Taş Kömürü

Taş Kömürü

Son dakika taş kömürü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taş kömürü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taş kömürü haber sayfamızda...

Taş Kömürü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 359 taş kömürü haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç'tan demokrasi vurgusu
Bakan Tunç'tan demokrasi vurgusu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü standartlar arasında büyük farklar olduğunu söyledi.
17.02.2024 Gündem
43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin yeni gelişme
43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin yeni gelişme Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bartın'da 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciası ile ilgili eski Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürü Kazım Eroğlu ve eski Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla soruşturma izni verdi.
8.02.2024 Gündem
Kuzey Kore Hakkında Bilgiler; Kuzey Kore Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kuzey Kore Hakkında Bilgiler; Kuzey Kore Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Kuzey Kore, Asya kıtasında ve Kore Yarımadasında yer alır. Ülkenin resmi adı Kore Demokratik Halk Cumhuriyetidir. Ülke, Kore'nin 9 Eylül 1948 tarihinde dağılmasından sonra kuruldu. Kuzey Kore bayrağının anlamı ne, nüfusu ne kadar? Sizin için araştırdık ve derledik.
3.01.2024 Dünya
Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 2 bin işçi alımı süreci başladı
Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 2 bin işçi alımı süreci başladı Zonguldak, Bartın ve Karabük'ün de aralarında bulunduğu 2 bin madenci alımı süreci 25 Eylül 00.01 itibariyle başladı. Başvurular 29 Eylül günü sona erecek.
25.09.2023 Ekonomi
Maden faciasında ölen işçinin eşinden ikiz bebekleriyle duygulandıran paylaşım
Maden faciasında ölen işçinin eşinden ikiz bebekleriyle duygulandıran paylaşım Bartın'ın Amasra ilçesinde, 14 Ekim'deki maden faciasında hayatını kaybeden 43 işçinin aileleri buruk bir bayram yaşarken, Sena Yıldırım eşi Şaban Yıldırım'ın (27) mezarını 6 aylık ikiz bebekleriyle ziyaret edip, 'Kızlarına hasret bir bayram' notuyla sosyal medyadan paylaştı.
21.04.2023 Gündem
2 Bin Madenci Alımı başvurusu ne zaman 2023? TTK madenci alımı şartları belli mi?
2 Bin Madenci Alımı başvurusu ne zaman 2023? TTK madenci alımı şartları belli mi? Türkiye Taş Kömürü Kurumu bünyesinde görev yapacak olan 2 bin madenci alımı için başvuru tarihi bekleniyor! Daha önce Bakan Fatih Dönmez, 1000 madenci alımı olacağını belirtmişti, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu oranı 2 bine çıkardıklarını ifade etti. Peki, 2 bin madenci alımı başvuruları başladı mı, ne zaman?
20.04.2023 Bilgi Rehberi
‘Pazartesi Togg’u teslim alacağım’
‘Pazartesi Togg’u teslim alacağım’ Üretilecek ilk Togg’a talip olduğunu daha önce açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Pazartesi günü aracımızı teslim alacağız” dedi. Erdoğan, nisandan itibaren elektrikte tüm abone gruplarında yüzde 15 indirim olacağını da açıkladı.
30.03.2023 Ekonomi
Taş kömürü ithalatı azaldı
Taş kömürü ithalatı azaldı Taş kömürü ithalatı aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 5,1 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,4 arttı.
27.02.2023 Uzmanpara
7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 9. gün! İşte bölgede son durum...
7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 9. gün! İşte bölgede son durum... Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem felaketinde 9. güne girildi. Sahada çalışmalar devam ediyor.
15.02.2023 Gündem
Kahramanmaraş ve Adıyaman'da 198. saatte 3 mucize birden!
Kahramanmaraş ve Adıyaman'da 198. saatte 3 mucize birden! Depremin 9. gününde 198. saatte Kahramanmaraş ve Adıyaman'da enkaz altından sevindiren haberler peş peşe geldi. Enkazlardan 3 kişinin sağ olarak kurtarıldığı bildirildi.
14.02.2023 Gündem
Bakan Dönmez: Elektrik ve doğalgaz faturalarının tahsilatını erteliyoruz
Bakan Dönmez: Elektrik ve doğalgaz faturalarının tahsilatını erteliyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaşanan olağanüstü hal sebebiyle elektrik ve doğalgaz faturalarının tahsilatını ertelediklerini açıkladı.
9.02.2023 Gündem
Taş kömürü ithalatı arttı
Taş kömürü ithalatı arttı Taş kömürü ithalatı kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,05 bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,4 arttı.
25.01.2023 Uzmanpara
Maden Araştırma Komisyonu uzmanları dinledi
Maden Araştırma Komisyonu uzmanları dinledi TBMM Genel Kurulu'nda Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kazasının tüm yönleriyle araştırılarak benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, uzmanları dinlemeye devam ediyor.
16.11.2022 Gündem
CHP’den Amasra raporu
CHP’den Amasra raporu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Amasra Kömür Madeni Faciası Raporu hazırladı.
22.10.2022 Siyaset
Maden ocağında toplanan deliller adliyeye getirildi
Maden ocağında toplanan deliller adliyeye getirildi Türkiye Taş Kömürü Amasra Müessese Müdürlüğünde meydana gelen maden kazası sonrası toplanan yeni delil ve materyaller, polis ekipleri tarafından adliye getirildi.
20.10.2022 Haberler
Maden ocağında toplanan deliller adliyeye getirildi
Maden ocağında toplanan deliller adliyeye getirildi Türkiye Taş Kömürü Amasra Müessese Müdürlüğünde meydana gelen maden kazası sonrası toplanan yeni delil ve materyaller, polis ekipleri tarafından adliye getirildi.
20.10.2022 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Hodri meydan, çık karşıma
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Hodri meydan, çık karşıma Bartın'daki maden kazasındaki son gelişmeleri aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İhmali olanın gözünün yaşına bakmayacağız' dedi. Erdoğan, toplantıda aralık ayında yapılacak olan asgari ücret görüşmeleriyle ilgili yeni adımların atılacağının sinyalini verdi. Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Erdoğan, "Hodri meydan. Gücün varsa, kendi iradenle hareket edebiliyorsan seçimde çık karşıma." açıklamasını yaptı.
19.10.2022 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Hodri meydan, çık karşıma
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Hodri meydan, çık karşıma Bartın'daki maden kazasındaki son gelişmeleri aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İhmali olanın gözünün yaşına bakmayacağız' dedi. Erdoğan, toplantıda aralık ayında yapılacak olan asgari ücret görüşmeleriyle ilgili yeni adımların atılacağının sinyalini verdi. Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Erdoğan, "Hodri meydan. Gücün varsa, kendi iradenle hareket edebiliyorsan seçimde çık karşıma." açıklamasını yaptı.
19.10.2022 Siyaset
Bakan Dönmez'den TBMM'de maden kazasıyla ilgili açıklama
Bakan Dönmez'den TBMM'de maden kazasıyla ilgili açıklama Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bartın'ın Amasra ilçesinde yaşanan maden faciasıyla ilgili Genel Kurul'u bilgilendirdi.
18.10.2022 Siyaset
GMİS Genel Sekreteri yaralı madencilerin son durumunu açıkladı
GMİS Genel Sekreteri yaralı madencilerin son durumunu açıkladı Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Ertan Kaya, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavi gören yaralı madencileri ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan Ertan Kaya "6 arkadaşımızdan, İbrahim Çeliktaş nasip olursa normal odaya alınacak. Remzi Taşkömür de en son süreçte servise çıkarılacak ondan da haber bekliyoruz. Diğer arkadaşlarımızın süreci devam ediyor" dedi. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, maden faciasıyla ilgili, "41 acıya sebep olan arkadaşların kim olduğu tespit edilip cezalandırılması konusunda bizler takipçisiyiz" dedi.
18.10.2022 Gündem
Avustralya'nın kömür ihracatı sert düştü
Avustralya'nın kömür ihracatı sert düştü Dünyanın en büyük kömür ihracat merkezi olan Newcastle’dan yapılan kömür ihracatı hava koşullarına bağlı yüklemelerdeki aksaklıklar nedeniyle eylül ayında yıllık bazda %27 oranında geriledi.
18.10.2022 Uzmanpara
Bakan Soylu'dan maden şehitlerinin ailelerine ziyaret
Bakan Soylu'dan maden şehitlerinin ailelerine ziyaret İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maden kazasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ziyaret etti.
17.10.2022 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan facia bölgesinde! 'Madendeki son işçimize de ulaştık'
Cumhurbaşkanı Erdoğan facia bölgesinde! 'Madendeki son işçimize de ulaştık' Cumhurbaşkanı Erdoğan, patlamanın yaşandığı Amasra'daki maden ocağında son işçiye de ulaşıldığını, hayatını kaybedenlerin sayısının 41'e yükseldiğini açıkladı.
15.10.2022 Siyaset
Madencilerden geriye yürek sızlatan fotoğrafları kaldı
Madencilerden geriye yürek sızlatan fotoğrafları kaldı Türkiye, Bartın Amasra'da yaşanan maden faciasına ağlıyor. Hayatını kaybeden 41 maden işçisinden geriye arkalarında bıraktıkları acı hikayeler kaldı. Patlamada hayatını kaybeden Aziz Köse'nin, 2019'da işe başladığı, geçen yıl evlendiği ve 1 hafta önce baba olduğu öğrenildi.
15.10.2022 Gündem
2. faciayı önleyen detay: Su torbaları! 'Eğer olmasaydı kurtulamazdık'
2. faciayı önleyen detay: Su torbaları! 'Eğer olmasaydı kurtulamazdık' Bartın'ın Amasra ilçesinde TTK Genel Müdürlüğü'ne ait maden ocağında 14 Ekim'de meydana gelen patlamadaki can kaybı 41 olarak açıklandı. Tüm Türkiye'nin madenden sağ çıkan işçilerle teselli bulduğu patlamada, Aydın Kalaycı ve Hüseyin Poyraz'ın anlattıkları, ikinci bir faciayı önleyen su torbalarının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. Su torbalarıyla ilgili detayları Maden Yüksek Mühendisi Ali Kahriman açıkladı.
16.10.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Taş Kömürü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.