Tağşiş

Tağşiş

Son dakika Tağşiş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tağşiş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tağşiş haber sayfamızda...

Tağşiş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 291 tagsis haberi bulunmuştur.
Bakan Pakdemirli: Kurban Bayramı için 5 milyon hayvanımız hazır
Bakan Pakdemirli: Kurban Bayramı için 5 milyon hayvanımız hazırTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2021 yılı kurbanlık sayılarına ilişkin, "2021'de 3,7 milyon küçükbaş, 1 milyon 350 bin büyükbaş ve toplamda da 5 milyon hayvanımız hazır. Geçen sene kesilenden yüzde 50 daha fazlası hazır. Vatandaşlarımız hiç endişe etmesin. Pazarlar kurulunca, geçe kalmasınlar, beğendikleri hayvanları seçsinler. Fiyatların da makul olacağına inanıyorum" dedi.
19.06.2021Ekonomi
Gıdada usulsüzlüğe göz açtırılmıyor
Gıdada usulsüzlüğe göz açtırılmıyorTarım ve Orman Bakanlığı, yılbaşından itibaren gıda işletmelerine yönelik 485 bin 621 denetim yaparken olumsuzluk tespit edilenlere 3 bin 598 adet ve toplamda 34 milyon 955 bin 529 lira idari para cezası uyguladı.
2.06.2021Ekonomi
Hapı yutturmaya devam ediyorlar
Hapı yutturmaya devam ediyorlarÇin’den ithal edilen, halk arasında “Meksika biber hapı” olarak bilinen ve içeriğinde yüksek oranda toksik “sibutramin” molekülü bulunan ürün, onca uyarıya rağmen internetten hâlâ pazarlanıyor...
22.05.2021Gündem
Vatandaşın sağlığı için denetimler artırılmalı
Vatandaşın sağlığı için denetimler artırılmalıCHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in taklit ve tağşişli ürünlere yönelik soru önergesini cevaplayan Tarım ve Orman Bakanlığı, 2020 yılı rakamlarını paylaştı.
30.04.2021Ege
Gıdada tağşişe yıllık gelirin yüzde 1’i ceza
Gıdada tağşişe yıllık gelirin yüzde 1’i cezaGıda ve yemde taklit ve tağşiş yapan işletmelere, bundan sonra yıllık gayrisafi gelirlerinin yüzde 1’i kadar ceza kesilecek.
17.04.2021Ekonomi
Gıdada taklit ve tağşiş yapan işletmelere yıllık gelirlerinin yüzde 1'i kadar ceza verilecek
Gıdada taklit ve tağşiş yapan işletmelere yıllık gelirlerinin yüzde 1'i kadar ceza verilecekGıda ve yemde taklit ve tağşiş yapan işletmelere, bundan sonra yıllık gayrisafi gelirlerinin yüzde 1'i kadar ceza kesilecek.
16.04.2021Ekonomi
Son dakika: Yeni düzenleme hayata geçirildi! Güvensiz ürüne büyük ceza
Son dakika: Yeni düzenleme hayata geçirildi! Güvensiz ürüne büyük cezaTürk malı imajına zarar veren güvensiz, tağşiş yapılmış, son kullanma tarihi geçmiş ürün ihraç edenlere ceza verilecek. e-ticaretle ilgili yeni bir düzenleme hayata geçirildi.
23.03.2021Ekonomi
Zeytinyağında yeni adım! Yazık oluyor...
Zeytinyağında yeni adım! Yazık oluyor...Türkiye’de devamlı gündeme gelen zeytinyağında tağşişle ilgili yeni bir hareket başlıyor. Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZKK), Tarım Bakanlığı’yla beraber yeni proje başlatıyor.
18.03.2021 Ekonomi
Tarım Orman Şurası kararları hayata geçiriliyor
Tarım Orman Şurası kararları hayata geçiriliyorYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını şartlarına rağmen Tarım Orman Şurası'nda alınan kararlardan 16'sına ilişkin çalışmaları büyük ölçüde tamamlayan Tarım ve Orman Bakanlığı, bu yıl da atıl tarım arazilerinden lisanslı depoculuğa, aile işletmeciliğinden sıfır atığa kadar 8 eylem planını gerçekleştirmeyi hedefliyor.
9.03.2021Ekonomi
Bakanlık geçen yıl yaklaşık 1,4 milyon gıda denetimi gerçekleştirdi
Bakanlık geçen yıl yaklaşık 1,4 milyon gıda denetimi gerçekleştirdiTarım ve Orman Bakanlığı, geçen yıl gerçekleştirdiği 1 milyon 356 bin 643 gıda denetiminde, 14 bin 562 adet idari para cezası verirken, 172 işletme için savcılıklara suç duyurusu yaptı.
1.03.2021Ekonomi
‘O ürünler market ve internette satılamaz’
‘O ürünler market ve internette satılamaz’Eczacılar, Kovid-19 salgını sürecinde kullanımı artan takviye ürünler konusunda mevzuat değişikliği yapılması için e-posta eylemi başlattı. Eczacılar, market ve internet ortamında satılan vitamin ve takviyelerle ilgili Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı’na çağrı yaparak bu ürünlerin, mevcut şekilde satılmasının halk sağlığı ve kamu yararı bakımından büyük sorunlara yol açacağı uyarısında bulundular. Eczacılar kısa sürede ilgili bakanlıklara binlerce e-posta gönderdi.
24.02.2021Gündem
Talebin arttığı zeytinyağında tağşiş uyarısı
Talebin arttığı zeytinyağında tağşiş uyarısıTürkiye'de son 20 yılda zeytin ağacı sayısının 170 milyona, zeytinyağı üretiminin ise yıllık 250 bin tona kadar yükseldiğini söyleyen Edremit Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Semerci, bağışıklık sistemini güçlendirdiği gerekçesiyle koronavirüs döneminde talebin arttığı zeytinyağı için tağşiş uyarısı yaptı.  Zeytinyağında en çok kullanılan taklit yöntemlerinin kanola, aspir, prina rafine yağının karıştırılması olduğunu ifade eden Semerci, tüccara 30 lira olan zeytinyağı maliyetinin bu yöntemle 10 liraya kadar düştüğünü söyledi.
19.02.2021Ekonomi
Bal gibi fırsatçılık!
Bal gibi fırsatçılık!2020’deki iklim sorunları bal üretiminde azalmaya neden oldu. Çin’den sonra en büyük ikinci üretici olan Türkiye’de verimde düşüş olsa da fazla sorun yok. Üretimdeki düşüşü ve pandemi döneminde artan talebi fırsatçılığa çevirmek isteyenler, bal gibi değerli bir üründe yine ortaya çıkmaya başladı.
17.02.2021Ekonomi
Baklavada 'iç' hilesi, maliyeti en az yüzde 50 düşürüyor
Baklavada 'iç' hilesi, maliyeti en az yüzde 50 düşürüyorGıda ürünlerinde yapılan hile ve tağşiş, vatandaşın hem sağlığına hem cebine zarar veriyor. Hilenin en çok başvurulduğu ürünlerden baklavada ise ceviz yerine ay çekirdeği içi, Antep fıstığı yerine ise gıda boyasıyla renklendirilen yer fıstığı kullanılıyor. Üretici bu yöntemle en az yüzde 50 maliyetten kar ediyor.
16.02.2021Ekonomi
Tağşiş Ne Demek? (Tdk) Tağşiş Etmek, Tağşiş Ürün Ve Tağşiş Yapmak Ne Demektir?
Tağşiş Ne Demek? (Tdk) Tağşiş Etmek, Tağşiş Ürün Ve Tağşiş Yapmak Ne Demektir? Tağşiş kelimesi son zamanlarda sık sık kullanılmaya başlandı. Genel olarak üreticilerin ve be bazı ürünlerin anıldığı zaman tağşiş kelimesi kullanılıyor. Tabi ki de günlük hayatta da kullanımı oldukça yaygın. Fakat genelde haberlerde çok daha fazla sayıda duyuluyor. Bu nedene tağşiş ne demek gibi soruları sizler için derledik.
12.02.2021Eğitim
Coğrafi işaret tamam sırada sıkı denetim var
Coğrafi işaret tamam sırada sıkı denetim varAvrupa Birliği’nden de coğrafi işaret alan ilk Türk zeytinyağı olan Milas zeytinyağının kalitesinin korunabilmesi için yapılması gerekenler masaya yatırıldı...
10.02.2021Ege
Et ve tavuk dönerde tadarak anlaşılamayan hileler
Et ve tavuk dönerde tadarak anlaşılamayan hilelerEt ve tavuk dönerde hile ya da tağşiş yapan işletmeler tüketicinin hem sağlığına hem de cebine zarar veriyor. Bazı tavuk döner işletmeleri 100 gram fiyatına 50 gram verip, içeriğinde de tavuk derisi kullanıyor. Et dönerde ise hileci işletmeler et dönerin içine kıyma, kırıntı et, sakatat hatta tek tırnaklı eti koyabiliyor. Üstelik bunları tadımla anlamak mümkün değil. Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Manavoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın gıda işletmelerini sıklıkla denetlediğini belirtti.
6.07.2021Et Yemekleri
Tadarak anlaşılmıyor! Dönerde akılalmaz hile...
Tadarak anlaşılmıyor! Dönerde akılalmaz hile...Et ve tavuk dönerde hile ya da tağşiş yapan işletmeler tüketicinin hem sağlığına hem de cebine zarar veriyor. Bazı tavuk döner işletmeleri 100 gram fiyatına 50 gram verip, içeriğinde de tavuk derisi kullanıyor. Et dönerde ise hileci işletmeler et dönerin içine kıyma, kırıntı et, sakatat hatta tek tırnaklı eti koyabiliyor. Üstelik bunları tadımla anlamak mümkün değil.
1.02.2021Haberler
Tadarak anlaşılmıyor! Dönerde akılalmaz hile...
Tadarak anlaşılmıyor! Dönerde akılalmaz hile...Et ve tavuk dönerde hile ya da tağşiş yapan işletmeler tüketicinin hem sağlığına hem de cebine zarar veriyor. Bazı tavuk döner işletmeleri 100 gram fiyatına 50 gram verip, içeriğinde de tavuk derisi kullanıyor. Et dönerde ise hileci işletmeler et dönerin içine kıyma, kırıntı et, sakatat hatta tek tırnaklı eti koyabiliyor. Üstelik bunları tadımla anlamak mümkün değil.
1.02.2021Gündem
Zeytinyağının içinden çıkanlar şoke etti! Akılalmaz hile...
Zeytinyağının içinden çıkanlar şoke etti! Akılalmaz hile...Zeytinyağında yapılan tağşişler, içine katılan maddeler pes dedirtiyor. Zeytinyağının kalitesi nasıl anlaşılır? Fiyatı ne kadar olmalı? İşte insan sağlığını etkileyen dolandırıcıların oyunundan kurtulmanın yolları...
22.01.2021Ekonomi
Zeytinyağı'nda iğrenç gerçek! İçinden çıkanlar şoke etti
Zeytinyağı'nda iğrenç gerçek! İçinden çıkanlar şoke ettiZeytinyağında yapılan tağşişler, içine katılan maddeler pes dedirtiyor. Zeytinyağının kalitesi nasıl anlaşılır? Fiyatı ne kadar olmalı? İşte insan sağlığını etkileyen dolandırıcıların oyunundan kurtulmanın yolları...
22.01.2021Haberler
Kafe, restoran ve lokantalar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sevindiren açıklama! Kafe, lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak?
Kafe, restoran ve lokantalar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sevindiren açıklama! Kafe, lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak?Kafe, lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak sorusu merak konusu olmaya devam ediyor. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinden en fazla etkilenen sektörlerden biri de kafe, lokanta ve restoran çalışanları olarak dikkat çekiyor. Kış ayları ile birlikte yeniden sadece gel-al ve paket servis vermeye başlayan kafeler, lokanta ve restoranların ne zaman açılacağı merak konusu olmaya devam ediyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışı sonrasında açıklamalarda bulundu. Açıklamasında restoran ve kafelerin durumunu kabine toplantısında görüşeceğiz değerlendireceğiz açıklamasında bulundu
22.01.2021Gündem
Kısıtlamalar sonrası teklif geldi! Artık restoranlar...
Kısıtlamalar sonrası teklif geldi! Artık restoranlar...Geçen yıl mart ayında başlayan koronavirüs salgınının etkileri devam ediyor. Bir yandan alınan önlemlerle salgının etkileri azaltılmaya çalışılırken, diğer yandan aşılama işlemleriyle eski normale dönülmek için çaba sarf ediliyor. Salgının başladığından bu yana yaklaşık 1 yıllık süreçte devlet de yaptığı ekonomik destek paketleriyle hem halka hem de işletmelere destek oluyor. Ancak virüsün yayılma hızını düşürmek amacıyla alınan kapanma tedbirleri özellikle restoran ve kafeleri bir hayli zor durumda bıraktı.
21.01.2021Ekonomi
Bayramiç ve Taşköprü AB’ye kabul ediliyor!
Bayramiç ve Taşköprü AB’ye kabul ediliyor!Bu yıl Aydın Kestanesi ve Milas Zeytinyağı’nın Avrupa Birliği’nde coğrafi işaret olarak tescil edilmesinin ardından 2021’de Bayramiç Beyazı ve Taşköprü Sarımsağı da AB’ye kabul ediliyor
31.12.2020Ekonomi
Kastamonu’nun yöresel lezzeti cırık tatlısı tescillendi
Kastamonu’nun yöresel lezzeti cırık tatlısı tescillendiKastamonu’nun Devrekani ilçesinde eve davet edilen misafirlere yapılan Hindi Bandumasından sonra ikram edilen cırık tatlısı, coğrafi işaretli ürün olarak tescillendi.

Benzer Haber Etiketleri

gıdatağşişhilefiyatçin

Tağşiş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.