Tahsin Ertuğruloğlu

Tahsin Ertuğruloğlu

Son dakika Tahsin ertuğruloğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tahsin ertuğruloğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tahsin ertuğruloğlu haber sayfamızda...

Tahsin Ertuğruloğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 88 tahsin ertugruloglu haberi bulunmuştur.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan KKTC'de kritik temaslar
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan KKTC'de kritik temaslarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ve KKTC Başbakanı Ersan Saner tarafından ayrı ayrı kabul edildi.
1.02.2021Siyaset
‘Tutumumuz net’
‘Tutumumuz net’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile iki devletli çözüm modeli çalışmalarında gelinen aşamayı görüşürken, Ada’da da KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için görevlendirdiği özel danışmanı Jane Holl Lute’u ağırladı.
12.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Dışişleri Bakanı'nı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Dışişleri Bakanı'nı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'nu kabul etti.
11.01.2021Siyaset
Yunanistan: İstikşafi görüşmelerin tarihinin belirlenmesi halinde temaslara katılırız
Yunanistan: İstikşafi görüşmelerin tarihinin belirlenmesi halinde temaslara katılırızYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile istikşafi görüşmelerin tarihinin belirlenmesi halinde bu temaslara katılacaklarını bildirdi.
11.01.2021Dünya
KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti
KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Anıtkabir'i ziyaret ettiKuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti.
11.01.2021Gündem
Yunanistan: Türkiye'den istikşafi görüşme daveti almadık
Yunanistan: Türkiye'den istikşafi görüşme daveti almadıkYunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandros Papaioannu, istikşafi görüşmelere ilişkin Türk tarafından henüz bir davet almadıklarını bildirdi.
11.01.2021Dünya
Bakan Akar, KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu ile görüştü
Bakan Akar, KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya geldi. Görüşmede; ikili ve bölgesel savunma, güvenlik ve iş birliği konuları ele alındı.
11.01.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a görüşme daveti
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a görüşme davetiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Ocak ayı içerisinde ilk toplantıyı gerçekleştirmek üzere Yunanistan'ı istikşafi görüşmelere davet ediyoruz. Ev sahibi biziz. Bu bir davettir. Umarım Yunanistan bu daveti geri çevirmez. Biz tüm meseleleri görüşmeye hazırız' ifadelerine yer verdi.
11.01.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTC'li mevkidaşını kutladı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTC'li mevkidaşını kutladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yeni Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'nu görevinden dolayı tebrik etti.
9.12.2020Siyaset
Son dakika... KKTC'de sıcak gelişme! Yeni hükümet kuruldu
Son dakika... KKTC'de sıcak gelişme! Yeni hükümet kurulduGelen son dakika haberine göre; KKTC'de Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Vekili Ersan Saner başkanlığında yeni hükümet kuruldu.
9.12.2020Dünya
‘Türk yönetimi kontrolünde açılacak’
‘Türk yönetimi kontrolünde açılacak’KKTC 45 yıldır kapalı tutulan Maraş’ı turizme açacağını duyurdu. Rum tarafının BM’ye çağrıda bulunacağı yönündeki açıklamasını değerlendiren Ertuğruloğlu, “BM’nin yaptırım gücü yok” derken avukat Kapalı, “Maraş, BM gözetiminde değil, Türk yönetimi kontrolünde açılacak” diye konuştu
21.06.2019Gündem
KKTC'den BM'ye rest: Müsaade etmeyeceğiz
KKTC'den BM'ye rest: Müsaade etmeyeceğizKKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu: BM, 50 yılımızı çaldı ancak bundan sonra daha fazla zamanımızın çalınmasına müsaade etmeyeceğiz. Kıbrıs Türk halkı izolasyonlar altında ezildiği ve azınlık gibi görüldüğü sürece Rumlarla 50 yıl değil 500 yıl daha müzakere etsek çözüm bulamayız.
14.11.2017Gündem
KKTC’nin Türkiye’ye  ‘bağlanma’ isteği masada
KKTC’nin Türkiye’ye ‘bağlanma’ isteği masadaKıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, KKTC’nin “Türkiye’ye bağlanma isteği” ile ilgili “Türkiye ve KKTC oturacak, bir siyasi çözüme artık karar verecek” dedi.
8.10.2017Siyaset
‘Akıncı çok ciddi tavizler verdi'
‘Akıncı çok ciddi tavizler verdi'Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, “masada çok ciddi tavizler veren Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, karşılığında dönüşümlü başkanlığı dahi alamadığını” söyledi.
17.07.2017The Others
Kıbrıs görüşmeleri ‘sonuçsuz’ sonlandı!
Kıbrıs görüşmeleri ‘sonuçsuz’ sonlandı!İsviçre’de gerçekleştirilen ikinci tur Kıbrıs konferansı da, henhangi bir çözüme ulaşılamadan sona erdi. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres “Ne yazık ki bir çözüm mümkün olmamıştır” derken, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı “Elimizden geleni yaptık” diye konuştu
7.07.2017Dünya
Cenevre’de Kıbrıs trafiği  tatil dinlemedi...
Cenevre’de Kıbrıs trafiği tatil dinlemedi...İsviçre’nin Crans-Montana kentinde devam eden Kıbrıs Konferansı’nda dün verilen araya rağmen Türk heyeti çalışmalarına yoğun şekilde devam etti. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs Konferansı kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile dün bir araya geldi.
2.07.2017Dünya
Çavuşoğülu Kıbrıs sorunu için KKTC'de
Çavuşoğülu Kıbrıs sorunu için KKTC'deDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs sorunuyla ilgili temaslarda bulunmak üzere dün akşam saatlerinde KKTC'ye gitti.
1.06.2017Siyaset
‘Barbaros araştırma gemisi durdurulmalıdır'
‘Barbaros araştırma gemisi durdurulmalıdır'Görüşmelerin bir yıl boyunca askıya alınması gerektiğini savunan Akansoy, "Barbaros araştırma gemisinin faaliyetlerini de ileri taşınmaması ve durdurulması gerektiğini" söyledi
16.05.2017The Others
Eide causing discomfort in the Cyprus talks
Eide causing discomfort in the Cyprus talksSEFA KARAHASANGood offices mission, which by definition must remain at equal distance to the two sides on the island but head of UN envoy Espen Barth Eide is drawing criticism with his insolence to the authorities in the Turkish Republic of Northern Cyprus...
5.05.2017The Others
Kıbrıs müzakerelerinde Eide rahatsızlığı
Kıbrıs müzakerelerinde Eide rahatsızlığıİyi niyet misyonu ile taraflara 'eşit mesafede' olması gereken BM temsilcisi Eide'nin Ada'daki çalışmaları tepki çekiyor. Eide, Kuzey Kıbrıs'ı önemsiz gören bir anlayış güdüyor.
4.05.2017The Others
Yakın Doğu Üniversitesi - Bellona AGÜ: 63-58
Yakın Doğu Üniversitesi - Bellona AGÜ: 63-58FIBA Kadınlar Avrupa Kupası finali rövanş maçında Bellona AGÜ'yü 63-58 yenen Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa şampiyonu oldu.
1.07.2020Eurocup
‘KKTC’nin Türkiye’ye ilhakı bir modeldir'
‘KKTC’nin Türkiye’ye ilhakı bir modeldir'Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu,  Mont Pelerin zirvesine ilişkin umutsuz konuştu. Zirveden sonuç elde edilemeyeceğini savunan Ertuğruloğlu, yeni alternatiflere işaret etti
7.11.2016The Others
Hükümete sert eleştiri: Yoldan geçene vatandaşlık veriliyor
Hükümete sert eleştiri: Yoldan geçene vatandaşlık veriliyor UBP-DP hükümetinin eski alışkanlıklarını sürdürerek vatandaşlık dağıtmaya devam ettiğini söyleyen Uluçay, her hafta Bakanlar Kurulu kararıyla onlarca yeni vatandaş yapıldığını kaydetti.
8.09.2016The Others
KKTC'den Rumlara cevap: 'Garantiler vazgeçilmez'
KKTC'den Rumlara cevap: 'Garantiler vazgeçilmez'KKTC'li Bakan, "iki taraf arasında varılacak bir anlaşmada Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin devamının Kıbrıs Türk tarafı için vazgeçilmez olduğunu vurgularız" dedi
21.07.2016The Others
'Kıbrıs'ta müzakere masasında eşit olarak oturmuyoruz'
'Kıbrıs'ta müzakere masasında eşit olarak oturmuyoruz'Ertuğruloğlu, "(Müzakere sürecinde) Masaya eşit olarak oturmazsanız masadan  eşit olarak kalkmanız mümkün değil. Masaya eşit olarak oturmuyoruz" dedi.
24.06.2016The Others

Benzer Haber Etiketleri

kktckıbrısTahsin Ertuğruloğluyunanistantürkiye

Tahsin Ertuğruloğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.