Starlink

Starlink

Son dakika starlink haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan starlink gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan starlink haber sayfamızda...

Starlink

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 43 starlink haberi bulunmuştur.
SpaceX, Starlink'i internetini uçaklara entegre edecek
SpaceX, Starlink'i internetini uçaklara entegre edecekElon Musk'ın çok büyük yatırımlar yaptığı ve üst düzey teknoloji altyapısını kullandığı Starlink için yeni bir anlaşma ortaya çıktı. Uzaydan internet projesi olarak da bilinen Starlink uyduları sadece evler ya da iş yerleri değil uçaklar da hedefleniyor.
10.06.2021Teknoloji
Elon Musk'ın şirketine tepkiler çığ gibi büyüyor
Elon Musk'ın şirketine tepkiler çığ gibi büyüyorAlmanya'da Tesla'nın 92 hektarlık ormanlık alanda inşa edeceği fabrikaya tepkiler gelmeye başladı. ABD'li elektrikli araç üreticisi Tesla'nın yaklaşık 130 futbol sahası büyüklüğündeki ağaçlık alanı da kapsayan bölgede büyük bir fabrika inşa edeceği öğrenilmişti.
1.06.2021Teknoloji
SpaceX başarılı bir şekilde 60 internet uydusunu uzaya fırlattı
SpaceX başarılı bir şekilde 60 internet uydusunu uzaya fırlattıAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı.
27.05.2021Teknoloji
SpaceX'in Starlink uyduları kritik eşiği geçiyor
SpaceX'in Starlink uyduları kritik eşiği geçiyorSon dakika haberlere göre Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı. İşte son dakika haberinin detayları...
10.05.2021Teknoloji
Gökyüzü Musk’ın işgali altında!
Gökyüzü Musk’ın işgali altında!İstanbul’da önceki gece gökyüzünde Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in uzaya yolladığı uydulardan beliren sıralı ışıklar merak uyandırdı. Musk’ın binlerce benzer uyduyu gökyüzüne atacağına dikkati çeken uzmanlar “Bu parlamalar gökyüzünün gözlem kalitesini düşürüyor” dedi
8.05.2021Gündem
Malatya'dan sonra Diyarbakır! Kontrolden çıkan roket sanıldı
Malatya'dan sonra Diyarbakır! Kontrolden çıkan roket sanıldıBatıdan doğuya seyir halinde olan Elon Musk'ın Starlink uyduları Malatya semalarında görüntülendi. Türkiye'nin birçok kentinde akşam saat 21.00 civarında gökyüzünde ortaya çıkan sıralı ışık Malatya semalarında da görüldü. Öte yandan Diyarbakır semalarında görülen sıralı ışıklar, Çin'in kontrolden çıkan roketi sanıldı.
7.05.2021Gündem
Gökyüzünde 'Starlink' heyecanı
Gökyüzünde 'Starlink' heyecanıBursa'nın İnegöl ilçesinde 21.30 ile 22.00 saatleri arasında gökyüzünde görülen ışıklı cisimler şaşkınlığa yol açtı.
6.05.2021Haberler
Görenler şaşkınlık yaşadı! Gökyüzünde 'Starlink' heyecanı!
Görenler şaşkınlık yaşadı! Gökyüzünde 'Starlink' heyecanı!İstanbul'da akşam saatlerinde gökyüzünde beliren sıralı ışıklar merak uyandırdı. Işıkları kaydeden çok sayıda kişi görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaştı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, sosyal medya hesabından Tübitak Ulusal Gözlemevi tarafından çekilen Starlink Leo Uyduları güneş paneli parlamasını paylaştı.
6.05.2021Gündem
Elon Musk'ın Starlink projesi yeni bir rekor ile gündemde
Elon Musk'ın Starlink projesi yeni bir rekor ile gündemdeElon Musk şu sıralar Dogecoin ile gündeme gelse de NASA ve SpaceX tarafında yaptığı çalışmalar ile de adından söz ettiriyor. Bu noktada yeni bir rekora imza atan Musk, insanların yüksek hızlı internet hizmetine ulaşması adına Starlink uydularını uzaya gönderiyor. İşte rekor da tam bu noktada geliyor.
5.05.2021Teknoloji
NASA ve SpaceX yeni bir anlaşma yaptığını duyurdu
NASA ve SpaceX yeni bir anlaşma yaptığını duyurduElon Musk'ın SpaceX'i ve NASA yeni bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre şirketler arasında veri paylaşımı yapılacak. Uydu çarpışmalarını önlemek için yapılan bu anlaşma dikkat çekmeyi başardı.
19.03.2021Teknoloji
SpaceX uzaya 60 uydu daha gönderdi
SpaceX uzaya 60 uydu daha gönderdiElon Musk'ın kurucusu olduğu SpaceX, uzaya 60 internet uydusu daha gönderdi. 22. kez uzaya gönderilen Starlink ağı uyduları, Florida'dan başarılı bir şekilde fırlatıldı.
14.03.2021Teknoloji
Kötü hava koşulları SpaceX'i de etkiledi: Starlink uyduları için karar!
Kötü hava koşulları SpaceX'i de etkiledi: Starlink uyduları için karar!ABD'li roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olacak 60 yeni iletişim uydusunun fırlatılışını kötü hava koşulları nedeniyle yarına erteledi.
15.02.2021Teknoloji
SpaceX, Starlink uydularının fırlatışını erteledi
SpaceX, Starlink uydularının fırlatışını ertelediABD'li roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olacak 60 yeni iletişim uydusunun fırlatılışını kötü hava koşulları nedeniyle yarına erteledi.
15.02.2021Teknoloji
Grizu 263’ün uçuşu mart sonuna kaldı
Grizu 263’ün uçuşu mart sonuna kaldıUzay yolculuğuna 14 Ocak’ta başlaması planlanan Türkiye’nin ilk cep uydusu ‘Grizu 263A’nın uçuşu mart ayına ertelendi
30.01.2021Gündem
Uzayda uydu savaşı
Uzayda uydu savaşıABD’de milyarder Elon Musk’ın şirketi SpaceX ile Jeff Bezos’un şirketi Amazon arasında “uydu savaşı” yaşanıyor. Birbirlerini ağır bir dille uzaydaki rekabeti engellemeye çalışmakla suçlayan iki şirket peş peşe açıklamalar yaptı.
28.01.2021Dünya
Uzay savaşları! Teknoloji devlerinden şok suçlamalar
Uzay savaşları! Teknoloji devlerinden şok suçlamalarDünyanın en zengin iki insanın sahibi olduğu SpaceX ve Amazon şirketleri arasında uzayda "uydu gerilimi" yaşanıyor.
27.01.2021Teknoloji
Tek seferde fırlatıldı! SpaceX rekor kırdı
Tek seferde fırlatıldı! SpaceX rekor kırdıABD'li roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Transporter-1 görevi kapsamında uzaya tek seferde 143 uydu fırlattı.
24.01.2021Teknoloji
Gözler bu saate çevrildi! 10.00'a ertelendi
Gözler bu saate çevrildi! 10.00'a ertelendiElon Musk’ın sahibi olduğu uzay şirketi SpaceX, Transporter-1 görevi kapsamında tek seferde 143 uyduyu uzaya taşıyacak Falcon 9 roketinin fırlatılışını olumsuz hava koşulları nedeniyle erteledi.
23.01.2021Teknoloji
App Store'a Starlink uygulaması geldi
App Store'a Starlink uygulaması geldiSpaceX, çok yakında yeni nesil uydu ağı projesi Starlink’i hayata geçirecek. Elon Musk, bu proje sayesinde bütün dünyaya internet sağlayabilecek. SpaceX, Starlink uygulamasını ABD’deki App Store’a ekledi, yani proje çok yakında herkese açık hale gelecek. Uygulama henüz Google Play Store’da yer almadı.
29.10.2020Teknoloji
SpaceX sürmekte olan Starlink görevi için 60 uydu daha fırlattı
SpaceX sürmekte olan Starlink görevi için 60 uydu daha fırlattıSpaceX, gelecekte devreye sokacağı küresel internet şebekesi ağı projesi için 60 Starlink uydusunu daha yörüngeye fırlattı. Uydular, Florida’daki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri Üssü’nden fırlatıldı. SpaceX’in 15. Starlink uydusu seferi olan uydularla birlikte firmanın yörüngeye yerleştiği uydu sayısı 900’ü buldu.
26.10.2020Teknoloji
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal ettiAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunun fırlatılışını iptal etti.
23.10.2020Teknoloji
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal ettiAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunun fırlatılışını iptal etti.
22.10.2020Dünya
SpaceX, Starlink ağı için 60 internet uydusunu daha uzaya fırlattı
SpaceX, Starlink ağı için 60 internet uydusunu daha uzaya fırlattıAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı.
6.10.2020Teknoloji
"Salgın Süreci ve Sonrasında Telekom Operatörleri" toplantısı
"Salgın Süreci ve Sonrasında Telekom Operatörleri" toplantısıTürkiye'nin önde gelen GSM operatörü şirketleri önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Firma yetkilileri bu toplantıda salgın sürecini ve sonrasını değerlendirdi.
11.06.2020Ekonomi
SpaceX 60 internet uydusunu uzaya fırlattı
SpaceX 60 internet uydusunu uzaya fırlattıAmerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 uyduyu daha uzaya yolladı.
4.06.2020Populer Bilim

Benzer Haber Etiketleri

spacex.starlinkelon muskuzayuydu

Starlink ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.