Taşeron

Taşeron

Son dakika taşeron haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taşeron gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taşeron haber sayfamızda...

Taşeron

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.277 taseron haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Hain teröristlerin kökünü kazıyacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Hain teröristlerin kökünü kazıyacağızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Kimlere ve hangi ülkeye güvenirse güvensin son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız" dedi.
15.07.2021Siyaset
Son dakika! Fuat Oktay ihraç edilen hakim ve savcı sayısını açıkladı
Son dakika! Fuat Oktay ihraç edilen hakim ve savcı sayısını açıkladıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 15 Temmuz'dan bu yana ihraç edilen hakim ve cumhuriyet savcısı sayısını açıkladı.
14.07.2021Gündem
Son dakika haberler: Kamuda yeni dönem başlıyor! 4 müjde...
Son dakika haberler: Kamuda yeni dönem başlıyor! 4 müjde...Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sayıları 1 milyona yaklaşan 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen sürekli işçilere müjde vermeye hazırlanıyor. Öte yandan devlet kurumlarında kullanılan ve milyonlarca kamu personelini yakından ilgilendiren bilgi sistemiyle ilgili de yeni bir çalışma başlatıldı. Çalışma bittiğinde kamu personelinin tüm bilgi ve işlemleriyle ilgili yeni bir dönem başlayacak…
14.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş bayram tatili açıklaması
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş bayram tatili açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da AK Parti İl Danışma Toplantısı'nda konuşma yaptı. Cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram tatili sorusuna, 'Arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Millete seslenişte halkıma duyuracağım.' yanıtını verdi.
9.07.2021Siyaset
Son dakika haberi: Yüz binlerce çalışan bunu bekliyor! Ücret heyecanı...
Son dakika haberi: Yüz binlerce çalışan bunu bekliyor! Ücret heyecanı...Son dakika haberlere göre, Kamuda taşeron işçisi olarak çalışanların kadroya geçmeleri nedeniyle daha önce 200 bin kamu işçisi adına yürütülen toplu iş sözleşmeleri bu sefer 700 bin kamu işçisi adına yürütülüyor. İşte son dakika ayrıntılar...
7.06.2021Ekonomi
Kamu işçileri için yüzde 20 zam talebi
Kamu işçileri için yüzde 20 zam talebiKamu işçilerinin toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde süreç başladı. Türk-İş ve Hak-İş, kamu işçisinin en düşük brüt ücretinin öncelikle 4 bin 800 liraya yükseltilmesini, 2021-2022 için ilk 6 ay yüzde 20, diğer 6 aylar için enflasyon artı yüzde 3 refah payı talep etti.
1.06.2021Ekonomi
700 bin kamu işçisinin gözü zamda
700 bin kamu işçisinin gözü zamdaTürk-İş ve Hak-İş, kamudaki 700 binden fazla işçinin ücretine 2021-2022’de yapılacak zammın belirleneceği görüşmeler öncesi ortak taleplerini belirledi.
24.05.2021Ekonomi
“Doğru işe, doğru fiyatla yatırım yapın”
“Doğru işe, doğru fiyatla yatırım yapın”Pandemi sürecinde geleneksel hale gelen İZSİAD Başarı Hikayeleri Sohbetleri’nin konuğu İnşaat Yüksek Mühendisi Günkon İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Şefik Güngör oldu. Açılış konuşmasını yapan İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, “İş yaşamında herkesin önemli anları, kritik kırılmaları oluyor. Bunları paylaşarak iş yaşamında girişimcilere, iş insanlarına örnek olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
17.05.2021Ege
Son dakika... İBB'nin Hatay'a gönderdiği 99 atla ilgili tüyler ürperten iddia!
Son dakika... İBB'nin Hatay'a gönderdiği 99 atla ilgili tüyler ürperten iddia!İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 99 atın kaybolduğu iddialarıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Atların, Adana'ya getirilip, ahırı olan bir evde çiplerinin çıkartıldıktan sonra Y.K. tarafından Irak'a gönderildiği öne sürüldü. İddialar üzerine daha önce tek tırnaklı hayvanların kesilip, satılmasından suç kaydı bulunan Y.K.'nın evi ve ahırında, zabıta ekipleri incelemelerde bulundu. Evde ve ahırda suç unsuruna rastlanılmadığına dair rapor düzenlendi.
26.04.2021Gündem
Bazıları göremeden öldü! 27 yıldır bekliyorlar
Bazıları göremeden öldü! 27 yıldır bekliyorlarBursa'da, bir kooperatif tarafından 27 yıl önce inşaatına başlanan 110 dairelik site bitirilemedi. Çeşitli nedenlerle arsa sahibi ve müteahhitlerle davalık olan kooperatif üyeleri, ölüm tehditleri aldıklarını söyledi. Kooperatife büyük umutlarla üye olduklarını belirten Nadiye Yılmaz, "Bazı üyeler evlerine taşınamadan öldü. Projemiz tamamlanırsa sitemizin ismini 'Huzur' olarak değiştireceğiz" dedi.
22.04.2021Gündem
Kayıp atların akıbeti! Bakamayınca ‘kaçtı’ ihbarı yapmışlar
Kayıp atların akıbeti! Bakamayınca ‘kaçtı’ ihbarı yapmışlarİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 99 atın kaybolduğu iddialarıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Atların, belediyede memur olarak çalışan F.E.'nin yakınları olan ve belediyeden kiraladıkları at çiftliğini işleten A.E. ve C.C.'ye teslim edilmek üzere sahiplenildiği belirlendi. Atları, müşterilerine bindirmek için teslim alan işletmenin pandemi nedeniyle kapandığı, A.E. ve C.C.’nin kredi çekerek yem alarak bir süre hayvanlara baktığı, ardından da İlçe Tarım Müdürlüğü'ne atların kaçtığı ihbarında bulunduğu saptandı.
21.04.2021Gündem
Çeşme’ye 3 milyon dolarlık yatırım
Çeşme’ye 3 milyon dolarlık yatırımPi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın, Çeşme Ovacık’ta 3 milyon dolarlık yeni bir otel yatırımı yapacaklarını söyledi, “12 ay hizmet verecek. 2022 Haziran’da açmayı planlıyoruz” dedi
10.04.2021Ege
4D Nedir? 4D İşçi Kadrosu Ne Demek, Özlük Hakları Nelerdir?
4D Nedir? 4D İşçi Kadrosu Ne Demek, Özlük Hakları Nelerdir?4D, işçilerin belirli alanlardaki işlere katılarak hizmet vermesi ve bu konuyla ilgili oluşturulan mevzuatı kapsamaktadır. 4D belirli işçi kadrolarından oluşur. Taşeron işçiler 4D işçi kadrosuna örnek olarak verilebilir. Bu konuyla ilgili 4D dışında 4A, 4B, 4C mevzuatları da vardır. Bu konuda daha doğru bilgilere sahip olunması amacıyla sizler için 4D nedir, 4D işçi kadrosu ne demek, özlük hakları nelerdir detayları ile derledik.
8.04.2021Eğitim
Necla'nın katili iki gün sonra hayatını kaybetti
Necla'nın katili iki gün sonra hayatını kaybettiAydın'da bir süre birlikte yaşadığı Necla Demirbaş'ı öldürüp aynı tabancayı başına ateşleyen Olgun Gül, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Gül'ün, olaydan birkaç saat önce sosyal medya hesabından "Bu gece kurtuluşa ereceğiz", "Allah'ım Affet" ve "Huzura Yolculuk" yazdığı ortaya çıktı.
30.03.2021Gündem
Sevigilisini öldürüp, intihar teşebbüsünde bulundu
Sevigilisini öldürüp, intihar teşebbüsünde bulunduAydın'da Olgun G. bir süre önce ayrıldığı Necla Demirbaş'ı öldürüp, aynı tabancayı başına ateşleyerek, intihar girişiminde bulundu.
27.03.2021Haberler
Aydın'da genç kadın, eski sevgilisi tarafından öldürüldü
Aydın'da genç kadın, eski sevgilisi tarafından öldürüldüAydın'da Olgun G. bir süre önce ayrıldığı Necla Demirbaş'ı öldürüp, aynı tabancayı başına ateşleyerek, intihar girişiminde bulundu.
27.03.2021Gündem
Herkes 2 işçinin bulduğu gizemli taşın sırını çözmeye çalışıyor
Herkes 2 işçinin bulduğu gizemli taşın sırını çözmeye çalışıyorİzmir’de dağlık alana gezmeye giden Ozan Hantekin ve Ufuk Çetin, buldukları yanmış taşın sırrını araştırıyor. İkilinin değerli çıkması halinde satacakları söylediği taşın göktaşı (meteorit) olup olmadığını Doç. Dr. Cüneyt Akal araştıracak.
23.03.2021Gündem
Güvenlik görevlileri sözleşmeyle sevindi
Güvenlik görevlileri sözleşmeyle sevindiÇiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, DİSK Genel-İş 8 No’lu Şube temsilcileriyle bir araya geldi, yıllardır taşeron firma bünyesinde düşük ücrete çalıştırılan, toplu iş sözleşmesi görüşmelerine 696 sayılı KHK dolayısıyla dahil edilemeyen, 69 güvenlik görevlisinin mağduriyetini giderdi.
13.03.2021Ege
'Alın teri dökenler benim dostumdur'
'Alın teri dökenler benim dostumdur'Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu, “Eğer bir ülkeyi 19 yıl yönettikten sonra bir siyasi parti kalkıp da ‘insan hakları eylem planı açıklıyorum’ diyorsa o ülkede insan hakları yok demektir” dedi...
4.03.2021Siyaset
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!
Maltepe'deki grevde anlaşma sağlandı!Gelen bir son dakika haberine göre, Maltepe Belediyesi işçilerinin grev kararı almasının ardından cadde ve sokaklardaki çöp yığınları giderek büyüdü. Sokaklarda oluşan çöp yığınları havadan da görüntülendi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını duyurdu.
28.02.2021Siyaset
Hatice, hayata tutunmak istiyor!
Hatice, hayata tutunmak istiyor!MANİSA’da yaşayan üniversite öğrencisi Hatice Demir (22), baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyninde tümör olduğunu öğrendi.
26.02.2021Ege
Yüksek gerilim hattını taşla kesmek isterken akıma kapıldılar
Yüksek gerilim hattını taşla kesmek isterken akıma kapıldılarAdana'nın Kozan ilçesinde Ersoy Gönfer ile dayısı Çetin Akalın, kopup araziye düşen yüksek gerilim hattını taşla kesmek isterken akıma kapılarak ağır yaralandı. Hastanede tedaviye alınan yaralılardan Ersoy Gönfer, hayatını kaybetti. Durumu ağır olan Çetin Akalın ise Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Öte yandan Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde kurulum için çıktığı yüksek gerilim hattı direğinden düşen işçi 26 yaşındaki Dursun Tuğran yaşamını yitirdi.
22.02.2021Haberler
Yüksek gerilim hattını taşla kesmek isterken akıma kapıldılar
Yüksek gerilim hattını taşla kesmek isterken akıma kapıldılarAdana'nın Kozan ilçesinde Ersoy Gönfer ile dayısı Çetin Akalın, kopup araziye düşen yüksek gerilim hattını taşla kesmek isterken akıma kapılarak ağır yaralandı. Hastanede tedaviye alınan yaralılardan Ersoy Gönfer, hayatını kaybetti. Durumu ağır olan Çetin Akalın ise Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Öte yandan Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde kurulum için çıktığı yüksek gerilim hattı direğinden düşen işçi 26 yaşındaki Dursun Tuğran yaşamını yitirdi.
22.02.2021Gündem
Kit Nedir? Kamu İktisadi Teşebbüsü'nün Tanımı Ve Kit Taşeron Çalışma Sistemi
Kit Nedir? Kamu İktisadi Teşebbüsü'nün Tanımı Ve Kit Taşeron Çalışma SistemiSon dönemlerde taşeron kadro düzenlenmesi konusunda pek çok kişinin karşısına Kit kısaltması geliyor. Bunun ne anlama geldiği hakkında ise internet üzerinden bilgi almaya çalışılıyor. Peki kit nedir? Kamu iktisadi teşebbüsünün tanımı ve kit taşeron çalışma sistemi hakkında merak edilenler.
9.02.2021Eğitim
Türkiye-Bulgaristan ticaret hacminde 2021 hedefi 5 milyar dolar
Türkiye-Bulgaristan ticaret hacminde 2021 hedefi 5 milyar dolarDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Zeki Sarıbekir, "Bulgaristan ile 4,5 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmimiz var. Bu dengeli bir dış ticaret hacmi. Türkiye'nin bu ülkeye ihracatı yaklaşık 2,4 milyar dolar. Bulgaristan'ın bize ihracatı ise 2,1 milyar dolar. Bunun 2021'de 5 milyar dolara çıkacağını öngörüyoruz. 2023'te bu rakamın 6-7 milyar dolar seviyesine çıkmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
7.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

izmirson dakika haberleregetaşeronkamu

Taşeron ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.