Takasbank

Takasbank

Son dakika Takasbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Takasbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Takasbank haber sayfamızda...

Takasbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 349 takasbank haberi bulunmuştur.
SPK'dan önemli değişiklik
SPK'dan önemli değişiklikSermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), Sermaye Piyasası Araçlarının Kredili Alım, Açığa Satış ve Ödünç Alma ve Verme İşlemleri Hakkında Tebliğ'de yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
5.03.2021Uzmanpara
BDDK'dan repo ve ters repo işlemlerinde değişiklik
BDDK'dan repo ve ters repo işlemlerinde değişiklikBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK), Bankalarca Yapılacak Repo ve Ters Repo İşlemlerine İlişkin Esaslar Hakkında Yönetmelik'te yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
10.02.2021Uzmanpara
Repo ve ters repo işlemlerine ilişkin değişiklik
Repo ve ters repo işlemlerine ilişkin değişiklikBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK), Bankalarca Yapılacak Repo ve Ters Repo İşlemlerine İlişkin Esaslar Hakkında Yönetmelik'te yaptığı değişiklikler, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
10.02.2021Ekonomi
150 bin lirası eridi! Mahkemeden 'okudum anladım' kararı
150 bin lirası eridi! Mahkemeden 'okudum anladım' kararıHesabındaki 150 bin lirası eridiği gibi üstüne bir de 130 bin lira borçlandırılan müşteri ile aracı kurum davalık oldu. Mahkeme, kurumun davasını reddetti. Kararın gerekçesi ise çok sayıda kişiyi ilgilendirecek türden.
11.01.2021Ekonomi
Nemalandırma Nedir? Borsada Ve Viop'ta Nemalandırma Ne Anlama Gelir?
Nemalandırma Nedir? Borsada Ve Viop'ta Nemalandırma Ne Anlama Gelir?Borsa ve Viop gibi finansal zeminlerde işlem yapan veya yapmak isteyen kişilerin temelinde bilmesi gereken birkaç önemli terim vardır. Bu terimlerin başında ise nemalandırma terimi gelmektedir. Peki nemalandırma nedir? Borsada ve Viop'ta nemalandırma ne anlama gelir? Nemalandırma işlemi vergiye tabii midir? Nemalandırma işlemleri riskli midir? İşte, tüm detaylar.
Hisse Senedi Nedir, Nasıl Kazandırır? Hisse Senedi Nasıl Alınır?
Hisse Senedi Nedir, Nasıl Kazandırır? Hisse Senedi Nasıl Alınır?Hisse senedin nerdeyse her yatırımcının dikkatini çeken finansal ürünlerden biri olmaktadır. Sahip olduğu özellikler sayesinde neredeyse her yatırımcının portföyünde bulunmaktadır. Peki, hisse senetlerini bu kadar özel kılan nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Temerrüt Nedir? Temerrüte Düşmek Ne Anlama Gelir?
Temerrüt Nedir? Temerrüte Düşmek Ne Anlama Gelir?BDDK'nın temerrüt işlemleri ile alakalı düzenlemesi ile pek çok kişi temerrüt ile bazı soruların cevabını merak etmektedir. BDDK'nın kararına göre, borçlu kişinin herhangi bir borcunun temerrüde düşmesi, bankaya olacak bütün borçlarının temerrüde düşmesi anlamına gelmeyecektir. Peki, temerrüt nedir? Temerrüt ne anlama gelir? Temerrüte düşmek ne demek? İşte ayrıntılar.
Takasbank'a yeni faaliyet izni
Takasbank'a yeni faaliyet izniİstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ'nin (Takasbank) Vadeli Elektrik Piyasası ve Organize Yenilenebilir Enerji Kaynağı Garanti Piyasası'nda gerçekleşen işlemler için nakit takas ve teminat hizmeti vermesine izin verildi.
25.11.2020Uzmanpara
Emlak Katılım şubeleşmede hedef büyüttü
Emlak Katılım şubeleşmede hedef büyüttüEmlak Katılım Genel Müdürü Bayraktar, 2020 için planladıkları 40 şube hedefini yukarı yönlü revize ettiklerini ve yeni şube hedeflerini 50'ye çıkardıklarını belirterek, "Fiziki olarak bizim için elzem olan noktalarda yer almayı hedefliyoruz." dedi.
4.10.2020Ekonomi
‘BES herkesin kazandığı bir sistem’
‘BES herkesin kazandığı bir sistem’Türkiye Sigorta Birliği, Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki (BES)  büyümenin hem vatandaşların hem de ülke ekonomisinin refahına katkı sağladığına dikkat çekti.
21.09.2020Teknoloji
Döviz vadeli işlem sözleşmelerinde 'esnek vade' özelliği yarın başlıyor
Döviz vadeli işlem sözleşmelerinde 'esnek vade' özelliği yarın başlıyorBorsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında (VİOP), yarından itibaren dolar/TL (USD/TRY) vadeli işlem sözleşmelerinde esnek sözleşme oluşturabilecek ve dolar/ons altın vadeli işlem sözleşmeleri de akşam seansında işlem görecek.
17.09.2020Ekonomi
Herkes bunu konuşuyor! Emeklilik fonlarına el koyulmaz
Herkes bunu konuşuyor! Emeklilik fonlarına el koyulmazBir haftadır bireysel emeklilik sisteminin güvenilirliği sorgulanıyor ve kişilerin birikimlerinden oluşan emeklilik fonlarına el koyulup koyulmayacağı, fonların reel sektöre kaynak olarak aktarılıp aktarılmayacağı tartışılıyor. El koyulmaz, çünkü hem sistem buna müsait değil hem de birikimler farklı farklı yatırım araçlarında değerleniyor.
14.09.2020Ekonomi
‘BES güvencesi herkese kazandırır’
‘BES güvencesi herkese kazandırır’Türkiye Sigorta Birliği, uzun vadeli bir tasarruf yöntemi olan Bireysel Emeklilik Sistemi’nin herkesin kazandığı bir sistem olduğuna ve BES’ teki büyümenin devamlılığının, vatandaşların daha müreffeh bir emeklilik dönemi yaşamaları açısından büyük önem arz ettiğine dikkat çekti.
13.09.2020Ekonomi
BES, şeffaf ve herkesin kazandığı bir sistem
BES, şeffaf ve herkesin kazandığı bir sistemTürkiye Sigorta Birliği uzun vadeli bir tasarruf yöntemi olan Bireysel Emeklilik Sistemi’nin herkesin kazandığı bir sistem olduğuna ve BES’ teki büyümenin devamlılığının, vatandaşlarımızın daha müreffeh bir emeklilik dönemi yaşamaları açısından büyük önem arz ettiğine dikkat çekti.
12.09.2020Sigorta
‘Her zorluğa karşı BES’e güvenebilirsiniz’
‘Her zorluğa karşı BES’e güvenebilirsiniz’Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek “Dünya zor zamanlardan geçerken gelecek kaygısı da artıyor. Ev hanımlarından iş insanlarına herkes önce ailelerinin geleceklerini güvence altına almak istiyor.  Bireysel Emeklilik Sistemi bu süreçte avantajlı ve kazançlı olmasının yanı sıra sağlam ve güvenilir yönlerini de göz önüne sererek, güvenli bir liman olduğunu ispatladı” dedi.
27.07.2020Sigorta
BIST 30 Endeksi'nde 1 Temmuz'dan itibaren açığa satış yasağı kaldırıldı
BIST 30 Endeksi'nde 1 Temmuz'dan itibaren açığa satış yasağı kaldırıldıSermaye Piyasası Kurulu (SPK), 1 Temmuz’dan itibaren Borsa İstanbul “BIST 30 Endeksi”nde yer alan pay piyasalarında açığa satış yasağının kaldırılmasına karar verildiğini bildirdi.
30.06.2020Ekonomi
Takasbank, Ödünç Pay Piyasası'nda teknik geliştirmelerini tamamladı
Takasbank, Ödünç Pay Piyasası'nda teknik geliştirmelerini tamamladıBorsa İstanbul AŞ tarafından Takasbank'ın, Merkezi Karşı Taraf (MKT) hizmeti verdiği Ödünç Pay Piyasası'nda (ÖPP) süreçlerini optimize edecek teknik geliştirmelerini tamamladığı bildirildi.
30.06.2020Ekonomi
Yatırım fonları rekora doymuyor
Yatırım fonları rekora doymuyorTakasbank’tan AA’nın derlediği verilere göre, yatırım fonlarının portföy büyüklüğü ve yatırımcı sayısındaki artış, geçen ay da devam etti ve rekor seviyeye ulaştı.
11.06.2020Ekonomi
Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Araç satışında yeni dönem...
Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Araç satışında yeni dönem...Son dakika haberine göre araç alım satımlarında ortaya çıkan dolandırıcılık olaylarını önlemek amacıyla yeni ödeme sistemi geliştirildi. Takasbank'ın ödeme ve menkul kıymet mutabakat sistemi işleticiliği faaliyetlerine ilave olarak yürütebileceği diğer faaliyetlere ilişkin kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
28.04.2020Ekonomi
Merkez Bankası Takasbank'ın iki yeni görevini onayladı
Merkez Bankası Takasbank'ın iki yeni görevini onayladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), taşıt alım satım bedelinin İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ (Takasbank) aracılığıyla ödenebilmesine ve Takasbank'ın tezgah üstü türev ürünler için takas ve merkezi karşı taraf hizmeti sunabilmesine onay verdi.
28.04.2020Ekonomi
Emlak Katılım'da Altın Transfer Sistemi başladı
Emlak Katılım'da Altın Transfer Sistemi başladıEmlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, Altın Transfer Sistemi'nin başlamasına ilişkin "Altın Katılma Hesabı ile müşterilerimizin altınları değer kazanırken, gram olarak da çoğalıyor olması güzel bir imkan." ifadelerini kullandı.
13.04.2020Ekonomi
Borsadan iki sıfır atılıyor
Borsadan iki sıfır atılıyorBİST 100 Endeksi’nden 27 Nisan’da iki sıfır atılacağını duyuran Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, borsanın halka arzının da bu yılın ikinci yarısında yapılmasının planlandığını söyledi
20.02.2020Ekonomi
Araç alım satımında yeni dönem! 3 Şubat'ta başlıyor
Araç alım satımında yeni dönem! 3 Şubat'ta başlıyorTakasbank, 3 Şubat 2020 itibarıyla "TaşıtTakas Sistemi"ni uygulamaya alacak. Takasbank'tan yapılan açıklamaya göre, "TaşıtTakas Sistemi" ile noterler bünyesinde gerçekleştirilecek araç alım satım işlemlerinde, alım satıma konu nakit tutar, araç mülkiyetinin el değiştirmesiyle eş anlı olarak güvenli bir şekilde karşı tarafa transfer edilebilecek.
30.01.2020Ekonomi
TCMB, Takasbank'ın "Teminat Yönetimi Hizmeti" vermesini onayladı
TCMB, Takasbank'ın "Teminat Yönetimi Hizmeti" vermesini onayladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.’nin (Takasbank) “Teminat yönetimi hizmeti” vermesinin Takasbank’ın gerçekleştirebileceği diğer faaliyetler çerçevesinde onaylanmasına karar verdi.
17.01.2020Ekonomi
Borsa altından dövizden fazla kazandırıyor
Borsa altından dövizden fazla kazandırıyorBorsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, “Yatırımcılar borsada altından da dövizden de çok kazanabiliyor. 18 yıl boyunca her ay bir çeyrek altın alan 100 bin, dolar alan 75 bin, temettüsü iyi şirkete yatırım yapan ise 170 bin lira kazandı” dedi
9.01.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TakasbankHaberlerspkbankaekonomi

Takasbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.