Strateji

Strateji

Son dakika Strateji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Strateji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Strateji haber sayfamızda...

Strateji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.008 strateji haberi bulunmuştur.
Turkcell’den 30’uncu yıla  büyük kutlama
Turkcell’den 30’uncu yıla büyük kutlama Turkcell, 30. kuruluş yıldönümünde iş ortaklarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bir araya geldi.
18.05.2024 Ekonomi
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karar ile birlikte Angola Cumhuriyet nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince Mustafa Çelik atandı.
17.05.2024 Gündem
Bakan Tunç: 9’uncu yargı paketi taslağımızı Meclisimizin takdirlerine sunacağız
Bakan Tunç: 9’uncu yargı paketi taslağımızı Meclisimizin takdirlerine sunacağız Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Asıl önemli olan, ülkemizin darbe anayasasından kurtulup demokratik, sivil, katılımcı bir anlayışla hazırlanacak yeni bir anayasayla Türkiye Yüzyılı'na başlarken darbe anayasasından, vesayetçi ruhtan kurtulmuş bir anayasayla yola devam etmek. İnşallah Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde böyle bir uzlaşmada gerçekleşir ve ülkemizin yüksek demokrasi yolundaki adımları hızlanarak devam eder” dedi.
17.05.2024 Gündem
ÖZEL | Fenerbahçe eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp, başkanlık seçiminin favorisini açıkladı! 'Aziz Yıldırım'ı sarılıp öperim'
ÖZEL | Fenerbahçe eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp, başkanlık seçiminin favorisini açıkladı! 'Aziz Yıldırım'ı sarılıp öperim' Anelka, Appiah, Pierre van Hooijdonk ve Alex de Souza gibi Fenerbahçe tarihinde ses getiren transferlerde ön plana çıkan sarı-lacivertlilerin eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp, Skorer'e çok özel açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un demeçlerinden şampiyonluk yarışına kadar birçok konuya değinen Kutlualp, başkanlık seçimi için favorisini de belirtti.
17.05.2024 Fenerbahçe
Turkcell 30. yılını iş ortaklarıyla kutladı
Turkcell 30. yılını iş ortaklarıyla kutladı Turkcell, 30. kuruluş yıldönümünde iş ortaklarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bir araya geldi. Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç ve genel müdür yardımcılarının şirketin kilometre taşlarını değerlendirdiği etkinlikte yeni stratejiler ve şirketin geleceğine yönelik paylaşımlarda bulunuldu.
17.05.2024 Ekonomi
Kamu binalarında yüzde 30 enerji tasarrufu sağlanacak
Kamu binalarında yüzde 30 enerji tasarrufu sağlanacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, kamu binalarında 2030 yılına kadar yüzde 30 enerji tasarrufu hedefliyor. Ayrıca 2030'a kadar 1,2 milyon sokak aydınlatmasının LED dönüşümünün tamamlanması planlanıyor.
16.05.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Az kaynakla daha çok proje yapacağız
Cevdet Yılmaz: Az kaynakla daha çok proje yapacağız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Kamu olarak inşallah biz öncülük ve rehberlik edecek, daha az kaynak kullanarak daha fazla etkide bulunacak projelere ağırlık vereceğiz" dedi.
13.05.2024 Ekonomi
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır?
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır? Vatandaşın gözü kulağı yarın açıklanacak olan kamuda tasarruf paketinde olacak. Peki açıklanacak önlemler neler olacak? Kamuda tasarruf tedbirleri vatandaşa nasıl yansır? İşte detaylar...
12.05.2024 Haberler
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır?
100 milyar TL’lik tasarruf paketi için geri sayım! Vatandaşa nasıl yansır? Vatandaşın gözü kulağı yarın açıklanacak olan kamuda tasarruf paketinde olacak. Peki açıklanacak önlemler neler olacak? Kamuda tasarruf tedbirleri vatandaşa nasıl yansır? İşte detaylar...
12.05.2024 Ekonomi
‘Yapay zeka ve otomasyon gücünü birleştiriyoruz’
‘Yapay zeka ve otomasyon gücünü birleştiriyoruz’ Kurumsal otomasyon ve yapay zeka yazılım şirketi UiPath, Türkiye’deki müşterilerini temsil eden 400’ün üzerinde üst düzey yöneticinin katıldığı Yapay Zeka Destekli Otomasyon Zirvesi’ne İstanbul’da ev sahipliği yaptı.
12.05.2024 Ekonomi
Güçlü kaynakla yıla hızlı başladı
Güçlü kaynakla yıla hızlı başladı İlk çeyrekte ekonomiye 1.7 trilyon liralık kaynak sağlayan İş Bankası 2.6 trilyon liralık aktif büyüklüğe ulaştı. Bankanın üç aylık kârı 14 milyar lira olarak gerçekleşti.
12.05.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: 2023'te 212 ülkeye tarım ürünü ihraç ettik
Bakan Yumaklı: 2023'te 212 ülkeye tarım ürünü ihraç ettik Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılında 212 ülke ve bölgeye 2 bin 200 çeşit tarım ürünü ihraç ederek yaklaşık 31 milyar dolarlık ihracat geliri elde ettiklerini belirtti.
11.05.2024 Ekonomi
Teknoloji liderleri ikinci kez bir arada
Teknoloji liderleri ikinci kez bir arada Teknoloji alanında Türkiye’nin önde gelen karar vericileri ve kanaat önderleri, Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde  bir araya gelecek. Zirvede yapay zekâ ve akıllı şehirler konuşulacak.
11.05.2024 Ekonomi
Pazartesi açıklanacak olan kamuda tasarruf paketinin detayları belli oldu!
Pazartesi açıklanacak olan kamuda tasarruf paketinin detayları belli oldu! Hükümetin uzun süredir üzerinde çalıştığı kamuda tasarruf tedbirlerinde sona gelindi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda tasarruf ve tedbir paketinin pazartesi günü açıklanacağını duyurdu. Peki paketin içinde hangi tedbirler olacak? İşte beklenen kararlar...
10.05.2024 Ekonomi
Survivor All Star'da ilk eleme adayı belli oldu! Takımlar değişti, dokunulmazlık nefes kesti
Survivor All Star'da ilk eleme adayı belli oldu! Takımlar değişti, dokunulmazlık nefes kesti Survivor All Star'da Furkan Kızılay'ın vedasından sonra oyun öncesi yeni takımlar oluşturuldu. Murat Ceylan, kaptanlık oyununun detaylarını açıkladı. Dokunulmazlık oyunu nefes kesti. İlk eleme adayı belli oldu. İşte detaylar...
10.05.2024 Cadde
19 yeni sistem devrede! Kandilli paylaştı:7 dakikada haber verecek
19 yeni sistem devrede! Kandilli paylaştı:7 dakikada haber verecek Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener, Tsunami Erken Uyarı Sistemi hakkında bilgi verdi.
8.05.2024 Haberler
19 yeni sistem devrede! Kandilli paylaştı:7 dakikada haber verecek
19 yeni sistem devrede! Kandilli paylaştı:7 dakikada haber verecek Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener, Tsunami Erken Uyarı Sistemi hakkında bilgi verdi.
8.05.2024 Gündem
Finansal teknoloji sektöründe 87 milyon dolarlık satın alma
Finansal teknoloji sektöründe 87 milyon dolarlık satın alma Yerli finansal teknoloji şirketi iyzico, Türk finansal teknoloji şirketi Paynet’i 87 milyon dolara Arena Bilgisayar’dan satın almak için anlaşmaya vardı.
8.05.2024 Teknoloji
Antalya'da Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası heyecanı
Antalya'da Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası heyecanı Uluslararası Tenis Federasyonu’nun tekerlekli sandalye kategorisinde en önemli tenis organizasyonu olan BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar Şampiyonası Antalya'da yapılacak. Organizasyonun basın toplantısı gerçekleştirildi.
7.05.2024 Tenis
Yapay zeka firmalarının sayısı bin 195’e yükseldi
Yapay zeka firmalarının sayısı bin 195’e yükseldi İTO Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin “akıllı otomasyon teknolojileri” raporuna göre, Türkiye’de yapay zeka ürünleri geliştiren firmaların sayısı 2024’te 1.195’e yükseldi.
7.05.2024 Ekonomi
TBMM Başkan Kurtulmuş'tan 'kadına şiddet' açıklaması! "Önemli mesafeler kat ettik"
TBMM Başkan Kurtulmuş'tan 'kadına şiddet' açıklaması! "Önemli mesafeler kat ettik" TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Mexico City'deki oturumda konuştu. Kurtulmuş "Kadına karşı şiddetin önlenmesinde Türkiye olarak son yıllarda önemli mesafeler kat ettiğimizi sevinerek ifade ediyorum" dedi.
7.05.2024 Gündem
Teknoloji liderleri yapay zekayı ve akıllı şehirleri tartışacak
Teknoloji liderleri yapay zekayı ve akıllı şehirleri tartışacak Teknoloji alanında Türkiye'nin önde gelen karar vericileri ve kanaat önderleri, Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde ikinci kez bir araya gelecek.
3.05.2024 Teknoloji
YÖK Başkanı açıkladı: 327 projeye, 503,9 milyon lira bütçe aktarımı
YÖK Başkanı açıkladı: 327 projeye, 503,9 milyon lira bütçe aktarımı Araştırma Üniversiteleri Destek Programı (ADEP) Değerlendirme Toplantısı, Hacettepe Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.
2.05.2024 Gündem
İYİ Parti Trabzon'da istifa dalgası! İlçe yönetimi düştü
İYİ Parti Trabzon'da istifa dalgası! İlçe yönetimi düştü İYİ Parti Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun, parti üyeliği ve görevinden istifa ettiğini duyurdu. 45 kişiden oluşan İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu'ndan 33 isim de istifa etti. İstifalar üzerine İlçe Başkanı Uzun’un yönetimi düştü. Uzun, “Kendi belediye başkanının seçme hakkını koruyamayan ve kendi üyesinin kurultaya katılma hakkını sağlayamayan parti, milletin hakkını ve hukukunu koruması artık mümkün değildir” dedi.
2.05.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: “Serbest geçiş sistemi’ni ülke genelinde yayacağız”
Bakan Uraloğlu: “Serbest geçiş sistemi’ni ülke genelinde yayacağız” Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Akıllı Ulaşım Sistemleri ile ulaşımın daha güvenli ve konforlu sistemler bütünü haline geldiğini belirterek, Bakanlık olarak temel sorumluluk ve misyonlarının Türkiye’de tüm ulaşım modlarına entegre, güncel teknolojileri kullanan yerli ve milli kaynaklardan yararlanan yenilikçi, dinamik ve sürdürülebilir akıllı ulaşım ağı oluşturmak olduğunu söyledi. Ulusal AUS Mimarisi geliştirme çalışmalarını tamamladıklarının altını çizen Uraloğlu, AUS sistemlerinin uydu üzerinden de birbirleriyle haberleşmesini sağladıklarını açıkladı. Uraloğlu, “Türksat’la birlikte mobil ve sabit antenler ile Karada Hareket Halinde Uydu İletişim Antenleri geliştirdik” şeklinde konuştu.
2.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Strateji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.