya'da 26 Eylül'de düzenlenen genel seçimlerin ardından Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) arasında yeni hükümeti kurma hedefiyle ön görüşmelere başlandı.
7.10.2021Dünya
Çekya'da anketler iktidar partisi ANO'nun kıl payı zaferini gösteriyor
Çekya'da anketler iktidar partisi ANO'nun kıl payı zaferini gösteriyorÇekya'da iktidarda bulunan Gayrimemnun Vatandaşlar Hareketi'nin (ANO) 8-9 Ekim'de düzenlenecek genel seçimlerde ilk sırayı alması ancak tek başına hükümeti kuracak salt çoğunluğun uzağında kalması bekleniyor.
7.10.2021Dünya
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesi
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesiAlmanya’da Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Yeşiller, hükümet kurma çalışmaları kapsamında ön görüşme gerçekleştirdi.
5.10.2021Dünya
Almanya'da tarihi hezimet yaşayan CDU'da tartışmalar başladı
Almanya'da tarihi hezimet yaşayan CDU'da tartışmalar başladıAlmanya'da 26 Eylül'de yapılan seçimleri ikinci tamamlayan Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) içerisinde yoğun tartışmalar başladı.
29.09.2021Dünya
Almanya'da koalisyon için ilk adım atıldı
Almanya'da koalisyon için ilk adım atıldıAlmanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçimlerden birinci çıkan Sosyal Demokrat Partinin (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Partiyi bu hafta koalisyon görüşmeleri yapmak için davet ettiği bildirildi.
28.09.2021Dünya
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elinde
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elindeAlmanya’da seçim sonuçları FDP ve Yeşiller’in koalisyon için en önemli partiler haline gelmesini sağladı. İki partinin ortak yönü ise gençler arasında en popüler partiler olmaları.
28.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Spd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.