Tasarruf

Tasarruf

Son dakika tasarruf haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tasarruf gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tasarruf haber sayfamızda...

Tasarruf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.034 tasarruf haberi bulunmuştur.
Koza Altın'ın sondaj çalışmalarından yeni müjdeler bekleniyor
Koza Altın'ın sondaj çalışmalarından yeni müjdeler bekleniyorTMSF Başkanı Gülal, "38 noktada sondaj çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "Bunlardan da olumlu neticeler alıyoruz. Bunların da raporlanmasının ardından yeni müjdelerle beraber halkımızın karşısına çıkmayı ümit ediyoruz." dedi.
13.06.2021Ekonomi
Gümüş Nereden Satın Alınır? Bankalardan Satın Almak Mümkün Mü?
Gümüş Nereden Satın Alınır? Bankalardan Satın Almak Mümkün Mü?En değerli yatırım araçları içerisinde gümüş gelir. Belli bir döngü altında miktarı değişkenlik gösteren gümüş için, bu değerli yatırımın nereden alınacağı da merak edilen konulardan biridir. Peki gümüş nereden satın alınır? Bankalardan satın almak mümkün mü? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
13.06.2021Ekonomi
Ağaçları 'avcı böcek' koruyor! Bir dişi 400 yumurta bırakır
Ağaçları 'avcı böcek' koruyor! Bir dişi 400 yumurta bırakırBATI Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) laboratuvarlarında, Antalya'daki üretim alanlarındaki zararlılara karşı mücadelede kullanılan 'avcı böcek' üretiliyor. Özellikle nar, turunçgiller ve muz ağaçlarına ve meyvelere zarar veren unlu bit zararlısının doğal avcısı üzerine çalışan BATEM mühendisleri, bu zararlıya karşı uğur böceği ailesinden 'Cryptolaemus montrouzieri' böceği avcı olarak üretti. Üreticilerin büyük ilgi gösterdiği avcı böceğin 10 tanesi, 1 ağacı sezon boyunca zararlılardan koruyor.
13.06.2021Haberler
10 tanesi, 1 ağacı koruyor!
10 tanesi, 1 ağacı koruyor!Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) laboratuvarlarında, Antalya'daki üretim alanlarındaki zararlılara karşı mücadelede kullanılan 'avcı böcek' üretiliyor. Özellikle nar, turunçgiller ve muz ağaçlarına ve meyvelere zarar veren unlu bit zararlısının doğal avcısı üzerine çalışan BATEM mühendisleri, 'Cryptolaemus montrouzieri' böceği avcı olarak üretti. Üreticilerin büyük ilgi gösterdiği avcı böceğin 10 tanesi, 1 ağacı sezon boyunca zararlılardan koruyor.
13.06.2021Gündem
Yönetmelik değişikliği! Kurs bitirme belgeleri e-Devlet'ten alınacak
Yönetmelik değişikliği! Kurs bitirme belgeleri e-Devlet'ten alınacakMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklikle bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltılması, e-Devlet uygulamalarına entegrasyon sağlanması amacıyla basılı verilen yıllık ortalama 8 milyon kurs bitirme belgesi elektronik ortama taşınarak, kâğıt ve basım maliyetinden tasarruf sağlanacak.
12.06.2021Ekonomi
Son dakika: TUSKON davasında karar: 6 sanık hakkında hapis cezası
Son dakika: TUSKON davasında karar: 6 sanık hakkında hapis cezasıFETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik, elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılandığı davada, karar çıktı. Firari sanık Rızanur Meral'in eşi Zeynep Meral'in de arasında bulunduğu toplam 6 sanık hakkında örgüt üyeliği suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezası verildi. 6 sanığın yurtdışına çıkış yasaklarının devamına hükmedildi. Firari sanıklar Fetullah Gülen, Rızanur Meral, Mustafa Muhammet Günay ve Mehmet Gökdeniz'in dosyasının ise ayrılmasına karar verildi.
11.06.2021Gündem
160 milyon $ yatırımla 1.2 milyar $’lık altın
160 milyon $ yatırımla 1.2 milyar $’lık altınKoza’nın Ağrı’da bulduğu altın rezervini işletecek 160 milyon dolarlık tesisin temeli atıldı. 20 tonluk rezervin değerinin 1.2 milyar dolar olduğu açıklandı.
11.06.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Türkiye için 'altın' müjdesi! Tam 20 ton bulundu
Son dakika haberler: Türkiye için 'altın' müjdesi! Tam 20 ton bulunduSon dakika haberlere göre, Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Mollakara köyünde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Koza Altın İşletmeleri tarafından bulunan altın rezervini çıkarma çalışmalarında ilk adım atıldı. Bakan Varank, Ağrı Mollakara'da Koza Altın tarafından piyasa değeri 1,2 milyar dolar olan 20 ton altın, 2,8 milyon dolar olan 3,5 ton gümüş rezervi tespit edildiğini açıkladı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
10.06.2021Ekonomi
Ağrı'da 20 ton altın bulundu
Ağrı'da 20 ton altın bulunduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ağrı Mollakara bölgesinde gerçekleştirilen uzun arama faaliyetleri neticesinde, bugün, piyasa değeri 1,2 milyar dolar olan 20 ton altın ve 2,8 milyon dolar değerinde 3,5 ton gümüş rezervi bu bölgede tespit edildi." dedi.
10.06.2021Ekonomi
Varlık barışı fırsatında son 20 gün
Varlık barışı fırsatında son 20 günVarlık barışı uygulamasından yararlanmak isteyenlerin, yurt dışındaki varlıklarını ekonomiye kazandırmak için 20 gün içinde bildirimde bulunması gerekiyor.
10.06.2021Uzmanpara
Varlık barışı fırsatından yararlanmak için son 20 gün
Varlık barışı fırsatından yararlanmak için son 20 günVarlık barışı uygulamasından yararlanmak isteyenlerin, yurt dışındaki varlıklarını ekonomiye kazandırmak için 20 gün içinde bildirimde bulunması gerekiyor.
10.06.2021Ekonomi
10 M Kaç Cm? 10 Metrenin Santimetre Olarak Karşılığı
10 M Kaç Cm? 10 Metrenin Santimetre Olarak KarşılığıMatematik alanında kullanılan birimler farklı ölçülerle tanımlanmakta, bu ölçülere göre artan ve azalan miktarlar içermektedir. Ölçülerin bilinmesi hem sosyal yaşamda hem de sınavlarda büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle cisimlerle ilgili yapılan problemlerde ve karmaşık matematik işlemlerinde ölçümlerden yararlanılır. Ölçü birimleri dekametre, hektometre, kilometre, desimetre, milimetre gibi birimler içermektedir. Peki 10 m kaç cm? 10 metrenin santimetre olarak karşılığı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
‘Ahududu’yla verimlilik ve tasarruf ödülü aldı
‘Ahududu’yla verimlilik ve tasarruf ödülü aldıİZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Ekonomi Bölümü öğrencisi Mehmet Güler, yeni nesil sera yöntemleri kullanılarak tarımsal verimliliğin ve enerji tasarrufunun artırılmasına yönelik ‘Ahududu’ adlı projesiyle Türkiye ikincisi oldu.
9.06.2021Ege
Bakan Elvan, Türkiye Sigorta Birliği'nin Genel Kurulu'nda konuştu
Bakan Elvan, Türkiye Sigorta Birliği'nin Genel Kurulu'nda konuştuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Bireysel emeklilik şirketlerinin fon büyüklüğü 183 milyar lirayı aşarken, Otomatik Katılım Sistemi'yle birlikte katılımcı sayısı da 13 milyonu buldu." dedi.
9.06.2021Ekonomi
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Erdoğan, "Lağım çukuru diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfilerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya layık görenlerin işidir." ifadelerini kullandı. Marmara'yı tehdit eden müsilaj sorununa da değinen Erdoğan, "Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planımızı da üç ay içerisinde inşallah tamamlıyoruz." dedi. Öte yandan İBB'ye deniz salyası konusunda tepki gösteren Erdoğan, "Her yerinden basiretsizlik akan bir zihniyetin keyfine biz bu ülkeyi terk edemeyiz." diye konuştu.
9.06.2021Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklığı sahada yakından takip ediyor
Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklığı sahada yakından takip ediyorTarım ve Orman Bakanlığı kuraklık kaynaklı olumsuzlukların en aza indirilmesi için tarımsal verileri yakından takip ederek sahada faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.
9.06.2021Ekonomi
‘Gıda israfında yıllık fatura 30 milyar dolar’
‘Gıda israfında yıllık fatura 30 milyar dolar’Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafından hazırlanan raporda sadece 5 yılda gıdada israfın faturasının 150 milyar dolar olduğu vurgulandı. Raporda bu kaynakla 19 mega projenin yapılabileceği savunuldu...
9.06.2021Gündem
Tasarruf Paradoksu Nedir? Tasarruf Paradoksu Neden Yaşanır?
Tasarruf Paradoksu Nedir? Tasarruf Paradoksu Neden Yaşanır?Hanede yaşayan kişilerin tasarruf miktarını arttırmayı istediği durumlarda tasarruf paradoksu denilen bir durum meydana gelmektedir. Ortaya çıkan bu durumun anlaşılabilmesi için hanede yaşayan kişilerin gelecekteki sıkıntılı durumlar için tasarruf etmek isterse ne olur sorusunun cevaplanması gerekmektedir. Tasarruf paradoksu nedir? Tasarruf paradoksu neden yaşanır? İşte, tüm detaylar.
8.06.2021Eğitim
Rad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Rad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerimde yer alan sureler hem buradaki sıralanışa hem de indirilme sırasına göre numaralandırılmaktadır. Bu bağlamda, Rad Suresi Kur’an-ı Kerim’in 13. Suresi olarak bilinmektedir. Toplam 43 ayet-i kerimesi bulunan surenin Mekke içeriği Mekke’de nazil olan diğer sureler ile benzerlik göstermektedir. İndirme sırasına göre Rad Suresinin önünde Muhammed Suresi, arkasında ise Rahman Suresi yer almaktadır. Surenin ismi 13. ayette bahsedilen “ra’d” sözcüğünden gelmektedir. Bu bağlamda Rad teriminin kelime anlamı gök gürültüsü manasına gelmektedir.
8.06.2021Sureler
Enfal Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Enfal Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’de yer alan surelerin her biri kendi içerisinde mana ve faziletler saklamaktadır. Bu bağlamda sureleri okuyan kişiler niyetleri doğrultusunda bazı manevi armağanlara erişebilmektedir. Enfal Suresi de faziletleri bakımından sık sık okunan bir suredir. 75 ayeti barındıran Enfal Suresi, Kur’an’da 8. sırada yer almaktadır. Surenin adı, 1. ayette geçen “el-Enfal” kavramından gelmekte ve savaş ganimeti manası taşımaktadır. Sure içerisinde Bedir Savaşı ile birlikte elde edilen savaş ganimetlerinin nasıl paylaşılacağı hakkında yol gösterilmektedir. Bunun yanında Müslümanların diğer din kardeşleri ile iyi geçinmesi öğütlenmektedir.
8.06.2021Sureler
"HÜRTECH" markasıyla makine geliştirildi
"HÜRTECH" markasıyla makine geliştirildiBursa'da bir meslek lisesinde, resmi belgelerde kullanılan soğuk damganın kol gücü yerine otomatik olarak basılmasını sağlayan makine geliştirildi.
8.06.2021Teknoloji
Aynes Gıda çalışan sayısını binin üzerine çıkardı
Aynes Gıda çalışan sayısını binin üzerine çıkardıDenizli'nin Acıpayam ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilmeye başlanan Aynes Gıda, 5 yıllık süreçte üretim, istihdam ve ihracatta önemli başarı gösterdi.
8.06.2021Uzmanpara
Pandemi tasarruf bilincini yükseltti
Pandemi tasarruf bilincini yükselttiKatılım Emeklilik’in, pandemi döneminde Türk halkının sigorta ve tasarruf konularına yönelik algısını ölçmek amacıyla gerçekleştirdiği ‘Sigorta Okuryazarlığı Araştırması 2021’ tamamlandı. 2018’in ardından ikincisi gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Tasarruf konusunda farkındalık yükseliyor” dedi.
8.06.2021Ekonomi
Denizbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 2021: Müşteri Temsilcisine En Hızlı Nasıl Bağlanılır?
Denizbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 2021: Müşteri Temsilcisine En Hızlı Nasıl Bağlanılır?Bankaların müşterilerin hizmetlerine yönelik birçok uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı olmak üzere bir takım hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetlerden arasında telefon hizmetleri dikkat çekmektedir. Peki, Denizbank müşteri hizmetlerine nasıl ulaşılmaktadır? Denizbank müşteri hizmetlerine en kolay yoldan nasıl ulaşılır? İşte, 2021 yılında Denizbank'ın müşterilerine vermiş olduğu telefon hizmetleri için aranması gereken numara.
7.06.2021Gündem
Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyor
Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyorTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, “Yeni dönemde devletin veya özel sektörün yaptığı veya yapacağı şu an gündemde olan tüm dev projeler için sektörün gücü ve kapasitesi var. Biz de görevimizi büyük bir heyecan ve hevesle bekliyoruz.” dedi.
6.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

varlıkbarışısigortaKoza AltınTMSF

Tasarruf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.