Sürüngen

Sürüngen

Son dakika sürüngen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sürüngen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sürüngen haber sayfamızda...

Sürüngen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 406 sürüngen haberi bulunmuştur.
Plastik oyuncak sandığı sürüngen canlı çıktı!
Plastik oyuncak sandığı sürüngen canlı çıktı!Malatya’da, bir evin bahçesinde nesli tükenmekte olan semender görüldü. Ev sahibi ilk plastik zannettiği semenderin canlı olduğunu görünce o anları saniye saniye kaydetti.
28.11.2021Haberler
Plastik oyuncak sandığı sürüngen canlı çıktı!
Plastik oyuncak sandığı sürüngen canlı çıktı!Malatya’da, bir evin bahçesinde nesli tükenmekte olan semender görüldü. Ev sahibi ilk plastik zannettiği semenderin canlı olduğunu görünce o anları saniye saniye kaydetti.
28.11.2021Gündem
Isırığıyla insan tırnağını delebiliyor: Megaörümcek!
Isırığıyla insan tırnağını delebiliyor: Megaörümcek!Avustralya Sürüngen Parkı'ndaki panzehir üretme programına bağışlanan bir huni ağ örümceği sıradışı büyüklüğüyle dikkat çekti.
17.11.2021Dünya
Amfibi Hayvanlar Nelerdir? Özellikleri Ve İsimleri İle Amfibi Hayvanlar
Amfibi Hayvanlar Nelerdir? Özellikleri Ve İsimleri İle Amfibi HayvanlarAmfibi kelimesi en kolay tanımı ile hem suda hem de karada yaşamaya kolay adapte olan hayvanlar demektir. Latincede ise, ”Amphibia” kelimesi ”iki yaşamlılar” ya da ”iki yaşayışlar” anlamına da gelir. Amfibi türler genellikle de kurbağa ya da bazı semender türleri gibi memeli olmayan soğukkanlı hayvanlardır. Amfibi hayvanlar nelerdir tüm detayları ile sizler için derledik.
31.10.2021Eğitim
Hayvanlar Alemi İle İlgili Bilgiler; Özellikleri, Çeşitliliği Ve Sınıflandırılması
Hayvanlar Alemi İle İlgili Bilgiler; Özellikleri, Çeşitliliği Ve SınıflandırılmasıHayvanlar alemi bir çok insanın dikkatini çeken ve farklı olan bir topluluktur. Hayvan canlılar dünyasında yaşayan kendi içerisinde gruplara ayrılan organizmaların ortak ismidir. Hayvanlar üst alem olarak Eukaryota ismiyle adlandırılır. Bu ortak isimde anılan canlılar arasında evcil olanları evde insanlar tarafından beslenmektedir. Evcil olmayanların kendi yaşam tarzlarına göre hayat alanları bulunmaktadır. Bu yüzden hayvanlar alemi insanlara çok değişik ve farklı gelmektedir. Hayvanlar alemiyle ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
30.10.2021Eğitim
Sürüngenler Nelerdir? Sürüngen Hayvanların İsimleri Ve Özellikleri
Sürüngenler Nelerdir? Sürüngen Hayvanların İsimleri Ve ÖzellikleriDünya üzerinde birçok sürüngen hayvan bulunmaktadır. Bu sürüngen hayvanların isimleri merak edilmektedir. Sürüngen hayvanların neler olduğunu merak eden kişiler detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadırlar. Özellikle internet sitelerinde sürüngenler ile ilgili birçok bilgi yer almaktadır. Peki sürüngenler nelerdir? Sürüngen hayvanların isimleri ve özellikleri nelerdir? İşte sürüngen hayvanlar ile ilgili tüm detayları derledik.
29.10.2021Evcil Hayvan
Dünyanın En Güçlü Hayvanları Nelerdir? İşte En Güçlü Hayvanlar…
Dünyanın En Güçlü Hayvanları Nelerdir? İşte En Güçlü Hayvanlar…Dünya üzerinde yaşayan canlıların ne kadar güçlü olabileceği hiç düşünmüş müydünüz? Dünya üzerinde yaşayan birçok hayvan belirli kategorilere ayrılmıştır. Aralarında ise en güçlüleri her zaman dikkat çekici olmuştur. Dünya üzerinde yaşayan en güçlü hayvanlar hakkında araştırmalar günümüzde de devam etmektedir. Peki, dünyanın en güçlü hayvanları nelerdir? Bu hayvanları güçlü yapan detaylar nelerdir tüm detayları ile derledik.
28.10.2021Evcil Hayvan
Midye yetiştirene ‘deniz vergisi’
Midye yetiştirene ‘deniz vergisi’TBMM Müsilaj Komisyonu’nda konuşan Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Atalay, ‘Çıkarılan midyenin yüzde 10’unu doğal ortamına bırakma şartı getireceğiz, deniz vergisi gibi’ dedi.
22.10.2021Gündem
Korkuları gerçek oldu! 100'e yakın, hepsi ölümcül...
Korkuları gerçek oldu! 100'e yakın, hepsi ölümcül...Sonoma County sakini kadın, döşeme tahtalarının altına yuva yapan yılanlar olduğundan şüphelenmeye başladıktan sonra, Sonoma County Sürüngen Kurtarma'yı aradı ve akıl almaz bir tabloyla karşılaştı.
13.10.2021Dünya
Akrep Ne Yer, Nasıl Beslenir? Akreplerin En Sevdiği Besinler Nelerdir?
Akrep Ne Yer, Nasıl Beslenir? Akreplerin En Sevdiği Besinler Nelerdir?Her hayvan çeşitli beslenme türüne sahiptir. Kimileri etçil, kimileri otçullardır. Kimi hayvanlar ise hem etçil hem de otçul beslenme şekline sahiptir. Akrepler de sürüngen hayvan türleri arasında olup akrep ne yer? Nasıl beslenir? Akreplerin en sevdiği besinler nelerdir tüm detayları ile sizler için derledik.
11.10.2021Evcil Hayvan
Son dakika | Bakan Kurum orman yangınları sonrası yürütülen çalışmalar hakkında konuştu
Son dakika | Bakan Kurum orman yangınları sonrası yürütülen çalışmalar hakkında konuştuÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, orman yangınları nedeniyle Antalya ve Muğla'da 2 bin 516 bağımsız birimin acil ağır hasarlı ve yıkık olduğunun tespit edildiğini, 1100 binanın yıkım çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.
18.09.2021Ekonomi
Değişik bir kedi: Margay kedisi
Değişik bir kedi: Margay kedisiO bir kedi ama bildiğin kedilerden biraz farklı… Gel, onu yakından tanıyalım!
26.08.2021Doğa ve Çocuk
İtalya'daki orman yangınında 3 kişi hayatını kaybetti! OHAL isteniyor
İtalya'daki orman yangınında 3 kişi hayatını kaybetti! OHAL isteniyorHava sıcaklıklarının rekor seviyeye ulaştığı İtalya'da orman yangınlarında dün üç kişi hayatını kaybetti. Orman yangınlarından en ağır etkilenen yerler arasında yer alan Calabria'da yönetim, merkezi hükümetten bölgede olağanüstü hal (OHAL) ilan etmesini istedi. Sicilya'da ise bölgesel yönetim "kriz ve acil durum" ilan etmişti.
12.08.2021Dünya
Kameralar kayıttayken kafesten kaçan timsah TikTok fenomeni oldu
Kameralar kayıttayken kafesten kaçan timsah TikTok fenomeni olduSürüngenleri barındıran bir hayvanat bahçesinde timsahlarından birinin kameralar kayıttayken kafesinden kaçarak TikTok yıldızı olması üzerine büyük bir hayran kitlesi kazandı.
11.08.2021Haberler
Kameralar kayıttayken kafesten kaçan timsah TikTok fenomeni oldu
Kameralar kayıttayken kafesten kaçan timsah TikTok fenomeni olduSürüngenleri barındıran bir hayvanat bahçesinde timsahlarından birinin kameralar kayıttayken kafesinden kaçarak TikTok yıldızı olması üzerine büyük bir hayran kitlesi kazandı.
11.08.2021Dünya
Çift başlı yılanın 'beslenme' görüntüleri şoke etti
Çift başlı yılanın 'beslenme' görüntüleri şoke ettiİki başlı bir yılanın internette paylaşılan akılalmaz görüntüler, izleyenlerin kanını dondurdu. Sürüngen meraklısı Barczyk beslenme görüntülerini paylaştığı yılanı için 'doğanın ucubesi' derken, yayınladığı video şok etkisi yarattı.
29.07.2021Haberler
Son dakika... Çift başlı yılan! Tüyler ürperten 'beslenme' görüntüleri şoke etti
Son dakika... Çift başlı yılan! Tüyler ürperten 'beslenme' görüntüleri şoke ettiSon dakika haberlere göre, iki başlı bir yılanın internette paylaşılan akılalmaz görüntüler, izleyenlerin kanını dondurdu. Sürüngen meraklısı Barczyk beslenme görüntülerini paylaştığı yılanı için 'doğanın ucubesi' derken, yayınladığı video şok etkisi yarattı.
29.07.2021Dünya
Sancaktepe'de yasa dışı hayvan kaçakçılarına operasyon!
Sancaktepe'de yasa dışı hayvan kaçakçılarına operasyon!İstanbul Sancaktepe'de H.Ö.'nün evine düzenlenen operasyonda ticareti yasak olan 21 hayvan ele geçirildi.  Ele geçirilen hayvanlar Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edilirken, H.Ö.'ye de toplam 99 bin 400 lira para cezası kesildi.
11.07.2021Gündem
Av ve yaban hayvanlarının üretimi ve yetiştiriciliğini düzenleyen yönetmelikte değişiklik yapıldı
Av ve yaban hayvanlarının üretimi ve yetiştiriciliğini düzenleyen yönetmelikte değişiklik yapıldıAv ve yaban hayvanlarının üretimi, yetiştiriciliği ile doğadan avlanan, yakalanan hayvanlar ve bunlardan elde edilen ürünlerin ticaretine ilişkin usul ve esasları kapsayan yönetmelikte değişiklik yapıldı.
6.07.2021Ekonomi
Yılanlara 'süt banyosu' ile deri değişimi!
Yılanlara 'süt banyosu' ile deri değişimi!Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde deri değiştirme dönemi gelen yılanlara, bakıcıları tarafından süt banyosu yaptırılıyor. Yılanlar, süt banyosu ile nemlenen derilerini daha kolay değiştiriyor.
1.07.2021Haberler
Yılanlara 'süt banyosu' ile deri değişimi!
Yılanlara 'süt banyosu' ile deri değişimi!Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde deri değiştirme dönemi gelen yılanlara, bakıcıları tarafından süt banyosu yaptırılıyor. Yılanlar, süt banyosu ile nemlenen derilerini daha kolay değiştiriyor.
1.07.2021Gündem
Nesli tehlike altındaki şah kartal yavrusu, yuvadan çalındı
Nesli tehlike altındaki şah kartal yavrusu, yuvadan çalındıSilivri'de nesli tehlike altındaki şah kartal yuvalarında izleme çalışmaları yürüten uzman biyologlar, Fenerköy Mahallesi’nde bir şah kartal yavrusunun ağaçtaki yuvasından çalındığını belirledi. Yuvanın altında dağcıların kullandığı malzemeler bulunurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
26.06.2021Gündem
Oksijenli Ve Oksijensiz Solunum Denklemi Nedir?
Oksijenli Ve Oksijensiz Solunum Denklemi Nedir?Canlılar yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirmek için enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Hücre zarından geçişler, sinirsel iletim, hareket gibi yaşamsal faaliyetlerin yerine getirilebilmesi için enerji gerekmektedir. Bu enerji de ATP olarak isimlendirilir. Oksijenli ve Oksijensiz solunum denklemi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Son dakika haberler: Yüzünü yılan ısırdı! Dehşete düşüren görüntü
Son dakika haberler: Yüzünü yılan ısırdı! Dehşete düşüren görüntü30 yılı aşkın süredir sahip olduğu hayvanat bahçesinde yılanlar ve sürüngen hayvanlarla ilgilenen adam, yaşadığı saldırı sonrasında hayatının şokunu yaşadı. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede yayılırken, izleyenler korkudan tir tir titrediklerini itiraf etti.
31.05.2021Dünya
Dinozorları tanıyalım: Compsognathus
Dinozorları tanıyalım: CompsognathusDünyada bugüne kadar yaşamış bütün dinozorların nesli tükenmemiş olsaydı ve bizimle yaşasalardı neler olurdu hiç düşündün mü? Çok macera dolu bir hayatımız olacağı kesin…
12.05.2021Doğa ve Çocuk

Benzer Haber Etiketleri

Sürüngen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.