Sunak

Sunak

Son dakika sunak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sunak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sunak haber sayfamızda...

Sunak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 241 sunak haberi bulunmuştur.
'Seçim olsa babam bana  oy vermezdi!’
'Seçim olsa babam bana oy vermezdi!’İstifa eden İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yerine aday olan Dışişleri Bakanı Liz Truss, Muhafazakar Parti üyeleri arasındaki popülaritesine rağmen, olası bir genel seçimde ailesinin ona oy verip vermeyeceğinden emin olmadığını söyledi.
1.08.2022Dünya
İngiltere'de başbakan adayları tartışıyordu... Canlı yayında korkutan anlar
İngiltere'de başbakan adayları tartışıyordu... Canlı yayında korkutan anlarİngiltere’nin yeni başbakan adayları eski Maliye Bakanı Rishi Sunak ve Dışişleri Bakanı Liz Truss, canlı yayında yaptıkları tartışma sırasında moderatör Kate McCann bayıldı.
26.07.2022Haberler
İngiltere'de başbakan adayları tartışıyordu... Canlı yayında korkutan anlar
İngiltere'de başbakan adayları tartışıyordu... Canlı yayında korkutan anlarİngiltere’nin yeni başbakan adayları eski Maliye Bakanı Rishi Sunak ve Dışişleri Bakanı Liz Truss, canlı yayında yaptıkları tartışma sırasında moderatör Kate McCann bayıldı.
26.07.2022Dünya
Dionysos’un kenti
Dionysos’un kentiTarihi günümüzden 3 bin yıl öncesine kadar uzanan, İzmir’in Seferihisar ilçesindeki antik liman kenti Teos, Kazı Başkanı Prof. Dr. Musa Kadıoğlu’nun deyimiyle üç “m” ile öne çıkıyor: Kentteki epigrafik metinler, Mimar Hermogenes ve ünü dünyaya yayılan mermer. Baş tanrısı; şarabın, bereketin, coşkunun simgesi Dionysos olan Teos, tarihte şenlikleriyle önemli bir çekim gücüne sahipken, kentteki arkeolojik araştırmaların merkezinde de 18. yüzyıldan bu yana Dionysos Tapınağı var.
24.07.2022Arkeoloji
Taşa kazınan kira sözleşmesi
Taşa kazınan kira sözleşmesiTeos Antik Kenti’nde bulunan 2 bin 200 yıllık, oldukça ayrıntılı hazırlanmış kira sözleşmesi, dönemin hukuk anlayışı ile ilgili önemli bilgiler veriyor.
24.07.2022Arkeoloji
İngiltere'de liderlik için yarışan Sunak: 'Onları yenebilecek tek kişi benim'
İngiltere'de liderlik için yarışan Sunak: 'Onları yenebilecek tek kişi benim'İngiltere'de Muhafazakar Parti'nin yeni lideri ve ülkenin başbakanı olmak üzere yarışan iki adaydan biri olan eski Maliye Bakanı Rishi Sunak, "İşçi Partisi'ni yenebilecek tek kişi benim. Birliği ve Brexit'i güvende tutabilecek tek aday benim" ifadelerini kullandı.
23.07.2022Dünya
Sunak ve Truss yarışacak
Sunak ve Truss yarışacakİngiltere’de Boris Johnson’ın başbakanlık görevinden ve parti liderliğinden istifa etmesinin ardından Muhafazakar Parti’de başlayan genel başkanlık yarışında “finale kalan” iki isim belli oldu.
21.07.2022Dünya
İngiltere'nin yeni başbakanı belli oluyor! Boris Johnson'dan olay veda: Hasta la Vista bebeğim
İngiltere'nin yeni başbakanı belli oluyor! Boris Johnson'dan olay veda: Hasta la Vista bebeğimİngiltere'de Muhafazakar Parti'nin yeni liderini ve ülkenin yeni başbakanı belirlemek üzere yapılan son oylamada aday sayısı 2'ye düştü. Öte yandan İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın 7 Temmuz’da Muhafazakar Parti liderliğinden ve başbakanlık görevinden istifasının ardından parlamentoda da yaptığı veda konuşmasında, Terminatör filminden bir replik kullanarak, "Görev büyük ölçüde tamamlandı. Hasta la Vista bebeğim" dedi.
20.07.2022Dünya
Johnson'ın yerine aday sayısı ikiye iniyor, Sunak favori
Johnson'ın yerine aday sayısı ikiye iniyor, Sunak favoriİngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti'de liderlik yarışında bugün bir aday daha elenecek. Kazananın İngiltere Başbakanı olacağı yarışı sürdüren isimler eski Maliye Bakanı Rishi Sunak, Ticaret Bakan Yardımcısı Penny Mordaunt ve Dışişleri Bakanı Liz Truss.
20.07.2022Dünya
İngiltere'de eski Maliye Bakanı Rishi Sunak adım adım başkanlığa yürüyor
İngiltere'de eski Maliye Bakanı Rishi Sunak adım adım başkanlığa yürüyorİngiltere'de Muhafazakar Parti’nin yeni liderini ve başbakanı belirlemek için yapılan oylamada 4 aday kaldı. Bugün yapılan oylamada, 115 ile en yüksek oyu eski Maliye Bakanı Rishi Sunak aldı.
18.07.2022 Dünya
İtalya'da hükümet krizi! Başbakan Draghi'nin istifası reddedildi
İtalya'da hükümet krizi! Başbakan Draghi'nin istifası reddedildiİngiltere'de Boris Johnson'ın istifasının ardından bir gelişme de İtalya'da yaşandı. Başbakan Mario Draghi istifasını Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya sunacağını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella Draghi'nin istifasını reddetti.
14.07.2022Dünya
İngiltere’de eski Maliye Bakanı Sunak başbakan olma yolunda ilerliyor
İngiltere’de eski Maliye Bakanı Sunak başbakan olma yolunda ilerliyorİngiltere Başkanı Boris Johnson'ın istifasının ardından Muhafazakar Parti’nin yeni liderini ve ülkenin yeni başbakanını belirlemek üzere yapılan oylamada aday sayısı 5’e düşerken, eski Maliye Bakanı Rishi Sunak 101 oy olarak yine birinci oldu.
14.07.2022Dünya
İlk oylama Sunak önde
İlk oylama Sunak öndeİngiltere’de Başbakan Boris Johnson’ın Muhafazakar Parti liderliğinden istifa etmesinin ardından, yeni lider için milletvekilleri arasında ilk oylama yapıldı.
14.07.2022Dünya
İngiltere'de yeni başbakan kim olacak? İki isim şimdiden elendi
İngiltere'de yeni başbakan kim olacak? İki isim şimdiden elendiİngiltere Başkanı Boris Johnson'ın istifasının ardından Muhafazakar Parti lideri ve ülkenin yeni başbakanını belirlemek üzere bugün yapılan oylamada aday sayısı 8’den 6'ya düştü. Oylamada eski Maliye Bakanı Rishi Sunak 88 oy ile birinci sırada yer aldı. İngiltere’de hükümet 18 Temmuz’da kendi içinde güven oylaması yapacak.
13.07.2022Dünya
İngiltere'de Muhafazakar Parti liderliği için ilk oylama bugün
İngiltere'de Muhafazakar Parti liderliği için ilk oylama bugünİngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın Muhafazakar Parti liderliğinden istifa etmesi sonrası, partinin milletvekilleri arasında ilk oylama bugün yapılacak.
13.07.2022Dünya
Halefi 5 Eylül’de belli olacak
Halefi 5 Eylül’de belli olacakİngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın istifası sonrası yerine geçecek ismin, 5 Eylül’de açıklanacağı bildirildi. Johnson’ın liderliğinden istifa ettiği Muhafazakar Parti’nin, aday sayısının 11’den 2’ye indirilmesi için bu hafta oylamaların başlayacağını ve seçilme koşullarının değiştiğini açıklanmasının ardından, 4 kişi adaylıklarını geri çekti.
13.07.2022Dünya
İngiltere'de '10 numara' kimin olacak? 8 isim belli oldu
İngiltere'de '10 numara' kimin olacak? 8 isim belli olduİngiltere'de Muhafazakar Parti'nin yeni lideri ve ülkenin yeni başbakanı olmak üzere 5 Eylül'e kadar yarışacak 8 isim yapılan ilk oylama ile belli oldu.
12.07.2022Dünya
Johnson kimseye destek vermeyecek!
Johnson kimseye destek vermeyecek!İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın 7 Temmuz’da istifa etmesinin ardından Muhafazakar Parti lideri olarak yerine geçecek adayların sayısı artıyor. Nitekim, dün Dışişleri Bakanı Liz Truss’ın da yarışa katıldığını açıklayınca, aday sayısı 11’e yükseldi.
12.07.2022Dünya
İngiltere'de gözler 5 Eylül'e çevrildi! Johnson'ın yerine geçecek isim belli oluyor...
İngiltere'de gözler 5 Eylül'e çevrildi! Johnson'ın yerine geçecek isim belli oluyor...İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın istifasının ardından Muhafazakar Parti’nin yeni lideri ve İngiltere Başbakanı 5 Eylül'de açıklanacak.
11.07.2022Dünya
İngiltere, halka 'hareket çeken' bakan yardımcısını konuşuyor
İngiltere, halka 'hareket çeken' bakan yardımcısını konuşuyorBaşbakan Johnson'ın istifasını açıkladığı gün 10 numara önündeki kalabalığa orta parmak gösteren Andrea Jenkyns, 'havlayan kalabalığa' cevap verdiğini ileri sürdü.
11.07.2022Dünya
İngiltere Dışişleri Bakanı Truss da Johnson'ın yerine adaylığını açıkladı
İngiltere Dışişleri Bakanı Truss da Johnson'ın yerine adaylığını açıkladıBaşbakanı Johnson'ın Muhafazakar Parti liderliğinden istifa ettiğini duyurması sonrası şu ana kadar 11 siyasetçi adaylığını resmen duyurdu. Son olarak Dışişleri Bakanı Liz Truss yarışa katıldı.
11.07.2022Dünya
Johnson’ın intikamı partiyi zedeliyor!
Johnson’ın intikamı partiyi zedeliyor!İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti’nin kıdemli üyeleri, istifa eden Başbakan Boris Johnson’ın “intikam” için koltuğundan “zarafetle” ayrılmadığını öne sürdü.
11.07.2022Dünya
Boris Johnson'ın yerine Muhafazakar Parti liderliği için 9 aday
Boris Johnson'ın yerine Muhafazakar Parti liderliği için 9 adayİngiltere'de Boris Johnson'ın Muhafazakar Parti liderliğinden istifa ettiğini duyurması sonrası şu ana kadar 9 siyasetçi adaylığını resmen duyurdu.
10.07.2022Dünya
Adaylar belli oluyor
Adaylar belli oluyorİngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın istifasının ardından YouGov’un anketine göre, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, parti liderliği için favori isim olarak gösterildi. Ancak Wallace, dün yaptığı açıklamayla aday olmayacağını duyurdu. Wallace ‘Zor bir karar oldu’ dedi. Ankette Wallace’dan sonra en yüksek oranda oy alanlar ise sırasıyla, yüzde 12 ile Ticaret Politikası Bakanı Penny Mordaunt, yüzde 10 ile eski Maliye Bakanı Rishi Sunak, yüzde 8 ile Dışişleri Bakanı Liz Truss olmuştu. Michael Gove ve Dominic Raab ise yüzde 7 oy aldı.
10.07.2022Dünya
Parlamento Johnson’ı gönderme derdinde
Parlamento Johnson’ı gönderme derdindeİngiltere Başbakanı Boris Johnson, istifasının ardından hem kendi partisi Muhafazakar Parti hem de ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin baskısıyla karşı karşıya kaldı.
9.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sunak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.