Sta

Sta

Son dakika STA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan STA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan STA haber sayfamızda...

Sta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 387 sta haberi bulunmuştur.
Finans sektörü toparlanmada kilit önemde
Finans sektörü toparlanmada kilit önemdeİngiliz finans lobi kuruluşu TheCityUK, finans sektörünün, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından İngiliz ekonomisinin toparlanmasında kilit rol oynayabileceğini belirtti.
15.04.2021Uzmanpara
Egeli ihracatçılar Japonya ile ticari ilişkileri yeni iş birlikleriyle geliştirmeyi hedefliyor
Egeli ihracatçılar Japonya ile ticari ilişkileri yeni iş birlikleriyle geliştirmeyi hedefliyorEge İhracatçı Birlikleri (EİB), bölgeden ihracatın geçen yıl yüzde 8 arttığı Japonya ile olan ticari ilişkileri, yeni iş birliği ve ortaklıklarla geliştirmek istiyor.
11.03.2021Ekonomi
İngiliz firmalar için Türkiye'nin sunduğu imkanlar büyük potansiyel oluşturuyor
İngiliz firmalar için Türkiye'nin sunduğu imkanlar büyük potansiyel oluşturuyorTürkiye'de İngiliz Ticaret Odası Üst Yöneticisi Emrah Öz, kaliteli işçilik, eğitimli profesyoneller ve kolay ticaret imkanlarının Türkiye'yi cazip kıldığını kaydetti.
28.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan Varhelyi ile görüştü
Bakan Pekcan Varhelyi ile görüştüTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, her fırsatta stratejik hedeflerinin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çizdiklerini belirterek, "AB ile ilişkilerimize bu anlayış içinde yaklaşıyoruz." ifadesini kullandı.
24.02.2021Ekonomi
İhracatçılar 433 ürüne odaklanacak
İhracatçılar 433 ürüne odaklanacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye'nin Birleşik Krallık'ta rekabet üstünlüğüne sahip olduğu 433 ürünü tespit ettiklerini belirterek, "Söz konusu 433 ürünün sektörlerini incelediğimizde, kimyevi maddeler, otomotiv ve hububat sektörlerinin öne çıktığını görüyoruz. Halihazırda uzmanlaşmış olduğumuz, rekabet gücünü elimizde bulundurduğumuz bu ürünleri Birleşik Krallık'a ihraç etmemek için hiçbir sebep bulunmuyor." dedi.
22.02.2021Uzmanpara
Tarihi anlaşma sonrası ihracatçılar 433 ürüne odaklanacak
Tarihi anlaşma sonrası ihracatçılar 433 ürüne odaklanacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye'nin Birleşik Krallık'ta rekabet üstünlüğüne sahip olduğu 433 ürünü tespit ettiklerini belirterek, "Söz konusu 433 ürünün sektörlerini incelediğimizde, kimyevi maddeler, otomotiv ve hububat sektörlerinin öne çıktığını görüyoruz. Halihazırda uzmanlaşmış olduğumuz, rekabet gücünü elimizde bulundurduğumuz bu ürünleri Birleşik Krallık'a ihraç etmemek için hiçbir sebep bulunmuyor." dedi.
22.02.2021Ekonomi
Son dakika: Tarihi anlaşmanın ardından İngiltere'den önemli 'Türkiye' çıkışı!
Son dakika: Tarihi anlaşmanın ardından İngiltere'den önemli 'Türkiye' çıkışı!Türkiye ile İngiltere arasında Serbest Ticaret Anlaşması geçtiğimiz günlerde imzalanmıştı. 2021 yılı itibarıyla hizmete giren tarihi anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulunan İngiltere Tüm Partiler Parlamento Grubu Türkiye Eş Başkanı Lord Mark McInnes, Türkiye ile yapabilecekleri kadar çok iş yapabilmek istediklerini söyledi. İşte McInnes'ın Türkiye için söyledikleri...
19.02.2021Ekonomi
Birleşik Krallık'a ocakta en fazla ihracatı otomotiv endüstrisi yaptı
Birleşik Krallık'a ocakta en fazla ihracatı otomotiv endüstrisi yaptı Türkiye ile Birleşik Krallık arasında 2020 sonunda imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması (STA) ile ihracatın bu yıl hızla ivme kazanması beklenirken, geçen ay Birleşik Krallık'a en fazla ihracatı 200 milyon 677 bin dolarla otomotiv endüstrisi yaptı.
15.02.2021Ekonomi
Birleşik Krallık'a en fazla ihracat otomotivden
Birleşik Krallık'a en fazla ihracat otomotivdenTürkiye ile Birleşik Krallık arasında 2020 sonunda imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması (STA) ile ihracatın bu yıl hızla ivme kazanması beklenirken, geçen ay Birleşik Krallık'a en fazla ihracatı 200 milyon 677 bin dolarla otomotiv endüstrisi yaptı.
15.02.2021Uzmanpara
Gürcistan'da üretilen ürünler doğrudan AB pazarına ulaştırılacak
Gürcistan'da üretilen ürünler doğrudan AB pazarına ulaştırılacakGürcistan'a Türkiye'den ithal edilen endüstriyel ham maddelere dayalı ürünlerin yakın gelecekte Avrupa Birliği (AB) pazarına ulaştırılmasının mümkün olacağı bildirildi.
12.02.2021Ekonomi
Birleşik Krallık ile yapılan STA, halı ve yaş meyve-sebze ihracatına yaradı
Birleşik Krallık ile yapılan STA, halı ve yaş meyve-sebze ihracatına yaradıTürkiye ile Birleşik Krallık'ın 2020 sonunda imzaladığı Serbest Ticaret Anlaşması (STA), halı, demir ve demir dışı metaller, yaş meyve-sebze ile su ürünleri ve hayvansal mamuller gibi sektörlerin bu ülkeye olan ihracatında hareketlenmeye sebep oldu.
12.02.2021Ekonomi
Son dakika haberi: İşgalden kurtarılmıştı, hedef belli oldu! Türkiye harekete geçti...
Son dakika haberi: İşgalden kurtarılmıştı, hedef belli oldu! Türkiye harekete geçti...Son dakika haberlere göre, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi Başkanı Selçuk Akat, şu anda Türkiye-Azerbaycan ticaret hacminin 4,5 milyar dolar civarında olduğunu belirterek, "Devlet başkanlarının 15 milyar dolarlık hedefi var. Hedefin üçte birine yaklaştık. Gelecek dönemde Karabağ'daki yatırım potansiyeli ile birlikte hedefi yakalayacağımızı, hatta geçeceğimizi düşünüyorum." dedi.
9.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanı ile görüştü
Bakan Pekcan Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanı ile görüştüTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanı Kreshnik Bekteshi ile bir araya geldi.
8.02.2021Ekonomi
'Libya'da yeni yönetimle birlikte ihracatımız hızla artacak'
'Libya'da yeni yönetimle birlikte ihracatımız hızla artacak'Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Karanfil, "Geçici yönetim üzerinde uzlaşı sağlanması nedeniyle 2021’den oldukça umutluyuz. Libya’ya olan ihracatımızın artacağını ve 2021’i çok daha iyi rakamlarla kapatacağımızı düşünüyoruz." dedi.
8.02.2021Ekonomi
İhracat yapılan ülkelerdeki kapanmalara rağmen hazır giyimin yıldızı parlıyor
İhracat yapılan ülkelerdeki kapanmalara rağmen hazır giyimin yıldızı parlıyorHazır giyim ve konfeksiyon sektörü, geçen yılın ocak ayında 1 milyar 490 milyon 276 bin dolar ihracat yaparken, bu yılın ocak ayında 1 milyar 523 milyon 136 bin dolarla en fazla ihracat gerçekleştiren üçüncü sektör oldu.
3.02.2021Ekonomi
Flaş Türkiye açıklaması! 10 milyar dolar...
Flaş Türkiye açıklaması! 10 milyar dolar...Ukrayna Maliye Bakanı Sergiy Marçenko, Türkiye ile ticaretle beraber savunma alanındaki karşılıklı ilişkilerin de geliştiğini belirterek, "Serbest Ticaret Anlaşması (STA) ile iki ülkenin ekonomileri daha rekabetçi hale gelecektir." değerlendirmelerinde bulundu.
3.02.2021Ekonomi
Son Dakika: Türkiye'den 'savunma' atağı! Hız kesmedi...
Son Dakika: Türkiye'den 'savunma' atağı! Hız kesmedi...Türkiye'nin "yeni nesil tank avcıları" hız kesmedi! Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında Roketsan tarafından geliştirilen OMTAS füzesi taşıyıcılı FNS Savunma üretimi KAPLAN ve PARS STA'ların teslimatlarına devam ediliyor.
2.02.2021Ekonomi
Ham çelik üretimi arttı
Ham çelik üretimi arttıTürkiye'nin ham çelik üretimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 6 artarak 35,8 milyon tona yükseldi.
2.02.2021Ekonomi
Ham çelik üretimi salgına rağmen arttı
Ham çelik üretimi salgına rağmen arttıTürkiye'nin ham çelik üretimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 6 artarak 35,8 milyon tona yükseldi.
2.02.2021Uzmanpara
TİM Sanal Ticaret Heyeti programlarına Katar ve Umman ile devam ediyor
TİM Sanal Ticaret Heyeti programlarına Katar ve Umman ile devam ediyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, 2020 itibarıyla ikili ticaret hacminin Katar'la 1 milyar 312 milyon dolar, Umman ile 854 milyon dolar olarak gerçekleştiğini, geçen yıl Katar'a 760 milyon dolar, Umman'a ise 295 milyon dolar dış ticaret fazlası verdiklerini belirterek, "İnanıyorum ki bu yıl heyetimizin ve dış ticarette normalleşmenin de etkisiyle her iki ülkeye ihracatımızda yeni rekorlara imza atacağız." ifadesini kullandı.
1.02.2021Ekonomi
Arnavutluk’la milyar $’lık işbirliği için geri sayım
Arnavutluk’la milyar $’lık işbirliği için geri sayımTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk firmalarının Arnavutluk’ta gerçekleştirdikleri yatırımların değerinin 1 milyar dolara yaklaştığını belirterek, “Bu sayının daha da artması için önemli fırsatlar var. Sanayide, turizmde, tarımsal teknolojilerde ve altyapı yatırımlarında önemli iş imkanları olduğu açıktır” dedi
30.01.2021Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı! 1 milyar dolara yaklaştı...
Bakan Pekcan açıkladı! 1 milyar dolara yaklaştı...Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk firmalarının Arnavutluk'ta gerçekleştirmiş oldukları yatırımların piyasa değerinin 1 milyar dolara yaklaştığını belirterek, "Bu sayının daha da artması için önemli fırsatlar var. Sanayide, turizmde, tarımsal teknolojilerde ve altyapı yatırımlarında önemli iş imkanları olduğu açıktır." dedi.
29.01.2021Ekonomi
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi'nden Kıbrıs mesajları
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi'nden Kıbrıs mesajlarıGazetecilerle buluşan Büyükelçi Chilcott, "Kıbrıs sorununda iki tarafa neye karar vermesi gerektiğini söylemek bize düşmez. Kendileri anlaşmak zorundalar. Ancak iki tarafın ortak zemin bulmasına yardımcı olmak ve meselenin karşılıklı kabul edilebilir bir çözüme ulaşması için BM'yi destekleme konusunda elimizden geleni yapacağız" dedi.
28.01.2021Dünya
Birleşik Krallık, Türkiye ile ticari ilişkilerin geleceği konusunda iyimser
Birleşik Krallık, Türkiye ile ticari ilişkilerin geleceği konusunda iyimserBirleşik Krallık Başbakanlık Türkiye Ticaret Elçisi Lord Robin Janvrin, Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ticaretin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına büyük direnç gösterdiğini belirterek, "Küresel krizden çıktığımızda, bu olumlu ilerlemenin devam edeceği konusunda iyimseriz." dedi.
28.01.2021Ekonomi
Asya Pasifik'e ihracatta 30 milyar dolara yakın büyüme hedefleniyor
Asya Pasifik'e ihracatta 30 milyar dolara yakın büyüme hedefleniyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı T. Murat Kolbaşı, "Asya Pasifik bölgesine ihracatımızı artırarak hem dış ticaretteki verilerimizi ve dünya dış ticaretindeki payımızı artırmak hem de bölge ile dengeli bir dış ticareti yakalamak istiyoruz. Bu sayede de ihracatımızda özellikle 30 milyar dolara yakın bir büyümeyi hedefliyoruz." dedi.
24.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TürkiyeihracatBirleşik KrallıkingiltereSTA

Sta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.