Takıntı

Takıntı

Son dakika takıntı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan takıntı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan takıntı haber sayfamızda...

Takıntı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 621 takinti haberi bulunmuştur.
Koronavirüsün neden olduğu psikolojik sorunlar
Koronavirüsün neden olduğu psikolojik sorunlarKoronavirüs, dünyanın her yerinde pandemi yaratacak kadar bulaşıcı olan ve insan sağlığını tehdit eden tehlikeli bir virüs türüdür. Hastalığın ortaya çıktığı ilk günden itibaren koronavirüsün insanlara hem fizyolojik açıdan hem de psikolojik açıdan büyük zararlar verdiği bilinmektedir. Uzman Klinik Psikolog Burcu Yarapsanlı Zayim, koronavirüsün yetişkinlerde ve çocuklarda neden olduğu psikolojik sorunlar ve yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.
17.10.2021Ruh Sağlığı
Her yerde takip etti! Saplantılı hayran kabusu...
Her yerde takip etti! Saplantılı hayran kabusu...21 yaşındaki başarılı dansçı ve modelin hayatı, takıntılı bir hayranının kendisini adım adım takip etmesiyle kabusa döndü.
14.10.2021Dünya
Son dakika haberler: Uzmanlar uyardı! Estetik müdahalelerde ciddi artış...
Son dakika haberler: Uzmanlar uyardı! Estetik müdahalelerde ciddi artış...Son dakika haberlere göre koronavirüs salgını, hayatımızdaki pek çok şeyi olduğu gibi güzellik algımızı da etkiledi. İnsanların bedenleriyle ilgili rahatsızlık duydukları şeyleri değiştirme arzusu da listenin ilk sıralarında yer alıyor. Pandemi döneminde estetik müdahalelere olan ilgideki ciddi artışa vurgu yapan uzmanlar, dikkat çeken bir uyarıda bulunuyor.
28.09.2021Gündem
Sitede 'kayıp kedi' iddiası, tarafları mahkemelik etti
Sitede 'kayıp kedi' iddiası, tarafları mahkemelik ettiEdirne’de Meliha Yüksel, yalnız yaşadığı sitedeki evinde beslediği kediyi yavrularıyla çuvala koyup, attıklarını iddia ettiği site yöneticisi ve görevlisinden şikayetçi oldu. Yüksel'in kedileri attığını öne sürdüğü ve hakkında suç duyurusunda bulunduğu site görevlisi Erdoğan Bozkurt, kendilerine iftira atıldığını, hakarete uğradıklarını savunarak, "Sopayla kapımıza dayandı. Kedilerini bizim attığımızı iddia etti. Beni mahkemeye de verdi" dedi.
17.09.2021Gündem
Kilo vermek için günlük kaç kaloriye ihtiyacınız var?
Kilo vermek için günlük kaç kaloriye ihtiyacınız var?Piyasada satılan paketli ürünlerin üzerinde, restoran veya iş yerlerinin menülerinde, akıllı telefon ve akıllı saat uygulamalarında kalori değerleri sıkça karşımıza çıkıyor. Tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerin hem besin hem de kalori değerleri sağlıklı beslenme planında önemli yer tutuyor. Bu nedenle kilo vermek-almak ve formda kalmak isteyen kişilerin bu değerlere dikkat etmesi gerekiyor. Dyt. Merve Sır, kalori dengesinin sağlıklı beslenmede önemli bir yer tuttuğunu ancak kalori hesaplamanın takıntı haline getirilmemesi gerektiğini vurgulayarak konu ile ilgili bilgi verdi.
Temizlik takıntısının kökeni geçmiş travmalara dayanıyor
Temizlik takıntısının kökeni geçmiş travmalara dayanıyorSaatlerce temizlik yapan, ellerini, saçlarını yıkayan, hayatını temiz olmak üzerine kuran kişiler, bu takıntı yüzünden çok zor bir hayat yaşıyor. Ancak bu takıntıdan kurtulmak sanıldığından daha kolay. Temizlik hastalığının tedavisinde çoğu kez psikoterapinin yeterli olduğunu söyleyen Psk. Didem Çengel temizlik takıntısı hakkında bilgi verdi.
16.09.2021Ruh Sağlığı
Çin devreye girdi, İngiltere çıldırdı! 'Milyar dolarlık' kadın sporcu Raducanu dünyayı sallıyor
Çin devreye girdi, İngiltere çıldırdı! 'Milyar dolarlık' kadın sporcu Raducanu dünyayı sallıyorDünya günlerdir 18 yaşındaki tenisçinin yarattığı sarsıntıyla çalkalanıyor. 44 yıllık beklentiyen son veren Raducanu, Çin'le İngiltere'yi karşı karşıya getirdi. Kapısında dünyanın en büyük markalarının sıraya girdiği, ailesine ve köklerine düşkünlüğüyle günlerdir manşetleri süsleyen sporcunun hayatı, bir anda geri dönülemez bir şekilde değişti.
16.09.2021Dünya
Aşırı Zayıflık Hastalık Mıdır? Aşırı Zayıflamak İstemek (Anoreksiya) Nedir?
Aşırı Zayıflık Hastalık Mıdır? Aşırı Zayıflamak İstemek (Anoreksiya) Nedir?İnsanların yeme şekillerine göre kilosu değişiklik gösterir. Kimi insan kiloları sorun etmezken, kimi insan kilosunu takıntı haline getirir. Aşırı zayıf olmak isteyen kişiler bazı hastalıklara yakalanır. Aşırı zayıflığın hastalık olup olmadığı insanların merak ettiği hastalıklardan biridir. Aşırı zayıflık hastalık mıdır? Aşırı zayıflama istemek (anoreksiya) nedir? Konu başlıkları hakkında sizlere bazı bilgiler derledik.
10.09.2021Sağlık
Takıntı Nedir? Takıntı Hastalığı Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Takıntı Nedir? Takıntı Hastalığı Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?Herhangi bir durum üzerinde çok durmak ve önemli olmayan şeyleri çok düşünmek takıntı olarak adlandırılıyor. Takıntı yapan kişiler bu durumdan çok rahatsız olabiliyor. Takıntı hastalığının belirtileri ve nasıl tedavi edildiği herkesin merak ettiği konulardan biridir. Takıntı nedir? Takıntı hastalığı belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.09.2021Sağlık
Çin'den resmen istediler: 'İsviçreli bilim insanı' kaldırılsın
Çin'den resmen istediler: 'İsviçreli bilim insanı' kaldırılsınİsviçre, Çin basını ve sosyal medyasındaki "sahte bilim insanına" yapılan atıfların kaldırılmasını istedi
11.08.2021Dünya
İlgi ve sevgi göremeyen birey dış görünüşüne yöneliyor
İlgi ve sevgi göremeyen birey dış görünüşüne yöneliyorEstetik operasyonlara ilginin giderek artması, ameliyat olması uygun hastaların belirlenmesinin önemini ön plana çıkarıyor. Beyindeki genetik bozukluğun, kişilik özelliklerinin, cinsel sorunların yanı sıra yeterli ilgi ve sevgi görememenin dış görünüşe aşırı düşkünlüğün nedenleri arasında sayılabileceğini belirten uzmanlar, kişide zamanla takıntıya varan ciddi sorunların ortaya çıkabileceğini vurguluyor. Uzmanlar, beden algısı bozukluğu nedeniyle bazı bireylerin üst üste birkaç operasyon talep ettiğini ifade ediyor ve ameliyata uygunluğun tespit edilebilmesi için öncesinde mutlaka psikolojik testler uygulanmasını tavsiye ediyor.
Serkan Kaya'dan Arto'ya tazminat davası
Serkan Kaya'dan Arto'ya tazminat davasıŞarkıcı Serkan Kaya, aynı düğün organizasyonunda sahne aldığı Arto’ya, kendisine hakaret ettiği iddiasıyla manevi tazminat davası açtı.
19.07.2021Cadde
Yazarken kızını öldürmek gibi bir niyeti yoktu
Yazarken kızını öldürmek gibi bir niyeti yoktuTelefonum çalıyordu. Arayan Güzide’ydi. Ömer Akbaş, yaklaşık on beş gün önce, 25 Ekim’de yurt dışına çıkmıştı. Yurda giriş yapmamış görünüyordu. Bu durumda üç kişiyi öldüren katil Ömer Akbaş olamazdı. Ama öldürme emrini veren kişi olmaması için bir sebep yoktu. Bu cinayetlerin işleneceğini bildiği için yurt dışına çıkış yapmış olabilirdi pekâlâ.
Pandemi çocuklarda takıntıları artırdı!
Pandemi çocuklarda takıntıları artırdı!Halk arasında ‘takıntı’ olarak adlandırılan Obsesif Kompulsif Bozukluğuk (OKB), pandemi sürecinde arttı.
30.06.2021Gündem
Takıntılara karşı etkili 5 öneri
Takıntılara karşı etkili 5 öneriHalk arasında ‘takıntı’ olarak adlandırılan Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), çocukluk çağından itibaren her yaşta görülebilen önemli bir psikiyatrik hastalık. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Nigar Aliyeva, pandemide takıntılara karşı alınabilecek önlemler hakkında bilgi verdi.
29.06.2021Ruh Sağlığı
Takıntı ile başa çıkmanın yolları
Takıntı ile başa çıkmanın yollarıTakıntı, bilimsel adıyla OKB (Obsesif–Kompulsif Bozukluk) ruhsal bir hastalıktır. Takıntılı düşünce ve davranışlar kişilerde günlük yaşamsal işlevleri yerine getirmeyi zorlaştırabilir. Psikolog Doç. Dr. Pervin Nedim Bal, takıntı ile başa çıkmanın yolları hakkında bilgi verdi.
18.06.2021Ruh Sağlığı
Galata Kulesi’nden düşen genç kızın babası konuştu! “Çok duygusal bir çocuktu”
Galata Kulesi’nden düşen genç kızın babası konuştu! “Çok duygusal bir çocuktu”Galata Kulesi’nden atlayarak yaşamına son veren 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Hilal Yağmur’un acılı babası Milliyet’e konuştu. Kızının intihar ettiğine asla inanmadıklarını söyleyen baba Sebahattin Yağmur, “Tam yarım saat önce annesini aramış. Annesine, ‘Burası çok güzel anne, çok güzel esiyor’ demiş. İntihar düşüncesi olsa annesi anlardı. Sesi çok iyi geliyormuş. Çok duygusal bir çocuktu. Mutlaka belli eder, bir şeyler söylerdi” dedi.
8.06.2021Gündem
Sağlıklı beslenme takıntısı: Ortoreksiya nervoza
Sağlıklı beslenme takıntısı: Ortoreksiya nervozaÖzellikle son yıllarda gittikçe artan sağlıklı beslenme takıntısı, psikolojik bozuklukları beraberinde getiriyor. Genellikle çekiciliğin zayıflıkla bağlantılı olduğu kabul edilen endüstrileşmiş toplumlarda rastlanılan bu psikiyatrik rahatsızlık, daha çok genç kızları tehdit ediyor. Uzman Psikolog Ayşe Burcu Durak, sağlıklı beslenme takıntısı olarak bilinen ‘ortoreksiya nervoza’ hakkında bilgi verdi.
Takıntılardan Nasıl Kurtulunur? Takıntılardan Kurtulma Yolları Nelerdir?
Takıntılardan Nasıl Kurtulunur? Takıntılardan Kurtulma Yolları Nelerdir?Hayatları boyunca kişiler bazı durumlardan çok fazla etkilenebiliyor. Herhangi yaşanan bir olayı takıntı haline getirebiliyor. Takıntı durumları her insanın yaşayabileceği durumlardır. Takıntısı olan kişiler, yaşanan takıntılardan nasıl kurtulacağını merak edebiliyor. Takıntılardan nasıl kurtulunur? Takıntılardan kurtulma yolları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Sevgilisinin pencereden ittiği Safiye Nur: Betona düşsem ölmüştüm
Sevgilisinin pencereden ittiği Safiye Nur: Betona düşsem ölmüştümANTALYA'da sevgilisi Aytaç Süleyman Daşbudak'ın (32) itmesi sonucu ikinci kattaki dairenin penceresinden park halindeki otomobilin üzerine düşen Safiye Nur Gürbüz (24), yaşadıklarını, hastane odasında DHA'ya anlattı. Gürbüz, Pencereden yardım istedim. 2 kişi gördüm ileride. Süleyman 2 kişiyi görünce polis gelecek diye korktu. Bir anda beni pencereden itti. Arabanın üstüne düştüm. Araba olmasaydı ölebilirdim dedi. Tutuklanan Daşbudak'ın serbest kalması halinde kendisine zarar vermesinden korktuğunu anlatan Gürbüz, Çünkü pencereden beni attığında aşağıda araba olduğunu bilmiyordu. Ölmek istemiyorum diye konuştu.
26.05.2021Haberler
Masumlar Apartmanı Anıl kim, hastalığı nedir? Selim Can Yalçın nereli, kimdir, kaç yaşında?
Masumlar Apartmanı Anıl kim, hastalığı nedir? Selim Can Yalçın nereli, kimdir, kaç yaşında? Anıl'ı kim oynuyor, gerçek adı nedir? Masumlar Apartmanı dizisi tüm hızıyla devam ederken Anıl karakteri de merak uyandırdı. İzleyen, Masumlar Apartmanı Anıl, kimdir, hastalığı nedir sorularını araştırıyor. Selim Can Yalçın tarafından canlandırılan Anıl dikkat çekti. Peki, Selim Can Yalçın kimdir?
25.05.2021Cadde
Son Yaz 20.yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Son Yaz'da Yağmur ve Kaan'a ne olacak, son bölümde neler oldu?
Son Yaz 20.yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Son Yaz'da Yağmur ve Kaan'a ne olacak, son bölümde neler oldu?Son Yaz'ın yeni bölümü ekranlara geldi. Funda Eryiğit, Ali Atay ve Alperen Duymaz'ın başrolünde oynadığı dizinin 20.bölüm fragmanı izleyiciler tarafından bekleniyor. Son Yaz dizisinin 19.bölümünde frenlerin tutması sonucunda Yağmur ve Kaan'ın araba içerisinde yaşadığı korku dolu anlar bölüme damga vurdu. Peki Son Yaz'da Yağmur ve Kaan'a ne olacak? Son Yaz 20. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?
21.05.2021Cadde
Denize uçmaktan son anda kurtarmıştım
Denize uçmaktan son anda kurtarmıştım“Şevki ile çok eskiden birlikte iş yaptıklarını bir keresinde söylemişti Orhan. Ama biz evlendiğimizde ve sonrasında Bodrum’da olmalarına rağmen çok nadir görüşüyorlardı.
19.05.2021Kültür Sanat
Nasıl Boy Uzatılır? Boy Uzatma Hareketleri Ve Egzersizleri Nelerdir?
Nasıl Boy Uzatılır? Boy Uzatma Hareketleri Ve Egzersizleri Nelerdir?Her insanın genetik olarak belirlenen boyları bulunur. Boyu kısa olan bireyler boylarının kısa olmasından dolayı rahatsızlık duyabiliyor. Boylarını sağlıklı olarak nasıl uzatacağını merak eden bireyler, boy uzatma tekniklerini araştırarak bilgi sahibi olmak istiyor. Nasıl boy uzatılır? Boy uzatma hareketleri ve egzersizleri nelerdir? Boy uzatma teknikleriyle ilgili tüm detayları derledik.
18.05.2021Eğitim
Dedemden miras Barbaros Hayrettin Paşa tutkusu
Dedemden miras Barbaros Hayrettin Paşa tutkusuAncak yine de ilgimi çekmişti bu İngiliz arkeolog...
15.05.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

takıntıruh sağlığıson dakika haberlerestetikpsikoloji

Takıntı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.