Sürücüsüz Otomobil

Sürücüsüz Otomobil

Son dakika sürücüsüz otomobil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sürücüsüz otomobil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sürücüsüz otomobil haber sayfamızda...

Sürücüsüz Otomobil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 292 sürücüsüz otomobil haberi bulunmuştur.
Çin merkezli teknoloji devinden tarih geldi: 2025
Çin merkezli teknoloji devinden tarih geldi: 2025Teknoloji şirketleri bir yarış halinde. Özellikle yeni özellikleri eklemek adına patentler alan şirketler, fark yaratabiliyor. İşte teknoloji devinin hedeflediği tarih ortaya çıktı.
11.06.2021Teknoloji
Yokuş aşağı kayan otomobilden saniyelerle kurtuldular
Yokuş aşağı kayan otomobilden saniyelerle kurtuldularArnavutköy'de sürücüsünün el frenini çekmeden sokağa park ettiği iddia edilen otomobil, hızla sokaktan aşağı kaydı. Yokuş aşağı kayan sürücüsüz otomobil, önce park halindeki bir otomobile, ardından bir iş yerinin duvarına çarptı. Metrelerce sonra bir fabrikanın duvarına çarparak durabilen otomobilin geçtiği sokaktan saniyeler önce yürüyen vatandaşlar olası bir kazadan kurtuldu. O anlar ise bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedildi. Otomobili kayan sürücü ise, 'Mahalleden birileri komplo kurmuş olabilir dedi.
9.05.2021Haberler
Toyota teknoloji yatırımı yaptı
Toyota teknoloji yatırımı yaptıJapon Toyota Motor, ABD’li araç çağırma şirketi Lyft Inc’in seviye 5 otonom (sürücüsüz) otomobil birimini 550 milyon dolar karşılığında satın alacağını açıkladı.
28.04.2021Ekonomi
Zoox yollara çıktı
Zoox yollara çıktıAmerika'nın sürücüsüz araçların testlerinin merkezi konumunda olan Kaliforniya eyaletinde yeni bir marka daha eyalet şartlarını yerine getirerek yollara çıkma iznini aldı. Amazon'un sürücüsüz araç markası olan Zoox; Waymo, Auto ve Nuro'dan sonra Kaliforniya yollarında testlerini gerçekleştirecek.
28.09.2020Otomobil
Alman ve ABD devleri birleştirdiklerini duyurdu!
Alman ve ABD devleri birleştirdiklerini duyurdu!Alman otomobil markası Volkswagen ve ABD'li üretici Ford  "otonom ve elektrikli otomobiller" geliştirmek için güçlerini birleştirdiklerini  duyurdu.
12.07.2019Gündem
Porsche sürücüsüz otomobil testlerine başladı
Porsche sürücüsüz otomobil testlerine başladıAlman otomobil üreticisi Porsche kendi atölyesinde sürücüsüz (otonom) sürüş sistemini test etmeye başladı.
1.03.2019Otomobil
Daimler ve BMW sürücüsüz otomobil için birleşiyor
Daimler ve BMW sürücüsüz otomobil için birleşiyorAlmanya'nın iki büyük lüks araç üreticisi Daimler ve  BMW, "sürücüsüz otomobiller" için birlikte çalışma kararı aldı.
28.02.2019Otomobil
2019’da karşılaşacağımız en önemli 5 teknoloji ne?
2019’da karşılaşacağımız en önemli 5 teknoloji ne?Akıllı evler kendi kendini temizliyor, otonom araçlar pizza dağıtıyor. Teknoloji devlerinin rakiplerine fark atmak için her yolu denediği 2019’un akıllı dünyasında kullanıcıları neler bekliyor?
15.01.2019Teknoloji
TEMSA’nın sürücüsüz otobüsü 2022’de yola çıkmaya hazırlanıyor
TEMSA’nın sürücüsüz otobüsü 2022’de yola çıkmaya hazırlanıyorTEMSA, sürücüsüz otobüs çalışmalarını hızlandırdı.
11.10.2018Teknoloji
Acer, sürücüsüz otomobilini gün yüzüne çıkardı
Acer, sürücüsüz otomobilini gün yüzüne çıkardıAcer; Tayvanlı Yulon Group ve alt kuruluşları olan otomobil markası Luxgen ve otomotiv elektronik teçhizat sağlayıcısı HAITEC işbirliğiyle hayata geçirdiği konsept araçla yapay zeka (AI) ve otonom sürüş teknolojisine dair vizyonunu paylaştı...
3.10.2018Otomobil
Tesla Model S saniyeler içinde hacklenebiliyor
Tesla Model S saniyeler içinde hacklenebiliyorTesla Model S'in dijital anahtarını Raspberry Pi'nin de desteğiyle hacklediler. 600 dolarlık sistemle Tesla Model S'in kapılarını açıp aracı çalıştırabiliyorsunuz.
11.09.2018Teknoloji
Toyota, Uber'e 500 milyon dolarlık sürücüsüz araba yatırımı yapacak
Toyota, Uber'e 500 milyon dolarlık sürücüsüz araba yatırımı yapacakToyota, Uber'e sürücüsüz araba teknolojisine ilişkin anlaşma kapsamında 500 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Toyota yetkilileri, iki şirket arasında genişletilecek ortaklığın Uber'in sürücü ağına katılacak sürücüsüz (otonom) arabaların seri üretimini kapsadığını açıkladı.
28.08.2018Teknoloji
Uber sürücüsüz kamyonet programını durdurdu
Uber sürücüsüz kamyonet programını durdurduUber, sürücüsüz kamyonet geliştirme programını sonlandırdığını duyurdu. Şirket sürücüsüz araç geliştirme çabalarında bundan böyle yalnızca binek otomobillere odaklanacak
31.07.2018Teknoloji
Daimler, Uber benzeri bir hizmeti test etmeye başladı
Daimler, Uber benzeri bir hizmeti test etmeye başladıDaimler, 2019'da sürücüsüz araçlarla Uber benzeri bir hizmete başlayacaklarını duyurdu. Servis önceden seçilmiş güzergahlarda  çalışacak, ancak Daimler hangi şehri kullanacağını açıklamadı. Pilot aşamada isteyen kullanıcılar bunu ücretsiz deneyebilecek. Temsilci ayrıca şirketin pilot için insan yedek sürücüleri olan Mercedes-Benz araçlarını kullanacağını da belirtti.
12.07.2018Teknoloji
Baidu sürücüsüz otobüs üretimine başladı
Baidu sürücüsüz otobüs üretimine başladı Çin'in arama motoru Baidu'nun sürücüsüz otobüs üretimine başladığı bildirildi. Baidu'nun Üst Yöneticisi Robin Li, bir konferansta yaptığı konuşmada, Baidu'nun sürücüsüz otobüs üretimine başladığını belirterek, otonom sürüş platformunun son sürümü Apollo 3.0'la desteklenen  sürücüsüz otobüs "Apolong"un Çin'de ve yurt dışında trafiğe çıkabileceğini söyledi.
5.07.2018Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yalova'da açıkladı! Seçimden sonra ilk iş...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yalova'da açıkladı! Seçimden sonra ilk iş...Cumhurbaşkanı Erdoğan Yalova mitinginde konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonrası cumhurbaşkanlığı adaylığı şartları arasına sadece hükümlü olmayı değil, tutukluluğu da koyacaklarını bildirdi.
14.06.2018Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yalova'da açıkladı! Seçimden sonra ilk iş...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yalova'da açıkladı! Seçimden sonra ilk iş...Cumhurbaşkanı Erdoğan Yalova mitinginde konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonrası cumhurbaşkanlığı adaylığı şartları arasına sadece hükümlü olmayı değil, tutukluluğu da koyacaklarını bildirdi.
14.06.2018Siyaset
Hyundai'den sürücüsüz otomobil!
Hyundai'den sürücüsüz otomobil!Bu yıl kendinden sıkça söz ettirmeyi başaran Hyundai markası elektrikli motor teknolojisine ve sürücüsüz otomobil teknolojisine ciddi yatırımlar yapıyor. Bu sebepten dolayı Hyundai bilindiği gibi yıllık AR-GE bütçesinden ciddi bir pay ayırarak sürücüsüz otomobil teknolojisine önem vererek, geçtiğimiz ocak ayında otonom sürüş ile ilgili bir duyuru yapmıştı. Peki Hyundai'den kendi kendine giden bir otomobil mi geliyor?
30.05.2018Otomobil
Uber'in sürücüsüz aracının yayaya çarpma anı
Uber'in sürücüsüz aracının yayaya çarpma anıÖzel otomobil sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber'in sürücüsüz araçlarından biri, 18 Mart tarihinde ABD'de bir yayanın ölümüne neden olmuştu. Tempe Polis Departmanı, olay anına ait görüntüleri kamuoyuyla paylaştı.
11.09.2019Haberler
Sürücüsüz UBER otomobilinin çarptığı yaya yaşamını yitirdi
Sürücüsüz UBER otomobilinin çarptığı yaya yaşamını yitirdiDünya çapında özel araç hizmeti sunan akıllı telefon uygulaması UBER, ABD'nin Arizona eyaletinde yer alan Tempe kentinde sürücüsüz otomobil denemesinde bir yayaya çarparak yaynın ölmesine sebep oldu.
20.03.2018Diğer
Ford sürücüsz araçlar için yapay zeka patenti aldı
Ford sürücüsz araçlar için yapay zeka patenti aldıOtonom araç teknolojisini Ford başka bir boyuta taşıyarak polis arabalarına entegre etmeye ve tamamen sürücüsüz hale getirmek için çalışmalarda bulunduğu doğrulandı.
25.01.2018Otomobil
Tesla Model 3 sahipleri sesiyle her şeyi kontrol edebilecek
Tesla Model 3 sahipleri sesiyle her şeyi kontrol edebilecekElon Musk, Model 3 sahiplerinin sesli komutlarla araçla ilgili hemen hemen her şeyi yapabileceğini söyledi.
18.01.2018Teknoloji
Uber, Pizza Hut ve Toyota sürücüsüz otomobil için güçlerini birleştiriyor
Uber, Pizza Hut ve Toyota sürücüsüz otomobil için güçlerini birleştiriyorToyota, Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES), Amazon, Uber ve Pizza Hut ile ortaklaşa bir otonom (sürücüsüz) elektrikli araç geliştirdiğini duyurdu.
10.01.2018Teknoloji
Hintli startup yerli otonom otomobil geliştiriyor
Hintli startup yerli otonom otomobil geliştiriyorOtonom sürüş konusunda küresel öncü şirketler Google ve Tesla Hindistan pazarından uzak dursa da, ülkedeki bir startup Hindistanın "tozlu ve çukurlu yollarında" ilerleyecek ilk otonom aracı ve otonom sürüş sistemini geliştirmeye hazırlanıyor.
2.01.2018Otomobil
LG ve Here Technologies otonom araçlar için güçlerini birleştirecek
LG ve Here Technologies otonom araçlar için güçlerini birleştirecekLG, otonom araçlar için yeni bir çözüm sunmak için dijital haritalama ve konum servisleri sağlayıcısı Here Technologies ile ortaklık kurdu. Bu çözüm LG'nin telematik teknolojisi ile HERE'ın harita ve konum servislerini bir araya getirecek.
29.12.2017Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Sürücüsüz Otomobil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.